» »

Moj prvi Jumbo plakat - problem dimenzije

Moj prvi Jumbo plakat - problem dimenzije

nasmesko ::

Živjo,

naresti moram plakat dimenzije 6m x 3m, problem nastane, ker je za illustrator to prevelika dimenzija in mi ne pusti naresti te dimenzije. Kako rešiti problem? Verjetno lahko naredim manjše dimenzije ali kako?

GALINTECH ::

Narediš dimenzije 1:10?

harvey ::

Točno tako, 1:10, 300 dpi popolnoma zadošča oz. se pogovori s tistim, ki bo to tiskal kakšne zashteve ima.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nasmesko ::

GALINTECH je izjavil:

Narediš dimenzije 1:10?


hm, kaj zdej to pomeni v številkah, saj ne znam zračunat.

Good Guy ::

nasmesko je izjavil:

GALINTECH je izjavil:

Narediš dimenzije 1:10?


hm, kaj zdej to pomeni v številkah, saj ne znam zračunat.


ker se gre za vektorsko grafiko nima to prav nobenega pomena

lahko 1mm:10mm
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zuz3k ::

10x manjše ane, se pravi 60 cm x 30 cm ;((
Life is a psychological game.

Invictus ::

nasmesko je izjavil:

GALINTECH je izjavil:

Narediš dimenzije 1:10?


hm, kaj zdej to pomeni v številkah, saj ne znam zračunat.

Ojej, si ti še v vrtcu?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harvey ::

Ne 606 x 297 mm + 5mm porezave je prava velikost pomanjšane datoteke, za roto pano 6 x 3 m. Povprašaj tistega, ki bo to delal, ker ima vsak malenkostne finte.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nasmesko ::

Ne sej mogoče sem se narobe izrazu:). V bistvu sem mislil, če bo to potem ok, se pravi ne bo igralo nobene vloge pri bitni sliki?

harvey ::

Ne bo problem, samo kontaktiraj tistega, ki bo to delal.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

nasmesko ::

harvey je izjavil:

Ne 606 x 297 mm + 5mm porezave je prava velikost pomanjšane datoteke, za roto pano 6 x 3 m. Povprašaj tistega, ki bo to delal, ker ima vsak malenkostne finte.


točno take dimenzije bom naredil kot si napisal, s tistimi malenkostnimi razlikami se bo pa že tisti, ki bo delal igral.

Hvala lepa vsem za odgovore!

harvey ::


točno take dimenzije bom naredil kot si napisal, s tistimi malenkostnimi razlikami se bo pa že tisti, ki bo delal igral.


To kar sem napisal je pomanjšana datoteka za ROLO PANO 6 x 3 m.

Ja hudiča, kaj pa je tako težko poslati mail ali pa zavrteti telefon in povprašati kako naj se pripravi :D. Kot sem rekel ima vsak svoje finte in zahteve glede datotek in zakaj bi si moral dodatno naložiti delo sebi ali pa nenazadnje še drugemu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

floyd1 ::

Res je. Če pripravljaš tiskovino (sploh, če to počneš prvič) se vedno posvetuješ s tistim, ki bo stvar stiskal. Najboljši recept, da pripelješ stvar do konca hitro in točno tako, kot si si sam zamislil. V obojestransko zadovoljstvo (Been there ;)...)

nasmesko ::

Imam pa še eno vprašanje:

Ali bo bitna slika 1600 x 1200px ok vidna na jumbotu ali ne?

legice ::

za jumbo priporočam malce večjo resolucijo, je pa seveda vse odvisno kje bo obešen/postavljen plakat. npr če bo to takšen, da bodo ljudje brali informacijo dol z njega, bo bolj slabo, če pa je samo slika in recimo velike črke, bo va čist dovolj.

pač na monitorju naštimi resolucijo, ki je najbližja resoluciji tvojega plakata in iz različnih razdalj glej če boš videl kake piksle, nejasnosti in podobno.

bi šov bolj v podrobnost glede tiska, ampak sem malce preveč že pozabu terminologijo in brez tega ti ne znam razložit po človeško:P
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

opeter ::

Od kdaj pa se jumbo plakati gledajo od blizu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

legice ::

opeter je izjavil:

Od kdaj pa se jumbo plakati gledajo od blizu?

good point;((
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

nasmesko ::

legice je izjavil:

bi šov bolj v podrobnost glede tiska, ampak sem malce preveč že pozabu terminologijo in brez tega ti ne znam razložit po človeško:P


Hvala lepa za odgovore.

Predvsem me pa zdaj zanima tvoj stavek, bi šov bolj v podrobnost glede tiska... kaj sploh lahko tukaj nastavim več kot osnovne nastavitve, ki jih prilagam v sliki.



Aja pa še eno vprašanje. Jumbo plakat je narejen, ampak nekaj me moti in to je velikost shranjenega plakata, ki v PDFju pride 110MB, kar se mi zdi nekaj veliko. V plakatu je sicer 6 slik ampak slike v originalu so vsaka posebej velike od 2MB do 4MB, zato ne vidim razloga zakaj na koncu pride tako velik file. Sem kaj narobe delal, je to normalno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nasmesko ()

nasmesko ::

Prosil bi še za malo pomoči.

Na spodnjem linku si lahko prenesete file kateri vsebuje vektorsko zrisano sliko ter bitno sliko.

Zanima me predvsem vaše mnenje katero sliko je bolje uporabiti za Jumbo plakat, kako se bo videla vektorsko zrisana slika in bitna slika na Jumbo plakatu 6x3m. Za vektorsko sliko sem uporabil funkcijo IMAGE TRACE, ki seveda ni naredila čisto popolno vektorsko obliko slike, je pa več kot zadovoljiva.

http://en.swoopshare.com/file/aec85118d...

Zelnick ::

Daj kar bitno sliko, ker te bo tiskar nekam poslal z tem image traceom. Problem nastane pri RIPu, ki bo skoraj 100% imel težave pri taki komplicirani vektorski "sliki". Problem bo, da bo ogromno časa ripal in ni 100%, da bo pravilno naredil.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

legice ::

dej objavi sliko v jpeg formatu, tiff-u ali podobno, ker večina nima ilustratorja na računalnikih.

drugače pa, razen če boš sam tiskal sliko ali pa nesu v kako tiskarno, da ti naredijo plakat iz 6 kosov, se na končnemu izdelku ne bo vidla razlika med bitno ali pa vektorsko, ker bo nastala rožica vzorec , ki pa je način, ki ga uporabljajo tiskarski stroji za take zadeva.

no če boš pa naredu digitalni tisk doma ali pa pri kakem podjetju,pa še zmer ne bo tako huda razlika med vektorsko in bitno sliko, seveda je odvisno vse od slike oz. izgleda.

vektorska in bitna grafika dosti bolj prodeta v igro pri logotih ali pa grafikah, katere veš da boš v prihodje potreboval večati ali manjšai in ohranjati kvaliteto.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

nasmesko ::

Ok, hvala. Se pravi je tako bitno sliko praktično nemogoče vektorsko zrisati?

nasmesko ::

legice je izjavil:

dej objavi sliko v jpeg formatu, tiff-u ali podobno, ker večina nima ilustratorja na računalnikih.


 Slika

Slika



Samo verjetno ti bitna slika ne bo kaj dosti pomagala, če ne veš kako je prišla vektorsko zrisana slika, ali pač?

legice ::

vsako bitno sliko se da vektorizirat, ampak pri kompleksnih slikah kot je ta, bo rezultat bil dokaj slab, ker imaš kup malih detaljov, kot so pikice, sence, prepogibi in podobno, če pa je bil trace zadovoljiv, potem pa piči miško=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

nasmesko ::

Sej v bistvu me to zanima ali je trace zadovoljiv ali ne. Če ga na prvo žogo pogledaš ne opaziš razlike, če pa zadevo povečaš pa vidiš, da črke in vse ostalo nimajo ravnih linij in izgleda malce razpackano. Koliko se bo potem ta razpackanost videla, ko se bo zadeva povečala....

Pa še nekaj na jambotu imam 5 podobnih slik in na koncu ko zadevo sharnim pride file velik 110MB, je to normalno ali je možno, da sem kaj narobe delal, da je file tako velik?

legice je izjavil:

vsako bitno sliko se da vektorizirat


Res da je to moj prvi Jumbo, ampak vseeno mislim, da je to možno samo v teoriji. Praktično je za moje pojme tako sliko nemogoče vektorizirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nasmesko ()

legice ::

vektorizirati se da, ampak avtomatična vektorizacija je kar je, drugače pa to ljudje delajo profesionalno, ampak v tvojem primeru za jumbo, vektorizacija ne pride v poštev.

čisto možno da pride tako velika slika, ker to recimo da je primerljivo z RAW datotekam.
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

skyline ::

nasmesko:
pri takih fotkah ni potrebe po vektorizaciji.

Glede velikosti fajla pa preveri nastavitve kompresije fotk ob exportu v PDF.

noob96 ::

Še eno vprašanje. Naredil sem nevem vektorske gumbe za spletno stran, in sploh nisem bil pozoren na mere/velikost. Ko pa izvozim sedaj v jpg ali png mi pridejo strašno majhni fajli. Kako lahko določim sedaj točne mere že narejenim vektorjem?

Zelnick ::

noob96 je izjavil:

Še eno vprašanje. Naredil sem nevem vektorske gumbe za spletno stran, in sploh nisem bil pozoren na mere/velikost. Ko pa izvozim sedaj v jpg ali png mi pridejo strašno majhni fajli. Kako lahko določim sedaj točne mere že narejenim vektorjem?

V illustratorju si delal?
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

noob96 ::

jop

Zelnick ::

Če imaš Photoshop je najboljše, da si tam nastaviš željeno velikost in copy/paste narediš. Prilepiš ga kot Smart object/Vector object, da ne izgubljaš kvalitete pri povečevanju oz. manjšanju. Kopiraš pa direkt iz Illustratorja(ctrl+c).

Če nimaš PS pa si za mere nastavi pixle in si naredi Artboard na željeno velikost in izvozi v jpg.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

legice ::

predvidevam da določiš velikost v ilustratorju?
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Map ::

Če imaš možnost uporabi CorelDRAW, sem probal in dopušča velikost 6mx3m.

Drugače pa je Ilustrator vektorski in lahko naredi 1mmx10mm sliko in jo sprintaš na 6mx3m, ampak moreš printat v vektorskem formatu in ne v JPG ali čim podobnim.

Tac20 ::

noob96 je izjavil:

Še eno vprašanje. Naredil sem nevem vektorske gumbe za spletno stran, in sploh nisem bil pozoren na mere/velikost. Ko pa izvozim sedaj v jpg ali png mi pridejo strašno majhni fajli. Kako lahko določim sedaj točne mere že narejenim vektorjem?


Ko izvazaš imaš tm DPI za določit, no pri zelo majhnem fajlu daj nevem npr 600 pa ti bo zadeva prišla večja v pixlih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako združiti 2 sliki v 1?

Oddelek: Pomoč in nasveti
284365 (3664) Vice
»

Pomoč [povečanje slike tako da kakovost te ostane enaka]

Oddelek: Pomoč in nasveti
184009 (3362) opeter
»

Autocad in vektoriziranje oblik iz bitne slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
222977 (2416) mulc007
»

Kako odstraniti belo ozadje v JPG

Oddelek: Programska oprema
174433 (4095) darkolord
»

Bitna slika v vektorsko sliko (iz linij v kocke?)

Oddelek: Programska oprema
92527 (2342) ali3n

Več podobnih tem