» »

Nokia X, X+ in XL: finski telefoni z Androidom

1
2
»

Janac ::

Ni noben opazu da na GUI piše "Selina Gomez"? Verjetno zarad avtorskih?

PrihajaNodi ::

Zakaj so Nokije tako drage in držijo cene? Sam bi vzel nekaj v stilu 920 ali 925, je pa tole tudi dober deal recim Nokia XL z here drive za 120€ nova. Samo če bo to kdaj sploh prišlo v Slo.

boolsheat ::

andromedar je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Očitno ti nisi bral članka? LG ni nič izjavil, samo eden izmed "študentov" na LGjevi stojnici je dejal, da WP telefona ni na trenutnem roadmapu...

Kaj pa je z Longcheerom narobe? So eden izmed večjih ODMjev. In očitno ne razumeš, da ODMji izdelujejo po naročilu telefone za razne azijske operaterje, tako bodo lahko na te telefone nameščali tudi WP.



Roadmapi se delajo za leto, dve ali več vnaprej. To je point roadmapa, a veš ;)

Če si ti prevedel "spokesperson" v "študent", sem mogoče jaz čuden....ali pa vseeno kdo drug izmed naju? Jaz bi "spokesperson" prevedel v "oseba zadolžena za stike z javnostjo" LINK

Longcheer. O, ja...Longcheer...njihov flagship model (in edini 3G izdelek) je vrhunec tehnologije. Za touchscreen še niso slišali.

POZOR, na Longcheer link klikajte en po en, v 5 minutnih razmikih, saj imajo website hostan na serverju s 56K modemom. Ne bi rad da jih moja objava na slo-techu ddosa :)
Drugo vprašanje je, ali jim je že kdo povedal, da bodo delali WP telefone.


A ne vidiš dvojnih narekovajev pri študentu? Gre se samo zato, da tisti predstavniki podjetja tam na stojnicah nimajo informacij ali pa lahko podajo samo tiste informacije za katere imajo dovoljenja. Skratka tista izjava je daleč od uradne potrditve podjetja.

Longcheer. Ja sam si napisal, da so ODM - izdelujejo telefone za druge znamke, zakaj se potem obešaš na telefone, ki so jih izdali pod svojo znamko pred 4imi leti?

Aja, ta njihova stran je "international" verzija in seveda že dolgo ni bila posodobljena. Verjetno bi na njihovi uradni kitajski strani našel bolj ažurne podatke.

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Razumem.

Lahko daš link, da si pogledam njihovo kitajsko stran?

Hvala
Eh?

boolsheat ::

Težko, ne razumem jaz njihovih znakov. ;)

Intervju z Elopom na temo Android na Nokiah.
http://recode.net/2014/02/24/nokias-ste...

andromedar ::

boolsheat je izjavil:

Težko, ne razumem jaz njihovih znakov. ;)

Intervju z Elopom na temo Android na Nokiah.
http://recode.net/2014/02/24/nokias-ste...



Google Translate prevaja iz mandarinščine ali kantonščine ;)

Ta je dobra:
Elop insists that Microsoft is on board with the Android strategy, for many of the same reasons we noted in a piece last year.


Torej, če prav razumem...pekel je uradno zmrznil. Microsoft prodaja Android/Linux. Mater, niti tega mi ne morejo pustit na miru :(
Upal sem, da bo MS uspel z Windows Phone (konkurenca je dobra, tako pridobimo vsi), ampak nekak noče in noče. Včasih je videt, kot da se aktivno branijo uspeha.
Eh?

boolsheat ::

Embrace, extend and extinguish

||_^_|| ::

Skoraj nihče tu gor ne razume v čem je štos:) gre za države v razvoju, kjer ljudje ne morejo kupit sgs5 ipd, tu pa bodo za 109EUR dobili pravcat pametni telefon. Tega konkurenca zaenkrat ne ponuja in na teh trgih večinoma zelo prisegajo na nokie. Ideja je, da bo uporabnik šel iz neke navadne stare nokie na nokio X, kjer se bo spoznal z ms in here storitvami (namesto googlovih), ko se bodo njegove potrebe povečale in finančno stanje izboljšalo, bo pa prestopil na wp, ker je UI zelo podoben, na storitve bo pa tako ali tako že navajen. Appe se bo dalo nalagati iz večih trgovin, pa tudi apk-je se da nalagati direkt s kartice. Pa tudi dual sim je v indiji in afriki visoko cenjena možnost.

Ti telefoni nimajo nobene veze s tem:"smo probali android dati na nokio in ni delovalo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

clix ::

@||_^_||:

Solidni WP8 telefoni so zelo poceni (Lumia 520, npr.), tako da tvoja teorije nekako ne drži vode.

boolsheat ::

Ja na zahodu, na vzhodu so pa konkretno višje cene za Lumie.

||_^_|| ::

Na vzhodu so lumie dražje, pa dual SIM je zelo pomemben. To ni moja teorija ampak je strategija od nokie z imenom "next billion".

bluefish ::

Je kdo že kje zasledil Nokio 220?
Omenjalo se je, da naj bi prišla na trg že v začetku marca, vendar je v internet trgovinah še nisem zasledil, tudi testov ni,...

boolsheat ::

Chev ::

Samo WiFi ji manjka, pa bi bila bomba.

Hayabusa ::

Nimajo ga še nikjer, no.

boolsheat ::

Ja pri techdirekt tam bo očitno kmalu..

bluefish ::

No, ko bo pri njih, jo bodo najbrž imeli tudi ostali.

PrihajaNodi ::

Chev je izjavil:

Samo WiFi ji manjka, pa bi bila bomba.



Imaš sony ericson elm in hazel. Navigacija, wifi, sd card 5mp autofocus. Za 50€.

Chev ::

Dude wtf. Tadva sta starejša kot moj avto. Mislim da ga je celo ena bivša imela :|. Tista Nokia bi bila kot sekundarni telefon, ali pa če mi smartphoni dokončno dopizdijo.

PrihajaNodi ::

Ja in če sta stara? Ne razumem zakaj takšnih modelov ne proizvajajo več. Baterija mi zdrži 5 dni na elmu z uporabo wifija, kakšna slika tu in tam, navigacija občasno.

Glede na to da se omenja nokio 220 bi bilo bolje vzeti kaj takšnega ane. Pa kaj hudiča ti bo nokia 220?

Aja pa telefon je star cca 4 leta.

Zgodovina sprememb…

Chev ::

No, če udariva debato; tudi mene moti, da takšni telefoni niso več v prodaji. Vedno so se mi zdeli zanimi in dosti boljši na otip kot pa današnji, kjer dobiš en velik ekran pa srečno. Baterija je precej od uporabnika odvisna, meni na N5 drži tudi 3 dni ali več, pač nisem uporabnik ki igra igrice in visi na socialnih omrežjih.

Ah ja, socialna omrežja. Še eden izmed minusov tega Sony Ericssona. Zakaj za fuck morajo imeti navadni telefoni imet preload aplikacije, ki se jih ne da izbrisat?! Izključno zaradi tega sem kupil iphona prve generacije (kar je kasneje vodilo med Nexuse, ampak to ni trenutno pomembno). No, potem mi je vsaj uspelo jih skrit iz menijev, na enem SE telefonu.

Telefon je star, še prodajajo kje nove? Dvomim. Če pa jih, jih pa za pol cene N5. Smeh. Dobro leto nazaj sem kupil preko Bolhe nostalgično Motorolo V3 (ja, še danes se mi dopadejo flip-up telefoni). Našel sem še neuporabljeno, ampak 120€ ne dam zanj, uporabljeno oz. refurbished original as new OEM fanatik bla bla bla, fake kitajc z dvema urama avtonomije. Pri rabljenih telefonih sem opt-out.

Saj sem rekel, tempo življenja je hiter, tehnologija na vsakem kotu, računalniki non-stop gorijo, telefon se skos oglaša, če mi bo kdaj dopizdilo, bo takšen simple telefon dobrodošel. Naročnine pa ne mislim plačevat 20€+ za navaden telefon.

Zdaj vidim, da ima ta Nokia tdi FB gor naložen. Fuck. Mogoče pa se bo folk naveličal smart stvari, pa bomo šli spet na majhne telefone.

krneki0001 ::

ČE bi rad dober telefon in vzdržljiv, pa neobčutljiv na udarce (iz 6m lahko pade na tla, v vodo ga lahko namakaš,...) si kupi telefone sonim.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

radmannsdorf ::

Tudi jaz razmišljam da bi šel nazaj na en simpl telefon s solidnim fotkičem in dobro baterijo :)
Ampak sem že mal pozabil kako je s koledarji in opomniki. Uporablja to kdo na kakšnem old school telefonu? Ker to sem se pa tolk navadil za službo, da nujno rabim opomnike na začetnem zaslonu.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ampak sem že mal pozabil kako je s koledarji in opomniki. Uporablja to kdo na kakšnem old school telefonu? Ker to sem se pa tolk navadil za službo, da nujno rabim opomnike na začetnem zaslonu.


Sony ericson elm ima vse. Koledar, opomnnike na sprednji strani...Najbolj me skrbi pri pametnih tulifonih da mi budilka ne bi zvonila ko/če se mi izklopi telefon.

Aja da ne omenjam da ti lahko pade iz 3 metrov, v vodo pa še kar dela


ČE bi rad dober telefon in vzdržljiv, pa neobčutljiv na udarce (iz 6m lahko pade na tla, v vodo ga lahko namakaš,...) si kupi telefone sonim.


Imaš tud caterpillar telefone. Samo s tem pa res ne moreš hodit okoli.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sonim telefoni so majhni in zanesljivi, pa delajo z enim polnenjem po 14 dni (zmogljiva baterija, pa nobenih funkcij na telefonu). Medtem, ko je caterpillar en velik cegu, ki ga moraš 2x na teden polnit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Kakorkoli, fino je če ima zadeva wifi, gps, dobro kamero ter močno in vzdžljivo baterijo. Tega pa sonim nima.

Poleg tega je drag ko hudič, velik in neroden:

http://www.gsmarena.com/sonim_xp3_endur...

Dobra in enostavna je tudi kaka nokia e7 ali nokia n97.

krneki0001 ::

vau, in ti primerjaš 6 let star telefon z novimi? XP3 enduro je prišel ven leta 2008 in za takratno tehniko je bil odličen.
Poglej si kaj novejšega od sonima. http://www.sonimtech.com

Sedaj dobiš sonim-a z NFC.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

Ja in če je 6 let star? Novo še ne pomeni boljše. Ne razumem. Meni 6 let star telefon deluje z vsemi funkcijami kot novejše zadeve:
gps,
wifi,
5 mpx kamera

Polega tega je še poceni in vzdržljiva baterija.
Sonim pa definitivno ni poceni.

Kolikokrat pa uporabiš NFC?

bluefish ::

Đizs, Sonim so namenjeni uporabi v skrajnih vremenskih in delovnih razmerah. Jasno je, da nimajo vseh fičerjev.

krneki0001 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja in če je 6 let star? Novo še ne pomeni boljše. Ne razumem. Meni 6 let star telefon deluje z vsemi funkcijami kot novejše zadeve:
gps,
wifi,
5 mpx kamera

Polega tega je še poceni in vzdržljiva baterija.
Sonim pa definitivno ni poceni.

Kolikokrat pa uporabiš NFC?


NFC uporabljam vsakodnevno.

bluefish je izjavil:

Đizs, Sonim so namenjeni uporabi v skrajnih vremenskih in delovnih razmerah. Jasno je, da nimajo vseh fičerjev.


Sej jih tudi ne rabijo. So za klicat, pošiljat sms-e in to je to.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Sej jih tudi ne rabijo. So za klicat, pošiljat sms-e in to je to.




Ja jih uporabljajo. Samo določenih tipov enostavno ne delajo več, vse gre na touch in fency zadeve. Če pa že naredijo telefon s fizičnimi gumbi pa je le ta tako osiromašen..Kot sonim recimo.

Sicer pa negiraš sam sebe v prvem stavku praviš da uporabljaš NFC, v drugem pa da uporabniki sonima ne potrebujejo ničesar razen sms ov in klicanja.

Smejem se ko priporočaš zidarsko ceglo no.

Zgodovina sprememb…

boolsheat ::

Nokia še vedno izdeluje en kup telefonov s fizičnimi tipkami in preprostimi funkcijami...

krneki0001 ::

sam uporabljam lumio 720 za svoj telefon in ja uporabljam NFC vsakodnevno.

S čim negiram sebe, jaz sonima ne uporabljam za vsakodnevne zadeve. Imam ga s sabo kadar gremo na kakšno daljše potovanje (recimo v afriko), ker ga napolnim ko grem od doma, pa mi potem ni treba gledat vsakodnevno, kdaj ga bom moral spet polnit, ker vem, da bo zadeva tiste 3 tedne polna.

Ampak če hočeš telefon na tipke, ki ti bo zdržal 35 dni v standby-u z enim polnjenjem ali da boš lahko 24 ur govoril z enim polnjenjem, je to telefon zate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

PrihajaNodi ::

boolsheat je izjavil:

Nokia še vedno izdeluje en kup telefonov s fizičnimi tipkami in preprostimi funkcijami...


Ja potem pa dajo slabo kamero, ni wifija, ni sd kartice, ni gpsa vedno nekaj manjka. Ni zadeva all in all kot recimo nokia n79, sony ericson elm, hazel...

Če pa želiš all in all moraš pa nujno vzeti kako novejšo zadevo.

bluefish ::

Pri tej ceni povsem razumljivo.

boolsheat ::

Nokia Verified account ?@nokia

1 million reasons to smile! Preorders of the Nokia X in China hit 1 million! #GoNokiaX http://nokia.ly/1eA4RNe pic.twitter.com/efiXEnFAv2

https://twitter.com/nokia/status/444488...

bluefish ::

No, ob prvem stiku z X so novinarji jamrali nad slabo odzivnostjo. Zgleda, da se je zadeva izboljšala: http://www.neowin.net/news/nokia-x-revi...

andromedar ::

Me prazniki sem imel možnost preizkusit omenjeni telefon v eni trgovini v Budimpešti.

OBUP.

Kaj tako neodzivnega še v svojem življenju nisem doživel. Kitajska Android jajca s Spreadtrum SC6821 čipom (Cortex A5, single core) za 55 USD (s poštnino v SLO) ga po odzivnosti GLADKO prekaša. Tisti edini back button je treba kdaj tudi 3 krat pritisnit da dejansko deluje.
Ni mi jasno, kako lahko Nokia izda takšen polizdelek. Tudi ohišje telefona je groza, kot neki cheap plastični odlitek. Tudi tukaj ga kitajc za 55 USD pusti daleč zadaj.

Je pa res, da ima Nokia dosti boljši ekran.
Eh?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia ostaja, prehaja na Android (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
10939873 (31983) boolsheat
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421419 (20113) PrihajaNodi
»

Prvi Microsoftov telefon po prevzemu Nokie poganja Android (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6119622 (16971) mitja73
»

Nokia Lumia 1520 prinaša 6-palčno diagonalo

Oddelek: Novice / Windows Mobile
4611944 (7867) harmony
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224185 (20210) rio972

Več podobnih tem