» »

Skritpta delte files

Skritpta delte files

Blisk ::

Uporabnik poganja bat fajl preko task schedulerja in prva skripta naredi datoteko
Druga skripta bi pa morala brisat datoteko, pa je ne briše.
Edino če jo poženem z dvojnim klikom potem pa dela preko task schedulerja pa ne.
Predvidevam, da je problem uporabnik, SYSTEM, ki poganja task v task schedulerju.
Kaj lahko naredim, da mi bo fajle tudi brisalo?
%SystemRoot%\system32\cmd.exe /c "copy /y nul \\mojsrv\test\%computername%\pcon.txt"

%SystemRoot%\system32\cmd.exe /c "del /Q \\mojsrv\test\%computername%\pcon.txt"
  • spremenil: Blisk ()

Duhec ::

Javi kakšno kodo napake ?
Kater sistem ?
Ima uporabnik Full Control pravice predvsem za dostop do teh map, ki so navedene v .bat fajlu?
Vista naj bi imela neke probleme s tem, posebno z narekovaji ("") in je bil potreben windowsupdate.
Iz kje poganjaš .bat datoteko?

Za test pri cmd ukazu uporabi sintakso /k namesto /c , ki ne zapre command okna in morebiti prijavi napako.

Poglej, če ima ta .bat datoteka pravilen path:odpri Task scheduler, desni klik na .bat datoteko, Properties, zavihek Actions, ga po potrebi editiraj in dodaj pot kjer se .bat dejansko nahaja.
Preveri v še pod zavihkom General, čisto spodaj, če je pravilno izbran sistem pri "Configure for:"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Blisk ::

ne žal ne javi nobene napake.
Sistem windows 7
če dela prvi bat z podobnimi nastavitvami, potem bi moral tudi drugi, pri obeh ima uporabnik system enake pravice
bat datoteka se poganja iz mrežne mape.
Pot je vredu za sistem je tudi nastavljeno za win 7.

Bom pa še preveril, če kaj javi ko dam /k namesto /c
zanimivo je to, da če na roke poženem dela, če prek task schedulerja pa ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

driver_x ::

Nastavi task, da se bo poganjal s pravicami drugega uporabnika (tebe) ali poglej v system log (ali kako se že imanuje), če tam najdeš kakšno napako. V task schedulerju še preveri, kdaj se je task nazadnje pognal (ali se sploh je?). Če to windowsi omogočajo (sem že pozabil) pa izhod ukaza del preusmeri v datoteko na kakšnem nezašitenem mestu z
>> c:\tmp\izhod.txt

Duhec ::

Sem še malo pogooglal...
Beri zadnji post, kjer je bilo potrebno skreirat mapo Desktop na naslovu C:\Windows\SysWOW64\config\systemprofile, torej C:\Windows\SystWOW64\config\systemprofile\Desktop in skripta je začela delovati.

http://social.technet.microsoft.com/For...

Blisk ::

Bom preveril še tole dvoje, je pa zanimivo, da mi dela kreiranje datoteke, lahko jo tudi (rename) preimenujem, ne morem je pa brisat.

Roadkill ::

Se že poskusil enako zadevo ampak z nekimi simpl fiksnimi potmi (torej brez %computername%)?
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch skripta požene prevečkrat

Oddelek: Programiranje
171938 (773) krneki0001
»

win10 disk cleanup - avtomatsko

Oddelek: Pomoč in nasveti
13617 (446) Ijus
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658870 (7531) b3D_950
»

path variable

Oddelek: Programiranje
8667 (567) Blisk
»

AT komande

Oddelek: Programska oprema
161815 (1336) noraguta

Več podobnih tem