» »

Prodaja tablic narasla, Android in Samsung pridobila, Apple izgubil

1
2
»

klinker ::

No, bom poskusu v kleti najdet se mojo 6 let staro Nokijo z alu ohisjem, ter jo slikal z N4ko. Je napram N4ki kot nova, razen nekaj prask na zaslonu in nekaj zjebanih tipk...plastika pac ;)
Drugace pa zgooglaj iz cega je narjena sasija od Audijev, ne.

blackbfm.
Verjemi da mu je, pa ne 1x, ker tip resno dela s fonom kot da je drek, pa ga je kupu v prosti prodaji in dal takrat vec kot 700EUR zanj. Pac, jim ne gre slabo sploh. Mogoce res ni se padu na tisto pravo tocko, ampak to velja za prav vsak fon. Meni je N4 z mizice v kuhinji padu, pa je sla zadnja sipa. Pred tem pa ze na ploscice in se kam, pa ni blo nic. Edino asfalt je pa zajeban, ker takoj dobis udrtinco. Imam pa se kar nekaj frendov z iPhoni in so vse se vedno lepi, pa noben nima covrja, ipd zascit.
Kot zanimivost si pa lahko pobrskas kolko je iPhonov ki se prodajajo razbiti in kolko je ostalih. Ti bo hitro jasno na cemu si.
Drugace pa je recimo polikarbonat kar odporen na take padce in tezje pride do takih udrtinc
Drugace imamo v druzini HTC One, iPhone 5S, Nexus 4, Nexus S, Galaxy Ace, Galaxy xCover, SGS2, Lumio 800 in Lumio 1020. Da ne bo kdo reku da sem kak fan bilo cega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Meizu ::

Kot zanimivost si pa lahko pobrskas kolko je iPhonov ki se prodajajo razbiti in kolko je ostalih. Ti bo hitro jasno na cemu si.


Vseeno sem mnenja, da folk splošno 600€ vreden iphone drugače tretira in pazi, kot pa 100€ vreden samsung ace.

Zheegec ::

Plastika in aluminij sta preveč široka pojma. Pri alu je problem, ker prevelik del hujšega udarca prenese naprej - in to je pri telefonih ponavadi ekran. Bom probal najti raziskavo, kako ima nenormalno večji procent alu telefonov počene ekrane, kot pri plastičnih telefonih. Kot udarca je pa tudi noro pomemben, ne glede na material. Telefon lahko pade na tla 100x pod pravim kotom, pa bo vse OK, drug telefon pa enkrat pod napačnim kotom in je takoj počen.
Vseeno sem mnenja, da folk splošno 600€ vreden iphone drugače tretira in pazi, kot pa 100€ vreden samsung ace.

Posplošeno najbrž ja... Bi se strinjal.

klinker ::

Meizu je izjavil:

Kot zanimivost si pa lahko pobrskas kolko je iPhonov ki se prodajajo razbiti in kolko je ostalih. Ti bo hitro jasno na cemu si.


Vseeno sem mnenja, da folk splošno 600€ vreden iphone drugače tretira in pazi, kot pa 100€ vreden samsung ace.


Saj nisem na Ace ciljal. Samo SGS4-k imas kar nekaj.
Vem da je Androidev morje, pa zato ne rabi za vsako priloznost sebi v prid izbrat modela.
Sicer pa Ace se tako ni vreden nic, kaj sele razbit.

Zheegec je izjavil:

Plastika in aluminij sta preveč široka pojma. Pri alu je problem, ker prevelik del hujšega udarca prenese naprej - in to je pri telefonih ponavadi ekran. Bom probal najti raziskavo, kako ima nenormalno večji procent alu telefonov počene ekrane, kot pri plastičnih telefonih. Kot udarca je pa tudi noro pomemben, ne glede na material. Telefon lahko pade na tla 100x pod pravim kotom, pa bo vse OK, drug telefon pa enkrat pod napačnim kotom in je takoj počen.
Vseeno sem mnenja, da folk splošno 600€ vreden iphone drugače tretira in pazi, kot pa 100€ vreden samsung ace.

Posplošeno najbrž ja... Bi se strinjal.


Hoces rect da bos poskusal najdet tocno to raziskavo ki to pokaze? Ker raziskav je morje, vsaka v svoj prid. Vemo pa kako so vse te raziskave realne ;)
Pejdi na bolho, pa najdi kolko je razbitih iPhone-ov in kolko ostalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Meizu ::

Pustimo zdaj kako kakšen material izgleda na pogled, ker vsi vemo, da aluminij 1000% izgleda bolj fensi.

Ampak kar se same trpežnosti materiala tiče je plastika gotovo veliko bolj trpežna v vlogi ohišja kot pa aluminij. Seveda govorimo o kvalitetni plastiki, ne čipšit plastično ohišje na acer laptopu za 300€. Pa še to bi se dalo debatirat.

klinker ::

Kje pa kdo omenja izgled?
Deugace mi je Nexus S eden lepsih smartphone-ov. All black in malo ukrivljen, pa touch gumbi so meni dosti boljse od navbarja al pa fizicnih gumbov.

Acer za 300€? Moj HP je takrat kostal 1150€ ;)
Spet obracanje besed sebi v prid, a?

MrBrdo ::

c00L3r je izjavil:

mitja73 je izjavil:

Če si želiš dobrega izdelka ki ne bo škripal ko ga držiš v roki in vse dela potem kupiš Appla.
Če pa ti je vseeno če kaj ne dela in je ohišje in izdelava za rang slabše potem tudi kaj drugega.

:D fanboy much?


Saj kdo pa ni fanboy kdor ima karkoli od Appla (razen morda iPod ki je res mainstream)... Pač smo zadovoljni z napravami, marsikdo od nas je poskusil tudi Android pa tisto pač ni zadostovalo našim potrebam. Če nimaš nič od Appla, potem pač ne veš kaj je razlika in pač ne moreš primerjat. Kar se mene tiče, je Android že dosti napredoval ampak je še vedno polizdelek. Podobno kot Linux, dela dobro in je uporaben, ampak uporabniška izkušnja je pa totalno zanič, čeprav se izboljšuje. Pri kvaliteti izdelave pa za tak denar kot so te low-end Android naprave itak nikoli ne boš dobil nič zares kvalitetnega, moraš ponavadi plačati več kot pa stanejo Apple naprave, da dobiš isto kvaliteto izdelave (dobiš pa boljši hardware tu ni dvoma).

Samo folk, ki ni mel v roki iPada/MacBooka/iPhona, zna primerjat samo hardware specifikacije. Kdor bo kupoval low-range naprave ne bo nikoli vedel, kaj je "fora" teh dražjih (including but not limited to Apple).

klinker je izjavil:

Pejdi na bolho, pa najdi kolko je razbitih iPhone-ov in kolko ostalih.

Mogoče zato, ker noben ne bo kupoval razbitega Android telefona ki nov v prosti prodaji stane 200 eur? Ne moreš kar tako sklepat, kaj je razlog. Jaz sem pred leti prodal popolnoma uničen (crknjen modem za signal/wifi/bluetooth) iPhone 3GS za 150 EUR, pa je bila takrat že 4ka zunaj. Povej mi kdo bi ti kupil Android telefon v takem stanju za tak denar, pa tudi če je Nexus (seveda 3 leta star model, tako kot je bilo pri meni)... Noben.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Zheegec ::

Zanič uporabniška izkušnja? Lahko kaj več napišeš?

shadeX ::

Pejdi na bolho, pa najdi kolko je razbitih iPhone-ov in kolko ostalih.


A ti razumeš, da je Android naprav x-krat več kakor Apple naprav?

Jaz sem pred leti prodal popolnoma uničen (crknjen modem za signal/wifi/bluetooth) iPhone 3GS za 150 EUR,



Ja Waw. Če je nov izdelek 600EUR je logično da razbit ne bo bil samo 50EUR. Poglej kakšnega razbitega S4, ali ekvivalentni android in povej če se prodaja za 50 ali 100EUR..

Ne boš ga dobil.

To pizdenje kaj je boljše mi gre totalno na penis. Vsak ve zase in naj uporablja tisto kar mu paše. V tem pogovoru ga ni zmagovalca. Itak da vsak je za svoje in vsaka stvar ima svoje pluse in minuse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

To kako se je 3gs prodajal, danes ni vec nobeno merilo.. Zdaj ko ti iphone ponujajo za vsakim vogalom, nov, star, z narocnino, brez.. Da bi danes ob poplavi teh naprav lohk karkoli preprodal je kvecjem ce ti rata nategnit koga, al pa ce gres precej pod ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

techfreak :) ::

MrBrdo je izjavil:

Samo folk, ki ni mel v roki iPada/MacBooka/iPhona, zna primerjat samo hardware specifikacije. Kdor bo kupoval low-range naprave ne bo nikoli vedel, kaj je "fora" teh dražjih (including but not limited to Apple).

No vidis, v tem je fora. Nekateri hvalite(jo) Apple kot da ima najboljse produkte, katerim konkurenca ne pride v blizino, v resnici pa je ponudba konkurence nekje tam-tam, obcasno slabsa, obcasno boljsa, naceloma pa primerljiva.

driver_x ::

Ali je kdo že kupil tole?

PlayTheGame ::

MrBrdo je izjavil:

Samo folk, ki ni mel v roki iPada/MacBooka/iPhona, zna primerjat samo hardware specifikacije. Kdor bo kupoval low-range naprave ne bo nikoli vedel, kaj je "fora" teh dražjih (including but not limited to Apple).


Jaz sem imel kar dostikrat v roki iPhone 5 (in ga uporabljal) pa napram svojemu Galaxy III mini nisem opazil tiste dodane vrednosti v 3-kratniku cene prvega napram drugemu. Ne rečem, je dober, kvaliteten telefon in vse, samo toliko denarja IMO enostavno ni vreden in pika. V hardware se pa po pravici povedano sploh nisem poglabljal. Sicer je pa brezveze o tem debatirat, ker ima vsak svoja merila kaj je zanj dobro in kaj ne.
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

mitja73 ::

c00L3r je včeraj ob 10:14:04 izjavil:

mitja73 je včeraj ob 09:53:24 izjavil:

Če si želiš dobrega izdelka ki ne bo škripal ko ga držiš v roki in vse dela potem kupiš Appla.
Če pa ti je vseeno če kaj ne dela in je ohišje in izdelava za rang slabše potem tudi kaj drugega.


:D fanboy much?

Ne, nimam niti ene Apple napreve, imel edino ipoda nano. Prodajam pa vse to in vem kaj je res dobro, kaj je sprejemljivo in kaj je šrot.

francek1 ::

klinker je izjavil:

Ja, alu je krhek res, tolko da kar karoserijske, motorne, itd dele z njega delajo, pa letala in se marsikaj. Jebentis so glupi da se niso plastike zaceli uporabljat, ko je tako neunicljiva zadeva :))
Ne vem ali res se niste videli nekaj let starega iPhone-a al se samo delate malo cudne. Jst sem jih namrec ze dosti vidu (od 4ke dalje) in zanimivo so v dosti boljsem stanju kot vsi ostali plasticni foni.
Sicer pa kikse ima vsaka znamka ki izdeluje tako masovno produkte, pa naj bo to Apple, Sammy, HTC, LG, Nokia, BMW, Audi, Porsche, itd, tako da za prav vsak produkt bos na spletu nasu nek kiks...sploh za Apple, kateri je itak stalno pod drobnogledom haterckov.
Me pa prav zanima kak bi bil trzni delez Androida, ce ne bi imel srota za 100€. Tudi masi niti ni jasno da fon laga. Poznam kar nekaj folka z raznimi Ace-i in podobnimi jajci ki grozno delajo, pa nic ne jamrajo o pocasnem delovanju, pa da kako sekundo zvoni fon preden se sploh zaslon vzge, itd...ko pa primejo mojega N4 v roke pa samo debelo gledajo kolko boljse dela. Se sodelavec z SGS4 je mislu da ma raketo...dokler mu nisem N4ko dal v roke. Se malo bi mu solzica po licku stekla, ker mu se 1x drazji fon slabse dela :D

...kake imate eni...zaradi tega pa pri najbolj obremenjenih delih uporabljajo karbon, a ne? me pa zanima, kako bi izgledala tablica od Jabke za 100 ojrov...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mitja73 ::

c00L3r ::

Ja, 200€+ moraš dat za 7" za tablico pa je to to. Se strinjam, da je v nekaterih pogledih iPad boljši, ne pa v vseh. Obstajajo tudi kvalitetne Android tablice.

Sem imel iPad-a 4 mesece na izposoji, ker sem razvijal aplikacijo zanj. Lastim si tudi Mac Mini-ja zaradi potreb razvoja. Itak je overpriced in je samo še 1 dodatna škatla, ki je sicer ne bi kupil. Da ne omenjam, da te pol vsaki adapter stane 40€.

Pri Android telefonih, kot tablicah je izkušnja zelo odvisna od specifične naprave. Jaz sem bil s prvim HTC Desire izredno zadovoljen. Zdaj imam Desire X in sem zelo nezadovoljen. Bom pa čez kak mesec naročil Motorolo Moto G, ki jo že ima kolegica in je odličen telefon.

Za tablico pa mam trenutno Amamzon Kindle HDX. Razen privzetega email app-a, ki žre baterijo je zelo dobra tablica.

zmaugy ::

reader je izjavil:

Kaj ko bi objavili eno raziskavo kdo proda več tablic, ki stanejo (zanalašč ne napišem besede "vredno") 500 evrov. To bi bilo vsaj relevantno, ker tukaj so zmetali tablice iz celotnega cenovnega razpona v en koš. Apple ima recimo tržni delež pri tablicah, ki jih plačaš 200 evrov točno 0%.


Ja, to bi bilo zanimivo. Najbrž zmaga Apple, čeprav bom jaz naslednjič prekleto premislil ali še hočem iPada, ker mi gre njihov ekosistem rahlo na ku*ac. Kolikor je sicer hitrost in odzivnost bomba, ob uporabi iTunesa in zmedi z glupim App storeom dobim malone pike po telesu. Tule je IMO tudi Android za 150EUR boljši od jabuka za petkratnik te cene.


Ko v Play store od Googla kupiš app, ki ti po nekaj tednih pove, da vpiši kodo (ki je pri nakupu nisi dobil) sicer bo downgrade na navadno različico, od Googla ali od ponudnika appa pa ne dobiš nobenega odgovora, potem se lahko vprašaš.
Medtem pa na vprašanje o testnem prenosu 1 ali 2 EUR v iTunes dobiš od žive osebe napisan obsežen in zelo prijazen odgovor (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo) in čez nekaj časa od iste osebe še en email, v katerem te prijazno sprašuje, če si zadovoljen z odgovorom in če lahko še kako pomaga (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo). No contest. Pri iTunes nisem imel še nikoli težav te vrste - da bi kupil app ali mp3 in potem kupljenega ne bi mogel uporabljati.

Sem pa enkrat že omenil, da iPad 3 kupljen 2012 pomete z Nexus 7 kupljenim pol leta kasneje. Res da je bil iPad precej dražji, ampak ko gledaš hardware specs bi moral biti Nexus 7 zelo konkurenčen.
Nexus 7 sem kupil boljši polovici in zgolj slučajno je enkrat letos vzela v roke moj iPad - bila je navdušena (čeprav je razni gadgeti ne zanimajo) nad hitrostjo delovanja iPada.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

c00L3r ::

Ko v Play store od Googla kupiš app, ki ti po nekaj tednih pove, da vpiši kodo (ki je pri nakupu nisi dobil) sicer bo downgrade na navadno različico, od Googla ali od ponudnika appa pa ne dobiš nobenega odgovora, potem se lahko vprašaš.

Sem kupil že veliko app-ov, pa sem to še 1x ni zgodilo. Povej kateri app je to bil?

zmaugy ::

c00L3r je izjavil:

Ko v Play store od Googla kupiš app, ki ti po nekaj tednih pove, da vpiši kodo (ki je pri nakupu nisi dobil) sicer bo downgrade na navadno različico, od Googla ali od ponudnika appa pa ne dobiš nobenega odgovora, potem se lahko vprašaš.

Sem kupil že veliko app-ov, pa sem to še 1x ni zgodilo. Povej kateri app je to bil?

Kaspersky Internet Security.

c00L3r ::

Ne najdem plačljive verzije Kaspersky.

techfreak :) ::

zmaugy je izjavil:

Sem pa enkrat že omenil, da iPad 3 kupljen 2012 pomete z Nexus 7 kupljenim pol leta kasneje. Res da je bil iPad precej dražji, ampak ko gledaš hardware specs bi moral biti Nexus 7 zelo konkurenčen.

Ce zelis vizualno tekoce delovanje ne mores primerjati specifikacij, ker moras pri Androidu imeti boljso strojno opremo.

reader ::

zmaugy je izjavil:

Ko v Play store od Googla kupiš app, ki ti po nekaj tednih pove, da vpiši kodo (ki je pri nakupu nisi dobil) sicer bo downgrade na navadno različico, od Googla ali od ponudnika appa pa ne dobiš nobenega odgovora, potem se lahko vprašaš.
Medtem pa na vprašanje o testnem prenosu 1 ali 2 EUR v iTunes dobiš od žive osebe napisan obsežen in zelo prijazen odgovor (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo) in čez nekaj časa od iste osebe še en email, v katerem te prijazno sprašuje, če si zadovoljen z odgovorom in če lahko še kako pomaga (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo). No contest. Pri iTunes nisem imel še nikoli težav te vrste - da bi kupil app ali mp3 in potem kupljenega ne bi mogel uporabljati.


Meh, maš pa po drugi strani sranje z popolnoma brezzveznim šaltanjem med US in SLO store-oma ker se je en bebec odločil, da bo nek app na voljo samo v USA. Obenem se mi je npr. zgodilo, da mi je en kupljen app po upgrade-u gladko zmrznil, nakar smo čakali 3 tedne na popravek da je zadeva spet proradila. Reinstall ni pomagal, downgrade pa brez fizičnega fajla (katerega prejšnje verzije se seveda ni dalo dobit nikjer) nikakor ni bil možen. Tako da mi ne prodajat, da ima felerje le googlov app store ker to preprosto ni res. Imata oba svoje cake.

Ampak takega kretenizma, kot je iTunes pa po drugi strani na androidu le ni. Kdor omenja iTunes in dobro uporabniško izkušnjo skupaj v enem stavku za moje pojme ne ve kaj govori. Apple ima zame marsikatero prednost pred androidi, ampak definitivno ne več pri SW ekosistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

sensei ::

dor omenja iTunes in dobro uporabniško izkušnjo skupaj v enem stavku za moje pojme ne ve kaj govori.

Mene zanima kaj te moti na iTunes? Meni kot media library manager in player ne dela težav, bi pa rad imel kakšne konkretne argumente, ki se ne začnejo z "jaz rabim file explorer in napravo kot mass storage, da lahko diham...".

zmaugy ::

c00L3r je izjavil:

Ne najdem plačljive verzije Kaspersky.

Je bila. Kot vidim je še vedno na strani kaspersky:

http://www.kaspersky.com/android-securi...

zmaugy ::

reader je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Ko v Play store od Googla kupiš app, ki ti po nekaj tednih pove, da vpiši kodo (ki je pri nakupu nisi dobil) sicer bo downgrade na navadno različico, od Googla ali od ponudnika appa pa ne dobiš nobenega odgovora, potem se lahko vprašaš.
Medtem pa na vprašanje o testnem prenosu 1 ali 2 EUR v iTunes dobiš od žive osebe napisan obsežen in zelo prijazen odgovor (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo) in čez nekaj časa od iste osebe še en email, v katerem te prijazno sprašuje, če si zadovoljen z odgovorom in če lahko še kako pomaga (in vse običajne vljudnostne emaile, ki v takšni korespondenci sledijo). No contest. Pri iTunes nisem imel še nikoli težav te vrste - da bi kupil app ali mp3 in potem kupljenega ne bi mogel uporabljati.


Meh, maš pa po drugi strani sranje z popolnoma brezzveznim šaltanjem med US in SLO store-oma ker se je en bebec odločil, da bo nek app na voljo samo v USA. Obenem se mi je npr. zgodilo, da mi je en kupljen app po upgrade-u gladko zmrznil, nakar smo čakali 3 tedne na popravek da je zadeva spet proradila. Reinstall ni pomagal, downgrade pa brez fizičnega fajla (katerega prejšnje verzije se seveda ni dalo dobit nikjer) nikakor ni bil možen. Tako da mi ne prodajat, da ima felerje le googlov app store ker to preprosto ni res. Imata oba svoje cake.

Ampak takega kretenizma, kot je iTunes pa po drugi strani na androidu le ni. Kdor omenja iTunes in dobro uporabniško izkušnjo skupaj v enem stavku za moje pojme ne ve kaj govori. Apple ima zame marsikatero prednost pred androidi, ampak definitivno ne več pri SW ekosistemu.


Sam nimam nekih pripomb na iTunes. Kar hočem imeti kupim, vpišem geslo in lahko takoj uporabljam. Pri Apple sistemu me moti zgolj pomanjkanje kontrole nad datotečnim sistemom in obvezno prenašanje datotek skozi oblak.

reader ::

sensei je izjavil:

dor omenja iTunes in dobro uporabniško izkušnjo skupaj v enem stavku za moje pojme ne ve kaj govori.

Mene zanima kaj te moti na iTunes? Meni kot media library manager in player ne dela težav, bi pa rad imel kakšne konkretne argumente, ki se ne začnejo z "jaz rabim file explorer in napravo kot mass storage, da lahko diham...".


Moti me malone vse, najbolj pa to, da se mu na kilometer vidi, da design prvenstveno ni bil namenjen smart napravam ampak iPod supportu/media playerju. Kot tak je interface IMO še vedno na ravni leta 2002, customizable je toliko kot vhodna vrata od bajte. PLAY/STOP knofi so brezzvezni, saj jih nisem kliknil niti enkrat in jih tudi ne mislim ker ga kot media player nikoli ne bom uporabljal, gledat jih moram pa vseeno.

O posiljenem, nerodnem in popolnoma nepotrebnem importanju muzike&videov rajši sploh ne bi začenjal, o nepodpori kupa formatov in nerodnem syncu pa tudi ne. Sem se po kakem mesecu matranja tako ali tako rajši skeširal za ločene appe, ki apple ekosistem zaobidejo brez teh preprek.

Poleg tega je ono klikanje po App menujih, da v app naložiš en custom file zamudno, pa ponovno mi vedno težijo s quicktimeom, za katerega sem že konec 90ih mislil, da sem se ga končno za vekomaj znebil. Pa še počasen je za povrh.

A bo dovolj?

Ampak mi je apple kljub temu ljub - če ne zaradi drugega, že zaradi fenomenalnega delovanja iPada 2 ki ga imam - po vseh upgradeih in kljub temu da zadevo nucajo tudi mulci, zadeva teče. Kaj teče, leti. Brez težav, baterija je fenomenalna, uraden (sicer 10x predrag) cover je najboljši kar sem jih kdaj videl na tablicah, sede mi ne edino custom-format polnilca ker ga uporablja pač samo Apple.

sensei ::

Ja, hvala, končno nekaj, kar ni "jaz moram direktno iz total commanderja urejat file system, or else panic attack!" argument. Kaj pa uporabljaš kot media player na osxu?

Sem se po kakem mesecu matranja tako ali tako rajši skeširal za ločene appe, ki apple ekosistem zaobidejo brez teh preprek.

Se pravi obstajajo appi, ki so konkurenčni iTunesu in zadeve delajo? Ker potem Apple nikogar ne sili v uporabo iTunes, kar je ponavadi argument za hejt.

Pri Apple sistemu me moti zgolj pomanjkanje kontrole nad datotečnim sistemom

Zakaj? A pr SQL strežnikih te to tud moti? Sicer pa fajli na FS niso prav nič bolj skriti zaradi iTunesa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sensei ()

zmaugy ::

Nisem računalničar, zato me pri SQL strežnikih nič ne moti :)) . Kar sem hotel povedati - moti me to, da iPada ne morem preprosto priključit na PC in na roke prenesti željene datoteke gor. Brez iTunes, oblakov in podobne krame. In imeti preprost pregled in kontrolo nad datotekami - kot je to rešeno v PC svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

reader ::

sensei je izjavil:

Ja, hvala, končno nekaj, kar ni "jaz moram direktno iz total commanderja urejat file system, or else panic attack!" argument. Kaj pa uporabljaš kot media player na osxu?


Nič :) Imam samo eno OSX mašino na jobu, tista je pa za delo ne za muziko. Najbrž tudi en izmed razlogov zakaj mi preprosto ni všeč.

Sem se po kakem mesecu matranja tako ali tako rajši skeširal za ločene appe, ki apple ekosistem zaobidejo brez teh preprek.


sensei je izjavil:

Se pravi obstajajo appi, ki so konkurenčni iTunesu in zadeve delajo? Ker potem Apple nikogar ne sili v uporabo iTunes, kar je ponavadi argument za hejt.


Obstajajo, seveda, a gre za dodaten hassle&denar, ki ne bi bil potreben če bi default media predvajalniki omogočali kaj več/lažje. Manj hassle-a še vedno pomeni - hassle.

Samo ne me razumet narobe - iTunesa sicer ne maram in je IMO največji feler v celem i-ekosistemu, ampak po mojem mnenju gre še vseeno za prekleto dobro napravo, za katero z razlogom lahko računajo premium ceno. Sej imaš primerljive androide, ampak to, da na trgu obstaja tudi BMW, še ne pomeni, da za Mercedes ni prostora. Pa za Dacio tudi....

filip007 ::

Pri Delo, bi lahko naredili še Sunspider test, samo blebetajo za kak denar je kaj. Namiznik s 500ms ali tablica s 1300ms v bistvu ni kaj dosti razlike.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

emmentaler ::

Nikoli nisem videl poante v tablah, mam laptopa/stationarc/telefon....no, zdaj je pa laptop šel v maloro :P ... zanima me ali se da čez android tablo flashnit Win?? in obratno seveda??
Android uporabljam od v1.5 dalje in sem se ga milorečeno naveličal.

mitja73 ::

emmentaler je izjavil:

Nikoli nisem videl poante v tablah, mam laptopa/stationarc/telefon....no, zdaj je pa laptop šel v maloro :P ... zanima me ali se da čez android tablo flashnit Win?? in obratno seveda??
Android uporabljam od v1.5 dalje in sem se ga milorečeno naveličal.


Prodajajo se tudi Windows tablice.
Vse se pa da sprogramirat, samo ne če znaš napisat vse gonilnike ;-)

blackbfm ::

zanima me ali se da čez android tablo flashnit Win?? in obratno seveda??


ti si nominiran za optimista leta 2014 :)

emmentaler ::

Ja no, pač vprašam (: Glede na to da se da OSx poknt na normalen win laptop sem mislil da je vse mogoče (:

klinker ::

Za OSX je poskrbel dober community.
Win RT poknit na Android tablet po mojem tudi ne bi blo nemogoce, ce bi obstajal folk ki bi se tega lotu, samo WinRT se ze tako nikakvo prodaja, ne pa da bo nek community nastal ki bi se sel tega.
Pac, razen Surface Pro in ostale pure Win tablice, so vse gadgeti za igrackanje in nic vec. Za vecino folka pac dovolj, ker vecina potrebuje kaj posurfat, kak spilcek zagnat in nic vec.
Jst, ce bom kdaj kupu kak tab, bo to definitivno pure Win, ceprav bi pa najraje kak iPad z OSX, namesto iOSa.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po dolgih letih prodaja računalnikov navzgor

Oddelek: Novice / Rezultati
3510756 (8739) T-h-o-r
»

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8819653 (15011) kanarin
»

Prodaja pametnih telefonov raste, mobilnih računalnikov pa upada

Oddelek: Novice / Rezultati
3114657 (11986) mtosev
»

Windows Phone prehitel BlackBerry, Android še povečal naskok

Oddelek: Novice / Android
4715234 (12357) Gregor P
»

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4616029 (13239) blackbfm

Več podobnih tem