» »

Simobil EU neskončno

Simobil EU neskončno

«
1
2

EdoK ::

Simobil nas spet "razveseljuje" z ponudbo za počitnice.
Kaj nam ponudba prinaša? V primerjavi z lansko ponudbo 10 EUR za mesec interneta v tujini, mi hitri izračun pove, da me te bo 3 tedne tujine letos stalo cca 5x več kot lani. Hvala lepa za tako ponudbo.
Sicer sem prejšnji mesec prestopil na Telekom, zato me to ne tangira več. No, bojim se, glede na dosedanje izkušnje, da bo Telekom naredil nekaj podobnega. Takrat pa skenclam še njega, v tujini pa poiščem najugodnejšega lokalnega ponudnika.

Izaso ::

EdoK je izjavil:

Simobil nas spet "razveseljuje" z ponudbo za počitnice.
Kaj nam ponudba prinaša? V primerjavi z lansko ponudbo 10 EUR za mesec interneta v tujini, mi hitri izračun pove, da me te bo 3 tedne tujine letos stalo cca 5x več kot lani. Hvala lepa za tako ponudbo.
Sicer sem prejšnji mesec prestopil na Telekom, zato me to ne tangira več. No, bojim se, glede na dosedanje izkušnje, da bo Telekom naredil nekaj podobnega. Takrat pa skenclam še njega, v tujini pa poiščem najugodnejšega lokalnega ponudnika.


Glede na to kako pompozno so napovedovali tole novost in pa novinarsko konferenco, je rezultat precejšno razočaranje!

...:TOMI:... ::

Tole je fail.
Tomi

francek1 ::

3€ na dan??? In to predstavljajo kot neko ugodnost???
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Tody ::

Koliko je pa zdaj za roming? Pa če si bo kdo volel prebrat novico je notri tako sms kot klici, kot 500mb na dan.

...:TOMI:... ::

Te ISPji so bedaki. Pavšal 3 € na dan, četudi sprejmeš samo en dohodni klic ali pa pošlješ en SMS ali pa opraviš "neskončno" SMSov in minut.

Raje dam denar za lokalno predplačniško kartico in uporabljam samo data, pogovarjam se prek skypa in emaila. Dokler bodo naši tako nategovali, naj kar imajo te opcije, tarife, samo mojega denarja ne bodo videli, bo raje ostal v tujini moj denar in hkrati tudi davek.
Tomi

Sami ::

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

trnvpeti ::

Sami je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Kako pa ti to naredis, ko te nekdo poklice na telefon, da se javis preko skype?

Sami ::

trnvpeti je izjavil:

Sami je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Kako pa ti to naredis, ko te nekdo poklice na telefon, da se javis preko skype?


Tega nisem rekel, dandanes obstajajo tudi drugi načini komunikacije, če me tisti trenutek kdo rabi me dobi na skypu ali preko emaila.

Če je res nekaj nujnega se pač javiš, vsakodnevni klepet pa lahko že počaka na WIFI.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

OK.d ::

Cena je 3€ na dan in ne za 24ur;), sramota pa taka ponudba.
LPOK.d

trnvpeti ::

Sami je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Sami je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Kako pa ti to naredis, ko te nekdo poklice na telefon, da se javis preko skype?


Tega nisem rekel, dandanes obstajajo tudi drugi načini komunikacije, če me tisti trenutek kdo rabi me dobi na skypu ali preko emaila.

Če je res nekaj nujnega se pač javiš, vsakodnevni klepet pa lahko že počaka na WIFI.

se pravi gres veckrat na mesec v tujino na vsakodnevni klepet

Sami ::

trnvpeti je izjavil:

Sami je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Sami je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Kako pa ti to naredis, ko te nekdo poklice na telefon, da se javis preko skype?


Tega nisem rekel, dandanes obstajajo tudi drugi načini komunikacije, če me tisti trenutek kdo rabi me dobi na skypu ali preko emaila.

Če je res nekaj nujnega se pač javiš, vsakodnevni klepet pa lahko že počaka na WIFI.

se pravi gres veckrat na mesec v tujino na vsakodnevni klepet

WTF? Ti slediš temi sploh?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

trnvpeti ::

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Sej si napisal to ti?

Tody ::

Trnvpeti sami ma prav, če je nujno se oglasiš in boš porabil 8 centov na minuto za to v 10 minutah oz za manj kot evro se pa že vrjetno vse zmeniš. Če imaš pač hude biznise a) ne hodi v tujino b) bodo dobički od biznisov plačal za telefonski račun.

Če pa hočeš poceni pridit skozi počakaj da prideš do WIFI-ja in pokliči potem ljudi nazaj.

Drugače se pa da tudi narest da se tvoja številka fowardira na skype pa jih potem lahko pokličeš nazaj ko si na netu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Sami ::

trnvpeti je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Sej si napisal to ti?


No ti bom razčlenil oz. razložil napisano.

V kolikor oddidem v tujino namesto roaming storitve mojega mobilnega operaterja za kontaktiranje uporabljam Skype na lokacijah kjer je WIFI dostopen, drugače ti ne znam razložiti, mogoče ti lahko kdo drug.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

EdoK ::

Torej, kot sklepam iz zgornjih zapisov, ni nobenega lika za novo "ugodnost".

trnvpeti ::

Ce hodis v tujino veckrat, gres sluzbeno.
In ko te klicejo na sluzbeno stevilko, jih hitro odpravis?
In gres iskati free wifi, in potem taisto stranko klices nazaj na skype?
Sem prav razumel?

trnvpeti ::

tody
sej nisi razumel a ne?

francek1 ::

Sami je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Sploh ne vem zakaj se "pizdite", vsak mesec grem večkrat v tujino in ne koristim storitev v roamingu, saj obstaja Skype, FB,...itd., kdo še rabi roaming, WIFI pa imaš na vsakem koraku.

Sej si napisal to ti?


No ti bom razčlenil oz. razložil napisano.

V kolikor oddidem v tujino namesto roaming storitve mojega mobilnega operaterja za kontaktiranje uporabljam Skype na lokacijah kjer je WIFI dostopen, drugače ti ne znam razložiti, mogoče ti lahko kdo drug.

Aha; pet minut prej, preden me bodo klicali domači, moram potem stopit iz službe do točke, kjer je wifi....vsaka čast....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Tody ::

Sej dobro samo hočeš nek svoj prav dokazat, ki itak ni pravilen sploh pa ni iz tvojega življenja.

1.) Službenih telefonov ne plačaš sam ergo te to ne boli... Če si vsak dan v tujini in ti firma noče dat 90 eur za telefon ga enostavno ne uporabljaj. Očitno ni tako nujno ali pa se neznaš zmeni s šefom

2.) Če si podjetnik in si vsak dan v tujini potem pač pogoltni ta strošek, ker tako se dela biznis, ali bi tudi ti rad vse zastoj samo zato ker si odpru s.p.?

trnvpeti ::

roaming je tema
in potem nekdo uleti z wifijem
in se potem kvazi poslovnež razlozi
to je zame trolanje

in potem nekdo prevzame besedo od le-tega...

Tody ::

Sej pravim da ti bi jo moral dat zastojn! Saj si naredil 4 nove slovenclne in 4 nove naročnike!

Trnvpeti lepo si povzel, očitno si vse razumel :) Priden!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

trnvpeti ::

Sej mogoce si tudi ti razumel, sam razlozit ne znas.

trnvpeti ::

Ce je strosek 100eur+, pol ta opcija niti ni tako pomembna za poslovneža a ne?

markezii ::

trnvpeti je izjavil:

Ce je strosek 100eur+, pol ta opcija niti ni tako pomembna za poslovneža a ne?


Ne trolaj za brezveze.

trnvpeti ::

markezii je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

Ce je strosek 100eur+, pol ta opcija niti ni tako pomembna za poslovneža a ne?


Ne trolaj za brezveze.

ce imas par klicev, pol parkrat na mesec po 3eur ni taksen dodaten strosek pri 100+ eur?
Mas kaksno drugacno razlago?

markezii ::

trnvpeti je izjavil:

ce imas par klicev, pol parkrat na mesec po 3eur ni taksen dodaten strosek pri 100+ eur?
Mas kaksno drugacno razlago?


Kot kaže nisi prebral cele teme, ali si jo pa površno. Da razložim, nekaj se je nanašalo na optimizacijo delovnih procesov in stroškov povezanih z njim, nekaj pa na to, da je bil predstavljen strošek 100 eur za firmo kot nekaj enormnega. Če ne dojameš, da je optimizacija zdrava, ti ni pomoči.

trnvpeti ::

Optimizacija je ok.
Ampak nisi razlozil, kako bi ti optimiziral?

En mali internetni paketet ob 23:59 za 2,99 se ti zdi optimizacija?

markezii ::

trnvpeti je izjavil:

Optimizacija je ok.
Ampak nisi razlozil, kako bi ti optimiziral?

En mali internetni paketet ob 23:59 za 2,99 se ti zdi optimizacija?


Kot sem napisal, površno si bral na kaj se navezuje optimizacija. Razčlembe ti pač ne bom delal.

trnvpeti ::

Sej ce je opcija smiselna, se lahko brez problema marsikaj razlozi, objasni, se dajo kljucne točke te opcije...

Verjamem, da bos tezko kaj optimiziral

Tody ::

Trnvpeti, če nimaš vklopljene opcije boš za en paketek v tujini plačal toliko kolikor stane 100kb prenosa in toliko kot stane sms v tujini in toliko kot stane klic. Opcijo lahko vklapljaš in izkalapljaš po volji s sms ukazom tudi iz tujine.

Smo pa dokazal da večinoma samo jokate, da bi bilo kaj bolje je pa že pretežko za vas in vaše 4 žene.

trnvpeti ::

Nihce pa ni dokazal, nakazal, smiselnost opcije. O tem se splaca debatirat.

Logicno je, da vklopis opcijo, in nelogicno je, da bi jo skoz izklapljal in vklapljal (optimizacija pa to).
Neskoncnost je omejena na 500MB na dan. Nekako logicno, da se operater mal zagarantira. Sicer je vprasanje, kdo bi na sluzbeni poti prebijal to mejo.
Zanimiva je tudi zgornja meja 1000min in 1000SMS v enem dnevu.

Seveda pa operater ne ščiti stranke/uporabnika.
En kratek klic, posebej pa 1kb prenosa se hitro zgodi pri prihodu cez mejo recimo.

Sama pompozna najava storitve poraja vprasanje, za koga je to namenjeno. Pomaganje pri ukinitvi roaminga pravijo. Oz priprava na ukinitev.
Ukinitev roaminga in tale opcija imata cisto drugacen namen je vidno iz aviona.

Tody ::

Tuki je stvar nacionalnih operaterjev, veliko denarja se je vložilo v izgradnjo sistema in še vedno se ga in nekako jim ne sede da daš ti 20 eur Simobilu in potem izkoriščaš omrežje tujega operaterja in on ne dobi nič za to. Simobil / Mobitel vrjetno nimata nekih hudih dobičkov iz rominga ker morajo tudi oni plačat tujemu operaterju.

Drugače pa meni senior opcija tudi ni koristna in nevem zakaj sploh obstaja ;)

trnvpeti ::

Ja , pac si tudi ti priznal, da se ti ta opcija ne zdi smiselna.

Ce Simobil ni sposoben preziveti, recimo operaterji sosednjih drzav pa so kljub obcutno nizjim cenam, pol je logicno, da zaprejo/zaprete.

Tody ::

Meni je ta opcija smislna, imam vikend na hrvaškem in zdaj če grem za 2 dni tja bi moral dat 10 eur za 10 mb. Tko bom dal 6 in še normalno srfal.

Meizu ::

Kdor ni cez cel teden redno v tujini ne bo teh stvari nikoli razumel in se niti ne trudim tega pricakovat. Kdor pa misli, da je tisti, ki dela v tujini avtomatsko uber poslovnez in mu kar tako iz jajc pade dnar za placevat serije 100 in vec evrskih racunov je pa bedak.

Eni v tujini poucujemo npr v glasbenih solah in to samo zato ker pri nas niso sposobni zagotoviti mest za kadre pa ceprav je povprasevnje visoko. Za neke objestne telefonske racune pa sam fak of s tem. Zelje in solata.

St235 ::

Kar pa še vedno ne spremeni dejstva, da je v tekem primeru dosti boljša in cenejša rešitev, da si omisliš dodatno sim kartico v državi kjer delaš. 3€ na dan je čisti overkill za to kar ti opisuješ.

To je dejansko uporabno samo za občasno rabo, če si slučajno v tujini in moraš nujno opravit daljši klic ali rabiš prenos podoatkov.

trnvpeti ::

2 dni, torej recimo sobota in nedelja
In 6 eur se hitro potegne v 12eur (gres dol v petek ponoci, in ponedeljek ponoci nazaj).

In 12eur hitro pride na 24(zena) in se kaksen otrok(36 ali celo 48).

Za en vikend komot 48eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

keitai ::

In zakaj je potrebno vse dni klicarit/smsat domov? Nabaviš opcijo 1 dan na teden, prepokličeš, smsaš, etc. Drugače med tednom imaš ponavadi tudi v tujini wifi ali doma/hotelski sobi ali v kafiču/knjižnici/lokalni občinski wifi in prek tega fb/whatsapp/skype. In nekoč so hodili ljudje delat v tujino brez gsm-a, moj bog, kako so njihovi otroci in žene preživeli brez, da so se slišali vsak dan. Med drugim lahko tudi na kratko pokličete domov iz tujine brez, da se opcija vklopi. Prej ko slej bo Komisija razposlala direktivo, da se roaming ukine. Do tedaj pa se je, kot kaže, simobil odločil nekaj zaslužiti. Ne se jebat, podjetje, ki hoče zaslužiti na ljudeh. Če nočete simobila, pojdite k drugemu, verjetno Mobitelu, ki se je odločil nategovati z moneto in drugimi prijemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Tody ::

Trnvpeti, potem jih moreš pa še na kosilo peljat in potem jim moreš pa še sladoled kupit! Banda pokvarjena! Lahko jim pa na meji zasežeš telefone in se greš diktaturo! Samo Kruh in Voda BUAHAHA :)

Če imaš denar si boš privoščil, če ga nimaš si tega ne boš privoščil. Oni so naredili korak naprej k temu da si bo več ljudi to privoščil.

trnvpeti ::

In si spet tam , da opcija ni smiselna, a ne Tody?

Meizu ::

Za 3 eur na dan se recimo v avstriji kot kontra ponudbo recimo pri ponudniku drei za 10 eur/mesec dobi paket 400 evropskih minut tako odhodnih kot dohodnih. Pa veselo klepetanje vam zelimo. A stekate zdaj kaksen fail je ta ponudba?

Samson ::

Se vecji fail pa je to, da naprimer telekom ponuja opcijo Komunikator ki stane 3€ na mesec in ko si v tujini in imas dostopen wifi se priklopis in debatiras za isto ceno kot da si v slo. Simobil ima isto podobno opcijo, ne vem imena.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Filipko ::

Meizu je izjavil:

Za 3 eur na dan se recimo v avstriji kot kontra ponudbo recimo pri ponudniku drei za 10 eur/mesec dobi paket 400 evropskih minut tako odhodnih kot dohodnih. Pa veselo klepetanje vam zelimo. A stekate zdaj kaksen fail je ta ponudba?


Se strinjam. Sej tudi če pogledaš ponudbe drugih operaterjev v državah članicah EU, hitro ugotoviš, da imajo ostali dosti boljše ponudbe kot je tale Simobilova. Pa tudi ni to nek ekskluzivni paket oz. ponudba, ker točno isto ponudbo ima Vodafone Italia, tako da je to bolj kot ne copy paste paket v sosednji Italiji. Glede na to kako so najavljali tole, sem pričakoval več!

Tarzan ::

Že en čas nazaj, ko je bil prenos podatkov še povsod drag, sem vsakič, ko sem prišel na hrvaško obalo nabavil predplačniško sim kartico, ki me je skupaj z modemom stala manj kot 20 EUR. Nisem utegnil spraznit zakupljene količine podatkov, pa sem bil tam tudi po 3 tedne in sem imel še 3 do 4 pomagače, ki so večinoma sicer samo bluzili po FB, ampak vseeno se nabere.

Ponudbe te vrste so za retarde, ki se jim ne ljubi do lokalne trafike ali poslovalnice lokalnega mobilnega operaterja.

PS: Je pa res, da je za nekoga, ki bi rad vseeno imel svojo telefonsko številko 24/7 aktivno in ne bi rad imel na dopustu dodatnega telefona, tablice, ali celo laptopa z UMTS donglom, zadeva ne pride v poštev. Ampak takemu tiču tudi ni problem dati 3 EUR na dan. Osebno pustim telefon pri miru in je notri lepo SLO SIM kartica, laptop ima pa notri dongle z lokalno, kjer je praktično ves čas omogočen skype, mail in podobne zadeve, za katere mislimo, da so nujno potrebne celo ko smo v globokem počitnikovanju. Lepota tega je tudi, da imaš cel čas tudi telefon lahko priklopljen na AP, ki ga narediš na laptopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Tody ::

Torej ko greš smučat in si en dan v avstriji vlečeš in laptop sabo in ob 7 zjutri težiš na trafiki in registriraš se :) Potem pa ko si obredel vse države pa hodiš okol s temi modemi in čakaš kdaj bo kdo crknil. Seveda bog ne daj da bi zamenjal omrežje ker potem moreš spet kupit nov dongl od novega operaterja. Ja ni vse črno belo...

ahac ::

Ponudbe te vrste so za retarde, ki se jim ne ljubi do lokalne trafike ali poslovalnice lokalnega mobilnega operaterja.

Jaz sem isto naredil na dopustu na Novi Zelandiji (če se spustim na tvoj nivo lahko rečem, da je hrvaška obala za retarde), ampak da bi v vsaki EU državi kupoval sim kartico, če sem tam par dni... to je pa mal preveč in na konc tud ne poceni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Meizu ::

Tody je izjavil:

Torej ko greš smučat in si en dan v avstriji vlečeš in laptop sabo in ob 7 zjutri težiš na trafiki in registriraš se :) Potem pa ko si obredel vse države pa hodiš okol s temi modemi in čakaš kdaj bo kdo crknil. Seveda bog ne daj da bi zamenjal omrežje ker potem moreš spet kupit nov dongl od novega operaterja. Ja ni vse črno belo...


?

V Avstriji je vse rešeno s sim kartico, katero pa lako poljubno vstaviš kamor želiš. Telefon, tablet, modem, ...
Dodeljeno imaš avtomatsko tudi avstrijsko cifro ob nakupu sim kartice, kar pa upam da je vsem jasno.

Če nimaš namena klicarit nonstop po drugih EU državah in ne potrebuješ 400min, pa za 5EUR/mesec pri Drei.at dobiš 200 EU minut, kar pa je dovolj, da se vsak teden normalno slišat z domačimi oz. karkoli takšnega je pač potrebnega.

Edit: Sam imam slovensko tel. cifro preko TUŠ mobila. Ko sem podpisal pogodbo za naročnino, so me v kratkem klicali iz TUŠ mobil centra z namenom poizvedbe o mojem zadovoljstvu kot uporabniku tuš mobil storitev.

Sem jim lepo omenil, da bi mogoče resno mogli razmislit tudi o EU minutah, kot je na podoben način rešeno v Avstriji, ker bi na ta način marsikomu olajšali zadeve, pa je ostalo le tu - pri ideji. Je rekla, da bo zadevo posredovala naprej. Japajade :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Tarzan ::

ahac je izjavil:

Ponudbe te vrste so za retarde, ki se jim ne ljubi do lokalne trafike ali poslovalnice lokalnega mobilnega operaterja.

Jaz sem isto naredil na dopustu na Novi Zelandiji (če se spustim na tvoj nivo lahko rečem, da je hrvaška obala za retarde), ampak da bi v vsaki EU državi kupoval sim kartico, če sem tam par dni... to je pa mal preveč in na konc tud ne poceni.


Če te je ves čas polno po celi evropi, potem ja, komot nabaviš sim kartice držav, kjer se najdlje zadržuješ. Sem ne štejem tranzitnih državic, kjer se samo pelješ mimo in po možnosti prespiš, ampak destinacije, kjer se zadržuješ dlje časa in dejansko telefon potrebuješ. Če greš po hotelih okrog po EU pa tako ali tako ne rabiš ničesar, ker imajo praktično povsod strankam namenjen wifi in če si žid in ti je roaming predrag pač pokličeš s skypa.

Hrvaška ni obala za retarde. Sem na poti po hrvaški (mislim da lani) zasledil jumbote, ki so turistom predstavljali ravno ugodne predplačniške pakete vipa, ki sem jih že leta na lipi njihovi obali koristil tudi sam. Vsak, ki se je uspel vprašat, koliko ga pride telefon, ko je na dopustu, je lahko videl jumbo ponudbo, vključno s ceno in napisom v hrvaškem, nemškem in ni vrag da ne celo slovenskem jeziku.

Tody ::

Kok je zabavno tebe poklicat na telefon... Hmm mogoče se nahaja na švedskem, poskusimo to številko,... hmm očitno ne je na danskem... ne tud ne....
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127195 (9827) Daniel
»

EU se bliža koncu mobilnega gostovanja

Oddelek: Novice / Ostale najave
4712109 (8553) MrStein
»

Google je postal mobilni operater (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5819384 (13936) Jupito
»

tušmobil - nov paket najbližji 1500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6319673 (13388) Filipko
»

Konec 2015, konec gostovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6123302 (19431) bluefish

Več podobnih tem