» »

Word oblikovanje

Word oblikovanje

dasica88 ::

Imam eno težavo.
Pri urejanju dokumenta imam nekaj strani pokončnih in nekaj ležečih, vendar bi rada da bi bila glava v vseh enako urejena in enako obrnjena.
Prosim za nasvete.

Hvala

PNG ::

To se ureja s sectioni. Vsak naslednji section resetira nastavitve. Torej pobrisati moraš definicije sectionov, ki jih lahko vklopiš s prikazom funkcij in potem pobrišeš definicije kot navadni tekst.

LJ4L ::

Ker word maš? Jst loh to naštimam pri printanju.
LP from LJ

dasica88 ::

Word 2010 slovenska verzija.

LJ4L ::

To pa se mi zdi, da ko poskušaš naprintat dokument lahko spremeniš.
LP from LJ

dasica88 ::

Potrebujem pomoč samo pri glavi.
Glavo bi rada obrnila pri ležečih straneh, da bi bila enaka kot pri pokončnih.

HyperKiller ::

Poslušaj PNG-ja in malo pobrskaj.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

PNG ::

LJ4L je izjavil:

To pa se mi zdi, da ko poskušaš naprintat dokument lahko spremeniš.


Omojbog, če bi ti vedel kakšne bedarije govoriš. Presenečen sem, da se čutiš kompetentnega svetovati.

dasica, izvoli navodila: http://www.howtogeek.com/103481/how-to-...

espacious ::

Natanko tako kot sta povedala HyperKiller in PNG ...
Prelom oz prelom odseka ... probaj malo po-googlat se najde ni težko ...

Prilagam še malo pomoči ...

http://office.microsoft.com/sl-si/word/...

LP
LP, espacious

LJ4L ::

Nisem 100% razumel vprašanja. Mislil sem, da govori glede tiskanja.
LP from LJ

dasica88 ::

Ne vem če me je kdo točno razumel. Sem sliko dala spodaj.

PNG ::

To se pa žal ne da. Možnost imaš oblikovati text box s pravilnimi margini (in glavo/nogo dokumenta) ali pa da sprintaš prazne strani s headerjem in footerjem najprej v eni poziciji, nato pa daš te liste še enkrat v printer in sprintaš preostanek.

solatko ::

Obrneš samo text za 90 stopinj in bo ostala oblika nespremenjena.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

PNG ::

Samo da nima teksta, temvec glavo...

solatko ::

Kolikor sem jaz zastopil, hoče OP imeti glavo in nogo v istem načinu, na vseh listih (ko bi ležeč tekst brala, naj bi bila glava na desni strani - obrnjena za 90 stopinj).
Če obrne samo tekst med glavo in nogo dokumenta, bo dobila to, kar hoče.
Delo krepa človeka

PNG ::

Glava in noga dokumenta ni samo tekst, ki bi ga lahko obrnil, a razumeš? Si že sploh kdaj oblikoval glavo in nogo dokumenta v Wordu? Probaj pa boš razumel, da se ne da.

solatko ::

Da v grafičnem načinu. Obrneš tekst od glave proti nogi. Vse se da, če se hoče.
Delo krepa človeka

PNG ::

No, ok. Microsoft, ustvarjalec Officea pravi, da to ni možno storiti (uradna support stran). Glavno, da ti znaš, čeprav niti ne veš kaj glava in noga dokumenta sploh je.

Če pa misliš kot text box da bi ustvaril in obrnil pa si povedal kar sem jaz predlagal dva tedna nazaj. Čestitam!

solatko ::

Tekst narediš kot sliko, z isto pisavo, razmikom in obliko. Sliko pa poljubno obrneš. Glava in noga ostaneta nespremenjeni.
Z orodjem za sliko - ti narišem?
Delo krepa človeka

Duhec ::

dasica88 je izjavil:

Ne vem če me je kdo točno razumel. Sem sliko dala spodaj.


To ne bo šlo, zato se loti obratno.
Pozabi horizontalno postavitev strani, tekst skopiraj, stran spremeni v vertikalno (portrait), čez cel list vstavi polje z besedilom (Vstavljanje/Polje z besedilom/Preprosto polje) in skopiraj celotno vsebino v ta okvir.
Ko si v tem okvirju se ti zgoraj pojavi dodatni oranžni meni "Orodja za polja z besedilom". Klikni na "Oblika" in na levi strani s kliki na "Usmerjenost besedila" (Smer besedila) obračaš tekst po celotnem polju.
Glava in noge pri tem ostanejo kot so.
Tako dobiš bivšo horizontalno postavitev, s tem, da sta noga in glava tako kot je bila tvoja želja na fotki.
:)

Primer:

solatko ::

Evo kdo pravi, da se ne da. Za vsako stvar se vedno najde rešitev.
Delo krepa človeka

Highlag ::

Da se.
Kot je nekdo omenil se to dela s sekcijami. Seveda moraš najprej izdelati nov stil za stran. Tako kot so strani lahko definirane, da so leve in desne - da je številčenje na pravem mestu, so lahko strani tudi ležeče.
Torej narediš stil za stran ležeče, določiš robove, papir ležeče, potem pa ob prelomu strani izbereš novo sekcijo in izbereš stil strani, ki ga prej izdelaš v ležeči obliki.
Ko imaš ležečo stran vstavljeno moraš izdelati še glavo in nogo za to stran, ki je podobna običajnim stranem. Če hočeš naprej spet pokončno moraš spet narediti prelom sekcijo in izbrati stil strani, ki je pokončen.

Ni treba nič besedilo obračat in podobno. Včasih je treba kakšno pomoč pogledat, če ne gre.

Točno tole sem kak teden nazaj delal v Open office org Writerju delal. In če gre tu, gre tudi v Wordu. Je princip precej podoben (če ne enak).
Never trust a computer you can't throw out a window

PNG ::

Ja, tako se da ja, to rešitev sem tudi predlagal pred dvema tednoma. Ne moreš pa glave ali noge obrniti.

Highlag, nisi dovolj podrobno prebral problema.

hmm23 ::

kako bi v nogo vsatvil število vseh strani dokumenta? Poleg številke strani npr. stran 5 od 1124

mgermo ::

Insert - Page Number - Top of Page/Bottom of Page in scrollaš dol do Page X of Y

hmm23 ::

Sem že vstavil kot polje. Samo zdaj mi kaže tko
v vseh novo odprtih dokumentih

Kako bi nastavil, da v vseh (in v tem) kaže po starem (št. strani, prave linke, brez teh oznak z{}

nodrim ::

Options -> View -> Show Field Codes (Prikaži kode polj) .. tole poišči v nastavitvah, ker ti zdaj kaže kodo polja, namesto njegove vrednosti

finpol1 ::

Jaz imam težave s printanjem. Vklopiti moram miror margins, pa pri print preview mi obreže del teskta,slik oz. cele naloge pri robovih:



Kako se tega rešit? Hvala lepa

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

Jaz imam težave s printanjem. Vklopiti moram miror margins, pa pri print preview mi obreže del teskta,slik oz. cele naloge pri robovih:



Kako se tega rešit? Hvala lepa


Nihče ne ve rešitve?

nodrim ::

Vprašanje postavi bolj natančno .. imaš problem z mirror margins ali s tem obrezovanjem vsebine v Print Preview? Pri drugem poglej, kako imaš nastavljene robove, še posebej za glavo in nogo.

finpol1 ::

Sem rešil. Kako bi pa slogovno označil naslov 3. stopnje (npr. 1.1.1), tako da bi se prikazal v avtomatskem kazalu, podnaslov slog ne uspe?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odseki v wordu

Oddelek: Programska oprema
309063 (2239) Galaxy
»

Kako lahko v MS Wordu..?

Oddelek: Programska oprema
7901 (792) Tomas 33
»

Word - nujno rabim pomoč!

Oddelek: Programska oprema
226472 (6245) SanAndreas
»

[Word] Številčenje pokončnih in ležečih strani

Oddelek: Šola
82452 (2235) bond007
»

Word 2003 Glava & noga

Oddelek: Programska oprema
122098 (1973) R-S-LoVe

Več podobnih tem