» »

Nakup novega prenosnika

Nakup novega prenosnika

slo_r ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup novega prenosnika v cenovnem razponu med 750 in 900 €, primernega za študenta. V mislih sem imel HP ENVY TouchSmart 15-j023ea - link: http://www8.hp.com/emea_africa/en/produ... oz. podobnega temu (prosim za predloge in komentarje). Pomemben mi je lep dizajn, odzivnost, po možnosti touch-screen, zadostna kapaciteta diska. Vse kar ima trenutno soliden prenosnik...

Hvala za pomoč in odgovore! :)

Chev ::

Jaz sem vzel tak model, ampak haswell i7, 16gb RAM, terabajt disk, 2 grafiki, full HD 1920x1080 za cca 650€ brez davka.

Ohišje je super, aluminij, tipke pravtako, trackpad tudi.

Minus je, da nima CD/DVD pogona, ampak še res to rabiš?

Če te zanima še kaj bolj specifičnega, vprašaj.

slo_r ::

Nop, CD/DVD pogona v teh časih sploh ne. Zelo me mika tudi ASUS --> // http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook... čeprav je nekoliko dražji.

No, ravno to me je zanimalo - kako je z ohišjem in tipkami.
Kje si ga vzel? Cene teh HP-jev so ful različne in zelo padajo/nihajo.
Hvala za odgovor :)

Sicer pa če je še kdo na tekočem z aktualnimi modeli laptopov, bi prosil, če mi kar "nastrelate" kakšne linke, da malo pregledam in da se kasneje lažje odločim. Ful hvala že vnaprej! :)

Chev ::

Evo, zdaj sem za računalnikom.

Torej, kot sem rekel, ohišje je kakovostno, okoli tipkovnice in robovih je en kos aluminija, tudi nad zaslonom je aluminij, poden je pač črna plastika, kar pa tudi ni ravno moteče, vidi se samo ko ga prenašaš. Zaslon (1920x1080) je lep, oster, pokriva ga steklo. Touch omogoča 10 dotikov, trackpad pa itak mutitouch. Zvok (z uradnmi HP driverji, ne preko Windows Update) je super, mislim da ima 6 zvočnikov, tipkovnica je takšna gumirana plastika, kot robovi na Nexus 5, osvetljena je lepo (nekje 4 ledice na tipko).

Poganja pa ga, kot sem napisal, zadnja generacija Intel i7 4700 (integrirana grafika Intel HD 4600), nVidia GT 740, 16GB 1600MHz RAM, 1TB disk (v kratkem bom vrgel not SSD), pa je to, to. Ob normalnem delu (a la office, internet, muzika, etc.) je praznik če se ventilator prižge, baterija mi je ob minimalni osvetlitvi držala 5 ur +.

Tisti, ki si ga dal na linku je zadnja generacija i5, "samo" 4GB RAM, 1366x768 resolucija (jok), ostalo pa je menda več ali manj enako.

Jaz sem imel to srečo, da sem naletel na zadnji kos in sem dobil lep popust. Sploh če boš gledal v kakšnim manjših, non-mainstream trgovinah, se da ogromno dogovorit s prodajalcem. ASUS zna biti tudi soliden, ampak samo z Full HD resolucijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6721022 (15693) noob96
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445109 (39007) BlueRunner
»

Kateri zmogljiv prenosnik za vsakdanje delo

Oddelek: Kaj kupiti
61379 (1231) alphasaphir

Več podobnih tem