» »

Problem internetna povezava ?

Problem internetna povezava ?

integral15 ::

Pozdravljeni, imam sledec problem. V sredo je bilo pri nas neurje in mi je preko telefonskega kabla skurilo modem in pa splitter. Splitter sem danes zamenjal z novim modem imam pa en drug za rezervo za take situacije. No zamenjal sem splitter in poiskusil naredit speedtest ampak hitrost ni taksna kot bi morala biti imam povezavo 10mb. Poiskusu sem priklopit se prenosnika na isti kabel kot imam za osebni racunalnik in naredil speedtest in histrost je bila normalna 10mb kot mora bit. Zadevo sem poiskusil se enkrat z osebnim racunalnikom ampak to v varnem nacinu in zadeva je delovala normalno ko sem pa poiskusu se enkrat v windovsih normalno pa spet na zacetku pride do 7mb potem pa pade do 3.5mb upload pa sploh komaj 16kb. V cem je problem bit more v softweru sam nvm kje iskat.

integral15 ::

Problem resen. Program cfospeed mi je to delal, tema se lahko zbrise.

BorutK-73 ::

Nasvet za prihodnost:
Vedno izklopi vse kable ki gredo do računalnika, modema, tv..., tudi telefonski kabel in kabelski (če imaš). Lahko nabaviš protistrelno ki ima zaščito za telefonsko linijo, ampak ni 100% da bo ustavilo sunek.
Jaz imam protistrelno samo za takrat ko me ni doma, ko sem doma vedno izklopim vse kable do elektronike. (elektrika in kabelska)

integral15 ::

Ja sam jast sem bil na sihtu tisti cas me ni blo doma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila modem in en LAN port routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142915 (2406) BorutK-73
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544656 (4105) hojnikb
»

Zaščita računalnika, polnilcev, proti strelam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
328154 (7613) jebiveter2
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4715169 (11635) mojca
»

Nevihta in PC

Oddelek: Loža
472639 (1764) neoto

Več podobnih tem