» »

Nakup "24" 1080p ali "27" 1440p

Nakup "24" 1080p ali "27" 1440p

legice ::

Pozdrav

Sem v manjši dilemi glede nakupa monitorja.
Trenutno sem na "19" 4:3 ekranu in mi počasi crkuje. Glede na to, da bodo v skozi poletje na trg prišli razni 3k in 4k monitorji, pričakujem da bo "27" inč 1440p cena počasi padala.

Dilema je ta, da nebi rad kupil "24" 1080p monitorja in potem čez pole leta ugotovil, da so "27" 1440p okoli 300€.

Kaj predlagate?

lp
Prekopu vrt in našu Bin Ladna
  • spremenil: Mavrik ()

Dr_M ::

Mislim, da bodo prej 4k na 300€, kot pa 1440p.

Nikonja ::

do konca tega leta kvalitetnega 4k ekrana pod 300 eur ne boš dobil - razen pocen dreka z nalepko 4k če ti je samo resolucija pomembna in ne kvaliteta matrice/slike.

legice ::

ravno v tem je stvar. upam da bo zaradi prihoda 3k in 4k monitorjev cena ostalim monitorjem padla, ker si res želim kvaliten "27" 1440p monitor.

lahko da sem malce zakompliciral vprašaj, ampak ali se splača počakati z nakupom do okoli poletja, ko bodo novi monitorji prišli ali že sedaj kupim 24 hd monitor?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

DarwiN ::

Kupi Della za 487 EUR..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

nuclear ::

Imam tale best for buck 27 1440p trenutno: http://www.amazon.co.uk/PB278Q-Widescre...

odlicen monitor.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

techfreak :) ::

Glede na reviewe bi rekel da sta ta Asus in prej linkan Dell precej podobna.

Za 300 EUR (mogoce malo vec zaradi carine/davka) lahko dobis kvecjemu kaksen kitajski 27" zaslon (panel je kvaliteten, je pa moznih nekaj dead pixlov ter za priklop si omejen na DVI-D).

LoneWolf ::

Ravno dober teden sem lastnik cenenega korejskega (ne kitajskega) 27" 1440p zaslona (Crossover 27QW, Ebay). Končna cena je bila 288.xx EUR, dostava iz Koreje 6 dni (od tega je bil na naši carini na Brniku 4 dni). Panel je odličen, dead pixla še nisem uspel najti, čeprav tega ne garantirajo - enak panel je v applovih cinama display zaslonih za 4x višjo ceno. Preostanek monitorja je enostavno cenen. Na prvi pogled zgleda spodobno, če pogledaš od blizu, je plastika tanka, pogosto s kakšno nepotrebno režo, stojalo je sicer lično a slabo nastavljivo, ipd. V bistvu gre za kvaliteten panel z odlično sliko in ravno toliko dodatnimi elementi in elektronike, da ga lahko postaviš na mizo, priključiš na najbolj preprost način (DVI-D) in vsaj s pol metra razdalje ohišje kolikor toliko zgleda.

Kar je točno to, kar od monitorja pričakujem in potrebujem.

Upam si trditi, da za vsaj 95% uporabnikov velja isto. Ko je zaslon enkrat na mizi, postavljen v lego in nastavljen (kalibracija barv ipd. gre preko sw), gledaš samo še panel in vsebino na njem. Pogosto tudi v temi, kjer drugega ne vidiš in ne rabiš.

Super zadovoljen s tem zaslonom in ga lahko priporočam. Razlika v ceni še enega takega monitorja do primerljivih brand izdelkov se bo bolj poznala kje drugje, npr. v kvalitetni grafični karti, ki lahko poganja takšno resolucijo z vsemi bonbončki.

mitja73 ::

Kako je z servisom, je v EU ?

Dr_M ::

Ja pa kaj se. Ko crkne, vrzes v smeti. Ce hoces servis, dej 500e.

Isotropic ::

jp, servisa ni.

LoneWolf ::

Dvomim da je kaj v EU. AFAIK pošlješ v Korejo, garancije je 1 leto. Niti nima kaj dosti za crknit razen samega panela, kar se itak menja pri proizvajalcu. Velika večina problemov se pokaže takoj ob prejemu, če je treba kaj reklamirat in pošiljat nazaj, bo treba takrat.

Da se razumemo, tveganje komplikacij je zagotovo večje in zaščita potrošnika manjša, kot če kupiš v lokalni trgovini. Zato so premium znamke s premium ceno in servisnim zaledjem, ki nudi storitev. Pri poceni korejcih *lahko* oz. *verjetno* dobiš kvaliteten monitor za 1/4 normalne cene brand izdelkov. Za nekje 80% kupcev se stvar odlično obnese in dobi brezhiben zaslon. 15% dobi par dead pixlov in normalno uporablja naprej, 5% bo imelo stroške z reklamacijami in slabo izkušnjo. Nekaj gamblerja je treba bit, če greš v to, pretehtat tveganje prejema nepopolnega izdelka nasproti bistveno nižji ceni in se individulano odločit, ali si pripravljen tveganje sprejet in se ukvarjat s posledicami, če imaš smolo in do njih pride.

Dr_M ::

Kako je s carino? Po znesku sodec, je nisi placal.

petrus ::

Jaz bi trenutno vzel 27" 1080p, bolj točno tega BenQja za 225 EUR.
stati inu obstati

AaBoy ::

@LoneWolf pri katerem prodajalcu na ebayu si ga pa kupil?

LoneWolf ::

Carine za računalniške monitorje ni, carinska pošta na Brniku mi je zaračunala samo dodatnih 52 EUR DDVja na ceno monitorja (sicer skupaj s poštnino, kot je bilo plačano v Korejo). Vse skupaj torej 288 EUR.

@Aaboy: Moj je prišel iz tega linka: http://www.ebay.com/itm/121170630695
Pozitivna izkušnja, cena je konkurenčna, poslali so ekspresno hitro in monitor je OK. Ni garancije, da bo z vsemi enako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LoneWolf ()

AaBoy ::

Ja saj tak veno pri teh stvareh :D. Nekaj še me zanima, če bi na 1440p monitorju igral igro na 1080p bi bila slika fejst popačena?

nuclear ::

Korejski monitorji so monitorji katere sem gledal preden sem kupil tega Asusa.

IPS Panel, moznost navitja na 120Hz, kar je fenomenalno.. 5MS response je se vedno ok za gaming.. 120Hz IPS panela se ni na trgu in ga do konca leta verjetno ne bo, ker se ljudje osredotocajo na cenene 4K proizvodnje..

4K je pa spet brezveze za gaming, ker rabis 5x 780TI da runas nekaj na 60fps na ultra settingih.

Anyway, ce kupis korejskega je 50% 50% ali bos imel dober monitor ali ne. Pac tvegas, ker ko gre kaj narobe ti ponudijo replacement del in se sam je**j, ali pa posljes taj na svoje stroske (koreja), cakas, cakas.. cakas..

Kupi nekaj v Sloveniji, po moznosti omenjena Asusa ali Della.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

legice ::

Razen če z lupo gledaš, dvomi da boš opazil kake neprijetnosti
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

techfreak :) ::

Prej sem se zmotil, mislil sem korejske ni kitajske. Naceloma ce odstejes nekaj vec denarja lahko dobis Pixel Perfect monitor kar pomeni da ga odprejo, prikljucijo in preverijo mrtve piksle.

Ker monitor potrebujem za prenosnik bi potreboval se aktivni pretvornik, potem pa je bila cena dovolj blizu Dellu, ki ima kvalitetno ohisje in stojalo, razlicne moznosti priklopa ter 3 letno garancijo.

Nwanko ::

LoneWolf je izjavil:

Carine za računalniške monitorje ni, carinska pošta na Brniku mi je zaračunala samo dodatnih 52 EUR DDVja na ceno monitorja (sicer skupaj s poštnino, kot je bilo plačano v Korejo). Vse skupaj torej 288 EUR.

@Aaboy: Moj je prišel iz tega linka: http://www.ebay.com/itm/121170630695
Pozitivna izkušnja, cena je konkurenčna, poslali so ekspresno hitro in monitor je OK. Ni garancije, da bo z vsemi enako...

Carina je,je kolega vzel Qnix-a,sem že pisal o tej zadevi. Sam je plačal DDV in carino,sem bil zraven na carinski pošti. Monitor je biu 230EUR on je dodatno plačal 99EUR. Računali so pa tak 230+22%=x+14%. Še ima shranjene vse liste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

SloBiscuit ::

Če boš kupoval 1440p monitor sam glej da boš meu dost dobro grafo...
Drugače je pa Shimian dost zakon
http://www.amazon.de/Shimian-QH270-IPSM...
(pa kar kol nared sam ne kupovat takih stvari v sloveniji ker boš preplačal ful :p )
neznanec555

Dr_M ::

Sej tut na amazonu ni neki blazno poceni.

AaBoy ::

SloBiscuit je izjavil:

Če boš kupoval 1440p monitor sam glej da boš meu dost dobro grafo...
Drugače je pa Shimian dost zakon
http://www.amazon.de/Shimian-QH270-IPSM...
(pa kar kol nared sam ne kupovat takih stvari v sloveniji ker boš preplačal ful :p )


Katera grafična je boljša za 1440p? R9 290 ali 780?

SloBiscuit ::

AaBoy je izjavil:

SloBiscuit je izjavil:

Če boš kupoval 1440p monitor sam glej da boš meu dost dobro grafo...
Drugače je pa Shimian dost zakon
http://www.amazon.de/Shimian-QH270-IPSM...
(pa kar kol nared sam ne kupovat takih stvari v sloveniji ker boš preplačal ful :p )


Katera grafična je boljša za 1440p? R9 290 ali 780?

780-ka definitivno. Namreč r9 je 290 in ne 290x
290x je enaka 780-ki.
neznanec555

hojnikb ::

290ka, ker ima več vrama (pride še kako prav pri višjih resolucijah).
#brezpodpisa

Dr_M ::

Sej ne kupuje 4k monitorja.
Za 1440p raje gtx780.

Invictus ::

Ma riskiraj 600 EUR in kupi 4k.

Po možnosti 28 colarja ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

AaBoy ::

Samo za 4k že rabiš 2 grafične, to pa je no go :D

Dr_M ::

Za 600e dobis TN 4k, za katerega bi pa dal max 250e.

hojnikb ::

TN v letu 2014 je no go, če se maš vsaj malo rad :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

AaBoy ::

To tudi opažam, mam na prenosniku IPS in pa monitor z TN pa je barva taka boga da joj.
Te pravite 780 in pa Asus ali Dell.

legice ::

da bolj razčistim stvari.
namen imam igrati pri 1080p, vendar dodatni prostor bi mi pomagal pri delu z grafiko=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

hojnikb ::

sj lahko še vedno igraš pri 1080p, tudi če imaš višjo resolucijo :)
#brezpodpisa

legice ::

sej to vem, pač informativno pravim, ker že govorimo o grafičnih karticah=)
imam 270x in mi je več kot dovolj
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

DarwiN ::

Bučkoti kupujete neko sranje, za tega novega Della se raje stepite za 400€..

Treba v živo preverit, ker je vprašanje, kaj je njegov pravi razlog za prodajo. Neumnež nima domišljije in še lagat ne zna... "Prodajam zaradi potrebe po večjem".. :D.. Ja, kupil boš nov monitor in čez 2 dni ugotovil, da je premajhen. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

legice ::

sem videl tega, ampak trenutno nisem ravno pri denarju, drugače bi takoj skočil na kaj takega=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

nuclear ::

Dr_M je izjavil:

Sej ne kupuje 4k monitorja.
Za 1440p raje gtx780.


Wrong. Za 1440p in plus r9 290 prekosi vse nvidie.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

nuclear ::

dj nared kak research preden sumatas v prazno
http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

hojnikb ::

nuclear je izjavil:

dj nared kak research preden sumatas v prazno
http://www.tomshardware.co.uk/answers/i...

oh rili ?
http://anandtech.com/bench/product/1068...

Sicer ni primerjava na mestu, ampak rekel si vse nvidije :)
#brezpodpisa

djready ::

Problem je da pri tistem anandtechu ne veš kako so testeral ali je pa samo primerjava specs in rezultati izračunani na osnovi tega.
Ker se pri vseh ostalih reviewers ne ujemajo testi, pri ostalih je razlika bolj 1-5FPS, na anandtechu pa celo nekje po 31 FPS razlike.

http://www.hardocp.com/article/2013/11/...





Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

144hz monitor (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7719941 (10143) 6151
»

Velikost monitorja vs. resolucija.

Oddelek: Zvok in slika
436309 (5230) prowb
»

27inch monitor (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
719196974 (96932) Crni_Dejan
»

1440p Gaming

Oddelek: Kaj kupiti
173869 (2671) LooK

Več podobnih tem