» »

Reševanje podatkov iz neodzivnega laptopa

Reševanje podatkov iz neodzivnega laptopa

egamad ::

Pozdravljeni,
prijateljica ima težavo s prenosnikom (Dell Inspiron), ob zagonu se ne zgodi nič razen 7 zaporednih kratkih piskov. Po kratkem googlanju sem ugotovil, da je težava najbrž v procesorju/matični plošči. Da pa je zadeva bolj zanimiva, ima kolegica danes rok za oddajo diplome, ki je seveda shranjena na tem laptopu.

Moje vprašanje je sledeče: kako hitro in čim ceneje rešiti podatke z diska nedelujočega prenosnika? Na koga iz LJ se obrniti, koliko stroškov lahko pričakuje itd?

Lepa hvala.
  • spremenil: egamad ()

Klemzz ::

Odpri/razdri leptop, disk se da ponavadi lepo vn dobit, prklopš na klasičen pc, to je to.

MIHAc27 ::

Če je res osnovna plošča kriva...potem so podatki z lahkoto berljivi.
Normalen servis ne bi smel računati kaj dosti več od osnovne diagnostike... torej tam 30€.

Treba je samo vzeti disk ven in skopirati podatke na kak ključek.

Če je pa šel tudi disk..... je pa seveda druga zgodba (ampak po moje ni). Servisov po LJ imaš malo morje.

urosh ::

vzameš disk ven in ga priklopiš na nek drugi pc.

Mesar ::

Pokličeš po servisih pa vprašaš koliko to pride, načeloma se da podatke dobit iz diska tudi če je ta že v kar slabem stanju sam potem ceu postopek malo bolj traja. Če poznaš kakšnega "majstra", ki se s tem ukvarja pa pokliči in prosi za uslugo disk načeloma dobiš iz laptopa v par minutah in ga potem priklopiš v drugo mašino/zunanje ohišje z ustreznim priklopom ter skopiraš dol želene podatke.

Če se gre za samo en word file nimaš 15 minut kaj delat :)
Your turn to burn!

egamad ::

Se je že dogovorila z nekom, da ji vzame ven disk. Upam, da to reši zadevo.

Hvala za pomoč, lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Elements disk - računalnik ga ne prebere!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310772 (9625) LeXani
»

Zaslon laptopa se ne prizge

Oddelek: Pomoč in nasveti
283759 (2264) solatko
»

WD My Book reševanje podatkov/enkripcija

Oddelek: Strojna oprema
81098 (862) tomaz88
»

Unicen eksterni disk?

Oddelek: Strojna oprema
81148 (938) Karen
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203541 (3160) abaximan

Več podobnih tem