» »

Sarajevo, Mostar, Dubrovnik

Sarajevo, Mostar, Dubrovnik

gansta ::

Za 1. maj se gre tja na izlet :) ima kdo slucajno kake nasvete kaj kupiti in kje kupiti (kake poceni oblacila-> ponaredke oblacil, ur...) v Mostarju, Sarajevu... ali tam tega ni za najti -> gremo prvič tja :)

Buggy ::

Bom uporabil kar to temo. Sicer me ne zanima shoping, bi pa zelel se kaksen info iz prve roke (in ga ne dobis iz vodicev) od tistih, ki ste pred kratkim bili v Mostarju. Naslednji teden planiram pardnevni izlet v Mostar in okolico. Razmisljam, da bi seboj vlekel kolesa ter si ogledal se kaj izven strogega centra. Slisal sem za zipline v okolici ter kar nekaj lokacij v blizini, ki so vredne ogleda in bi tja lahko tudi kolesaril.
Kaksen nasvet kaj obvezno doziveti, kaj zanimivega in kje pojesti, kje ste bili zadovoljni z nastanitvijo ter katero pot do Mostarja ste izbrali za dol/gor, da se je po poti tudi se kaj zanimiviga dozivelo ali videlo?

Hvala!

free_rider ::

Če greš iz severa dol proti Mostarju in imaš obilo časa, se splača zaviti čez Prirodni park Blidinje http://www.visit-blidinje.com/
V tem primeru obvezen postanek https://www.vrleti.com/

Na jugu Mostarja za videti - Blagaj Tekija.

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

Gagatronix ::

gozdar1 je izjavil:

https://www.dobrovnik.si/


A trolas al si samo nepismen ? :) Mimogrede, sem poznal eno zensko iz Dobrovnika. 3/4 cajta rabil slovar da sem jo razumel, baba govorila vec madzarsko kot slovensko.

Gagatronix ::

Zakaj ne ? Mostar je prav lepo mesto. V kar se je pa Sarajevo spremenilo odkar sem jaz zivel tam pa mi niti pod malo vsec.

NuMaN ::

Gagatronix je izjavil:

gozdar1 je izjavil:

https://www.dobrovnik.si/


A trolas al si samo nepismen ? :) Mimogrede, sem poznal eno zensko iz Dobrovnika. 3/4 cajta rabil slovar da sem jo razumel, baba govorila vec madzarsko kot slovensko.


Dobrovnik je na dvojezičnem območju Prekmurja in omenjena gospa/gospodična je po vsej verjetnosti madžarka.

Gagatronix ::

Ne ne, je slovenka. :)

NuMaN ::

Da ne zamenjuješ prekmurščine in madžarščine, kar je dokaj krucialna napaka.
Prekmurščina je slovanski jezik, madžarščina ugrofinski.

Če pa je omenjena starejša in če povrhu hitreje govori, verjamem da je nisi kaj dosti razumel če si živel zahodno od Mure.

P.S. Opravičilo OP-u ker se ne držimo teme, je pa povod samo sprememba ene črke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Gagatronix ::

Saj nisem neumen, haha. :))

Buggy ::

Ekola. Koncujeva zadnji dan v Mostarju...
Preko bookinga prvi dan prenocila v Hotelu Verso, ki je bolj v centru sedaj v Villa Nadin, ki je nizje a se vedno pes komot do mostu in se dlje.
Prakticno sva precesala vse tri krake glavnega bulevarja in s tem pokrila prakticno vecino centra Mostarja.
Zanimivo da so oznake ulic zelo skrite, tudi hisnih stevilk ni bilo zapaziti.
Stari Most in Kriva Cuprija sta itaq najvecje atrakcije v starem delu in turistov se je trlo, ceprav se ni glavni turisticni cas
Ljudje resnicno prijazni in ustrezljivi (zaradi manjka hisnih stevilk sva rabila usmeritve)
Najboljso mesno plosco sva jedla v starem delu pri Tima Irma.
Porcije ogromne in zelo okusno ter poceni.
Najboljse pite v buregdzinici Visak, ki je kar odmaknjen od starega dela in v hrib vzhodno od mosta.

Baklav s pravo tursko kavo pa Blagaju...v centru Mostarja pa Aldi, ker slascicarna Roma, kjer naj bi bila tudi dobra, ne deluje vec.

V Blagaju se splaca pojesti tudi postrv na zaru, zena jo je zelo pohvalila...pa je glede rib kar stroga pri ocenah :)

Na poti v Pocitelj se splaca tak cas od lokalcev kupiti jagode, saj so res okusne.

Cene so nasplosno zelo spodobne celo v starem delu. Mostarsko toceno pivo 0.5l pri mostu je 5KM-2,5€

Imajo tudi ogromen trgovski kopleks Mepas Mall na severu mesta, kjer imas za kupit vsega boga.

Mestu je neverjetno zivahno ze sredi tedna in to povsod...tudi izven centra. Zvecer vsaka lokacija polna gostov. Mladine je polno tudi po ulicah...skratka mesto ima nek pozitiven vibe.

Standard glede na vozni park tudi ne sepa.

Vsekakor za pogledat. Dol sva sla po AC. Slabih 6 ur...cestnina 26€

Jutri se zipline ter slapovi Kravice in pocasi domov.

Bova pa izlet se ponovila

coderX ::

Buggy je izjavil:

Ekola. Koncujeva zadnji dan v Mostarju...
Preko bookinga prvi dan prenocila v Hotelu Verso, ki je bolj v centru sedaj v Villa Nadin, ki je nizje a se vedno pes komot do mostu in se dlje.
Prakticno sva precesala vse tri krake glavnega bulevarja in s tem pokrila prakticno vecino centra Mostarja.
Zanimivo da so oznake ulic zelo skrite, tudi hisnih stevilk ni bilo zapaziti.
Stari Most in Kriva Cuprija sta itaq najvecje atrakcije v starem delu in turistov se je trlo, ceprav se ni glavni turisticni cas
Ljudje resnicno prijazni in ustrezljivi (zaradi manjka hisnih stevilk sva rabila usmeritve)
Najboljso mesno plosco sva jedla v starem delu pri Tima Irma.
Porcije ogromne in zelo okusno ter poceni.
Najboljse pite v buregdzinici Visak, ki je kar odmaknjen od starega dela in v hrib vzhodno od mosta.

Baklav s pravo tursko kavo pa Blagaju...v centru Mostarja pa Aldi, ker slascicarna Roma, kjer naj bi bila tudi dobra, ne deluje vec.

V Blagaju se splaca pojesti tudi postrv na zaru, zena jo je zelo pohvalila...pa je glede rib kar stroga pri ocenah :)

Na poti v Pocitelj se splaca tak cas od lokalcev kupiti jagode, saj so res okusne.

Cene so nasplosno zelo spodobne celo v starem delu. Mostarsko toceno pivo 0.5l pri mostu je 5KM-2,5€

Imajo tudi ogromen trgovski kopleks Mepas Mall na severu mesta, kjer imas za kupit vsega boga.

Mestu je neverjetno zivahno ze sredi tedna in to povsod...tudi izven centra. Zvecer vsaka lokacija polna gostov. Mladine je polno tudi po ulicah...skratka mesto ima nek pozitiven vibe.

Standard glede na vozni park tudi ne sepa.

Vsekakor za pogledat. Dol sva sla po AC. Slabih 6 ur...cestnina 26€

Jutri se zipline ter slapovi Kravice in pocasi domov.

Bova pa izlet se ponovila

odlično, lepo slišat. Imam stanovanje v centru mostarja, zraven starega mosta. Razmišljam se dol preselit (oče iz dol, mama slovenka) - če ne pa vsaj malo na počitnice dol. Nisem bil od 1999.

Buggy ::

...Nisem bil od 1999.


...potem je pa res cas, da gres malo pogledat. Mene je Mostar ocaral ravno s svojo raznolikostjo in veliko dogajanja. Malo vzpodbude...

Stari Most z distance


..pa z druge strani Neretve


Blagaj spod skalce


Pocitelj po poti


Kravice v samoti


za prste obliznit


prsti se zlepijo




dol okoli in nazaj cela pot je bila cca 1200km. AC tempomat 160kmh v klance pa malo pucat motor (do konca) Od meje BIH do meje SI ...4 urce, poraba 7.5l/100km dizla

Alfa Dog ::

Razmišljam o podobnem izletu z družino tam okoli 15. avgusta, se pravi podaljšan vikend.
Vem da je to ravno v top sezoni, ampak a je res taka gužva takrat da sploh ni za hodit dol al se da vseeno v miru kaj pogledat?

Gambino ::

Tudi sam sem bil z ženo lani aprila v Sarajevu, Mostarju, Konjic (Titov bunker), Most na Neretvi.
Mostar je res nekaj posebnega, tudi hrana je bila dobra in poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Buggy ::

Baje je poleti Mostar res poln turistov, se bolj kot sicer, ker maja jih tudi ni bilo malo pa je bilo meni ze na meji...bolj pa je poleti problem vrocina, ki je lahko res neznosna, kar je potrebno vzeti v zakup.

Po hrani tam se mi pa se sedaj kolca :P

Alfa Dog ::

OK, vrocina nam ni taksen problem. Potem bom planiral bolj skrajsan obisk samega centra Mostarja, pa vec casa za druge kraje.

Sakin ::

Če si že tam, predlagam obisk Ramskega jezera, Prozor.
Na Nach Nachma Nachman Meuman!

Malajlo ::

Po enem tednu jadranja, sem pičil iz Trogirja čez Pelješac v Ston na školjke (tam bi lahko par ur zapravil samo za pohajkovanje po bregu in okoli). In potem Neum (po 35 letih Bosanca spet srečal, še iz osnovnošolskih let), pa v Mostar spat. Najprej pa jest, seveda. Samo dve oštariji sta v Mostarju vredni imena. Tako lokalci. Vmes še Jablanica. Jajce in bosansko Niagaro sem imel v planu. Zaradi instagrama, sam se že videl, ne rabim še enkrat.
Dubrovnik je bil precej blizu, pa sem ga izpustil zaradi nastanitev. Drugič. Ampak vsekakor spomladi, ker mi gneča ni glih na top listi.
Naslednji dan Počitelj (meni je še zdaj top destinacija, kjer spoznaš islamsko arhitekturo, kulturo in sploh se prestaviš nazaj za 500 let; pa nekako še govorim hrvaško, srbsko in bosansko, da se znajdem in mulariji razložim, kaj je kava, kafa in kahva; poleg sahatkule, medrese, hana, hamama itd... No, pa kaj je harem :)) Babncam razlagat, so samo zavijale z očmi). In nato vrela Bune na pir. In Sarajevo. Poćitelj lahko vzame par ur.
Sarajevo je polno enih malenkosti. Sem že bil tam večkrat, pa nekako dopolnjujem site seeing. Na koncu Baščarširja s kahvo, slivo in posedanje na vogalu. Par ur z lahkoto :)) Za konec pa še po burek in pite, ker so v hotelu že zaprli kuhinjo.
Nadaljevanje na bosanske piramide ;) To sem moral v živo videti (ker nisem pred par leti). In nato čez Banja luko via LJ.
Kakorkoli, cajt zleti prehitro. Sploh če nekaj že poznaš, si videl, pa bi komu drugemu rad pokazal.
Žal nisem uspel dobiti kontakta, da bi na minaret Gazi Husrev-begove džamije splezal. Ker je že 35 let tega in bi me najbrž pogled na okolico in obrobje presenetil.
Mesec kasneje pa v Beogradu in na splavih 8-) Trpim kot žival, res.

Za take roadtripe uporabljam furkot.com. Eni Čehi so spisali webapp in je izredno uporaben. Vlečeš po karti interest pointe in ti ruto sestavlja. S postanki vred. Linki na znamenitosti, wiki, booking, rentacar, skratka, uporabno. V Albanijo in nazaj. Karlovac, Željava, Plitvice, Bihač, Sarajevo, ob Tari in Pivi čez Podogrico, Tar, Ulcinj, Bar (in na cesti mimogrede trobi kolega z avtodomom, seveda smo požrli dve flaši konjaka), skok v Skadar, Lovčen, Cetinje, Kotor, Trebinje (dva dni smo ostali, ker me je navdušilo), in v osmici nazaj skozi Bosno. Mulci so uživali.
Ali pa sestaviš krožno po Sloveniji (dve etapi sem že naredil, tretja me čaka).

Buggy ::

top shit info tnx @Malajlo...Željava je vredna ogleda? Dejansko bova s svojo vec hodila po celini in ne vec po obmorskim mestih bivse drzave, ker je izkusnja obcutno bolj pristna kot komercialne zadeve.

Alfa Dog ::

Malajlo je izjavil:

pa v Mostar spat. Najprej pa jest, seveda. Samo dve oštariji sta v Mostarju vredni imena. Tako lokalci.


A nam lahko zaupaš kateri dve oštariji sta to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vw 7 2015 navigacija

Oddelek: Na cesti
283114 (1169) PINki
»

Izlet v BiH

Oddelek: Loža
174802 (3898) Meizu
»

Razpleti vojne na Balkanu II

Oddelek: Problemi človeštva
213853 (3560) Roadkill
»

Južna dalmacija

Oddelek: Loža
71533 (1039) Nagi Bator

Več podobnih tem