» »

Kateri DC motor?

Kateri DC motor?

matex ::

Pozdravljeni,
potrebujem motorček z cca. 30rpm, ker se ne spoznam ravno na te zadeve se obračam na vas! Gledal sem tegale http://www.conrad.si/Modelcraft-POGONSK... Piše da ima pri 1,5v v prostem teku 30rpm, zanima me če je kul če ga vrtim na 1,5v , ali bi bilo bolje da ga dam na 6v in če bi imel na 6v več vrtlajev?? koliko?? Potem bo imel verjetno več moči, ampak pomoje bi moral z 1,5v zadostovati mojim potrebam! Rabil bi ga za vrtenje navoja na katerem je matica katera je pritrjena na fotoaparat ki je na sliderju in potem ta matica zelo počasi pomika fotoaparat!
Hvala!

Lp

negotiator ::

Po mojem so se kaj zmotili, ker v datasheet-u piše, da ima motor 6000rpm pri 12V, pride pa z reduktorjem 1:200, se pravi: 6000:200 = 30rpm, se pravi, da boš imel pri 12V 30rpm, z bremenom pa 25rpm (180N/cm).



Me pa zanima, če ni skrivnost, na kakšen način bi pritrdil os motorja na navojno palico oz. karkoli že imaš?

LP
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

matex ::

Verjetno res ja. Hvala!
Palica bo navoja M8, kako bom pritrdil pa trenutno še ne vem, bo treba malo ekspirementirati :)Če imaš kak predlog kar na dan... :D
Še enkrat hvala, sem pa motoček že naročal..

Lp!

negotiator ::

Hm, ne vem, če bi zvrtal luknjo v palico, bi verjetno skoraj samo še navoj ostal, ker je gred motorja 6mm, tako da ne vem. Sem tudi že sam take zadeve poskušal, pa nisem dobil kakšne pametne ideje, kako na motor pritrditi neko os ali zobnik, ki ni imel prave luknje. Če bi imel opremo (kakšno stružnico ali cnc) bi bilo lažje, ko bi lahko kak kos za pritrditev sam izdelal, tako pa res ne vem :D
All easy problems have already been solved.

matex ::

Bom že kako... ker je to moj maturitetni izdelek, tako da mora ratat :D

TESKAn ::

Za pritrdit najbolje it do nekoga s struznico, pa ti na eno stran vreze luknjo z navojem za navojno palico, v drugo stran luknjo za os motorja in se precno eno za vijak za zategnit na os motorja.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

negotiator ::

TESKAn je izjavil:

Za pritrdit najbolje it do nekoga s struznico, pa ti na eno stran vreze luknjo z navojem za navojno palico, v drugo stran luknjo za os motorja in se precno eno za vijak za zategnit na os motorja.


Samo problem je, ker je navojna palica 8mm, os motorja pa 6mm, tako da ostane samo še 1mm stene, ki je pa skoraj samo še navoj :D Edino, če bi vzel večjo palico (10mm).
All easy problems have already been solved.

mzakelj ::

Zakaj pa ne vzameš servomehanizem, eno baterijo in en servotester, ti dela samo, pa še problemov ne boš imel.

mihec87 ::

lahko se postruži vmesni del z ustrezno luknjo na vsaki strani..za take male obrate bi mogoče blo za razmislit o reduktorju oz prenosu..

T0RN4D0 ::

Saj os se da zmanjšat. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

googleg1 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spiralna matica

Oddelek: Loža
163276 (2633) Mr.Nice
»

moč motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
383503 (2964) Yacked2
»

Montaža VESA nosilca

Oddelek: Zvok in slika
283589 (3106) Cervantes
»

Kje kupiti koračni motor ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4012076 (8810) taubekVAP
»

Izdelava DIY CNC

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1513233 (12531) Azrael

Več podobnih tem