» »

Resničen obraz slovenskih "uspešnežev"

Resničen obraz slovenskih "uspešnežev"

T-h-o-r ::

mnogi med njimi tudi predavajo mladim nadebudnežem na univerzah, ta je celo del vladne službe

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/npu-p...


to je že 6. manager, ki je dobil nagrado za naj managerja, potem pa se je izkazalo, da je kriminalc
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
  • zaklenil: Mavrik ()

knesz ::

Point te teme je?

Kot je meni poznano, koncern Kolektor pod Petričevim vodstvom stalno raste, v svoji zgodovini pa še niso imeli izgube. Glede Etre je znano, da gre Kolektor agresivno na energetski trg. Če so kake nepravilnosti, bo pa pač povedala preiskava. Razen, če ni to spet kakšna Svetlikova finta.

letmein ::

knesz je izjavil:

Point te teme je?

Kot je meni poznano, koncern Kolektor pod Petričevim vodstvom stalno raste, v svoji zgodovini pa še niso imeli izgube. Glede Etre je znano, da gre Kolektor agresivno na energetski trg. Če so kake nepravilnosti, bo pa pač povedala preiskava. Razen, če ni to spet kakšna Svetlikova finta.


V ozadju so igrice okoli lastninjenja Kolektorja..

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nov-m...

T-h-o-r ::

knesz je izjavil:

Point te teme je?

.


da so vsi "uspešni" menedžerji v slo. kriminalci
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

pegasus ::

T-h-o-r je izjavil:

da so vsi "uspešni" menedžerji v slo. kriminalci
In da so vsi ostali (neuspešni ali nemenedžerji) prav po slovensko zavistni?

jype ::

T-h-o-r> da so vsi "uspešni" menedžerji v slo. kriminalci

Kaj pa uspešni?

feryz ::

Jih na žalost ni!

T-h-o-r ::

jype je izjavil:

T-h-o-r> da so vsi "uspešni" menedžerji v slo. kriminalci

Kaj pa uspešni?


ne vem, kje se skrivajo, ampak mediji jim namenjajo zelo zelo malo pozornosti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Brigajo se zase in za svoj biznis, IMO.

bluefish ::

Tako je. Zaradi slovenskega strmenja k uravnilovki se uspešni raje skrivajo, ker drugače tvegajo fovšijo, obrekovanje, označevanje za tajkune,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Utk ::

Ne, enostavno jih res ni.

jype ::

Utk> Ne, enostavno jih res ni.

Resnično verjameš temu?

Invictus ::

Uspešni managerji se izogibajo medijski popularnosti, ker v nasprotnem primeru takoj dobijo cel kup inšpekcij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

jype je izjavil:

Utk> Ne, enostavno jih res ni.

Resnično verjameš temu?

Da. V Sloveniji je kar nekaj uspešnih obrtnikov, ki so postavili tudi večje firme. Uspešnih poklicnih menedžerjev pa ni.

mitja73 ::

Utk je izjavil:

jype je izjavil:

Utk> Ne, enostavno jih res ni.

Resnično verjameš temu?

Da. V Sloveniji je kar nekaj uspešnih obrtnikov, ki so postavili tudi večje firme. Uspešnih poklicnih menedžerjev pa ni.


So, samo se ne ukvarjajo z mediji in nimajo želje po prikazovanju, pojavljanju ipd.

driver_x ::

letmein je izjavil:

knesz je izjavil:

Point te teme je?

Kot je meni poznano, koncern Kolektor pod Petričevim vodstvom stalno raste, v svoji zgodovini pa še niso imeli izgube. Glede Etre je znano, da gre Kolektor agresivno na energetski trg. Če so kake nepravilnosti, bo pa pač povedala preiskava. Razen, če ni to spet kakšna Svetlikova finta.


V ozadju so igrice okoli lastninjenja Kolektorja..

http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/nov-m...


Po uradnih podatkih je Kolektor tam nekje od 90. let privatna firma, tako da iz pripetega clanka ni cisto jasno kdo bo od koga kaj prevzel. Mogoče sami od sebe?

T-h-o-r je izjavil:


to je že 6. manager, ki je dobil nagrado za naj managerja, potem pa se je izkazalo, da je kriminalc


Kdaj so ga pa obsodili?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

[D]emon ::

Utk je izjavil:

Uspešnih poklicnih menedžerjev pa ni.


So, ampak za razliko od medijskih klovnov dejansko opravljajo svoje delo. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Tody ::

Hja, dragi moji tole je odraz države, bolj kot nas ona jebe v glavo bolj mi njo. Če mi pokažete enega poslovneža / podjetnika ki spoštuje čisto vsa pravila v nulo vam jaz povem da ga čez 3 mesece ne bo več v biznisu, ker tega je preprosto preveč :) Od podkupovanja (mogoče ne v miljonskih zneskih), do davčnih goljufij, do računovodskih mahinacij. NAŽALOST se edino tako preživi.

mitja73 ::

Tody je izjavil:

Hja, dragi moji tole je odraz države, bolj kot nas ona jebe v glavo bolj mi njo. Če mi pokažete enega poslovneža / podjetnika ki spoštuje čisto vsa pravila v nulo vam jaz povem da ga čez 3 mesece ne bo več v biznisu, ker tega je preprosto preveč :) Od podkupovanja (mogoče ne v miljonskih zneskih), do davčnih goljufij, do računovodskih mahinacij. NAŽALOST se edino tako preživi.


To sploh ni res, goljufat/podkupovat morajo samo tisti ki ne znajo s pravim pristopom, pravi izdelkom ali storitvijo ustvarit ustreznega zaslužka.

T-h-o-r ::

Invictus je izjavil:

Uspešni managerji se izogibajo medijski popularnosti, ker v nasprotnem primeru takoj dobijo cel kup inšpekcij.



in kot dokazujejo izkušnje - upravičeno, saj jih večina doseže "uspešnost" s kriminalnimi dejanji
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

gruntfürmich ::

Tody je izjavil:

Hja, dragi moji tole je odraz države, bolj kot nas ona jebe v glavo bolj mi njo...

tipično hlapčevsko razmišljanje. mi smo država, sami sebe jebemo. in paše nam (vam) tako...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Utk ::

Tega nas je EU naučila. Ni važno kakšne neumnosti delajo gor birokrati, ni važno kako brezveze se porabljajo evropske subvencije, pomembno je samo da smo mi neto prejemnik. Na nižjem nivoju je isto. Če se le da, pocuza vsak kolk lahko, da se čim bolj približna neto prejemniku, nekaterim pa to tudi uspe. Tudi "uspešnim" menedžerjem.

Invictus ::

T-h-o-r je izjavil:


in kot dokazujejo izkušnje - upravičeno, saj jih večina doseže "uspešnost" s kriminalnimi dejanji

Tipična misel nekoga "radničke klase", ki nima pojma o poslovanju podjetja in iskanja posla.

Jaz "delam", on pa samo hodi na kavice in pijačke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

driver_x ::

Invictus je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:


in kot dokazujejo izkušnje - upravičeno, saj jih večina doseže "uspešnost" s kriminalnimi dejanji

Tipična misel nekoga "radničke klase", ki nima pojma o poslovanju podjetja in iskanja posla.

Jaz "delam", on pa samo hodi na kavice in pijačke ...


"... in krade" si pozabil. Kavice in pijačke so bile včasih.

jype ::

Utk> Da. V Sloveniji je kar nekaj uspešnih obrtnikov, ki so postavili tudi večje firme. Uspešnih poklicnih menedžerjev pa ni.

Hm, morda imaš prav. Nobenega ne poznam, nisem pa prepričan, da jih ni.

Utk ::

Seveda je težko rečt, da ni nobenega, sigurno da je kakšen. Ampak so prekleto redki. Tudi če naštejemo 10 takih znanih, se je za večino izkazalo, da so ali barabe ali so pa podjetja slej ko prej bolj ali manj zafurali. Pa ne mislim samo "barab" kot so Janković, Kordež, Šrot, ampak tudi recimo direktorici Trima, pa Adrie oz. ACH., itd...kjer je še pred par leti kazalo kako super menedžerke so, danes so pa firme pred bankrotom, čeprav delajo več čas z dobičkom, kar je sploh smešno.
Ali pa gorenje, ki sicer nima strašnih afer, ampak cela firma je vredna manj kot kakšna čisto neznana računalniška firma s 100 zaposlenimi.
O raznih direktorjih državnih firm je itak škoda besed. Pa niso bli to vsi neki klovni potrebni pozornosti. Zgledali so kot čisto zaresni menedžerji, dokler je stvar špilala. Kako jih ločit? Tudi če je nekdo danes še uspešen, lahko se jutri izkaže, da je že šlo vse k vragu.

jype ::

Utk> Tudi če je nekdo danes še uspešen, lahko se jutri izkaže, da je že šlo vse k vragu.

To je normalno in je vedno res in uspešen manager ni tisti, ki mu nikoli ne spodleti, ampak tisti, ki vloži stečaj dovolj zgodaj, da so vsi upniki poplačani.

Tody ::

Mitja73

Ko boš prišel ven iz plenic in nehal bit naiven, boš ugotovil da za velike posle, kjer kaka komisija odloča o nabavi, se hitro ugotovi da mogoče niti nimajo pojma kaj nabavljajo in velikokrat poleg cene vpliva tudi poznanstva. Zdaj ali je podkupnina eno pivo (da tudi to je podkupnina!) ali en avto je samo odvisno od velikosti posla.

Hayabusa ::

Invictus je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:


in kot dokazujejo izkušnje - upravičeno, saj jih večina doseže "uspešnost" s kriminalnimi dejanji

Tipična misel nekoga "radničke klase", ki nima pojma o poslovanju podjetja in iskanja posla.

Jaz "delam", on pa samo hodi na kavice in pijačke ...

Koliko podjetij v Slo so zajebali delavci in koliko monej_žerji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

T-h-o-r ::

delavci - vse, ker hočejo barabe neko plačilo pa dopust pa take bogokletne komunistične
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Mavrik ::

Očitno spet niste sposobni priti dlje od offtopic jamranja.
The truth is rarely pure and never simple.

alexa-lol ::

feryz je izjavil:

Jih na žalost ni!


So in jih hkrati ni, tko kot Shroedingerjeva mačka.

Obstajajo ljudje - "Slovenci" -, ki so dovolj pametni in sposobni da jim uspe tudi na globalenm trgu konkurirati ob tem da spoštujejo vse zakone, ampak... ampak te ljudje so tako pametni da vse premoženje premaknejo iz Slovenije.. Sloveniji pokažejo sredinca in rečejo jebi se. To jim ne moremo zameriti ker če pogledamo klovne v parlamentu bi tudi jaz pokazal sredinca če bi mel nekaj miljonov € dobička na leto. Življenje si uredijo v državi kjer je bolj jasno kdo pije in plača in kjer sistem razne mešalce megle izloči. V Slovenijo pridejo na dopust.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uprava Petrola z Berločnikom na čelu "sporazumno odstopila"

Oddelek: Loža
374657 (3056) jype
»

Kakšno zavarovanje imajo Američani za tujino?

Oddelek: Loža
212252 (1748) Pika na i
»

Best Buy ponuja zastonj Samsung Galaxy Tab 10.1 ob nakupu high-end Samsung 3D televiz

Oddelek: Novice / Android
409540 (7936) Keyser Soze

Več podobnih tem