» »

Kateri CPU hladilnik ?

Kateri CPU hladilnik ?

denis9 ::

  • spremenilo: denis9 ()

djready ::

http://www.hardwareversand.de/Intel+AMD...
Tišji, bolje hladi in cenejši od shadow rocka 2.


Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Dr_M ::

denis9 ::

djready je izjavil:

http://www.hardwareversand.de/Intel+AMD...
Tišji, bolje hladi in cenejši od shadow rocka 2.




hvala ko sem prej gledo sem sfaliv da je notr v primerjavi shadow rock 2. Je pa Mugen 4 vse en slabši kot RAIJINTEK EreBoss

Dr_M je izjavil:

Ali pa kaj takega.
http://www.hardwareversand.de/articlede...


sem pozabo napisat za podnožje AM3+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

djready ::

Kako je slabši če je na grafih boljši

V hlajenju je isti pri full load v glasnosti je tišji, ereboss kakor vem je boljši v stock frevrencah in idle ampak spet to je govora o 1c razlike v glasnosti pa je mugen 4 6db tišji.

Mugen 4 je tišji od machota, hlajenje pa isto
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Dr_M ::

Vsa AM podnozja so enaka, kar se hladilnikov tice (razen AM1).

denis9 ::

djready je izjavil:

Kako je slabši če je na grafih boljši

V hlajenju je isti v glasnosti je tišji, ereboss kakor vem je boljši v stock frevrencah in idle ampak spet to je govora o 1c razlike

Mugen 4 je tišji od machota, hlajenje pa isto


ereboss ma na 25% fan 1060rpm Mugen 4 pa 484rpm torej ereboss sam še mal znižaš pa bo tišji kot Mugen 4 drgač se mi pa itak negre neki kok je ker glasen ker vedno uporabljam slušalke

Janac ::

1100rpm pa 500rpm je ogromna razlika ;)

djready ::

denis9 je izjavil:

djready je izjavil:

Kako je slabši če je na grafih boljši

V hlajenju je isti v glasnosti je tišji, ereboss kakor vem je boljši v stock frevrencah in idle ampak spet to je govora o 1c razlike

Mugen 4 je tišji od machota, hlajenje pa isto


ereboss ma na 25% fan 1060rpm Mugen 4 pa 484rpm torej ereboss sam še mal znižaš pa bo tišji kot Mugen 4 drgač se mi pa itak negre neki kok je ker glasen ker vedno uporabljam slušalke


Problem je da 25% idle, za idle pa te glih tok ne zanima, zanima te bolje load ko si v igri ali delaš neki. Drugače pa katerega koli vzameš od teh so dobri, cene pa tudi glih iste 1-2eur razlike. Ereboss zato bolje hladi v idle ker ima višji RPM mugen pa tišji ker ima nižji RPM, v load pa je isti mugen 4, samo da je mugen 6db tišji v load. V idle je že tako ali tako nizka temperature kar ni pomembno, bolj je pomembno load za hlajenje.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

denis9 ::

djready je izjavil:

denis9 je izjavil:

djready je izjavil:

Kako je slabši če je na grafih boljši

V hlajenju je isti v glasnosti je tišji, ereboss kakor vem je boljši v stock frevrencah in idle ampak spet to je govora o 1c razlike

Mugen 4 je tišji od machota, hlajenje pa isto


ereboss ma na 25% fan 1060rpm Mugen 4 pa 484rpm torej ereboss sam še mal znižaš pa bo tišji kot Mugen 4 drgač se mi pa itak negre neki kok je ker glasen ker vedno uporabljam slušalke


Problem je da 25% idle, za idle pa te glih tok ne zanima, zanima te bolje load ko si v igri ali delaš neki.


sj to sem js napisu tak da js bi ereboss znižu še mal rpm in bi biu približno enako glasen kot mugen 4 na temparaturi pa tut neverjamem da bis se spremenil če bi mu mal znižu rpm

djready ::

Bi se. to je 500RPM razlike, temperatura bi bila defenitivno višja. Problem je pa tudi če ga lahko znižaš manj kot 25% nekateri ventilatorji se ugasnejo pri manj. Vse odvisno pri kateri voltaži imajo naštimano da se ventilatorji začnejo vrtet.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: djready ()

Janac ::

Temperatura bi bla veliko višja...

djready ::

v opisu na Raijintek je začetna voltaža 7v in RPM od 650-1400RPM tako da je 650RPM najnižja.
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7

denis9 ::

sj bi dav na okol 800rpm pol bi pa bla razlika v decibelih tok majhna da sploh nebi ču razlike pa oni ko so merl temp so mel fan na 100% tak da bi se pomojem na 25% mugnu 4 veliko bol zvišala temp kot ereboss-u

itak sem se zj odločo za Alpenföhn Brocken 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: denis9 ()

Janac ::

Katero ohišje maš?

denis9 ::

In Win GT1 sem mero pa bi mogl it not vse do 18cm višine

djready ::

Sej pravim da je Ereboss v IDLE hladnejši in isti z mugenom v LOAD, ampak Mugen ima 6db manj v load.
V load 100% ima Mugen 4 1401RPM, Erebos pa 1626RPM to je samo 224RPM razlike pa je 6db tišji. (seveda tuki je tudi kakovost lopatic)
Asus M5A97 R2.0, Fx 6300 4.4Ghz, XFX 280x OC BE, 8GB Ram, XFX 550w, Win7


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24852031 (1327) freesty
»

Izbira CPU Coolerja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353643 (2454) Seba22
»

Isce se Mini-ITX ohisje za en 3,5" HDD + PSU

Oddelek: Kaj kupiti
253236 (2836) trnvpeti
»

Ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
12787 (568) drzni86
»

Hladilnik za I5 4670k

Oddelek: Kaj kupiti
81753 (1577) djready

Več podobnih tem