» »

Nelegalni priklop na GSM omrežje

Nelegalni priklop na GSM omrežje

dmi ::

Po dveh tednih slabo delujočega omrežja in mobilnega interneta sem se obrnil na simobil kjer so ugotovili, da se je nekdo nelegalno priklopil na gsm omrežje in nam tako odjema pretok.

Ker za kaj takšnega slišim prvič me zanima če je že kdo imel izkušnje s čim podobnim?,

Sicer sedaj pravijo, da morajo sedaj izvesti cel inšpekcijski postopek s APEKom itd...

zee ::

Ahem. Lahko poves kaj vec?

Si uporabljal mobilni internet kot nadomestek za ADSL, se pravi si imel router, v katerega si vstavil SIM kartico?

Ce si uporabljal kaj podobnega, ti je verjetno nekdo vdrl v tvoje brezzicno omrezje in ga uporabljal brez tvoje vednosti, kar se je lahko zgodilo, ce nisi imel omrezja zascitenega. Ce je temu tako, je krivda zgolj in samo na tebi. Nobeno kazanje in pisanje na Simobil/APEK ti ne bo pomagalo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dmi ::

Torej, uporabljam mobilni internet in star android telefon s zakodiranim wifi omrežjem in doma sem bogu za hrbtom kjer v bližnji okolici ni nikogar, tako da se mi nihče ne more priklopti na wifi, povrh tega pa ga še izkljapljam ... Verjetno nisi dobro prebral, ni mi vdrl v WIFI ampak so motnje na Omrežju, torej, doma imamo 4 mobilne telefone, eden od tega je router, in na vseh smo imeli težave s omrežjem, prekinjajočimi klici, poskakovanju signala, internetom ipd. Simobil je naš primer preučeval 1 teden in nato so nam pač javili, kar sem napisal zgoraj, nekdo se je nelegalno priklopil na njihovo omrežje. In to je to.

Temo sem odprl predvsem zato, ker za kaj takšnega slišim prvič in o tem nisem nikjer nič našel.

Master_Yoda ::

Mogoce da je to samo nek vague razlog, ki so ti ga podali zaradi kaksnega njihovega problema z HW,... ? Racune pa v vsakem primeru reklamiraj, saj ni tvoja krivda.

Hayabusa ::

da se je nekdo nelegalno priklopil na gsm omrežje

Na wifi ali gsm ? Sploh veš kaj pišeš ?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

Utk ::

Kako bi lahko Simobil vedel, da se je nekdo nelegalno priklopil na wifi?

mihec87 ::

Naj en razloži kako se lahko nelegalno priklopiš na omrežje operaterja?

dmi ::

Torej odmislite Wifi, ni wifija. Wifi uporabljam nekaj ur na dan in ga nato izklopim.

Simobil je prvič izjavil da je motnja v omrežju, ker pa zadeva sedaj traja že dva tedna, so si zadevo baje tehniki ogledali in nato je bil njihov odgovor da se je nekdo nelegalno priklopil na njihovo omrežje in krade pasovno širino.

Brane22 ::

mihec87 je izjavil:

Naj en razloži kako se lahko nelegalno priklopiš na omrežje operaterja?


Izi pizi. Pritisneš na vlado "prijateljske države" in ta pač ukaže operaterju da ti da dostop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

mihec87 ::

Brane22 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Naj en razloži kako se lahko nelegalno priklopiš na omrežje operaterja?


Izi pizi. Pritisneš na vlado "prijateljske države" in ta pač ukaže operaterju da ti da dostop.


Torej so mu sami dali dostop sicer pa za 40eur ali manj na mesec bi gdo šel vlečti te veze?

Omrežje pa prenese max 4 odjemalce al kaj?

Hayabusa ::

dmi je izjavil:

Torej odmislite Wifi, ni wifija. Wifi uporabljam nekaj ur na dan in ga nato izklopim.

Simobil je prvič izjavil da je motnja v omrežju, ker pa zadeva sedaj traja že dva tedna, so si zadevo baje tehniki ogledali in nato je bil njihov odgovor da se je nekdo nelegalno priklopil na njihovo omrežje in krade pasovno širino.

In zakaj bi šel Simobil to razlagati tebi 8-O ?

RejZoR ::

To, da se je nekdo priklopil na GSM omrežje in nekako tebi odžiral bandwidth, to je nekaj zelo za lase privlečenega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dmi ::

Hayabusa, zato ker sem imel povn kufer in sem želel vedeti kaj se dogaja.

To če je pa res ali ne pa ne vem.

mn ::

RejZoR je izjavil:

To, da se je nekdo priklopil na GSM omrežje in nekako tebi odžiral bandwidth, to je nekaj zelo za lase privlečenega...


Ne nujno. Bandwidth se razdeli med vse uporabnike na bazni postaji.

Hayabusa ::

Prilepi njihov dopis.Vse ostalo je gostilniško govorjenje.

mihec87 ::

Čudno, saj če hočeš imet internet mobilnega operaterja-rabiš sklenjeno naročnino z tem tudi oni to aktivirajo za to št.. itd... Pa tudi če se je negdo priklopil kaj baza zdrži max 4 odjemalce?

Če je nelegalno ga pač odklopijo pa je...

mn je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To, da se je nekdo priklopil na GSM omrežje in nekako tebi odžiral bandwidth, to je nekaj zelo za lase privlečenega...


Ne nujno. Bandwidth se razdeli med vse uporabnike na bazni postaji.


Če je bandwith zafilan to vpliva tudi na klice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mn ::

mihec87 je izjavil:

Čudno, saj če hočeš imet internet mobilnega operaterja-rabiš sklenjeno naročnino z tem tudi oni to aktivirajo za to št.. itd... Pa tudi če se je negdo priklopil kaj baza zdrži max 4 odjemalce?

Če je nelegalno ga pač odklopijo pa je...

mn je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To, da se je nekdo priklopil na GSM omrežje in nekako tebi odžiral bandwidth, to je nekaj zelo za lase privlečenega...


Ne nujno. Bandwidth se razdeli med vse uporabnike na bazni postaji.


Če je bandwith zafilan to vpliva tudi na klice?


Za klice se uporabljajo druge frekvence. Se pa da tudi ta bandwidth zafilat. Poskusi klicat malce po polnoči 31.12.

mihec87 ::

mn je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Čudno, saj če hočeš imet internet mobilnega operaterja-rabiš sklenjeno naročnino z tem tudi oni to aktivirajo za to št.. itd... Pa tudi če se je negdo priklopil kaj baza zdrži max 4 odjemalce?

Če je nelegalno ga pač odklopijo pa je...

mn je izjavil:

RejZoR je izjavil:

To, da se je nekdo priklopil na GSM omrežje in nekako tebi odžiral bandwidth, to je nekaj zelo za lase privlečenega...


Ne nujno. Bandwidth se razdeli med vse uporabnike na bazni postaji.


Če je bandwith zafilan to vpliva tudi na klice?


Za klice se uporabljajo druge frekvence. Se pa da tudi ta bandwidth zafilat. Poskusi klicat malce po polnoči 31.12.


OP je zapisal
"torej, doma imamo 4 mobilne telefone, eden od tega je router, in na vseh smo imeli težave s omrežjem, prekinjajočimi klici, poskakovanju signala, internetom ipd. "

Možno sicer da imajo pogosto 31.12 :)

mn ::

OP je zapisal
"torej, doma imamo 4 mobilne telefone, eden od tega je router, in na vseh smo imeli težave s omrežjem, prekinjajočimi klici, poskakovanju signala, internetom ipd. "

Možno sicer da imajo pogosto 31.12 :)


Glej, jaz pojma nimam kaj se dogaja v primeru OP-a. Samo vem, da je možno vdreti v mobilno omrežje in da je bandwidth omejen vir - beri lahko se zafila.

Sedaj, ali imajo tehnične težave pa so se izgovorili ali so povedali resnico jaz ne morem reči. Ne bi bil presenečen, če lažejo.

ProGo ::

Dr_M ::

Na GSM omrezju je nahitrejsi Edge, s hitrostjo do 384kbps, torej si lahko predstavljate, kako lahko en uporabnik obremeni bazno postajo.

Sicer se na GSM lahko nelegalno povezes s postopki, ki so bili opisani v clankih o gsm omrezju, ki so na ST.


Jebo vas citat v 3pm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Blazz ::

Dr_M je izjavil:

Na GSM omrezju je nahitrejsi Edge, s hitrostjo do 384kbps, torej si lahko predstavljate, kako lahko en uporabnik obremeni bazno postajo.



What?...edge je med bazno in telefonom in 1 telefon nič ne obremeni bazne postaje....

Dr_M ::

Sej to pravim.

Yacked2 ::

Zakaj pa potem operater ne izklopi, blokira IMSI številko telefona, ki jim "krade" pasovno širino ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21346209 (18751) cekr
»

Je možno mobilce/GSM uporabljati v privatnem omrežju(brez operaterja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9710246 (7894) Markus386
»

Telefon ali omrežje?

Oddelek: Mobilne tehnologije
425750 (5024) Mesar
»

simobil najvecje in najhitrejse 3g omrezje (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9920405 (16494) jusv
»

Vdiranje v telefone.

Oddelek: Informacijska varnost
184214 (3694) poweroff

Več podobnih tem