» »

Prepis iz gimnazije na srednjo računalniško šolo

Prepis iz gimnazije na srednjo računalniško šolo

Web97 ::

Stvar je taka, trenutno končujem 2. letnik gimnazije. Ocene niso katastrofalno slabe, glede na to da se učim res minimalno je uspeh dober oz. pravdober zelo zadovoljiv. Za vpis v gimnazijo sem se odločil ker pred tem še nisem vedel, za kakšen poklic bi se rad izučil. Takrat sem imel dva velika "hobija" (računalništvo, meteorologija), v teh dveh letih gimnazije pa sem se dokončno odločil, da se v življenju posvetim računalništvu (tukaj je seveda ogromno poklicov prihodnosti). Kljub temu, da obiskujem gimnazijo, se moram pohvalit, da imam s področja računalništva že res ogromno znanja - nenazadje sem ustvaril tudi dve spletni strani, ki imata mesečno skupaj okrog 100k obiskovalcev. V zadnjem času se odločam ali se ob koncu tega šolskega leta prepisati na srednjo računalniško šolo, kjer se bom učil stvari, ki jih zdaj uporabljam v prostem času, ali narediti še 2 leti gimnazije, kjer pridobivam večinoma splošno znanje. Po končani srednji šoli se nameravam vpisati na FERI ali FRI. Vaše mnenje glede prepisa?

Engineer_ ::

gimnazija in nato faks.

Če si se že zdaj lahko učil reči v prostem času, se jih lahko še 2 leti.

Je dejstvo da vso snov ki se jo naučiš v srednji računalniški potem ponoviš v 1. semestru faksa. Obstoj srednje računalniške mi ni povsem razumljiv. Lahko pa da se motim in me bo popravil kdo, ki je tja hodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

naredi gimnazijo, bo manj komplikacij. Če si res tako razgledan glede tega področja, ti sredna računalniška nebo prinesla nekega extra znanja :)
#brezpodpisa

Engineer_ ::

Web97 je izjavil:

ali narediti še 2 leti gimnazije, kjer pridobivam večinoma splošno znanje


splošno znanje je zakon. Ti koristi da nisi povprečen retard.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

hojnikb ::

Engineer_ je izjavil:

Web97 je izjavil:

ali narediti še 2 leti gimnazije, kjer pridobivam večinoma splošno znanje


splošno znanje je zakon. Ti koristi da nisi povprečen retard.

this.
Specializiral se boš itk na faxu potem..
#brezpodpisa

pegasus ::

Web97 je izjavil:

Takrat sem imel dva velika "hobija" (računalništvo, meteorologija), v teh dveh letih gimnazije pa sem se dokončno odločil, da se v življenju posvetim računalništvu
Končaj gimnazijo in se vpiši na fiziko, kjer imaš meteorologijo. Ogromno računalništva, pravzaprav samo še računalništvo :) Še senzorji bodo šli v internet-of-things, bo meteorologijoa na mikro nivoju explodirala, potrebe po računalniškem znanju za obdelavo vseh teh podatkov pa tudi. Kariera zagotovljena.

PS. Najboljše je, če v življenju najdeš nekega "čudaka", ki ti je pripravljen plačevat za to, da se ti ukvarjaš s svojim hobijem.

jinzo ::

Res, kako splošno znanje pa ti Gimnazija poda, ki ti tako zelo pomaga (in naredi iz tebe nekaj kar ni retard) pri življenju? Mislim da vi občutno preveč teže dajate izobrazbi (na SŠ nivoju) pri oblikovanju človeka in njegovem razmišljanju (Nevem če osebno ne poznam več "retardov" iz gimnazije kot poklicnih šol, na splošno pa ne morem rečt da opazim kako razliko v eno ali drugo smer.)

Seveda se ti po 2. letniku ne splača več menjavat šole, tako ali tako se boš mogo 90%+ stvari v računalništvu naučit izven šol (če ne še več, odvisno od šol in stvari ki te zanimajo).

@pegasus
Ja saj dela je (skoraj) vsepovsod polno, samo nihče nebi plačal za njega :) Če si računalničar še ne pomeni magično svetle prihodnosti in življenja brez težav (za to je verjetno potrebno it študirat politologijo ali kaj podobnega...)
Je pa res da če ma puba 100k unikatnih obiskovalcev na spletnih straneh, nekih težav z financami verjetno nebo imel :D (že zdaj se tako maso da kar enostavno monetizirati do neke mere).

FTad ::

Če se misliš vpisat na FRI (ipd), potem ostani na gimnaziji. Mislim, da boš odnesel predvsem z boljšo podlago v matematiki, kot na kakšni srednji računalniški, ki jo boš potem potreboval na univerzi. Računalniško znanje lahko brez problema širiš tudi sam, matematike in fizike pa skoraj ne verjamem, da se boš sam učil iz lastnega veselja (ob pomoči interneta) ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FTad ()

Phantomeye ::

Engineer_ je izjavil:

gimnazija in nato faks.

Če si se že zdaj lahko učil reči v prostem času, se jih lahko še 2 leti.

Je dejstvo da vso snov ki se jo naučiš v srednji računalniški potem ponoviš v 1. semestru faksa. Obstoj srednje računalniške mi ni povsem razumljiv. Lahko pa da se motim in me bo popravil kdo, ki je tja hodil.


em... mogoče zato, ker ne gre vsak človek na faks? Namen gimnazije je pa več ali manj gateway do univerzitetnega študija.
Poklicne in strokovne srednje šole so pa v prvi fazi namenjene takojšnji pridobitvi poklica.

Phantomeye ::

jinzo je izjavil:

Res, kako splošno znanje pa ti Gimnazija poda, ki ti tako zelo pomaga (in naredi iz tebe nekaj kar ni retard) pri življenju? Mislim da vi občutno preveč teže dajate izobrazbi (na SŠ nivoju) pri oblikovanju človeka in njegovem razmišljanju (Nevem če osebno ne poznam več "retardov" iz gimnazije kot poklicnih šol, na splošno pa ne morem rečt da opazim kako razliko v eno ali drugo smer.)


Pripomore k splošni razgledanosti, odprtosti, itd. (če že gledava življenski vidik).ampak je tudi odvisno od človeka.

jinzo je izjavil:

@pegasus
Ja saj dela je (skoraj) vsepovsod polno, samo nihče nebi plačal za njega :) Če si računalničar še ne pomeni magično svetle prihodnosti in življenja brez težav (za to je verjetno potrebno it študirat politologijo ali kaj podobnega...)


upam, da se zavedaš, da politolog ne pomeni politik? Politolog je za politike in politiko tisto, kar je sociolog ali psiholog za ljudi.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

Phantomeye je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

gimnazija in nato faks.

Če si se že zdaj lahko učil reči v prostem času, se jih lahko še 2 leti.

Je dejstvo da vso snov ki se jo naučiš v srednji računalniški potem ponoviš v 1. semestru faksa. Obstoj srednje računalniške mi ni povsem razumljiv. Lahko pa da se motim in me bo popravil kdo, ki je tja hodil.


em... mogoče zato, ker ne gre vsak človek na faks? Namen gimnazije je pa več ali manj gateway do univerzitetnega študija.
Poklicne in strokovne srednje šole so pa v prvi fazi namenjene takojšnji pridobitvi poklica.


aha, zato nekaj let praskaš to, kar na faksu narediš v pol leta. zelo neučinkovito.

Skratka ne vidim enega samega razloga zakaj bi se vpisal na "računalniško" srednjo, če imaš potem namet it na fri, feri, fe... V prostem času se zabavaj s tem, v šoli pa se uči stvari, ki ti bodo koristile celo življenje. Šolanje NE pomeni da se naučiš nekega sranja, ki ti bo prinesel službo ampak pomeni da se izšolaš da veš kako se svet vrti in zakaj se vrti ;) In da veš da nekaterih stvari se pač ne sme narediti, drugače se svet neha vrteti...recimo kraja denarja iz lastne firme, da ta potem propade, ni ravno produktivno.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

ProGo ::

Končaj gimnazijo in dobi nek širok humanistični pogled na življenje, potem pa na računalniški fax, kjer se boš tako ali tako ozko specializiral. In imaš najboljšo izobrazbo od obeh svetov.

Ne it v srednjo računalniško, ker boš lahko padel v kakšno podpovprečen razred in boš potem samo lenaril, naučil pa malo. Na faksu bo pa šok.

Phantomeye ::

Engineer_ je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

gimnazija in nato faks.

Če si se že zdaj lahko učil reči v prostem času, se jih lahko še 2 leti.

Je dejstvo da vso snov ki se jo naučiš v srednji računalniški potem ponoviš v 1. semestru faksa. Obstoj srednje računalniške mi ni povsem razumljiv. Lahko pa da se motim in me bo popravil kdo, ki je tja hodil.


em... mogoče zato, ker ne gre vsak človek na faks? Namen gimnazije je pa več ali manj gateway do univerzitetnega študija.
Poklicne in strokovne srednje šole so pa v prvi fazi namenjene takojšnji pridobitvi poklica.


aha, zato nekaj let praskaš to, kar na faksu narediš v pol leta. zelo neučinkovito.

Skratka ne vidim enega samega razloga zakaj bi se vpisal na "računalniško" srednjo, če imaš potem namet it na fri, feri, fe... V prostem času se zabavaj s tem, v šoli pa se uči stvari, ki ti bodo koristile celo življenje. Šolanje NE pomeni da se naučiš nekega sranja, ki ti bo prinesel službo ampak pomeni da se izšolaš da veš kako se svet vrti in zakaj se vrti ;) In da veš da nekaterih stvari se pač ne sme narediti, drugače se svet neha vrteti...recimo kraja denarja iz lastne firme, da ta potem propade, ni ravno produktivno.. :)

Zakaj potem obstajajo osnovne šole, če na faksu to obdelaš v 10 minutah? Človek se vpiše na srednjo računalniško ali katero koli drugo srednjo šolo, ker ga izbrano področje zanima. In ta človek morda v prvem letniku še ne ve ali bo obiskoval fakulteto ali ne. Marsikatera življenjska odločitev pride šele kasneje. Kar se pa tiče srednjih šol. Njihhov namen je pridobitev specifičnih znanj za opravljanje specifičnega poklica. Hkrati pa pridobiš nek papir, ki dokazuje kakšne kompentence naj bi s pridobljeno izobrazbo posedoval. Kaj točno ti na tej točki ni razumljivo? Bi po tvoji logiki morali ukiniti srednje šole in obržat samo gimnazije? Kaj pa ljudje, ki ne dosegajo nivoja gimnazij? In pol sem šel napisat, da gimnazija ljudem širi obzorja. Eni ne vidite pol metra pred sabo.

ProGo je izjavil:

Končaj gimnazijo in dobi nek širok humanistični pogled na življenje, potem pa na računalniški fax, kjer se boš tako ali tako ozko specializiral. In imaš najboljšo izobrazbo od obeh svetov.

Ne it v srednjo računalniško, ker boš lahko padel v kakšno podpovprečen razred in boš potem samo lenaril, naučil pa malo. Na faksu bo pa šok.


bullshit. izjemni dijaki bodo vedno izstopali. Pa četudi bodo vsi ostali lenuhi in nesposobni.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Mah kaj pa vem. Mogoče bom malo izstopu iz teme ampak glede na to da je uporabnik registriran včeraj, odgovoril ni niti enkrat ter ne sodeluje v temi, ter glede na to ima celo 2 strani ki imajo mesečno 100k obiskovalcev kar absolutno ni malo in bi lahko že iz tistega biznisa če je res, iztržil kar nekaj denarja. Če ne drugega pri toliko obiskovalcih dobiš že z reklamami več kot povprečno slovensko plačo noter. Sicer to res nima veze z vprašanjem in šolo katero bo delal, ampak če je tako brihten da uspe narediti 2 taki strani, potem mu računalništvo/programiranje ne dela problemov in lahko komot nadaljuje gimnazijo brez problema. :D

Web97 ::

shadeX je izjavil:

Mah kaj pa vem. Mogoče bom malo izstopu iz teme ampak glede na to da je uporabnik registriran včeraj, odgovoril ni niti enkrat ter ne sodeluje v temi, ter glede na to ima celo 2 strani ki imajo mesečno 100k obiskovalcev kar absolutno ni malo in bi lahko že iz tistega biznisa če je res, iztržil kar nekaj denarja. Če ne drugega pri toliko obiskovalcih dobiš že z reklamami več kot povprečno slovensko plačo noter. Sicer to res nima veze z vprašanjem in šolo katero bo delal, ampak če je tako brihten da uspe narediti 2 taki strani, potem mu računalništvo/programiranje ne dela problemov in lahko komot nadaljuje gimnazijo brez problema. :D


Nimam posebne želje pisat po forumih, sem se pa na ta forum registriral ker me je res zanimalo vaše mnenje glede morebitnega prepisa.

Hvala vsem za odgovore, odločil sem se da končam gimnazijo in grem potem na FRI/FERI.

Ja, sicer pa imata ti dve strani mesečno skupaj 80-100k obiskovalcev, kar pa seveda pomeni da tudi z reklamami zaslužim nekaj (recimo nekaj manj kot je povprečna slovenska plača).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Web97 ()

Yacked2 ::

Web97 je izjavil:


Ja, sicer pa imata ti dve strani mesečno skupaj 80-100k obiskovalcev, kar pa seveda pomeni da tudi z reklamami zaslužim nekaj (recimo nekaj manj kot je povprečna slovenska plača).


link ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

riho ::

Jaz mam pa eno drugo vprašanje....
Če se recimo prepišeš iz gimnazije na 4.letni poklici program, pa si v četrtem letniku, pa ti od vse diferencialnih ostaneta 2. Pozna kdo kaki primer ko je glih tak šel na maturo... Recimo da v soli pozabijo na to... Ker tajnica na naši šoli niti ni vidla da mam kaj oziroma se čudla... Če pozna kdo koga bi bil zelo hvaležen za info :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719286 (17290) Smurf
»

Tehnik računalništva ali tehniška gimnazija

Oddelek: Šola
194448 (4024) TheKekec
»

Srednja Šola

Oddelek: Loža
304391 (3471) loveJDM
»

Gimnazija ali srednja računalniška

Oddelek: Šola
296120 (5106) urosz
»

Šolanje, stopnja II. -> srednja računalniška šola

Oddelek: Šola
123351 (2995) pickle_rick

Več podobnih tem