» »

Vožnja z oklepnikom?

Vožnja z oklepnikom?

TK_125 ::

BTR-60 @ Wikipedia
BTR-60 je Sovjetski oklepnik. Težki je 11 ton, 3 + 8 sedežev. Cena enega, z povprečno kvaliteto je okoli 12.000EUR. Jaz nimam pojma o slovenskih zakonih, CPPjih, o tem kaj lahko in kaj ne smem voziti po cesti. Link do prodaje: http://www.mortarinvestments.eu/product...
Moje vprašanje je kaj moram narediti, da ga bom lahko vozil? Mislim, da moram imeti izpit kategorije D. Ampak tudi če ga naredim mislim, da moram še kaj narediti. Vozilo je vojaško, moram zato imeti kakšno vojaško dovoljenje? Nabavljeno vozilo je že demilitarizirano, torej ni kaj večja grožnja kot avtobus.

Iz http://www.avp-rs.si/ :
"D - V kategorijo D spadajo motorna vozila za prevoz oseb, ki imajo poleg sedeža za voznika več kot osem sedežev."

Torej izpit D, homologacija in kaj še? Upam, da ne bo veliko birokracije :-)


LP, TK_125
  • spremenilo: TK_125 ()

harmony ::

Ti pa si saljivec.

TK_125 ::

Heh, nekateri ljudje to delajo:
Sicer te ljudje imajo firmo, ki se ukvarja s tem (http://www.tanks-alot.co.uk/).

WarpedGone ::

Merodajni faktorji so v osnovi:
- ustrezna označitev s svetili (pozicijske lampe, kratke, dolge, zavorne luči)
- dimenzije vozila (širina, višina, dolžina)
- osna obremenitev
- "posebni štrleči deli", ki lahk ogrožajo okolico
- št. sedežev

To, da je vozilo vojaško, samo po sebi ni diskvalificirajoči faktor.

Ampak: Zapel boš v kup birokratskih bedarij kjer bo glavni problem pomanjkanje papirjev, ki bi dokazovali da so stvari "ustrezne" našim predpisom.
Pozabi, da boš pri nas našu birokrata, ki bo dejansko pogledu vozilo in reku, da je neka zadeva tehnično OK. Al maš papir, ki to dokazuje po XYZ členu in standardu al ga pa nimaš.

In tle ga ne boš dobil.
Zbogom in hvala za vse ribe

Izbeglica ::

Ne pozabi na plačilo DMV in razne druge uvozne dajatve :)

Aja, pa če imaš kako firmo, ki se ukvarja z gradbeništvom ali kmetijo, ga prijavi kot delovni stroj.

TK_125 ::

Zanimivo, hvala za odgovore.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...
Tole sem ravnokar našel. Moralo bi razjastniti par stvari :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TK_125 ()

TK_125 ::

http://www.uradni-list.si/files/RS_-201...!/pdf
Imeti moram tudi potrdilo o usposobljenosti vojaških vozil. Pomeni, da se moram prebiti skozi goro papirja, ter da bodo dovoljenja za oklepno vozilo 10× dražje kot sama nabava.

Izbeglica ::

Samo tu se gre za vojaška vozila ~ vozila v lasti SV, vozila za namenjena uporabi v vojaške namene.
Če ga pa registriraš kot recimo delovni stroj (rečeš, da ga boš imel za vleko polomljenih dreves iz gozda), potem pa ne bi smel zapasti pod vojaško vozilo, temveč delovni stroj.
Lahko bi poskusil tudi uvozit in registirat kot oldtimerja. Recimo...

Zgolj laično mnenje. Me zanima, kaj bi na tako idejo rekel kak Lakotnik.

Aston_11 ::

Imo tisti link zate ne velja. Tvojo vozilo bo obično civilno. Ne kompliciraj po nepotrebnem, težave bodo drugje, z birokrati glede "homologacije" vozila.

mitja73 ::

Najprej pridobi vso dokumentacijo proizvajalca in raje kot da sprašuješ tule gor kjer nihče od nas nima pojma o tem pojdi do LPP tehničnih kjer delajo homologacije in tam povprašaj, boš x-krat več izvedel.

TK_125 ::

Dobro, hvala za vse odgovore! Ste mi dali par idej :-)

Matevz96 ::

Za homologacijo lahko povprašas tudi na RTI (Maribor), sam sem naredil že kar nekaj homologacij pri obeh in sem, bil povsod pozitivno presenečen.

Upaj pa še, da je tisti, ki ti bo delal homologacijo malo "mahnjen" na oklepnike in bo šlo še hitreje :D

Martin Krpan ::

Če ima vso svetlobno opremo bi ga lahko vozil z C kategorijo , na prevoz potnikov pa kar pozabi.

Klemzz ::

Prevoz "potnikov" gre če ma 1+8 sedeže in ja C kategorijo.

Gavran ::

Glede na leto proizvodnje bi se jaz najprej pozanimal pri kakšnem društvu ljubiteljev starodobnikov.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

dzinks63 ::

Po zakonu pri nas:

2. Največja dovoljena širina vozila je:
a) za tovorna vozila z izotermno nadgradnjo
(debelina stene > / = 45 mm): 2,60
b) za vsa druga vozila: 2,55


S tem se po normalnih cestah v rednem prometu ne boš mogel vozit, zadeva je široka 2.825 m, razen v spremstvu vozil kot prevoz izrednega tovora.

Plus tega, zadeva ima 2 bencinska motorja:

2×GAZ-40P 6-cylinder gasoline[1]
90 hp (67 kW) each[1][2][6][10][11][12]
180 hp (134 kW) (combined)


Zadeva je oldtimer, tole bo žrlo 100l/100km bencina, za debato naj bo, drugače pozabi na to starino, vprašanje če je sploh vozna in prerjavela skoz in skoz. Zadeva je edino primerna za v muzej ali pa za v šrot in direkt v jeklarno kot surovina.

[D]emon ::

Jebala te bo homologacija pa poraba.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jacal ::

K sreči se zgolj šališ in se ne želiš s to stvarjo voziti po javnih cestah. Če bi se res pojavil, bi te pač jaz brez oklevanja počakal s temle in bi bilo hitro urejeno. Varno vožnjo želim!

M-XXXX ::

jacal je izjavil:

K sreči se zgolj šališ in se ne želiš s to stvarjo voziti po javnih cestah. Če bi se res pojavil, bi te pač jaz brez oklevanja počakal s temle in bi bilo hitro urejeno. Varno vožnjo želim!

Zakaj pa ne? Jaz če bi imel keš za kaj takega bi ga z veseljem imel :D

TK_125 ::

Res je preširok. Ampak OT-64 ni tako širok, je 2,5m. Tako da izgleda, da nič ne bo iz BTRja. OT-64 : http://www.mortarinvestments.eu/product...
Bencina bo žrlo ogromno, to je res ampak je v voznem stanju. BTR-60 in OT-64. Nudijo pa tudi obnove ampak niso potrebne(če ne prenova pa cepivo proti tetanusu ;-) ).

jacal ::

V resnici se po javnih cestah prevaža kup čustveno nezrelih ljudi z gromozanskimi "terenskimi" avtomobili, ki z videzom oponašajo vojaško železje. Za dobro vago med njimi ne manjka pijancev in narkomanov. Gorivo je pa itak poceni.

Če se da pri naši slavne armadi najeti kakšno vadišče, me pa ne bi motilo, če bi se šli s tankci zaletavat in streljat. Vsak pravi dedec rad tu in tam malo nažiga s 128-milimetrskim topom.

k4vz0024 ::

Glede na razmere na naših cestah, je to edino varno prevozno sredstvo:))

PacificBlue ::

Ni nujno, lahko te vseeno oropajo Romuni:).

Oberyn ::

jacal je izjavil:

Če se da pri naši slavne armadi najeti kakšno vadišče, me pa ne bi motilo, če bi se šli s tankci zaletavat in streljat. Vsak pravi dedec rad tu in tam malo nažiga s 128-milimetrskim topom.

Ah, ne more dec brez topa. Jaz sem v mladih letih preferiral 3 cevni 20 mm top. Mogoče zgleda liliputanski proti 128 mm, ampak fire rate to nadomesti: 33 granat na sekundo. Kaj je to delal! Res je bil protiletalski, ampak se ga je dal spustit. Glih ko sem se navadil miže sestaviti njegov zaklep z 28 vzmetmi (res večinoma po parih), so me dali lupit krompir. A veste, kako zgleda lupit krompir v kuhinji, kjer kuhajo za 5.000 ljudi? Če ni to potrata mojih talentov.

[D]emon ::

Vsaj nisi porocal stanja gasilnemu aparatu... :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MIHAc27 ::

Enkrat sem gledal eno oddajo... in je imel nek Francoz čisto pravi tank... ampak je moral imeti neke plastične gosenice, ne železne (da ne poškoduje asfalta).

Pa top seveda onesposobljen.

Tale BTR ima na srečo kolesa, tako da vsaj tu težav ne bi bilo.... ampak glede na to, da imam jaz še z počitniško prikolico težave spravit čez homologacijo, kaj bi bilo šele z tem. Pa stroški za nafto, gume,....

+takele stvari se mi zdi se dokaj rade kvarijo, ko so pač že stare. Če si malo mehanika v duši, in se ti ljubi prčkat non stop... why not.

zee ::

Se malo pocakaj, pa bos lahko nabavil oklepnik od SV. :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SkIDiver ::

Preden se odločiš za nakup ti svetujem, da si prebereš pravilnik o dimenzijah, masah in opremi vozil. 3. člen pravi, da je največja dovoljena širina vozila 2,55m, če imaš pa izotermno nadgradnjo pa 2,6m.

Po tej plati si busted in ti ne bo nihče naredil homologacije. Če pa si ga hočeš postaviti doma za vožnjo po travniku/njivi/... pa boš rabil dovoljenje za izredni prevoz.

Če še nimaš izpita za D kategorijo potem moraš imeti 3 leta izpit za B kategorijo in izpit za C ali D1, da lahko opravljaš izpit za D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

k4vz0024 ::

zee je izjavil:

Se malo pocakaj, pa bos lahko nabavil oklepnik od SV. :))


Priporočam Patrio:D

LordNacho ::

Shotgun! :D

Ne res, povej, če boš kdaj kje v okolici Slovenske Bistrice al pa Maribora, me zanima kak je filing se s tem peljat po cesti. :D

gruntfürmich ::

najprej mora naš zanesenjak dopolnit 18 let in narediti izpit. potem pa nakraspat denar za te blodnje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATV/Quad

Oddelek: Loža
226894 (3210) Dr_M
»

Homologacija motorja

Oddelek: Na cesti
195532 (5077) theBill
»

Vprašanje o homologaciji

Oddelek: Loža
356628 (6091) kalko
»

Patria (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516624 (5325) zee
»

Izpit za kategorijo A z opombo: A le do 50 Km/h

Oddelek: Loža
226377 (2635) SkIDiver

Več podobnih tem