» »

ojačevalec wifi signala

ojačevalec wifi signala

noob96 ::

HEj!

Situacija je taka. 3-sobno stanovanje, siolov modem/ruter na eni strani stanovanja. Polovico stanovanja je signal odličen v drugi polovici pa malo peša, se upočasni, včasih prekine povezavo... Kakšen range extender naj kupim? nimam ga priklopiti kam, v drugem delu stanovanja tako da mora biti verjetno brezžičen? pa bo od njega kakšen efekt? kam ga naj sploh postavim? Ker če ga dam tja kjer slabo vleče, bo še vedno naprej vleklo slabo ali ne?

hvala lp

black ice ::

Drug, pošten router, ki ga nastaviš kot repeater ali ga daš kot primarnega in nastaviš malenkost višjo oddajno moč.

noob96 ::

samo je pa problem ker verjeno na aftermarket ruter ne morm priklopiti siol tv in tega njihovega IP telefona...

NejcSSD ::

repeater je še zmeri opcija potem
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

black ice ::

Modem daš v bridge mode, router priklopiš na modem. Milijon že odprtih tem. Tako za to, kot repeater. Uporabi iskalnik.

Daniel ::

TV in telefon lahko priklopiš samo na modem oziroma lahko opcijsko tv podaljšaš z uporabo stikala (žično) ali ruckusa (brezžično).

noob96 ::

potem če kupim en ruter (kater ima dober doseg?) in ga priklopim na en port na siolovem modemu/ruterju, ne bo nobenih izgub hitrosti? tv in telefon imam pa še anprej priklopljen kot sedaj na modemu/ruterju.

ali moram še spreminjati kakšen nastavitve ali je takšen sistem plug&play

house ::

Zanima me prosim, kateri ojačevalec WiFi signala kupiti oz. obstaja kakšna druga rešitev? Npr.:
ojačevalec

Stanje: 'modem+router v enem' sta v 2. nadstropju, računalnik v pritličju pa trenutno žal ne dobi signala. V 1. nadstropju je še signal.

Hvala.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

jakan123 ::

house ::

Preizkušeno?

Lp

krho ::

Tislte v conradu zgleda enako kot medionov iz hoferja.. Vsaj medionov dela zelo dobro.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Daniel ::

Medion pa je Edimax repeater.

jakan123 ::

house je izjavil:

Preizkušeno?

Lp


Ima kolega, pravi, da deluje super.

house ::

Ok, imam sedaj Edimax, ampak po uspešnih nastavitvah preko spleta, mi ne pokaže ustvarjenega omrežja (Access Point). Kaj je narobe?

Priklopil Edimax in kabel v Edimax iz Ethernet vtičnice. Na začetku (default settings) mi pokaže Edimax, potem preko spleta nastavim Access Point, spremenim ime, dodam geslo, naredi restart, po restartu pa omrežja nikjer ni. Lučka za signal sveti oranžno, ostale so zelene, razen WPS.

Za kratko mi ga je sedaj pokazalo, ampak potem je spet izginilo...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: house ()

mat xxl ::

Imam nov nerabljen ojačevalec Edimax. Če koga zanima ugoden odkup, naj me kontaktira na ZS.

house ::

In kako ga usposobiti, meni ne dela...

Lp

mat xxl ::

Ja potem imaš defektnega, priklopiš v napajanje, kabel za anteno gor in deluje.

house ::

Sedaj pridem na Access Point (AP) preko spleta z vpisom IP-ja od AP, vendar se njegov SSID še vedno ne pojavi pod brezžičnimi povezavami.

laguna1 ::

Pozdravljeni

Mene pa nekaj zanima, ali obstajajo oz. je možno dobit trotl wifi ojačevalnik, torej nekaj v tej smeri, da se na ojačevalniku nič ne nastavlja preko interneta (mogoče pritisne le kaka tipka) in le ta recimo zazna najmočnejši signal in le tega ojača.
Ponavadi imamo problem, ko gremo kam na potovanje oz. v hotel, da je res po vsem hotelu brezplačni wifi, vendar ponavadi le ta ima zadosti močen signal le pri vratih, nekje v drugih delih sobe pa ne. Torej rabil bi neko "trotl" napravo, katero bi priklopil pri vratih in bi le ta ojačala wifi signal, tako da bi bil zadosti močan po vseh sobi. Wifi praviloma uporabljalo le pametni telefoni (androdi).

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032837 (2676) 135063
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118239 (6048) Robert
»

repeater mode

Oddelek: Omrežja in internet
192308 (1423) PogachnyK
»

daljši doseg wifi signala

Oddelek: Omrežja in internet
366320 (4633) maremare
»

Kateri UMTS HSDPA modem kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
256304 (5189) Ice-Heki

Več podobnih tem