» »

Kaj kupit celeron ali amd....

Kaj kupit celeron ali amd....

dejc2 ::

Zdravo nadgrajujem svoj računalnik in ne vem ali naj kupim celeron ali amd. Celerona mislim 700MHz ali durona 800 MHz in še katero plato se mi splača najbolj vzet.
Ali se mi splača kupiti Voodoo 3 3000, zdj mam Voodoo 3 2000 ali naj raje kupim Geforce ali katero drugo kartico.

JLP ::

Vsekakor se bl splača Duron. Je hitrej pa cnej.
Pa tud V3 3k se ti ne splača kupvat. Uzem raj eno Geforce 2 kartico na primer MX verzijo če ne morš preveč zapravlat.
Live long and prosper!

ChiefThunder ::

Se povsem strinjam.

Prjatu ::

Ja jst mam doma in Celerona in Durona, pa se slednji veliko bolje obnese, Amd je zakon, grafično ti pa tudi priporočam eno MX

dejc2 ::

Pa katero plato.

Prjatu ::

Ja za amd-ja mam Abit kt7a, pa sem zelo zadovoljen

whatson ::

Definitvno raje kupi AMDja... Voodoo3 je pa itak zanič...

slavc ::

:Dž
Absolutno si nabavi AMD PO MOŽNOSTI THUNDERBURD 800MHz Geforce MX2 Prophet ter plato MSi KT7T TURBO
ATA-100 133MHz AGP 4X

LP Slavc

ChiefThunder ::

Kupi si Epox8KTA3 ali Msi Turbo.

Koci ::

Definitifno AMD.

ADF ::

To, kar pravi Slavc, je absolutni zakon.
V sredo sem dobil sicer Thunderbirda 800 in MSI Turbo plato ter G-Force MX.
Povezal sem mosticke na procesorju, Flashnil BIOS, da sem dobil mnozilnike manj kot 8x (stari BIOS jih ima samo od 8-12), nastavil frekvenco na 1000 MHz (143*7@1.8V) in naredil 3Dmark2000. Ko sem se povezal v bazo, da bi videl rezultate, sem bil drugi po vrsti - za thunderbirdom 1200 in se nekaj. Potem sami Athloni in Duroni in sele cez nekaj casa Pentium III. Ha, pa so rekli, da je pentium boljsi za 3D. Nic vec in vsa zahvala gre platam z VIA 133A cipovjem. Celeroni so pa itak preteklost.

Potem sem opravil se malo morje testov in sedaj imam procesor na 866 MHz (133x6.5@1.575V) in je po 3Dmark2000 samo za odtenek slabsi kot Athlon 1000 (100x10), samo da mi ni potrebno napetosti drzati na 1.800V, ker se prasice potem res grejejo kot hudic.

Sam imam Chrom orba in ti strogo priporocam Volcano II (JAE computers), ker je tisji in bolj hladi.
Poleg tega pa bos lahko s tako ali podobno plato (Soltek, Epox) cez kaksno leto poceni nadgradil na 1500 Mhz.

Ce mislis imeti to za igrice, ne vem ce obstaja kaksna boljsa (in nic drazja) varianta.

dejc2 ::

Kolk pa to prlibližno stane.

Huey P ::

Vzem rajši Durona 800 pa plato Soltek SL75-KAV-X ali pa Soltek SL-75KV2-X. Obe imata UATA 100, AGP 4x, 5x PCI, 1x ISA, 1x AGP pro, 3x DIMM. Prva ma še avtomatično overclockanje - plošča sama proba na kateri frekvenci se procesor dober drži. Dobiš jo pri Mlacomu in Electri.:\:\

slavc ::

Cene cca:

Plata MSI KT7T Turbo 37000 sit Anni
Thunderbird 800 MHz 37000 sit Anni
GeForce Prophet 30000 sit Mlacom

Ker nisem ziher poklici na Anni 5839991

LP Slavc

Freak ::

Kako lahko sploh premišljuješ! AMD je veliko boljši!8-O

Aggressor ::

Pri Mlacomu je 3DProphetIIMX samo še 25000 SIT, zaradi nižjih carin... Ročno sem enega snel...



en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

slavc ::

Aggressor sej nisem ziher za cene ko sem jaz kupil GeForce2MX z TV OUT-om je bil 32000 sit (Mlacom)



LP Slavc

asPeteR ::

Slavc:



Zakaj priporočaš Trunderbirda? Npr.:

Druron vs. Trunderbird pri enaki frekvenci so njune preformanse skoraj enake, z eno razliko, da je, Trunder 2x dražji,...



Ke ti je tle LOGIKA?



(mogoče če se ukvarjaš z 3D max-om pa ti pomaga cache od proca, toda večini pa pač ne,...)

slavc ::

ArpeteR::

Uporabljam programe :COREL10,PHOTOSHOP6 itn
kjer je opazna razlika(prej sem imel durona 800 MHz)
LP Slavc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plata+procesor

Oddelek: Kaj kupiti
252345 (1233) jest10
»

Kaj za eno kišto kupiti (za prijatelja)

Oddelek: Kaj kupiti
51079 (904) Jux
»

K7T Turbo in AGP bus speed too high

Oddelek: Navijanje
171073 (884) frudi
»

Matična plošča

Oddelek: Kaj kupiti
121134 (798) ChiefThunder
»

ATHLON ali DURON

Oddelek: Kaj kupiti
201571 (1287) olta

Več podobnih tem