» »

Gorenjska banka Link - plačilo UPN/SEPA

Gorenjska banka Link - plačilo UPN/SEPA

coffeetime12 ::

Pozdravljeni!

Ker izgleda, da Gorenjska banka d.d. ne želi več vlagati svojih sredstev za podporo drugim OS, imam zopet težavo z digitalnim podpisovanjem. Hitra plačila, katera imam shranjena že od prej, delujejo. Težava nastane, ko želim plačati nek nov XY UPN/SEPA plačilni nalog, se mi ne naloži java vstavek, čeprav po navodilih na gbkr.si se podpis izvede pravilno:

 gbkr1

gbkr1



Ima še kdo enak oz. podoben problem pri plačevanju?

Uporabljam Arch Linux 64bit / Firefox 27 / Java 1.7.0_51-b13 / Java vstavek 10.51.2

Lp

stb ::

Kaj pa se ti izpiše v Java konzoli?

M@73Y ::

Preko androida je no way da plačaš položnico, ki je nimaš shranjeno v arhivu. Ni druge kot da plačaš na windows sistemu. Bedno, tud jaz sem jezen, obenem je to tudi problem androida ket ne podpira jave. Zato vsako prvič vpisano položnico shrani v arhiv.

Edit: sm vidu da si na linuxu. Ja meni na ubuntu 12.04 dela ok, vsako prvič vpisano položnico lahlo plačam bp.
..jump into psytrance tunnel..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M@73Y ()

coffeetime12 ::

M@73Y je izjavil:

Preko androida je no way da plačaš položnico, ki je nimaš shranjeno v arhivu. Zato vsako prvič vpisano položnico shrani v arhiv.

Za android vem. Drugače pa je ravno to moj problem; da ne morem plačati in posledično shraniti na novo spisan plačilni nalog! [na računalu]

M@73Y je izjavil:

Edit: sm vidu da si na linuxu. Ja meni na ubuntu 12.04 dela ok, vsako prvič vpisano položnico lahlo plačam bp.

Uporabljaš 32 ali 64 bitni sistem?

>stb
Izpis iz java konzole sem že poslal skrbniku na Gbkr. Sledilo je stokanje, da je problem pri podpisovanju na 64 bitnih sistemih in bla bla bla... Razhroščevanja pa jim ne bom delal.
Sicer so podali obvestilo:
Uporabnike, ki za delo z elektronsko banko uporabljate brskalnik Mozilla Firefox obveščamo, da nova verzija Firefox-a 22 za elektronski podpis uporablja novo komponento, ki jo je potrebno ročno namestiti na naslovu: http://local.comtrade.com/si/dejavnosti...
Elektronski podpis je potreben za izvedbo plačil na račune prejemnikov, ki jih nimate shranjenih med Hitrimi plačili v LINK-u.

kar sem storil, a ne glede nato, kot sem omenil že zgoraj, digitalni podpis ne deluje.

Lp

Zgodovina sprememb…

coffeetime12 ::

Saj človek ne ve ali bi se smejal ali pa zjokal. Včeraj sem jim poslal elektronsko pošto z omenjenim problemom in navedel:

Uporabljam Arch Linux, Firefox 27, Java vstavek 10.51.2, Javo 1.7.0_51-b13 (v shrambi imam certifikate, vključno s ComTrade d.o.o VeriSign Class 3).

oni pa meni nazaj:

Spoštovani!
Da vam bo digitalni podpis deloval na MAC sistemu...


Ahh ja....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821785 (14785) Apache90
»

MySQL auth bypass

Oddelek: Informacijska varnost
122230 (1963) technolog
»

Internetno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7419552 (15238) Tilen
»

Linux+gorenjska banka

Oddelek: Operacijski sistemi
265345 (4343) roli
»

LINK GB težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
61533 (1467) maticm

Več podobnih tem