» »

windows 7 format samo C disk

windows 7 format samo C disk

twingo99 ::

Pozdravljeni!

Mi lahko kdo pomaga prosim?

Rad bi na novo inštaliral Windovs 7, pa se bojim, da ne bi zbrisal tudi D in E particije, ker imam gor veliko podatkov.


Ali mi lahko kdo prilepi link, do kakega tutoriala, oziroma napiše kje moram biti pazljiv, da ne bo prišlo do kompletnega formatiranja.


hvala

Hayabusa ::

http://www.partitionwizard.com/partitio...
Formatiraš potem samo C particijo, priporočam da jo v winsih imenuješ "C disk" ali kaj podobnega (win explorer, properties -> general zavitek http://www.computerhope.com/issues/ch00... ).
Na voljo imaš tudi opcijo "explore", tako da lahko še dodatno pogledaš ali sik izbral pravo particijo.

solatko ::

Ko boš vstavil medij z w7, si moraš s pritiskom na funkcijsko tipko F12, F11, F8,.. tisto, ki ti piše v navodilih za izbor boot enote. Ko se bo nemestilo osnovno orodje za instalacijo, boš dobil okno, kjer se boš odločil v katerem jeziku boš imel tipkovnico, potem dobiš okno, kjer se odločiš za install ali repair, če se odločiš za instal, boš dobil okno, z nameščenimi diski in vsemi particijami. Izbereš orodje disk in pobrišeš - delete particijo cca 200MB in sistemsko C. Dobiš unlocated sektor, ki ga z ukazm new, ponovno razdeliš v dve paritcije (to sistem naredi avtomatično).
Na večjo klikneš z miško, da potemni in enter.
To je vse znanost, potem pa samo še slediš navodilom - vpišeš ime računalnika in uporabnika, eventualno določiš geslo, potrdiš registracio in počakaš na prijavno okno.
Delo krepa človeka

Spajky ::

Prej kot karkoli začneš čarat, naredi bekap vsega pomembnega na externi/drugi disk !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

twingo99 ::

Prilagam sliko, kjer se mi zatakne, ne vem kaj pomeni ta prvi zavihek DISK PARTITION 1 SYSTEM RESERVED 100 mB.

Za drugi zavihek vem da je disk C, tretji D in četrti E, samo ta prvi me pa muči pa se bojim, da ne bo kaj narobe, zato raje dvakrat vprašam.

LINK

oyoy69 ::

pobriši tudi teh 100 mega. ko boš potem na novo ustvaril c, bo ponovno kreiralo tudi to miniparticijo.

solatko ::

Prvega in drugega Xdelete, označiš unselected in new, potrdiš velikost in ola. Lahko tudi formatiraš, vendar ni nujo.
Delo krepa človeka

twingo99 ::

V čem je pa razlika če DELETE oziroma FORMAT disk?

Aja pa kakšno funkcijo ima ta prva particija?

Kolk mam enih vprašanj jaj jaj.

solatko ::

Delete pomeni, da zbrišeš particijo in ti datotečni sistem ta prostor označi, kot nedodeljen.
Format pa pomeni, da zbrišeš perdhodno nameščene podatke.

Prav je da sprašuješ!
Delo krepa človeka

twingo99 ::

Hvala vsem.

Solatko ti maš pa super NICK name.

Bom formatatiral pa poročam, če je šlo vse gladko skozi.

solatko ::

Rad imam solato vsake vrste;)
Delo krepa človeka

twingo99 ::

Uspesno sem formatiral in na novo instaliral windovs 7, zdej mam pa novo tezavo kako naj povezem racunalnik na internet.
Racunalnik je stacionaren in je povezan na router preko zice.

Geslo od routerja vem samo ne vem kako naj se sploh zadeve lotim.

Ponovno prosim za pomoc.

BorutK-73 ::

Imaš samo 1 računalnik in nimaš routerja?
Si inštaliral driverje od mrežne?
ISP?

desni klik na ikono za network ki ima zdaj rdeči križeč ali klicaj in klikni na "local area conection", "lastnosti" , poišči TCP/ipv4 in vpišeš IPje. To je seveda za računalnik ki ni povezan preko routerja.

ps
Nabavi si router (so že smešno poceni) in boš dobil WiFi in IP-ji bodo vpisani v router in ti ne bo potrebo delat zgornjega.

Zgodovina sprememb…

twingo99 ::

Spet prilagam sliko kje se mi je zataknilo


http://shrani.najdi.si/?3U/XY/3djWAc55/...

BorutK-73 ::

twingo99 je izjavil:

Spet prilagam sliko kje se mi je zataknilo


http://shrani.najdi.si/?3U/XY/3djWAc55/...

Še se ne motim še nisi inštaliral driverje za mrežno.
Poglej pod "desni klik na računalnik/upravljaj/upravitelj naprav" če imaš kak rumen klicaj zraven omrežne kartice

solatko ::

Z drugim računalnikom boš moral na stran proizvajalca matične plošče in potegnit gonilnik za lan network. Potem bo 7-ica poiskala druge gonilnike, po navadi M$-ove. Če boš hotel vse performanse, boš potegnil dol vse gonilnike (glej da bo za 7-ico tisto, ki si jo instaliral 32 ali 64 bit).

Programe, ki jih misliš dodati pa poberi na tej strani, so downloadi in instal brez dodatkov:
http://ninite.com/
Delo krepa človeka

twingo99 ::

Borut, ce mislis v computer managmentu nimam nobenega klicaja nikjer.



Solatko, ko mi je nazadnje na tem compu prijatelj instaliral windovse, vem da je edino na temu racunalniku delal,tako da je diverje dol vleku sam iz tega racunalnika.

Lazem neki klicaj se res pojavi glede ko probam povezat router,in sicer mi napise


Windovs could not finda driver for your network adapter

Se opravicujem za napake ker pisem na tablici

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twingo99 ()

gddr85 ::

Jah driver za mrežno je treba prej instalirat, drugač ne bo delal. Potem pa control panel - network and internet - network and sharing center - set up a new connection

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

BorutK-73 ::

In imaš tudi router tako da moj postopek vpisovanja IP-jev odpade. Poišči driverje od mrežne (lahko ti jih tudi mi) z tablico in jih prenesi na računalnik z usb ključom ali direkt preko kabla.
Samo povej katero osnovno ploščo imaš in ti lahko poiščemo. Če še imaš, uporabi CD od osnovne, je vse to gor.

twingo99 ::

Zrihtal z vašo pomočjo, super ste, vidim da še obstajajo ljudje, ki so pripravljeni pomagati.

Zrihtal u nulo, zdej pa sam še ženo zrihtam pa sem zmagal.


lahko noč

solatko ::

twingo99 - Pa ne da žena tudi rabi kakšne gonilnike?>:D
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

solatko je izjavil:

twingo99 - Pa ne da žena tudi rabi kakšne gonilnike?>:D

Prej navodila:))

gddr85 ::

twingo99 je izjavil:

Zrihtal u nulo, zdej pa sam še ženo zrihtam pa sem zmagal.

lahko noč



No ja, če rabiš tud pri tem kakšno pomoč, ti rade volje pomagamo.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
717434 (6183) krneki0001
»

Windows 10 problem

Oddelek: Operacijski sistemi
111879 (1500) Machete
»

Lenovo ThinkPad E530C - kako vzpostaviti brezžično povezavo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303837 (1287) ekran
»

Program se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
51288 (1158) JimTheDrumer
»

Iz Windows viste 32bit v Windows 7 64bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
141452 (1238) thinc1990

Več podobnih tem