» »

Nov avto za 15000€

Nov avto za 15000€

«
1
2 3
...
5

JC Denton ::

Živjo,

tudi jaz sem eden tistih, ki kupuje nov avto. Plan je nekje v roku 3 mesecev,situacija pa je takšna:
- budget je do 15000EUR,
- dnevno delam 110 km, regionalna cesta, na poti so semaforji in nemalo počasnih odsekov (50 km/h), redko pa se vozim hitreje kot 90 km/h ker je kolona v službo in nazaj,
- gledam tako dizle kot bencinarje,
- avto imam plan imeti vsaj 8-9 let,
- v ožjem izboru imam Peugeot 308 1.6 HDI, Citroen C4 1.6 HDI, Focus Ecoboost 1.0 125 KM, Mazda 3 G100, Škoda Rapid 1.2 TSI ter če bi dobil kakšen popust tudi Hyundai i30 1.6 CRDI.


Od teh sem do sedaj imel priložnost voziti le Mazdo 3 G100 in se mi je zdel motor malo šibek, res pa je da sem navajen dizla in sem imel verjetno zato tak občutek.

Moč mi ni pomembna, recimo od 90 do 110 je čisto uredu tudi 6 prestava za tako vožnjo ni nujna, gledam 4-5 vratne avtomobile, kar se pa opreme tiče pa čim več za tak denar. ASR je pa skoraj pogoj, ker sem doma malce v hribu in je pozimi lahko kar problem, ko ni splužena cesta.

Poskušajte mi čim bolj argumentirano svetovati in pomagati pri odločitvi.
  • razdelil iz: Mavrik ()

M-XXXX ::

Čim več informacij je potrebno podat.

Coupe ali caravan
100 ali 300KM (počasna vožnja še ne pomeni, da nočeš imeti veliko KM)
Nivo opreme...

JC Denton ::

Moč mi ni pomembna, recimo od 90 do 110 je čisto uredu tudi 6 prestava za tako vožnjo ni nujna, gledam 4-5 vratne avtomobile, kar se pa opreme tiče pa čim več za tak denar. ASR je pa skoraj pogoj, ker sem doma malce v hribu in je pozimi lahko kar problem, ko ni splužena cesta.

RejZoR ::

Osebno bi od naštetih Hyundai i30 (ampak 1.6 GDI namesto CRDI čeprav imaš kar nekaj kilometrine) in pogojno Škodo Rapid. Ford je grd čeprav ima zanimiv motor, francozi so pa še vedno francozi.

Če si že želiš Forda potem raje vrži uč na odlično (in mnogo lepšo) Fiesto. Privarčevano razliko pa vložiš v opremo oz jo vračunaš v servise in registracijo oz bencin.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

Vseeno se malo bolj probaj razpisat. Oprema praviš: gretje sedežev recimo? ali pa tempomat? Velikost prtlažnika? velikost zadaj. avto za 4 ali mora biti 5 oseb?

s6c-gEL ::

JC Denton je izjavil:

Moč mi ni pomembna, recimo od 90 do 110 je čisto uredu tudi 6 prestava za tako vožnjo ni nujna, gledam 4-5 vratne avtomobile, kar se pa opreme tiče pa čim več za tak denar. ASR je pa skoraj pogoj, ker sem doma malce v hribu in je pozimi lahko kar problem, ko ni splužena cesta.

ASR (TC) v snegu ni preveč pametna ideja, ker bo motor prej ckrnil kot boš ti speljal.
Glej vozila, kjer se ga da izklopiti.

GrimReaper ::

Sam bi vsekakor gledal 1.0 ali 1.2 turbobencinarja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

JC Denton ::

Tempomat mi pri vožnji , kjer so vsakih 100200-300 metrov zaviranja in pospeševanj najbrž ne bo koristil prav dosti.
Gretja sedežev še nisem imel priložnost sprobati, tako da ga ne pogrešam ali potrebujem, mi je pa pomembno da se da nastavljati sedež in volan v čim več položajev.
V prtljažniku redko kdaj vozim več k 4 žaklje zemlje za rože ali dve potovalki, 80% časa se v avtu vozim sam, morda 1x mesečno se v avtu peljemo 4 osebe.

RejZoR ::

Osebno bi bolj kot gretje sedežev želel hlajenje slednjih. Pozimi me mraz niti ne moti toliko kot poleti zašvican hrbet kljub temu, da laufam klimo. Sej mi je lepo fajn hladno ampak v hrbet pa še vedno zašvicam, kar je skrajno tečno. Sploh če si v srajci...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JC Denton ::

Dobro razmiljšaš Rejzor, si bom zapisal to.

Eno stvar sem še izpustil, najpomembnejšo, da je avto varen. Na cesti sem 2 uri na dan in se lahko kar hitro kaj pripeti.

Janac ::

Seat Leon 5dr, 1.2TSI s 105KM.

To je to kar iščeš.

RejZoR ::

Glede varnosti se ti ni za bat. Današnji avtomobili so vsi na zelo visokem nivoju in mislim, da imajo sedaj čist vsi serijso 6 airbagov če ne celo več (eni imajo še za kolena itd). Edino kjer so kakšni manjši kompromisi so avtomobili na res tesnem budgetu ala Dacia Sandero. Pa še ta kakor vem je sicer zelo varna, odbili so ji točke edino zaradi manjka elektronike za nadzor stabilnosti. Ki pa je seaj v EU za nove modele tako ali tako zahtevana kot standardna oprema, tko da je skor vseeno. Skratka karkoli od omenjenega v tej temi boš vzel bo več kot dovolj varno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JC Denton ::

Tale Leon je je dražji od dizlov ki sem jih naštel, pa porabo ima tudi kakšen liter večjo, tak da ni med favoriti. Bom pa spremljal tudi Leona od zdaj naprej malce bolj, morda pa bodo kakšne akcije v juniju ali juliju.

A ima kdo izkušnje z 1.0 ecoboost ali pa 1.2 TSI?

spenstar ::

Hej ljudje, on kupuje avto do 15k€, vi pa njemu ogrevane-hlajene sedeze. V tem razredu in za tako ceno si lahko srecen, da ima avto sploh sibedah. ;) Ce hoces malo boljso opremo in motor bos takoj pri 17-18k.
Jaz bi gledal:
- Renault Megane
- Kia Ceed
- Mazda 3
- Seat Leon
- Citroen
- Peugeot
Mogoce bi lahko pogledal na avto.net recimo za leto 1-2 rabljeni avto visjega razreda.
SPENSTAR--builder

Blinder ::

renault twingo rs, iz stare zaloge. 133 konjev, športno podvozje.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

RejZoR ::

spenstar je izjavil:

Hej ljudje, on kupuje avto do 15k€, vi pa njemu ogrevane-hlajene sedeze. V tem razredu in za tako ceno si lahko srecen, da ima avto sploh sibedah. ;) Ce hoces malo boljso opremo in motor bos takoj pri 17-18k.
Jaz bi gledal:
- Renault Megane
- Kia Ceed
- Mazda 3
- Seat Leon
- Citroen
- Peugeot
Mogoce bi lahko pogledal na avto.net recimo za leto 1-2 rabljeni avto visjega razreda.


Zdej pa zveniš tko kot da ne bo dobil nobene opreme za ta denar. Sem za avto dal skor 3 jurje manj, pa imam več kot dovolj opreme. Itaq folk ko kupuje navleče cel kup fancy gadgetov, ki jih potem v celem življenju avtomobila uporabijo 3x, od tega 2x na začetku, ko je vse zanimivo. Stran vržen denar če mene vprašaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Brias ::

JC Denton je izjavil:

Živjo,

tudi jaz sem eden tistih, ki kupuje nov avto. Plan je nekje v roku 3 mesecev,situacija pa je takšna:
- budget je do 15000EUR,
- dnevno delam 110 km, regionalna cesta, na poti so semaforji in nemalo počasnih odsekov (50 km/h), redko pa se vozim hitreje kot 90 km/h ker je kolona v službo in nazaj,
- gledam tako dizle kot bencinarje,
- avto imam plan imeti vsaj 8-9 let,
- v ožjem izboru imam Peugeot 308 1.6 HDI, Citroen C4 1.6 HDI, Focus Ecoboost 1.0 125 KM, Mazda 3 G100, Škoda Rapid 1.2 TSI ter če bi dobil kakšen popust tudi Hyundai i30 1.6 CRDI.


Od teh sem do sedaj imel priložnost voziti le Mazdo 3 G100 in se mi je zdel motor malo šibek, res pa je da sem navajen dizla in sem imel verjetno zato tak občutek.

Moč mi ni pomembna, recimo od 90 do 110 je čisto uredu tudi 6 prestava za tako vožnjo ni nujna, gledam 4-5 vratne avtomobile, kar se pa opreme tiče pa čim več za tak denar. ASR je pa skoraj pogoj, ker sem doma malce v hribu in je pozimi lahko kar problem, ko ni splužena cesta.

Poskušajte mi čim bolj argumentirano svetovati in pomagati pri odločitvi.


1.6 crdi trend moras dobiti za tak denar ... ( pregovarjanja, pregovarjanja ... )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

Janac ::

dzinks63 je izjavil:

Ponudbe je kar nekaj, npr:

Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
Ford C-Max EcoBoost 125
Mazda Mazda3 Sport 1.6i
Opel Astra 1.7 CDTI
Opel Meriva 1.4 Turbo
Peugeot 308 1.6 THP 125 VTi
Renault Captur TCe 90
Toyota Auris 1.33 Dual VVT-i
Če ti je zima res takšen problem:
Dacia Duster 4x4 1.5 dCi


dej argumentiri zakaj nisi pastal Leona?

308 je cel bugast, če bi prebral kak review.

Janac ::

Moja ponudba.

Leon Reference 1.2 TSI, 105KM, 5.2L/100km

12-voltna vtičnica
3-točkovni varnosti pasovi za vse sedeže
7 zračnih blazin
vključno z zračno blazino za kolena
ESC
bralni in stropna lučka
lučka s funkcijo zatemnitve
centralno zaklepanje
daljinski upravljalnik s 3 tipkami
zložljiv ključ
deaktivacija sovoznikove zračne blazine
deljiva zadnja klop
zložljiva v razmerju 1/3-2/3
dnevne luči
držalo za pijačo
na sprednjem in zadnjem delu sredinske konzole
dvojna žarometa
električni pomik sprednjih stekel
elektromehansko servo krmiljenje
jeklena platišča 15"
klimatska naprava
kljuke in zunanja ogledala
v barvi vozila
opozorilo za nepripet voz. varnostni pas
osvetlitev prtljažnika
osvetljen sovoznikov predal v armaturi
potovalni računalnik
prikaz priporočene prestave
samo za EU5 motorje
prikaz zunanje temperature
pritrdišča Isofix
rezervno kolo
sovoznikov sedež nastavljiv po višini
sovoznikov senčnik
s pokritim kozmetičnim ogledalom
sprednja varnostna pasova
z zategovalnikoma in omejitvijo zatezne sile
voznikov sedež, nastavljiv po višini
voznikov senčnik
s predalčkom za vizitke
zunanja ogledala
el. nastavljiva in ogevana
zvočni signal za neugasnjene luči





-čustveno rdeča 132EUR
-Design paket Ref.
aluminijasta platišča 16"
sprednji meglenki
večfunkcijski volan
tempomat
parkirni senzorji zadaj
-stranski zračni blazini zadaj 390EUR




http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mitja73 ::

Pozabi te preoblečene VW ker samo preplačaš njihovo kao kakovost.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

mitja73 je izjavil:

Pozabi te preoblečene VW ker samo preplačaš njihovo kao kakovost.


arguemnitraj?

Avto blesti na vseh reviewih ter večina populacije se strinja da izgleda bolj seksi, njegove izrazite bočne linije pa kar žarijo od predstavitve temperamenta, s čimer nadaljuje tradicijo predhodnikov.

mitja73 ::

Seati so za mediteransko podnebje, v centralni EU pa zarjavijo po parih zimah.
Noben avto ni seksi, seksi so ljudje. Pa malo greš še vsem nekam ker povsod vsiljujep Seate, če še nisi dojel.

Za 110 km dnevno rabiš poceni dizla - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=738......

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Janac ::

mitja73 je izjavil:

Seati so za mediteransko podnebje, v centralni EU pa zarjavijo po parih zimah.
Noben avto ni seksi, seksi so ljudje. Pa malo greš še vsem nekam ker povsod vsiljujep Seate, če še nisi dojel.

Za 110 km dnevno rabiš poceni dizla - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=738......


dej argumenitri že enkrat, kater je zarjavel???

Po tvoje nuditi pomoč ljudem gre nekam?

mitja73 ::

Janac je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Seati so za mediteransko podnebje, v centralni EU pa zarjavijo po parih zimah.
Noben avto ni seksi, seksi so ljudje. Pa malo greš še vsem nekam ker povsod vsiljujep Seate, če še nisi dojel.

Za 110 km dnevno rabiš poceni dizla - http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=738......


dej argumenitri že enkrat, kater je zarjavel???

Po tvoje nuditi pomoč ljudem gre nekam?


Ti ne nudiš pomoči ljudem. Ti tu v tem primeru nudiš pomoč samemu sebi. Razumeš ? To ni oglasnik ali plačljiv oglasni prostor.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

videc ::

Jaz bi ti predlagal C4 z 1.6hdi 90KM motorjem, razen če dobiš za zelo ugodno ceno takega s 110KM.
Ker ne boš divjal bo 90KM zadosti, zadeva ima tempomat, kar pride zelo prav.
Poraba je pa tudi ok.
1.0 Ecoboost (Ford) motorja ne poznam, ga pa dokaj hvalijo. Focus ima tudi 1.6TDCI motor, samo ne vem ali cenovno pride v tvoj rang.
Sam sem navajen na dizla, zato bi mogoče pri bencinarjih pogrešal navor pri nizkih obratih.
Mislim, da imata Citroen in Peugeot celo enak motor, ker sta iz istega koncerna (PSA).
LP.

m0LN4r ::

Zakaj pa nebi kupil dva identična dizla za 7,5k (rabljena)?
Enga registriraš in se voziš, drugega pa maš za rezervne dele :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Blinder ::

C4 je za pol generacije starejši od P 308 in se mu pozna, tako so napisali novinarji

na nekem testu*
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Janac ::

Blinder je izjavil:

C4 je za pol generacije starejši od P 308 in se mu pozna, tako so napisali novinarji

na nekem testu*


avtomobilizem.si da :)

dzinks63 ::

Peugeot 308 je evropski avto leta 2014 , tako da tako zelo slab tudi ni, sam bi od te izbire rajši kaj drugega, recimo C-maxa, pač okusi in prioritete so različne.

epicVoid ::

Mazda in EU firme > ostala korejska gara.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: epicVoid ()

krikoman ::

Res je zelo težko svetovati. Glede na razdaljo in večinoma regionalko bi osebno gledal malega dizla. Všeč bi mi bilo, da sedim nekoliko višje, ker 2h ležati... potem, da so servisi relativno poceni predvsem pa, da je motor preverjen, mora le zdržati kar lepo število kilometrov oz. cca 9 let.

Ford B-Max nekoliko manj moči od želene, motorja ne poznam
Opel Meriva ne poznam avtomobila, poznam motor 1.3mjet 70km (fiat, enak le brez variabilne geometrije lopatic), ima ketno, glavni servis pri 240kkm, težave z zmrzovanjem kondenza v cevi pri turbini odpravljene 8 let nazaj, ostalih problemov teoretično razen egr-ja naj nebi bilo, ima START&STOP ->semaforji
Ford C-Max
Škoda Rapid
Fiat Bravo model v odhodu, a zato tehnično izmed najmanj problematičnih, prav tako nova generacija motorjev brez večjih težav

Kot je že dzinks63 rekel, želje so različne, predvsem pa ne oziraj se na nikogar in kupi kar ti je najbolj všeč, ok ne ravno najbolj pokvarljive gajbe, ampak v območju dokaj varnih nakupov.

FireBurn ::

Kaj pa kakšen Audi A3 Sportback ali pa Nissan Note ? Za ta denar dobiš že tudi kakšno Hondo Accord.

AUDI : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=828...
HONDA : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=764......

2 primera...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FireBurn ()

RejZoR ::

epicVoid je izjavil:

Mazda in EU firme > ostala korejska gara.


LMAO, še en, ki ima miselnost zataknjeno v devetdesetih letih... Že prva generacija i30 in cee'd je bil vesoljni preskok, trenutni i30 in cee'd pa so več kot samo na nivoju evropskih avtomobilov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FireBurn ::

Drugače od Hyundai imaš še Hyundai ix35 : http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=827...
BMW serija 3 ampak so kar močni... za 15k je avtov ko... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FireBurn ()

vorantz ::

epicVoid je izjavil:

Mazda in EU firme > ostala korejska gara.


hyundai pa kia se cist lepo polulata po eu konkurenci

osebno pa so se mi sline pocedile nad zgoraj linkanim accordom

kixs ::

Clovek kupuje NOV avto in ne rabljenega.

Sicer pa vidim, da je kar v navadi, da se rece: "kupil sem nov avto". Ceprav si kupil rabljenega. Ne vem zakaj?!

vorantz ::

kixs je izjavil:

Clovek kupuje NOV avto in ne rabljenega.

Sicer pa vidim, da je kar v navadi, da se rece: "kupil sem nov avto". Ceprav si kupil rabljenega. Ne vem zakaj?!


sam sebi si odgovoril...
nikjer ne pise da kupuje nov nov avto
sploh pa ne vem zakaj se mu ne bi smelo predlagat par let stare avte da premisli se o tej opciji

JC Denton ::

Kupujem nov nov avto, z rabljenimi je tako da moraš imeti več sreče kot znanja da najdeš res vredu avtu. Poleg tega mi pa garancije in neka malo večja sigurnost da bo avto vredu lavfal tut nekaj pomenita.

@krikoman te sem tudi sam gledal, malo sem skeptičen glede 70 KM, vem pa da so ti italijanski dizli dobri motorji (Opel jih tudi uporablja a ne?), C-max je pa tudi nekje v širšem krogu kandidatov. Sploh ker o njem berem večinoma zelo pozitivne komentarje. Pa tudi motor mislim da je enak kot v Citroenu in Peugeotu. In tudi tisti ni slab.

FireBurn ::

Potem bi sam izbral enega od naštetih :
- Renault Captur
- Peugeot 308
- Citroen C4
- Opel Astra
- Mazda3
- Hyundai i30
- Ford Fiesta

pa še kar nekaj jih je, za takšen dnar boš dobil čisto spodoben nov avto, bi se tudi sam težko odločil katerega bi raje.

krikoman ::

Edini problem pri HDI-jih se baje pojavi pri nerednem servisiranju in uporabi nekvalitetnega olja(mašenje kanalov -> okvara turbine, potrebno celotno čiščenje drugače gre spet turbina), ampak glede na to, da kupuješ novega ni skrbi.

stara mama ::

Najboljša varianta v tvojem primeru je SDI.
Ma dost moči, malo porabi pa prej boš crknu ti kot avto...

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Si razmislil o avtomobilu, ki ima že vgrajen pogon na plin?
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Joze_K ::

Sam imam že leto in pol Focus Ecoboost 1.0 125 KM karavan... aja bencinar...
in me navdušuje iz dneva v dan.... 998 ccm motor,.... mala poraba tam 6.2L... zadosti velik avto, uporaben prtljažnik,... in fantastično prožen motor (125KM)....
... edino kar me "moti" je pretih motor.... dostikrat enostavno ne vem ali sem ga vgasnil ali ne .... v kabino se ga sploh ne čuje....
res...navdušuje iz dneva v dan,... pa ga že drugo leto vozim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

videc ::

Glede Forda:
- B-Max --- ta je na fiestini osnovi, torej manjši, jaz ga ne bi gledal.
- C-Max --- osnova je focus.

Kot rečeno, jaz bi gledal modele ranga 308, C4, Focus, ... ali kakšnega od korejcev (Kia Ceed, Hyundai i30 sta tudi solidna) ne manjših, ker za malo več denarja dobiš kar dosti več prostora in udobja. Na koncu boš izbral tisto, kar bo tebi najbolj všeč. Ne bi pa kupil Toyote Aurisa (hatchback model, karavan še mogoče).

Mislim, da se da pri vsaki avtohiši da dogovoriti za testne vožnje, ampak poskusi dobiti avto za dan-dva, ne za par ur.

@Joze_K: si mogoče imel priložnost primerjati ecoboost motor z 1.8TDCI glede pospeševanja, ...?

mitja73 ::

Joze_K je izjavil:

Sam imam že leto in pol Focus Ecoboost 1.0 125 KM karavan... aja bencinar...
in me navdušuje iz dneva v dan.... 998 ccm motor,.... mala poraba tam 6.2L... zadosti velik avto, uporaben prtljažnik,... in fantastično prožen motor (125KM)....
... edino kar me "moti" je pretih motor.... dostikrat enostavno ne vem ali sem ga vgasnil ali ne .... v kabino se ga sploh ne čuje....
res...navdušuje iz dneva v dan,... pa ga že drugo leto vozim


Kr mal velika poraba, če bi kupil dizla bi bila ~ 4,5l in ker dela 110km na dan rabi dizla, saj se mu bo višja nakupna cena povrnila prej kot v 3 letih.

kixs ::

vorantz je izjavil:

kixs je izjavil:

Clovek kupuje NOV avto in ne rabljenega.

Sicer pa vidim, da je kar v navadi, da se rece: "kupil sem nov avto". Ceprav si kupil rabljenega. Ne vem zakaj?!


sam sebi si odgovoril...
nikjer ne pise da kupuje nov nov avto
sploh pa ne vem zakaj se mu ne bi smelo predlagat par let stare avte da premisli se o tej opciji


Aha. Nov nov avto je potem res nov :))

K*rc, js bom kar dal oglas, da prodajam nov avto. Star samo 7 let, 160.000km, itd...

RejZoR ::

stara mama je izjavil:

Najboljša varianta v tvojem primeru je SDI.
Ma dost moči, malo porabi pa prej boš crknu ti kot avto...


Dejte ž nehat v vsaki temi posiljevat s temi vašimi bednimi SDI-ji.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blazz ::

Kaj pa Kia Ceed? 1.4 100 konjev bencinar EX style oprema je trenutno v akciji za 15k eur.

http://www.kia.si/userfiles/attachments...

http://www.kia.si/userfiles/attachments...

mitja73 ::

Blazz je izjavil:

Kaj pa Kia Ceed? 1.4 100 konjev bencinar EX style oprema je trenutno v akciji za 15k eur.

http://www.kia.si/userfiles/attachments...

http://www.kia.si/userfiles/attachments...


Kako lahko ob pogledu na TCO predlagaš bencinarja z realno porabo 7+ litrov, če dela uporabnk 110 km na dan ???
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega avtomobila do 18.000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020769 (15715) Netrunner
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320452 (13886) sass628
»

Par vprašanj pred nakupom avtomobila. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7319067 (16517) Miha 333
»

Nakup avtomobila (do 9000€) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5316853 (14660) trololo2

Več podobnih tem