» »

Mafia 3

Mafia 3

D3m ::

A samo FPS?

Zanimivo to slišati od tebe. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

Hehe, konec koncev govorimo o mafiji3, console abort
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

oo7 ::

Mafia III Angry Review

Mato989 ::

Angry review je spot on.... misije so en big pile of boring shit....

Muzika je edina 10/10

nice touch je da v tunelu radio ne deluje

keš je kr nekaj, pointless...

skratka, veliko razočaranje, po fascinantni 1ki in nadpovprečno dobri dvojki... no proti 3ki deluje še 2ka vrhunska.

dronyx ::

Kaj je izjavil:

Zgodba te zelo potegne v igranje in par stvari ki so tok fino narjene: tisti mali rdeči kombi, ki pridirka da ti dostavi orožje...

Ta kombi, ki ti dostavi orožje na klic je copy paste iz GTA IV - The Lost and Damned (motoristi).

Tr0n ::

Igra je ok, ce nujno potrebujes open world fix. :)

Ghost7 ::

No glede na prilepljene teste, bo moja super duper gtx970 izcimila dobrih 30fpsjev...
Ja f*k :)
Pol imam pa še bottleneck Phenom 2 x4 955 :/
No ja, treba bo spustit nastavitve... Potlej pa slišiš, da rata še večje sranje...

No počakajmo še kakšen mesec na Patch 2 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

The Player ::

Ghost7 je izjavil:



No počakajmo še kakšen mesec na Patch 2 :)


namesto popravkov, bi morali razvijalci se bolj osredotočiti na optimizacijo

Mafia 2 mi je delala, medtem ko 3ke še zalaufat nebi mogu ;((

oo7 ::

Mafia 3 vs Mafia 1

tiborrr ::

95% stvari v tem filmčku je popolnoma nepomembnih za game play.

En komentar v tem filmčku, ki kar dobro povzame, kako sam dojemam to (malo bolj detajlno sem se o tem razpisal na prejšnji strani):
You're telling me we can't throw weapons two feet away, use turn signals, and wait three minutes for a mini cutscene of some guy filling your car that never runs out of gas in the first place with gas? These were such integral feature to the Mafia series smh, Mafia 3 is truly shit because I can't ride the slow ass train to destination that I'd have a more entertaining time running to


Nostalgia, man. People don't realize how repetitive, slow and tedious these features inevitably are. Yes they're "realistic" but they're not fun. They are tedious and therefore annoying. If Mafia 1 came out today instead of Mafia 3 everyone would hate it for these very things they're praising it over Mafia 3 for. People would call if "fluff" and "gameplay padding".
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ahac ::

95% stvari v tem filmčku je popolnoma nepomembnih za game play.

Tudi zgodba ni pomembna za gameplay. Tudi liki niso. Tudi grafika ni. Tudi glasba ni. Na koncu ti ostane samo Pong... pure gameplay. :))

Ampak moderne igre so pa veliko več kot samo to...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

kitl76 ::

Men je tale špil čedalje bolj všeč. :D

The Player ::

še malo hroščev :D je komu uspelo jih najti ?







kako so si upal dat na trg tak zmazek?

tiborrr ::

kako so si upal dat na trg tak zmazek?

Bundling pogodbe založnika z velikimi kupci (SI, HW proizvajalci), slabo planiranje in potuha digitalnih distribucij.

Mene od vsega pošteni moti le glitch, da ne moreš kjerkoli na položni nabrežini izplavati iz vode in nekaj shader napak (bliskanje, artefakti). Grafika na splošno je odlična (volumetrika, svetloba!), kljub teksturam nizke resolucije.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

D3m0r4l1z3d ::

jah, SW lahko vsaj patchajo na daljavo, kakšen update v.6 bo vse poštimal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Kaj ::

A ti bugi se dogajajjo random ali pač le pri določenih konfiguracijah, platformah? Oziroma, od česa so sploh odvisni? Pri meni namreč še ni bilo niti enega takega buga...

kitl76 ::

Danes je en update prišel in zadeva deluje mnogo boljše. Tako, da očitno bodo tole porihtal počasi.

Mato989 ::

kitl76 je izjavil:

Danes je en update prišel in zadeva deluje mnogo boljše. Tako, da očitno bodo tole porihtal počasi.


Ah kje so ti romantični časi, meni se Mafia 1 ni zdela nič buggy ko sem jo kupil pa je nikol nisem updatal se mi zdi :)

D3m0r4l1z3d ::

ni slaba igra, še par stvari porihtajo pa bo AAA
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

oo7 ::

kitl76 je izjavil:

Men je tale špil čedalje bolj všeč. :D



Pa se igra zelo ponavlja?

tiborrr ::

Meni se ne zdi, da bi se pretirano, edino res nadležno opravilo je pospravljanje enforcerjev, a to se da zelo 'pospešiti'. Z ostrostrelsko puško jih kokneš od daleč in gremo naprej. Je pa res, da igram na najvišji težavnosti in probam povečini furati stealth pristop, dokler se da.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

oo7 ::

tiborrr je izjavil:

Meni se ne zdi, da bi se pretirano, edino res nadležno opravilo je pospravljanje enforcerjev, a to se da zelo 'pospešiti'. Z ostrostrelsko puško jih kokneš od daleč in gremo naprej. Je pa res, da igram na najvišji težavnosti in probam povečini furati stealth pristop, dokler se da.



Koliko ur pa že imaš preigranih?

miraldi ::

Mal probal mafio 3..
Pri meni je TA igra neigralna. Vse možne nastavitve imam na LOW pa kljub temu lavfa med 25-45fps med katerimi skače ko zmešana.
Igra od dans naprej tudi zmrzuje vakih par sekund, nevem kako nekaterim igra lepo dela ? PC je i5 2500k 4.2, R9 290, 8Gb RAM.


Evo:







i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

kitl76 ::

Očitno imaš mal star hadware. Drugače si pa optimist resulucijo si spusti pa ti bo delovalo ti imaš pa nastavljeno na full HD. Testiraj na 1280x720 pa boš tudi detajle lahko tvignil iz low na medium ali celo high.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

gddr85 ::

damn..se pravi ne moreš niti spodobno furat na i5 in 290 na fhd vsaj na medium in cca 40fps+ (glede na to, kako švoh zgleda grafika) btw recommended gpu je menda 290x, se pravi treba titan x pa 2011 platformo za 1080p :D

D3m0r4l1z3d ::

GTA 4 all over again
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

gddr85 je izjavil:

damn..se pravi ne moreš niti spodobno furat na i5 in 290 na fhd vsaj na medium in cca 40fps+ (glede na to, kako švoh zgleda grafika) btw recommended gpu je menda 290x, se pravi treba titan x pa 2011 platformo za 1080p :D


LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Ghost7 ::

Ej, tip ma 290ko (in i5), pa to je grafična za katero bi HD resolucija mogla bit neproblematična. Grafična je mogoče po letniku stara, ampak še vedno je to huda grafična kartica - 390 je bila skoraj zgolj prenovljeno ime. Sorry ampak ta igra je popolnoma prezahteva za grafiko, ki jo ponudi. V bigbangu je igra trenutno 50EUR! Skratka, čakam na patch in novo leto (znižanja)...

BTW: Edini špil, ki spravi mojo GTX970 skoraj na kolena je GTA 5, kjer je grafika TOP. Pa še to je bottleneck moj Phenom2 x4 955 (navit na 3.9GHz), grafična ne gre čez 90%. Ampak ok to je GTA5 in opraviči zahtevo po močni grafični...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

gddr85 ::

jap, zgleda kot fu**ed up console port :))

dr.Akula ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

GTA 4 all over again

Ista fraza all over again.
ni podatka

D3m ::

Crysis all over again.

To se lahko gremo cel dan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m0r4l1z3d ::

dr.Akula je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

GTA 4 all over again

Ista fraza all over again.

Žal je res tako, spodnji primer Crysis je zgrešen, z gta4 pa se lepo vse pove, zato pozabte na benchmarke, pod vprašaj pa tudi postavlja ali je AMD sploh v kakšni prednosti, če že ima grafične v obeh konzolah, v kolikor bodo take porte delali. To se že nanaša na znamenito naštevanje: AMD ima konzole, HSA, LiquidVR, Vulkan, .... zaenkrat kaže na žalost vse skupaj.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

miraldi ::

kitl76 je izjavil:

Očitno imaš mal star hadware. Drugače si pa optimist resulucijo si spusti pa ti bo delovalo ti imaš pa nastavljeno na full HD. Testiraj na 1280x720 pa boš tudi detajle lahko tvignil iz low na medium ali celo high.


Pa si kdaj imel 290 grafično? Letnik ni 2016 samo žene pa vse igre na High/Very High z 60fps na FHD(GTA5 Very High MSSA Off).
Sem pa dal resolucijo na 1280x720 pa ni blo nič bolje LoL. Težko boš mene vidu igrat kerokol igro na manjši resoluciji od 1920x1080 z 60fps.

Zdle bom pokno gor en grafični mod, če bo kaj bolje.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

kitl76 ::

Ne take nisem videl, ker sem furam Nvidia :)

miraldi ::

Lol ok :) 290=970
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

kitl76 ::

:))

miraldi ::

miraldi je izjavil:

Lol ok :) 290=970
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

kitl76 je izjavil:

:))


Maš prav. GTX 970 --> R9 290 (3.5GB cokla pa to XD)





FIX za mojo težavo z laganjem: v igri odprem Task Manager/Processes/mafia3.exe/desni klik/Set Priority/High/Change Priority

+ novi driverji AMD 16.10.1 WHQL driverji dajo nekaj boosta.


Vsem pa priporočam, da sprobate tale mod:

https://sfx.thelazy.net/games/preset/62...
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Ghost7 ::

No-no Miraldi, povej koliko iger požre več kot 3GB RAMa na HD resoluciji? Do sedaj mi je uspelo le z GTA5.
Pripopaj kakšen VRAM consumption test, potlej pa coklaj.
Res, da je bil prvotno to nateg, ampak nvidia je to vsaj porihtala, da, če ni res nujno zadnjih 512MB RAMa sploh ne naslavlja (ne polni). Kot smo že večkrat dognali, pa procesor več kot 512MB hkrati težko sploh obdeluje, torej če je driver vredu spisan (kar pr nvidi običajno je) stvar funkcionira.
Res pa je, da bo pa težka na 4K resoluciji, ampak roko na srce, a je GTX970 čip sploh sposoben gnati spodobno grafiko na 4K, pa četudi bi imel 16GB polno delujočega RAMa?

No dejstvo je, da sem sam kot lastnik GTX970 kupil grafično za igranje na HD resoluciji, ker monitorja, ne mislim še dolgo menjat (ne rabim 4K), ker sodobne grafične 4K podpirajo zelo slabo (ne mislim pa dajat za grafično 500EUR plus - moram živet na svoje z vsemi stroški, kreditom i.t.d).

In ja Radeon 290 ni enako GTX970, bi pa pričakoval da bo tam-tam in tudi je, ker je, če se prav spomnim 290ka eno generacijo starejša od GTX970. Pa če pogledamo je 290ka boljša realno za 1 FPS (pri Mafia 3), pri bistveno višjem gretju in porabi (pa pustimo bullshit o ceni elektrike, rad bi igral tudi poleti - nimam klime).

Pa še to nisem nek fanboy, vedno sem bil za ATI, žal (ali pa tudi ne) je v tistem trenutku, ko sem nabavljal grafično za HD, nvidia ponudila več. Ob naslednji menjavi ne bom prioritetno kupoval ne enega ne drugega, ampak tistega, ki bo ponudil več (kot sem to storil sedaj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Kaj ::

Ma dej nehte že s temi gonjami o 1fpsju in tekmo med 970 in radeonko, ki ji je pač ob boku. Imej kar imaš in igraj. Če je prešvoh, kup boljšo. Tema je o Mafii 3.

miraldi ::

Saj drugače je tud meni vseeno AMD/Nvidia grafična, nism nikol bil fanboy, čeprav sem imel samo AMDjeve grafične. Trenutno, če bi kupoval bi ZAGOTOVO vzel od Nvidie GTX 1070, ker pač AMD nima NIČ pametnega in jih realno Nvidia pošteno vodi.

Moral sem zarad userja kitl76 mal pomahatz benchmarkom nazaj, ker je očitno Nvidia fan, čeprav sta te dve kartici nekje tamtam odvisn od igre 8-)


Pa, da nebom čist offtopick, evo screenshot po zadnjih AMD driverjih + High Priority + Zgoraj linkan Reshade Mod:



V mestu seveda pada na 45fps kar je za silo dobr v primerjavi z prej.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Seba22 ::

Jas imam vse na high in dobim konstantnih 60fps vsepovsod z zadnjim patchom z vsync na on v igri z gtx 1070 + imam še tale mod: https://sfx.thelazy.net/games/preset/62... ,ker drugače se mi želodec obrača zaradi teh gnilih textur in grafike nasplošno drugače špil ni slab,mogoče od začetka je bol tak ko pa prideš na ene 40% pa postane zanimivo vsaj meni
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

kitl76 ::

Jaz imam tale mod Mafia 3 Reshade 4.0 by Nyclix pa je grafično igra dosti lepša. Kar se pa same igre tiče pa je tako globlje si notri boljša je. Zame osebno zelo dober špil čeprav sem ga pri prvem vtisu skritiziral.

miraldi ::

Tale mod je res obvezen!
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Seljak ::

V tej igri ga najbolj seka skybox :))

oo7 ::

How 2K Killed Irrational Games -- By Anonymous
https://hackernoon.com/how-2k-killed-ir...




2K meddling killed Mafia 3, Evolve and Irrational, claims ex dev


According to the anonymous dev, things started heading south with the development of The Bureau: XCOM Declassified and after the game performed poorly, the blame was apparently apportioned to 2K Marin and they were closed as a result.

After developing Borderlands: The Pre-Sequel, which also had a lukewarm reception, 2K Australia was shut down, with 2K citing development costs as an issue.

"The Borderlands Pre-Sequel was developed with a skeleton team of 40 people at 2K Australia in just 18 months, and went on to sell 1.7 million units, plus significant DLC sales. [2K's official reason for closing the studio was that it was] 'no longer economical for 2K to run game development operations in Australia'. You mean no longer economical to run a team of 40 developers paid significantly less than their American counterparts, who just sold 1.7 million units after an 18 month production cycle? That makes precisely zero sense, but we were told not to worry about it 'because developers just don't understand how the games business works.'

"2K HQ was very keen on relocating staff to the more expensive Novato office to add to their 150+ person strong 'Hanger 13' studio," the post continues.

"Hanger 13 spent many years and many 10s of millions of dollars creating 'Mafia III' which has recently tanked in reviews and has no hope of ever making its money back (it needs to sell ~8 million full price units to make up for its expenses, it has so far sold well under 1 million units)"



Mafia 3 mora prodati 8 miljonov kopij v polni ceni če hočejo povrniti stroške razvoja trenutno pa naj bi jih okoli 1 miljona.

D3m0r4l1z3d ::

Slaba novica seže v 9000000 vasi. Upajmo, da bo to nauk še ostalim, ki mislijo console first, pc second, maybe. Še posebej strelske prvo ali tretje osebne igre poleg strategij, bi morale biti primarno za PC, če mislijo kaj doseči, problem pa je seveda, ker ima večina uporabnikov 10+mbit linije in lahko s travnika poberejo v nekaj urah celotno zadevo in v najboljšem primeru najprej probajo igro pred nakupom, za m3 skropucalo pa tudi to usodno. Shame on you, 2k
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Mato989 ::

To da tako slaba igra rabi tako velik return of investment pomeni le da nimajo pojma kaj delajo.... :)

scipascapa ::

to se je že v štartu videlo, da ne bo to to.

oo7 ::

No danes pa čisto drugačne novica kot včeraj :|

Mafia 3 is 2K's 'fastest-selling' game ever
http://www.polygon.com/2016/11/2/135025...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera je vaša najljubša igra vseh časov? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
20536387 (14406) msms
»

MAFIA II Remastered 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
928903 (4415) kitl76
»

Mafia II (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
51285672 (18428) Izi
»

Watch Dogs 2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10512759 (7143) Tr0n
»

Vaših 5 igr vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Igre
22237124 (22840) Sc0ut

Več podobnih tem