» »

Lomljenje vigenerjeve šifre

Lomljenje vigenerjeve šifre

Yacked2 ::

Pozdravljeni,

v Javi izdelujem program, ki mi bo znal sam zlomiti vigenerjevo šifro. Do sedaj sem dokončal iskanje dolžine ključa. ter razcep kodiranega niza na kjuč- delov, ter za vsak del pogledati koli črk je v tem delu. Sedaj moram primerjati pogostost črk v ang abecedi in v mojem delu. Ideja je, da bi pojavljanje črk v mojem delu preračunal na % ter nato primerjal z % pogostosti črk v ang abecedi. Abecedi, bi zamikal toliko časa, da bi bila vsota absolutnih napak med procenti najmanjša.

Imate kakšno boljšo idejo ?

Hvala za nasvete!
Lp
Yacked2
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

dasf ::

Lahko upoštevaš še kakšne posebnosti jezika, npr. v angleščini črki q vedno sledi u ipd.

Yacked2 ::

Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

damek93 ::

Pozdravljeni, jaz pa imam eno vprašanje na to temo(Vigenereova šifra). Na faxu smo dobili nalogo da implementiramo Vigenereova šifro, v poljubnem programskem jeziku, pa me zanima če slučajno kdo ve kako se najlažje lotiti naloge, oz. če ima slučajno kdo sprogramirano nalogo v katerem koli jeziku, da bi si pomagal pri implementaciji. Hvala!

Navodila naloge:
V okviru naloge izdelajte program, ki vključuje naslednje funkcionalnosti: vnos besedila ali nalaganje datoteke za obdelavo, možnost kriptiranja in dekriptiranja za uporabnika, prikaz kriptiranega besedila, možnost za vnos ključa, v primeru, da uporabnik ne vnese ključa, kot ključ uporabite svoje ime,
Ker Vigenerjeva šifra kriptira samo črke, dodatno vključite še funkcionalnost: zamenjave števil za dolžino ključa (če je vaš ključ dolg 6 in če želite zakriptirati števko 2 je rezultat 8), kriptiranje naj poteka števko po števko, torej če imate v besedilu 2014, posebej zakriptirate 2, nato 0, itd.

L.P.

Yacked2 ::

Tole je meni uspelo skupaj spraviti: http://pastebin.com/iih5vTcF

Sem šele potem prebral navodila... uglavnem če boš mojo kodo gledal, lahko vn vržeš FindKey, ker ti ni treba narediti programa za crackat ampak samo kodiranje, dekodiranje.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()

damek93 ::

aha aha, sem že prej gledo skos tole kodo ja, samo mi ni glih povsem jasna :$


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemorem rešit ene naloge z c++ (sem začetnik) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
6810020 (5758) technolog
»

Kraljica obiskala Bletchley Park, razpisala natečaj iz dešifriranja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
217804 (6248) Matevžk
»

Kako razvozlati šifro ?!

Oddelek: Loža
172663 (2075) Smrekar1
»

Kriptografija in kriptoanalitika (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
828911 (7002) [D]emon
»

kodiranje in dekodiranje

Oddelek: Programiranje
232463 (1975) snow

Več podobnih tem