» »

Nakup monitorja

Nakup monitorja

«
1
2

mrbomb ::

Kateri monitor je vreden svoje cene med 150-250€? Hvala

gddr85 ::

Med drugimi ziher tale.

mrbomb ::

gddr85 ::

tud lahko, edino okvir je pri tem debelejši.

mrbomb ::

miller31 ::

Kaj pa tole a se splača?

http://b2b.avtera.si/src/article.php?ar...

Monitor LG D2343P LED IPS 3D
zaslon: 58,4 cm (23") LED IPS 3D Monitor
ločljivost: 1920 x 1080 FULL HD (16:9)
odzivni čas: 5 ms
priklop: VGA, DVI, HDMI, izhod za slušalke
kontrast: 5.000.000 : 1
ostalo: 3D funkcije (priložena 2x 3D očala)
garancija: 3 leta
.... več opisa na zgornjem linku

gddr85 ::

Vzemi enga od tistih dveh Dellov, boš sigurno zadovoljen.

Motion ::

mrbomb je izjavil:

al pa tale? http://www.ceneje.si/Izdelek/3944443/ra...

Mam jst Philips e-line 234E5QHAW, ki se od tvojega razlikuje samo po barvi plastike, ter po vgrajenih zvočnikih.
Z zaslonom sem zelo zadovoljen, barve so super ter dokaj točno skalibrirane že iz škatle.(dosti lepše ter bol točne kot na od brata dell-u u2312hm). Input laga ni, odzivnost GTG je dobra. Kontrasti so prav tako dobri. (to govorim primerjalno z dellom u2312hm ki naj bi bil zelo soliden monitor)

Vtis na prvi pogled glede kvalitete izdelave, ni tako dober kot pri Dell-u. Plastika deluje dokaj ceneno (vsaj bela verzija). Največja pomankljivost pa je slab podstavek. Monitor se sicer z lepa nebo prevrnil vendar pa bo Že najmanši udarec v mizo z nogo povzročil, da se bo monitor začel majat kot metronom. Podpira pa vesa montažo tako da ni use izgubljeno.

Če ti dobra kvaliteta slike pomeni dosti potem je ta monitor dober nakup.

RejZoR ::

Jezst tud iščem nov monitor po tem, ko sem ugotovil, da mi trenutni 22 inčni LG monitor s tunerjem povzroča čuden feel z miško. Kot bi bil rahel delay in miška deluje tko leno čeprav še vedno relativno tekoče. Sem danes priklopil za foro nazaj 19 inčnega Samsunga in sem kar naenkrat lahko v špilih celo zadels tvari in miška je bila totalno odzivna. Si ne bi mislil, da bo monitor povzročil toliko problemov.

Anyway, iščem monitor, ki bo imel naslednje lastnosti:
- 24 inčev
- 1920x1080
- odlična odzivnost, da bo movement miške kar se da tekoč brez kakršnikoli zamikov
- obvezno mora imet VESA stensko montažo z nosilcem
- priklopi so lahko DisplayPort, HDMI ali DVI
- niti ni nujno da je IPS zaslon, če pa se da dobit kakšnega za hudo ceno z zelo dobro odzivnostjo pa tud lahko

O ceni bom razmišljal kasneje, ko mal vidim kako se kaj gibljejo...

Sem mal gledal pri Big Bangu pa jih imajo tolk, da ne vem kje začet. Definitivno pa bi potem, ko bi imel pred sabo izbrane neke modele šel tja dejansko sprobat zadevo, da na lastne oči vidim kako se odziva zadeva. Ker tole s trenutnim LG-jevim monitor+TV je obup. Pa mi dolgo ni blo jasno zakaj sem kar naenkrat tolk zanič v online špilih heh. Zdej vem zakaj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

nima obstoječi ekran kakega gaming moda ?
Ker ponavad to dost izboljša input lag teh zadev..
#brezpodpisa

gddr85 ::

RejZoR ::

hojnikb je izjavil:

nima obstoječi ekran kakega gaming moda ?
Ker ponavad to dost izboljša input lag teh zadev..


Sem že gledal pa nima nič. XD Engine avtomatično izključi, če je povezan preko DVI, to pa je tud edina stvar, ki je sploh nastavljiva razen barv in drugih malenkosti.

Kaj pa ASUS VG248QE ? 144Hz, 1ms GTG. Oz če bi obstajal isti model samo brez 3D podpore, ki je ne rabim, bi bilo še bolje,d a še mal znižam ceno. Za dober ekran sem pripravljen dat tud ~350 EUR samo da bo deloval kot je treba. To da ima TN matriko me niti ne moti, imam zdej tud dva s TN in je bilo čist ok, tako ali tako slik skor ne urejam in mi to ni tolk pomembno, gledam pa ga tud vedno pravokotno na ekran, nikoli od strani.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

5pellfire ::

RejZoR je izjavil:

Jezst tud iščem nov monitor po tem, ko sem ugotovil, da mi trenutni 22 inčni LG monitor s tunerjem povzroča čuden feel z miško. Kot bi bil rahel delay in miška deluje tko leno čeprav še vedno relativno tekoče. Sem danes priklopil za foro nazaj 19 inčnega Samsunga in sem kar naenkrat lahko v špilih celo zadels tvari in miška je bila totalno odzivna. Si ne bi mislil, da bo monitor povzročil toliko problemov.

Anyway, iščem monitor, ki bo imel naslednje lastnosti:
- 24 inčev
- 1920x1080
- odlična odzivnost, da bo movement miške kar se da tekoč brez kakršnikoli zamikov
- obvezno mora imet VESA stensko montažo z nosilcem
- priklopi so lahko DisplayPort, HDMI ali DVI
- niti ni nujno da je IPS zaslon, če pa se da dobit kakšnega za hudo ceno z zelo dobro odzivnostjo pa tud lahko

O ceni bom razmišljal kasneje, ko mal vidim kako se kaj gibljejo...

Sem mal gledal pri Big Bangu pa jih imajo tolk, da ne vem kje začet. Definitivno pa bi potem, ko bi imel pred sabo izbrane neke modele šel tja dejansko sprobat zadevo, da na lastne oči vidim kako se odziva zadeva. Ker tole s trenutnim LG-jevim monitor+TV je obup. Pa mi dolgo ni blo jasno zakaj sem kar naenkrat tolk zanič v online špilih heh. Zdej vem zakaj...


Močno razmisli o Dellu ...P2414H (okoli 200€) ali U2414H (pod 250€) ....oba sta IPS zaslona.
+ Dell Support ...glede tega se lahko ostale firme skrijejo.

RejZoR ::

Sem bral test za zgornjega ASUS-a na Tom's Hardware in se mi zdi točno vse kar bi rabil. Ne čist idealno sliko (pač TN) ampak najboljša odzivnost, ki si jo lahko zamisliš za gaming.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

vzam asusa potem ;)
#brezpodpisa

eatinggrin ::

RejZoR je izjavil:

Sem bral test za zgornjega ASUS-a na Tom's Hardware in se mi zdi točno vse kar bi rabil. Ne čist idealno sliko (pač TN) ampak najboljša odzivnost, ki si jo lahko zamisliš za gaming.


Si pomislil, da ni kriv odzivni čas ampak refresh rate?
Jaz opazim veliko razliko že pri 60Hz proti 75Hz...

RejZoR ::

Odzivni čas + refresh rate. Pa še če prav razmišljam, če imam na voljo 144Hz, bi to moral pomenit, da ne bi več imel image tearinga brez V-Synca. Ker bi bil framerate (ponavad imam okol 100-120fps) načeloma vedno nižji od refresha.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

eatinggrin ::

RejZoR je izjavil:

Odzivni čas + refresh rate. Pa še če prav razmišljam, če imam na voljo 144Hz, bi to moral pomenit, da ne bi več imel image tearinga brez V-Synca. Ker bi bil framerate (ponavad imam okol 100-120fps) načeloma vedno nižji od refresha.


Če si "gamer" in te skrbi trganje slike potem nisi gamer.
Moje skromno mnenje.
Veliko rajši velik refresh rate kot pa karkoli drugega.

RejZoR ::

Zdej sem vedno uporabljal brez V-Synca, ampak če pa bi istočasno rešil še to, zakaj pa ne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

5pellfire je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Jezst tud iščem nov monitor po tem, ko sem ugotovil, da mi trenutni 22 inčni LG monitor s tunerjem povzroča čuden feel z miško. Kot bi bil rahel delay in miška deluje tko leno čeprav še vedno relativno tekoče. Sem danes priklopil za foro nazaj 19 inčnega Samsunga in sem kar naenkrat lahko v špilih celo zadels tvari in miška je bila totalno odzivna. Si ne bi mislil, da bo monitor povzročil toliko problemov.

Anyway, iščem monitor, ki bo imel naslednje lastnosti:
- 24 inčev
- 1920x1080
- odlična odzivnost, da bo movement miške kar se da tekoč brez kakršnikoli zamikov
- obvezno mora imet VESA stensko montažo z nosilcem
- priklopi so lahko DisplayPort, HDMI ali DVI
- niti ni nujno da je IPS zaslon, če pa se da dobit kakšnega za hudo ceno z zelo dobro odzivnostjo pa tud lahko

O ceni bom razmišljal kasneje, ko mal vidim kako se kaj gibljejo...

Sem mal gledal pri Big Bangu pa jih imajo tolk, da ne vem kje začet. Definitivno pa bi potem, ko bi imel pred sabo izbrane neke modele šel tja dejansko sprobat zadevo, da na lastne oči vidim kako se odziva zadeva. Ker tole s trenutnim LG-jevim monitor+TV je obup. Pa mi dolgo ni blo jasno zakaj sem kar naenkrat tolk zanič v online špilih heh. Zdej vem zakaj...


Močno razmisli o Dellu ...P2414H (okoli 200€) ali U2414H (pod 250€) ....oba sta IPS zaslona.
+ Dell Support ...glede tega se lahko ostale firme skrijejo.


Kakšna pa je sploh razlika med enim in drugim? Kakor gledam specifikacije samo v priključkih. Za IPS-e vem da imajo super barve in vse, najbolj me skrbi nadležen ghosting in to.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Nič, gledam teste za Dell P2414H in se za IPS ekran obnese odlično. Ghostinga praktično nima, input lag je izjemno nizek in processing lag takisto. Več garancije in boljša slika ter nižja cena, pa je zadeva kot celota res boljša. Tko da se zdej res bolj nagibam k temu Dell-u...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Motion ::

Sej input lag je več ali manj preteklost pri novejših monitorjih. Že dolgo dolgo nisem vidu monitorja da bi opazu input lag. Dell u serija ma odlični refrešh rate za IPS. Nevem ali sem sam jst tako neobčutliv na ghosting ali ima moj monitor tolk dober refresh rate, sam jst ga na mojem IPS ju ne opazim oziroma ne se ne pojavla tako močno da bi me zmotil. Ga moram preizkusit Side by side z delom en dan da vidim kako se resnično obnese v fps-jih.

Baje so dobri gaming monitorji Ezio Floris serija.

feryz ::

Ne kupuj P serije!
Sam ga imam kak mesec in če mi nebi viselo dol, bi ga jadrno nesel nazaj.
Stari Samsung 214T je par klas višje kot ta jajca od Della.
Če že, kupi U serijo (ni enak panel).

P ima neke glupe sence, igre še nekako grejo, destop slika je obup.

RejZoR ::

Grejt, ko sem že odločen, da bi vzel Dell-a uleti nekdo in ga totalno skritizira. Kolebam med tem in zgornjim ASUS-om, ki je jolly dražji ampak bo za gaming verjetno ultimativna zadeva na račun mal slabše skupne slike.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Isotropic ::

zakaj pa ne kupis 2560x1440, kaksnega korejca po moznosti?

RejZoR ::

Ker ne rabim, in ker si ne mislim nakopat resolucije pri kateri bom mogu manjšat detajle al pa kupovat po dve grafični. S trenutno 1650x1050 vse furam na max možno, 1920x1080 vem da ne povzroči neke razlike, ker sem imel že priklopljen FullHD TV in v performansu ni bilo neke razlike. Tko da se bom držal tega. Poleg tega bo 1080p idealna ločljivost za snemanje s kakšnim frapsom, da imam nativno ločljivost za nadaljni video.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Eh, sem se pol odločil za ASUS-a. Je sicer drag ko žafran ampak vidim, da men pri online gamingu odzivnost pomeni vse. Z LG-jevim monitor+tuner sem totalno zanič, nič ne morem zadet, skratka katastrofa. Edino kar je dobro, da je 22 inčni wide screen. Sem dal zdele spet nazaj 19 inčnega Samsunga z 2ms in 75Hz in sem bil ves čas na vrhu lestvice s totalno lahkoto, kamor sem streljal je dejansko bil zadetek, nekaj kar je bilo pri LG-ju misija nemogoče. Pa sem mislil, da sem jezst ratal nesposoben oz da je neki hudo narobe s povezavo, pa je bil kriv samo in le monitor. Tko da raje ne bom razkiral z 8ms IPS-om in bom raje vzel totalno odzivnost čez kakovost slike. Pa še oni križec, ki ga monitor sam nariše na sredino mi bo prišel prav v špilih kjer moraš posebej stisnit desni klik za aiming (CoD, BF, Killing Floor itd). Poročam, ko ga dobim :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Včeraj dobil tole 144Hz zverino od ASUS-a (VG248QE) in moram rečt, da mi ni niti slučajno žal. Na Tom's Hardware sem našel nastavitve kalibracije, tako da so barve sedaj kar se da blizu idealnega, 144Hz panela in superiorne odzivnosti pa skor ne morem prehvalit. Mislim, dokler ne probaš ne veš kako zablurano je vse celo na 2ms 75Hz TN monitorju in če mi bo kdo rekel, da je IPS s 5ms super za gaming je en navaden lažnivec al pa totalni nedeljski gamer in nima pojma. Še slike bi mirno lahko pol profesionalno urejal, ko ga enkrat skalibriraš. Prvo pa je največji "šok", ko nisi vajen toliko ostrine med merjenjem po 3D okolju, ko pa se navadiš pa je gibanje tako gladko, da ga skor zamenjaš z realnostjo. Se ne zajebavam. Včer sem igral Natural Selection 2 Combat in Dead Space 3 in se ti kar milo stori, ko vidiš kakšno razliko naredi tak monitor. Še celo premikanje oken po namizju ima sedaj povsem drugačen feeling, ki ga sploh ne moreš opisat. Če jim uspe naredit IPS like kakovost slike in vidne kote z 1ms odzivnostjo in 144Hz bi bila totalna zmaga (in astronomska cena lol). Ampak že tud tole je noro impresivna stvar.

Vidni kot je tud super (če pomislim, da je TN pa sploh) in barve se minimalno spreminjajo, moraš res gledat pod izjemno ostrim kotom, da se resno spremenijo odtenki, šele ko ga gledaš res čist od strani potegne skrajni konec ekrana na amber odtenek. OSD menu je zelo enostaven za uporabo in vsak profil lahko po svoje prilagodiš potrebam in on screen merek je res sila uporabna zadeva.

Skratka zadeve skor ne morem prehvalit, če si gamer in ti ni tolk težko dat denar za superioren gaming monitor na katerem lahko brez težav kvalitetno gledaš filme in po kalibraciji tud urejaš slike za osebno rabo oz za celo kaj mal bolj resnega, skor ne moreš dobit boljše zadeve. Well done ASUS.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gddr85 ::

In pol se game developerji mučijo z motion blur efekti...:D

No ja, sam da si zadovoljen.

hojnikb ::

Jap, važno je tvoje zadovoljstvo, ne pa specsi na papirju :)

Čeprav bi za tak ekran skor pričakoval da pride factory calibrated.
#brezpodpisa

RejZoR ::

gddr85 je izjavil:

In pol se game developerji mučijo z motion blur efekti...:D

No ja, sam da si zadovoljen.


Eno je motion blur kjer mora bit in eno pacanje vseh pikslov po celem ekranu... ne moreš metat obeh v isti koš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kleemen ::

Bom uporabil kar tale niz, da ne odpiram novega.

Kupujem novi monitor in zanima me kateri je boljši oz. kakšna je razlika.

https://www.mimovrste.com/monitorji/mon...
https://www.mimovrste.com/monitorji/mon...

Sicer pa sem ponosni lastnik tegale Della in zelo zadovoljen. Ker pa je že malo starejši model in imam kupca za njega, sem se odločil menjati in "nadgraditi" z večjim-boljšim. http://www.dell.com/ed/business/p/dell-...

Kaj predlagate? Skoraj sigurno pa vzamem enega izmed zgoraj omenjenih, saj sem z Dellom več kot zadovoljen. Pomembna pa mi je tudi ips matrika, ker se ukvarjam s fotografijo.

Najlepša hvala za pomoč.

hojnikb ::

U model vzam
#brezpodpisa

jernejl ::

Prvi ima ločljivost 1920 x 1200 (24" diagonala), drugi pa 1920 x 1080 (23,8" diagonala).

DarwiN ::

Jap, glavna prednost U2412M je večja delovna površina.. 1920x1200 namreč, proti bolj standardni 1920x1080...

Drgač je pa U2412M modelno leto 2011, U2414H pa 2013, kar pomeni tanjši rob oziroma nekoliko lepši izgled.. U2414H ima tudi modernejše priključke (HDMI, DP 1.2), ampak to je manj pomembno.

Ali strnjeno - vzemi U2412M. :)

Velja razmislit tudi o P2714H, ki je 27".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kleemen ::

Najlepša hvala za pomoč in nasvete.

Se nagibam bolj h temu da vzamem M model, kljub temu da je starejši model, vseeno ločljivost naredi svoje, hdmi in ostali priključki pa mi niso toliko pomembni, saj imam povezanega na macbooka, ki tudi nima hdmi izhoda. Še ena stvar me zanima.. M model vidim da ima 16:10 ratio, H model pa 16:9 tako kot tale 23ka ki jo imam sedaj. To je velika razlika v praksi ali? Kar sem bral nekateri pravijo da je za delo 16:10 še celo boljši kot 16:9.. Sicer pa mislim da sem se že odločil..za M model seveda. :)

NejcSSD ::

Odločil si za U model, ultrasharp.
Kolebal pa si med P modelom, professional in U modelom, ultrasharp.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Kleemen ::

tako ja.. jaz sem pisal zadnji kratici, ne prvi :D

medenko ::

po 5 letih bi menjal mojega HP ZR24W 16:10 24''.....kaj naj vzamem? Želja je tudi priklop PS3/4 gor.....

DarwiN ::

@pipika ASUS PB278Q s PLS matriko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

medenko ::

samo razlike v velikost ni velike, ko gledam na displaywars.....kok je dober za PS3/PS4?

DarwiN ::

Ah, konzola.. Potem mogoče res bolje vzet 1080p monitor. Če res nimaš možnosti priklopa PS4 na TV..

Ne vem, ampak če že menjaš dober IPS 24" zaslon, potem se nekak samo od sebe ponuja, da greš na večjega in po možnosti višjo resolucijo..:P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

ramiz?! ::

Evo da si sposodim temo. Trenutno imam ultrabook 11.6", pa bi si za zraven kupu en 24" monitor. Bral sem, ko ste pisali da 27" že malo šepa na 1080p in ga po resnici povedano tudi ne rabim tako velikega. Torej 24" s tehnologijo ah-ips ali samsungovo pls bi mi prišel prav.

Torej moj problem je, da ne vem točno kaj se splača. Je polno akcij po recimo 90€ ali 110€ za 24" pa so neki stari model z TN tehnologijo, slabšim kontrastom in potem nevem točno kaj se splača. Potem pa imaš nove za 190€ pa potem nevem ali je res taka razlika itd... Torej kakšni uporabni nasveti :)
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Tomson ::

Če bi rad dober IPS monitor za čim manj denarja poglej za AOC i2369VM, se ga dobi v tujini od 130€ dalje, v Slo za 150€.

Če pa želiš bestbuy 24" je pa to Dell U2412M, ga dobiš v Slo od 240€ dalje, v tujini ni bistveno ceneje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Kleemen ::

Danes dobil Dell U2412M, top shit, pomoje ni bolšega v tem rangu imel prej podobnega 23ko isto od Della z manjšo resolucijo, tako da če hočeš top monitor z ips matriko, hudo resolucijo in super ceno glede na to kaj ponuja vzemi U2412M kot je rekel Tomson.

Motion ::

novejši ips monitorji z AH IPS matriko povozijo stare delle z e ips matriko ko pride do prikazovananja baru. In tisti delli majo zame dosti pregrob anti glare premaz.

Geekoo ::

Tudi moj Dell U2312HM je spustil dušo in kupujem nov 24" monitor izključno za gaming.
Vidim, da vsi priporočate Dell U2412M, gledal pa sem še ASUS VG248QE in Benq XL2420Z vendar slednji malo presega moj budget.
Mogoče še kakšen predlog v rangu 250 - 300 €, 24" Namembnost: gaming, vsakodnevna raba. Hvala.

meho7 ::

Se splaca kupiti tale zaslon ?
https://www.mimovrste.com/monitorji/lg-...
Namenjen bo predvsem gledanju filmov obcasno tudi igranju iger.

lp

gamecom ::

Zivjo, nameravam kupit monitor isklucno za gaming in gledam tega ASUS VG248QE sam mene tu zdaj zanima rad bi z IPS panelom sam nvm kakna je sploh razlika a bi se bol splacal kupit ker drug monitor z IPS panelom je to tolk bols ? Hvala

gddr85 ::

Če rabiš več kot 60hz potem bo ziher TN panel, za točne barve in dobre vidne kote je pa kakšna druga matrika ala va, ips. Odzivni čas pa je ponavad najboljši pri TN matriki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevelik IPS Glow/BLB?

Oddelek: Zvok in slika
201810 (1374) neocodexx
»

Monitor za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5215447 (11584) schurda
»

Kateri monitor priporočate do 200€?

Oddelek: Strojna oprema
4814923 (13467) webmojsterrr
»

Kateri monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7615698 (14107) skyline

Več podobnih tem