» »

Oglas: Plačam za prakso

Oglas: Plačam za prakso

«
1
2

praktikant ::

Ker že eno leto neuspešno iščem opravljanje obvezne študentske prakse na VS programu FERI (računalništvo) in ne mislim ostati v položaju Catch-22, sem pripravljen podjetju, ki mi predlaga dober dvomesečni projekt na področju programiranja, ki ga bom lahko dal v poročilo, poleg tega pa podpiše pogodbo o opravljanju prakse, plačati 1000€.

Ponudbe na ZS.
Območje: Štajerska

Tisti pametnjakoviči ki bi radi moj github račun pa prosim obvoz.

shadeX ::

Kam smo prišli, da bodo še študenti firmam plačevali za prakso..

Nezaslišano.

Invictus ::

To ni ravno nova novica ...

Znano že dlje časa ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Goran's Blog ::

Kar vem prakso plača država, s tem da ko ti narediš letnik dobi potem podjetje neko nakazilo.

technolog ::

Problem je najbrž OPjev odnos, ki se jasno vidi iz zadnjega stavka.

Si na razgovorih tudi tako vzvišen?

AndyS ::

Vem, da se zanimaš za štajersko, ampak vseeno. Internship (oz. program za praktikante) imamo zelo dobro urejen na D.Labsu. Pošlji mail na info@dlabs.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndyS ()

neeno ::

Jaz sem 2 leti nazaj opravljal prakso v lastnem SPju. Odprl sem popoldanski SP in sam sebi dal "prakso" vmes sem izpeljal par realnih projektov in uspešno zaključil praktično usposabljanje. V kolikor imaš status lahko odpreš "popoldanski SP" za tiste 3 mesece in prihraniš nekaj denarja.

harmony ::

AndyS je izjavil:

Vem, da se zanimaš za štajersko, ampak vseeno. Internship (oz. program za praktikante) imamo zelo dobro urejen na D.Labsu. Pošlji mail na info@dlabs.si

A jurja mu boste vzeli? Al to zastonj?

Tilen ::

Škoda, da tako ambiciozni ljudje ne zmorejo svojega oglasa objaviti niti v za to primernem oddelku foruma.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vzdevek ::

neeno je izjavil:

Jaz sem 2 leti nazaj opravljal prakso v lastnem SPju. Odprl sem popoldanski SP in sam sebi dal "prakso" vmes sem izpeljal par realnih projektov in uspešno zaključil praktično usposabljanje. V kolikor imaš status lahko odpreš "popoldanski SP" za tiste 3 mesece in prihraniš nekaj denarja.
Študent lahko odpre še samo navadni sp vsaj mislim, da so tudi to spreminjali.



Mislim, da so tukaj nekaj spremenili. Kot je meni znano mora lastnik oz. tvoj mentor v podjetju, imeti stopnjo izobrazbe vsaj za katerega se ti komaj izobražuješ če ne višjo.
Ne me držat za besedo ampak mislim, da tudi podjetju, ki te vzame na prakso pripada nagrada v višini 350 eur če se ne motim.
Ali niso ukinili popoldanski sp? Mislim, da lahko študent odpre še samo polni sp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

Smurf ::

Popoldanski s.p. ni ukinjen, ga pa ne more vec odpreti student.

harmony ::

Tilen je izjavil:

Škoda, da tako ambiciozni ljudje ne zmorejo svojega oglasa objaviti niti v za to primernem oddelku foruma.

Potem ne bi mogli komentirati.

In, da se kaj takega ne komentira je velika zalost.

Tilen ::

OP je danes registrirani attention whore. Problematika je dobro znana (na drugem nivoju).

Javni razpis PUD 2013/2014

Javni razpis za sofinanciranje spodbud delodajalcem za izvajanje praktičnega usposabljanja z delom po izobraževalnih programih za pridobitev izobrazbe v šolskem oziroma študijskem letu 2013/2014 delno financira Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada ter Ministrstvo za izobraževanje, znanost, in šport. Javni razpis se izvaja v okviru Operativnega programa razvoja človeških virov za obdobje 2007-2013, 3. razvojne prioritete: Razvoj človeških virov in vseživljenjskega učenja; prednostne usmeritve 3.2 Izboljšanje usposobljenosti posameznika za delo in življenje v družbi, temelječi na znanju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jonystar ::

2 leti nazaj, ko sem jest opravlou prakso, je podjetje dobilo 600€ od države v primeru, da so ti plačal 170€ mesečne "plače".

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Popoldanski s.p. ni ukinjen, ga pa ne more vec odpreti student.

Popoldanski s.p. ne obstaja že kar nekaj let ...

Odpreš navaden s.p. in plačuješ manjše prispevke če imaš zraven še redno službo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

wini ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Popoldanski s.p. ni ukinjen, ga pa ne more vec odpreti student.

Popoldanski s.p. ne obstaja že kar nekaj let ...

Odpreš navaden s.p. in plačuješ manjše prispevke če imaš zraven še redno službo.


Ne govori neumnosti ... imam sam odprt pop s.p.

Invictus ::

Pravzaprav ga nimaš.

Imaš samo navaden s.p.

S tem da plačuješ manjše prispevke.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

praktikant ::

@Tilen Hvala za link o javnem razpisu. Vidiš, ravno zaradi tega so komentarji koristni. Se oproščam če sem "attention-whore", ampak jaz skušam samo na pošten način zaključiti šolanje.

Zaradi mene lahko administrator tudi zaklene temo.

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Popoldanski s.p. ni ukinjen, ga pa ne more vec odpreti student.

Popoldanski s.p. ne obstaja že kar nekaj let ...

Odpreš navaden s.p. in plačuješ manjše prispevke če imaš zraven še redno službo.

Pravno s.p. z izrazom popoldanski res ne obstaja, izven tega pa se ta izraz se zmeraj uporablja za s.p. je, kjer placujes manjse prispevke, ker si ze drugje zaposlen. Pac izraz je ostal.

edit: sicer pa tocno o tem govori tvoj link. Uporablja termin popoldanski s.p. hkrati pa razlozi, da ta izraz ne obstaja v pravnih dokumentih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

AndyS ::

harmony je izjavil:

AndyS je izjavil:

Vem, da se zanimaš za štajersko, ampak vseeno. Internship (oz. program za praktikante) imamo zelo dobro urejen na D.Labsu. Pošlji mail na info@dlabs.si

A jurja mu boste vzeli? Al to zastonj?


Prakso ponudimo nadobudnim študentom in jo tudi plačamo. Imamo tudi pripravljene programe prakse za različna delovna mesta oz. področja: od mobilnih in spletnih programerjev, do delovnih mest, ki se ukvarjajo z uporabniško izkušnjo. Med drugim poskušamo vzgajati tudi ti. product managerje.

Blinder ::

koliko takih študentov pa ste potrebovali v zadnjih petih letih? 1? dva?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

praktikant ::

@Tilen

Sem se pozanimal za javni razpis, pa so mi rekli da velja samo za srednješolsko in VIŠJEšolsko izobraževanje!!!

Tilen ::

Saj sem napisal, da se ta problematika ureja na drugem nivoju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jype ::

praktikant ::

FERI

Matek ::

Kaj pa, če bi razširil območje iskanja na celotno državo, omenjeni denar pa porabil za stroške življenja zdoma? V LJ boš gotovo lažje dobil prakso in se obenem še seznanil z IT sceno, trgom dela ipd., kar ti bo pomagalo, da ne boš odpiral podobne teme, ko boš iskal službo.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

harmony ::

Matek je izjavil:

Kaj pa, če bi razširil območje iskanja na celotno državo, omenjeni denar pa porabil za stroške življenja zdoma?

Kaj pa lahko s tisocakom naredi v LJ? Mogoce 2 mesca zivi.

Smurf ::

harmony je izjavil:

Matek je izjavil:

Kaj pa, če bi razširil območje iskanja na celotno državo, omenjeni denar pa porabil za stroške življenja zdoma?

Kaj pa lahko s tisocakom naredi v LJ? Mogoce 2 mesca zivi.

Ugani koliko casa traja praksa.

AndyS ::

Blinder je izjavil:

koliko takih študentov pa ste potrebovali v zadnjih petih letih? 1? dva?

V tem šolskem letu smo prakso omogočili vsem štirim, ki so zanjo zaprosili. Danes sem imel razgovor s petim, ki bo verjetno pričel v roku treh tednov.
V preteklih letih nismo imeli točnega programa, smo pa vedno pomagali študentom pri strokovnem in osebnem razvoju. Tudi sam sem pričel kot študent.

Matek ::

harmony je izjavil:

Matek je izjavil:

Kaj pa, če bi razširil območje iskanja na celotno državo, omenjeni denar pa porabil za stroške življenja zdoma?

Kaj pa lahko s tisocakom naredi v LJ? Mogoce 2 mesca zivi.
Kot ti je Smurf napisal - relativno normalno preživi obdobje prakse.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

harmony ::

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Matek je izjavil:

Kaj pa, če bi razširil območje iskanja na celotno državo, omenjeni denar pa porabil za stroške življenja zdoma?

Kaj pa lahko s tisocakom naredi v LJ? Mogoce 2 mesca zivi.

Ugani koliko casa traja praksa.

Imas prav. Nisem dobro prebral, da gre za dvomesecno prakso.

Blinder ::

AndyS je izjavil:

Blinder je izjavil:

koliko takih študentov pa ste potrebovali v zadnjih petih letih? 1? dva?

V tem šolskem letu smo prakso omogočili vsem štirim, ki so zanjo zaprosili. Danes sem imel razgovor s petim, ki bo verjetno pričel v roku treh tednov.
V preteklih letih nismo imeli točnega programa, smo pa vedno pomagali študentom pri strokovnem in osebnem razvoju. Tudi sam sem pričel kot študent.


Odlično. Nekaj od teh študentov bote tudi zaposlili.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Phantomeye ::

A ni tko, da je fakulteta dolzna studentu zagotovit praktično izobraževanje? Na našem se močno trudijo, da imajo vsi študenti možnost upravljanja prakse, v najslabšem primeru na projektih fakultete.

(sicer prakso lahko delaš preko pogodbe, preko študenta ali pa (neuradno) kot prostovoljec.)

Jerry000 ::

Phantomeye je izjavil:

A ni tko, da je fakulteta dolzna studentu zagotovit praktično izobraževanje? Na našem se močno trudijo, da imajo vsi študenti možnost upravljanja prakse, v najslabšem primeru na projektih fakultete.

(sicer prakso lahko delaš preko pogodbe, preko študenta ali pa (neuradno) kot prostovoljec.)


Nažalost ni tko, you are on your own

shubell ::

jaz sem že prej delal kot programer v podjetju (študent pa take fore) so bili zelo veseli v tem istem podjetju, da me vzamejo "za prakso"

mujek ::

praktikant,
Si poskusil na strani od prakse FERI?
Druga opcija je, da greš na bizi.si, vneseš ključne besede, poiščeš kaj se ti zdi zanimivo, in pokličeš/greš na zanimivo podjetje.
Email in da pripneš CV je nezanimiv za firme.

Ali si samo len in se ti ne da iskati kje bi delal, pa ti je lažje plačati za prakso?

Blinder ::

haha to ti je perspektiven faks, da te niti zastonj nočejo uzet delat, čeprav si odnesel že vso znanje s faksa hahahahaha
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Jerry000 ::

Blinder je izjavil:

haha to ti je perspektiven faks, da te niti zastonj nočejo uzet delat, čeprav si odnesel že vso znanje s faksa hahahahaha


Zdaj ocenjuješ faks na podlagi enega študenta?

Rok Woot ::

Ker dober faks nima slabih študentov, slab pa ima dobre.

Blinder ::

Čisto vsak ki naredi faks bi moral imet korist od tega vložka.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

korenje3 ::

tale praktikant ima posebne vedenjske motnje. To se vidi že po njegovih postih na forumu in zato ga nihče ne vzame.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

111111111111 ::

Ker 60% diplomirancev je navdnih bu... Mi smo iskali enega za prakso (HTML, CSS, JavaScript), prijavilo se je 150 nadobudnežev od teh je imelo 50 ljudi ustrezno izobrazbo za razpisan projekt (Diploma FRI, FERI, FE, SF...). Iskali smo osnovno znanje in uganite 30 ljudi je odletelo kot frizbi in to diplomiranih, da se toliko ne potrudiš in se predhodno ne pripraviš na praktični del, je pa zafrkancija. V naprej so dobili za razmislit, kako bi zasnovali preprosto spletno trgovino, da ko vneseš cene in količine ti poračuna davke in poštnino (nobenih baz ni bilo treba, samo javascript in html, css pa ni bil obvezen). Sabo si lahko imel 1 A6 format listek.

20 jih ni imelo pojma 10 jih sploh ni prišlo. Na koncu smo vzeli 2 od 20.

Blinder ::

in kaj ima veze html, js z dipl. ing.? Kot da iščeš inženirja gradbeništva za pucat školko
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

111111111111 ::

Plačana praksa naprimer? Večji projekt za referenco? Gre samo za to ali si pripravljen vložiti nekaj dela in stisniti zobe ali si pa se jokaš kako ni služb. Delo je, služb pa ni več. Vidim da si ti štartal kot veliki direktor, takoj po diplomi.

In, da školko boš pucal za sabo tudi če si Dr., mag. ali gimnazijski maturant.

Mufasa ::

111111111111 je izjavil:

(nobenih baz ni bilo treba, samo javascript in html, css pa ni bil obvezen). Sabo si lahko imel 1 A6 format listek.


Aha, se prav ni smel it pred tabo v google pa napisat html/js tutorial in se pred tabo naučit tega kar se prej v 3h letih faksa ni v pol ure in v pol ure implementirat?
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

harmony ::

111111111111 je izjavil:


In, da školko boš pucal za sabo tudi če si Dr., mag. ali gimnazijski maturant.

Ti jo kar puci. Zato pa je tako stanje kot je danes. Kdor se nizko cene, je tudi manj vreden.

PrihajaNodi ::

111111111111 je izjavil:

Plačana praksa naprimer? Večji projekt za referenco? Gre samo za to ali si pripravljen vložiti nekaj dela in stisniti zobe ali si pa se jokaš kako ni služb. Delo je, služb pa ni več. Vidim da si ti štartal kot veliki direktor, takoj po diplomi.

In, da školko boš pucal za sabo tudi če si Dr., mag. ali gimnazijski maturant.


Kako je lahko dela več služb pa manj? Ni to malo kontradiktorno. Če bi bilo dela več kot v preteklosti bi bilo več služb ali kako si ti predstavljaš delo.
Po tvoji definiciji je delo tlaka. In če vzameva tvojo definicijo je tlake tudi vse manj, kot sam vidiš. Verjetno tale fant ne bi plačeval za prakso če bi imeli v Mariboru podjetje/fabrko Foxconn.

111111111111 ::

harmony je izjavil:

111111111111 je izjavil:


In, da školko boš pucal za sabo tudi če si Dr., mag. ali gimnazijski maturant.

Ti jo kar puci. Zato pa je tako stanje kot je danes. Kdor se nizko cene, je tudi manj vreden.


Prosim najprej preberi kar sem napisal in potem komentiraj. Gre za osnovno higieno.

Mufasa je izjavil:

111111111111 je izjavil:

(nobenih baz ni bilo treba, samo javascript in html, css pa ni bil obvezen). Sabo si lahko imel 1 A6 format listek.


Aha, se prav ni smel it pred tabo v google pa napisat html/js tutorial in se pred tabo naučit tega kar se prej v 3h letih faksa ni v pol ure in v pol ure implementirat?


Da.

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Kako je lahko dela več služb pa manj? Ni to malo kontradiktorno. Če bi bilo dela več kot v preteklosti bi bilo več služb ali kako si ti predstavljaš delo.
Po tvoji definiciji je delo tlaka. In če vzameva tvojo definicijo je tlake tudi vse manj, kot sam vidiš. Verjetno tale fant ne bi plačeval za prakso če bi imeli v Mariboru podjetje/fabrko Foxconn.


Služba računovodkinje v javni upravi in služba računovodkinje, ki dela v privat firmi. Boš rekel da ni razlike? Žal je. Prva ima službo in čaka na pokojnino, druga ima pa delo.

PrihajaNodi ::

Čakaj malo po tvoji definiciji računovodkinja v javni upravi ne dela nič in se cel dan praska po riti (sicer se strinjam da toliko nesposobnih ljudi kolikor sem jih videl na GURSU, je res težko dobiti in ne vem kje jih dobijo)?

Kaj pa zdravnik ki dela v javnem zavodu in v zasebni kliniki? Kako je pa s tem?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako legalno prodajati na spletu?

Oddelek: Loža
205033 (3728) vostok_1
»

Odprtje s.p.

Oddelek: Loža
4615926 (9142) Gama
»

Postranski dohodek

Oddelek: Loža
359599 (8445) Vikking
»

pomoč pri iskanju podjetja =)

Oddelek: Šola
355428 (4415) Janac
»

Obvezna praksa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116334 (15062) BlueRunner

Več podobnih tem