» »

programiranje/driveri

programiranje/driveri

dogy_ ::

Pozdravljeni

Ker sem nov in na sploh nism nek tipski racunarnikar me zanima ali imate kje na netu kaksen program ali video ali karkol podobnega kako se dela driverje za dolocen stroj...kako bi jih naredil v katerem programu se to dela in itd... ce mi bo kdo pomagal z nasveti (lahko pm ali mail) bom zelooo zadovoljen

napsy ::

dogy_ je izjavil:


...in na sploh nism nek tipski racunarnikar ...

wtf pa naj bi to pomenl?

dogy_ je izjavil:


me zanima ali imate kje na netu kaksen program ali video ali karkol podobnega kako se dela driverje za dolocen stroj...kako bi jih naredil v katerem programu se to dela in itd... ce mi bo kdo pomagal z nasveti (lahko pm ali mail) bom zelooo zadovoljen


Odvisno za ker sistem zelis pisat drajverje. Ce za Linux, priporocam kaksno knjigo kot so Linux Kernel Development. Za Windows pa se tut najde kaj primernega. Sicer pa ce nimas nekega naprednega znanja o racunalnistvu oz. o tisti opremi, ki te zanima, bos imel ogromne tezave oz. ne bos sposoben napisat drajverjev zanj.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

dogy_ ::

imam en stroj za katerega imam driverje in dela samo na Windows xp ker pa imam sedaj Windows7 mi ne dela in odgovor in podjetja ki stoje izdeluje in programira je bil tak da za moj stroj sploh ne bodo delali driverjev niti nic...da najbolje kupiti drug stroj...zdej se pa zanimam da bi sam naredil usposobil

napsy ::

Imas sledece moznosti (realno, brez sarkazma):

1. se piflas nekaj let dokler ne bos dovol sposoben spisat drajverje za Windows
2. nabavis nov 'stroj' ki bo podprt tudi s strani Windows 7
3. pobrskas po netu ce je kdo drug nasel odgovor na tvojo tezavo (mogoc celo kak programer ki je ze spisal drajverje)
4. ce je mozn nekak prepricat XP drajverje, da bodo delali na 7-ki
5. zamenjas sistem Windows z sistemom, ki se podpira tvoj 'stroj'
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Hayabusa ::

Opcija 6:
najameš hekerja/programerja, ki ti napiše driverje ali reversa one iz xp in jih prilagodi za win 7.

Pojdi po tem vodiču:
http://www.ccboot.com/find-ven-dev-id.h...
Vendor ID, Device ID nas zanimata.

Delaš samo do "In Figure 1, the Vendor ID is "1022" and the Device ID is "2000" (ne zaganjaš 3rd party programov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

WarpedGone ::

dogy, hitro razočaranje res boli bol kot počasno **** na obroke, prišparaš pa precej časa.

Pozabi na lasten driver. Če proizvajalec HW ne podpira določenega OS, je tvoja šansa da uporabiš OS, ki je podprt. Mogoče bo zadeva špilala znotraj virtualne mašine, a to ni gotovost in dodaja lastno konzervo črvov.

Pisanje drajverjev je posebej težka oblika programiranja, zato še nihče ni napisal drajverja samo z znanjem, ki ga je pridobil tkole na nekem forumu po parih odgovorih na banalna vprašanja.

Težko je zato, ker zahteva par zadev, brez katerih ni drajverja:

a) točno poznavanje "protokola" kako nek HW deluje - na kaj trza in kako sporoča oz. kako lahko ugotavljaš njegovo interno stanje. To je tipično skrito znanje znotraj firme, ki je nek kos HW naredila. Zato so proizvajalci tudi prvi in glavni vir gonilnikov za nek kos HW

b) točno poznavanje protokola, kako se naj nek gonilnik obnaša kot del OS - ja, gonilnik je del OS zato moraš nujno poznat "model" delovanja gonilnikov v neki izvedbi OS. Zahtevno a še vseno za razred bo enostavno kot je točka a.

"Zahtevnost" velike večine običajega programiranja bi se uvrstila nekje med točke d in g, če upoštevaš enako hitrost padanja "težavnosti". Začetniški nivo zahtevnosti programiranja pa tja nekam na konec abecede.
Zbogom in hvala za vse ribe

jukoz ::

Mogoče ti lahko kaj bolj pomagamo če napišeš vsaj okvirno za kakšen stroj se sploh gre.

Shinobi ::

Ponavadi uporabniki zastavijo napačno vprašanje. Sam sem programer in sem krmilil že nebroj naprav.

V večini primerov, gonilnika sploh ne potrebuješ, saj imajo naprave ali seriski (RS232) ali Ethernet (RJ45) vmesnik.

V kolikor ga tvoja naprava ima (velika verjetnost) potem ne rabiš gonilnika ampak rabiš protokol.

Če pa se naprava krmili direktno s signali, pa potrebuješ programsko opremo za mikrokontrolerje,
kot je kakšen Siemens Simatic Step 5 ali WinCC.

driver_x ::

Predvsem pa pri naslednjem nakupu stroja tega proizvajalca upoštevaj omejeno podporo.

Yacked2 ::

Naloži si VirtualBox z WinXP pa tam poganjaj napravo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posodobitev gonilnikov namerno pokvari ponarejen čip FTDI FT232 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
20437550 (24742) Mr.B
»

Goljufanje računalnika-usb>lpt

Oddelek: Pomoč in nasveti
242324 (1816) Brane22
»

Moški nočejo brati navodil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
896837 (4555) Zheegec
»

Graficna kartica?

Oddelek: Pomoč in nasveti
311531 (1005) Senitel
»

3D Mark 2000 in 2001 = VELIK PROBLEM :)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101810 (1670) BustA

Več podobnih tem