» »

Win Bond...

Win Bond...

ziciko ::

Ali mi lahko nekdo razlozi kaj pomeni "Win Bond 2 P2 Diode"?, in koliko je lahko temperatura pri tej zadevi.? Pri meni MBM kaze izredno visoko temp.
hvala.

msmiha ::

Lahko da kaže to kar eno tem, ki si jo je samo zmislilo. Ali pa je dobilo kaki čudni podatek. Koliko pa ti kaže ta temp?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Predator ::

pojdi na mbm-jevo domačo stran, pa na seznamu matičnih poglej katere senzorje uporablja tvoja matična pa kaj kater pomeni....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

ziciko ::

kaze 127 °c, pa tako win bond 3 p3 diode. medtem ko pa Win Bond 1, 2 in 3 kazejo enako "-1°c"
mogoce ves kaj to pomeni? malo me je strah:8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziciko ()

morphling1 ::

Winbond je ime firme ki dela vse živo med drugim tudi senzroje. Na platah sta običajno dva senzorja sistemski, ter cpu ki je v socketu. Winbond je v bistvu dosti bolj sposobem čip in ima na volj branje iz več senzorjev, ti pa imaš samo dva priklopljena, zato so ostali sicer na voljo v mbm ampak niso pravi in kažejo ali 0°C al pa neke čisto čudne vrednosti +120°C... Standardno je pa tako. Winbond 1,2 (včasih tudi 3) so uporabljeni senzorji na zunanjih termistorjih. Nekatere plate pa podpirajo tudi branje iz temperaturnih diod v jedru proca in to je recimo winbond P2 diode (ta velja za Epox 8k3a plato recimo). Seveda pa ne pomeni da če imaš to na voljo da plata to tudi podpira. Plate imajo povečini enake winbond senzor čipe, samo število priklučkov na njih je od plate do plate različno
Bo zdaj jasno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Zdaj ko sem videl še tvoj odgovor, si siguren da 1,2,3 kažejo enako jaz namreč mislim da nisi dal aply ko si spremenil senzor oziroma počakal nekaj časa da začne pobirat podatke iz njega. Povej katero plato imaš pa bo še dosti lažje povedat
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ziciko ::

hvala, morphling, saj sem mislil da se zadeva ne more toliko gret. imam plato 8rda+ in proc 2100 xp (nic navito), v mbm pa imam na voljo: win bond 1 p2, 2 p2 in 3 p2, potem pa se win bond 1, 2 in 3. mislis da to OK?
hvala.

ziciko ::

ja, morphling, imel si prav, se opravicujem.
win bond 1 kaze -1°c, win bord 2 = 35, in win bond 3 = 33°c. sory.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Natančnost temperaturnih senzorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231995 (1645) Spajky
»

Čudne temperature?! (Epox8rda+ & MBM)

Oddelek: Navijanje
171226 (1052) OwcA
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905846 (4571) Jux
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262210 (1824) mmisv
»

Temp Detection

Oddelek: Pomoč in nasveti
131333 (1205) Marjan

Več podobnih tem