» »

Nenatančnost iOS aplikacij za vreme

Nenatančnost iOS aplikacij za vreme

Andruxa ::

Veliko kolesarim in rabim bolj natančne informacije o vremenu, od splošnih napovedi, pa do čim bolj natančne temperature. Dve stopinji gor dol sta lahko majica več ali manj. Običajno zjutraj na hitro pogledam na telefon, preden stopim ven, to pomeni par sekund in se mi tudi slučajno ne da klikat po kakšni web strani kot je arso. Trenutno imam na telefonu odličen zastonjski app "Postaja", ki se poveže na vremensko postajo in mi odčita temeperaturo. Tako dobim najbolj natančno temperaturo za LJ. Manjka mi pa napoved. Zato bi rad nadomestil ta app s celovito aplikacijo za vreme. Tu je pa problem. Vse po vrsti, zastonjske (weather, accuweather, yahoo weather, default iphone app, yr no, ilmeteo) so tako nenatančne, da zadeva sploh ni uporabna. Včeraj je bilo v LJ okoli 20h zvečer 12.7 stopinj. Vse naštete so mi prikazovale 8 stopinj. Torej 4.7 stopinje razlike. Nekje 1 stopinjo razlike še pogoltnem recimo. Nekje sem prebral, da obstajata dve bazi podatkov, ena, ki jo pretežno uporabljajo američani in druga za evropo, slednjo naj bi uporabljala arso in yr no. Opomba: yr no je ravno tako prikazoval 8 stopinj.

Imate predlog glede kakšne natančne vremenske aplikacije?
Lp, A

...:TOMI:... ::

Kupi si termometer, ga vsako leto pelji na kalibracijo in boš imel najbolj točne meritve v tvoji bližini. Če ti je že ena majica več problem, potem najbolje, da prenehaš s kolesarjenjem in začneš surfati doma na kavču. Lahko tudi peglaš posteljo.

Spremljaj vreme, saj imaš že nekaj izkušenj. Naj ti pomagam, če je oblačno in je napovedan dež, bo verjetno deževalo.

Uporabi app, ki črpa podatke iz lokalnih virov, saj obstajajo slovenske aplikacije za vreme. Aja, treba je plačat, uf potem pa ne bo nič, kajne? Predrago je dati nekaj eur razvijalcem.

Res, problemi človeštva.
Tomi

Andruxa ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kupi si termometer, ga vsako leto pelji na kalibracijo in boš imel najbolj točne meritve v tvoji bližini. Če ti je že ena majica več problem, potem najbolje, da prenehaš s kolesarjenjem in začneš surfati doma na kavču. Lahko tudi peglaš posteljo.

Spremljaj vreme, saj imaš že nekaj izkušenj. Naj ti pomagam, če je oblačno in je napovedan dež, bo verjetno deževalo.

Uporabi app, ki črpa podatke iz lokalnih virov, saj obstajajo slovenske aplikacije za vreme. Aja, treba je plačat, uf potem pa ne bo nič, kajne? Predrago je dati nekaj eur razvijalcem.

Res, problemi človeštva.

karkoli te je že strlo, drži se prijatelj, bo minilo. Na koncu ti vedno ostane religija http://www.harekrisna.net/
Lp, A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Andruxa ()

LJ4L ::

Meni vedno lepo deluje aplikacije Weather za 2 EUR.
LP from LJ

Bellzmet ::

Na Androidu je aplikacija Dež, ki črpa podatke iz Arso. Ne vem pa, če je tudi za iOS.

VaeVictis ::

klinker ::

Andruxa je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Kupi si termometer, ga vsako leto pelji na kalibracijo in boš imel najbolj točne meritve v tvoji bližini. Če ti je že ena majica več problem, potem najbolje, da prenehaš s kolesarjenjem in začneš surfati doma na kavču. Lahko tudi peglaš posteljo.

Spremljaj vreme, saj imaš že nekaj izkušenj. Naj ti pomagam, če je oblačno in je napovedan dež, bo verjetno deževalo.

Uporabi app, ki črpa podatke iz lokalnih virov, saj obstajajo slovenske aplikacije za vreme. Aja, treba je plačat, uf potem pa ne bo nič, kajne? Predrago je dati nekaj eur razvijalcem.

Res, problemi človeštva.

karkoli te je že strlo, drži se prijatelj, bo minilo. Na koncu ti vedno ostane religija http://www.harekrisna.net/


Dobra :))

Aston_11 ::

Si ne predstavljam bicikliranja, kjer bi bilo vreme tako prijazno, da bi se držalo napovedi ali pa da bi imel celo traso take temperature ali pa veter, kjer ne bi bil na meji z majčkami. Tudi mi ni prav jasno, kakšno bicikliranje je to, kjer je nekdo občutljiv na +-2 stopinji spremembe temperature. Morda so aplovci bolj natančni kot drugi, kaj pa vem, aplikacije očitno niso, pa tudi če bi bile, bi bile povsem neuporabne.

mitja73 ::

Bajkam vsak drug dan tkole med marcem in Novembrom in pač pogledaš skozi okno ali pa pač stopiš na balkon in vidiš kaj rabiš.
arso.si je drugače zakoj, temperature so točne vsako uro, radarska dežja dela vedno.

Če si hard core MTB pol rabiš pa še app kjer ti bo spreminjal temperaturo glede na nadmorsko ;-)

Hayabusa ::

"Letalski" podatki merilnih postaj (veljajo na tleh):
http://heras-gilsanz.com/manuel/METAR-R...
metar koda za LJ postajo je "LJLJ", prva številka v nizu podatkov (tipa AA/BB) je temperatura :D.

2014/04/04 20:00
LJLJ 042000Z 33001KT CAVOK 11/07 Q1007 NOSIG



http://heras-gilsanz.com/manuel/METAR-D...

postaje kode
http://weather.rap.ucar.edu/surface/sta...


ali pogledaš tu, kjer imaš 9 in 24 urne napovedi
http://www.arso.gov.si/vreme/napovedi%2...
odstrani spredaj taf in zadaj =

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

petrusko ::

Če se ti ne, da klikat po arsu ... potem se nimaš pravice piz.... čez appe na IOS storu in pika.
Če si ne znaš nastavi bližnice v Safariju do arso strani ali pa do podrobnejše vremenske/modelske napovedi potem glej stavek od prvih ... dalje.

:)))))

Natančnost popularnih vremenskih appov je seveda posledica tega, ker črpajo podatke iz tujih API-jev. Ti pa so posledica večjih korporacij, ki jih slovenska podalpska luknja ne zanima, ama čisto nič.

Katerki koli app ki temelji na arso podatkih ali pa direkten pogled na arso ti omogoča min 6 urno natančnost pri napovedi vremena, skoraj za vsako slovensko vas. Omenjene aplikacije DEŽ nisem preverjal in nisem 100% prepričan v delovanje. Vem pa da imajo na arsu tudi RSS, iz katerega se da marsikaj razbrati. Seveda pa si je za kvalitetno interpretacijo vremenske napovedi potrebno vzeti čas (nihče ti je ne bo serviral v točno takšni obliki kot jo sam hočeš - zastonj!!!)

Bolf3nk ::

Andruxa je izjavil:

Veliko kolesarim in rabim bolj natančne informacije o vremenu, od splošnih napovedi, pa do čim bolj natančne temperature. Dve stopinji gor dol sta lahko majica več ali manj. Običajno zjutraj na hitro pogledam na telefon, preden stopim ven, to pomeni par sekund in se mi tudi slučajno ne da klikat po kakšni web strani kot je arso. Trenutno imam na telefonu odličen zastonjski app "Postaja", ki se poveže na vremensko postajo in mi odčita temeperaturo. Tako dobim najbolj natančno temperaturo za LJ. Manjka mi pa napoved. Zato bi rad nadomestil ta app s celovito aplikacijo za vreme. Tu je pa problem. Vse po vrsti, zastonjske (weather, accuweather, yahoo weather, default iphone app, yr no, ilmeteo) so tako nenatančne, da zadeva sploh ni uporabna. Včeraj je bilo v LJ okoli 20h zvečer 12.7 stopinj. Vse naštete so mi prikazovale 8 stopinj. Torej 4.7 stopinje razlike. Nekje 1 stopinjo razlike še pogoltnem recimo. Nekje sem prebral, da obstajata dve bazi podatkov, ena, ki jo pretežno uporabljajo američani in druga za evropo, slednjo naj bi uporabljala arso in yr no. Opomba: yr no je ravno tako prikazoval 8 stopinj.

Imate predlog glede kakšne natančne vremenske aplikacije?



:)) najbolje da pokličeš pečenka vsako jutro in ti javi do pikice natančno. Da res ne boš mel kakšne majce premalo gor in te bo zeblo zaradi 2 stopinj razlike


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali še potrebujemo vremensko napoved na TV? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
9324828 (19893) Markoff
»

Vreme..nenatančnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9921230 (18402) matijadmin
»

Trenutno vreme, najbolj ažurni podatki ?

Oddelek: Loža
258281 (6651) msjr
»

Google Maps dodal podatke o vremenu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4513052 (11155) M.B.
»

DDoS na vreme! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
686860 (6860) darkolord

Več podobnih tem