» »

Windows 8.1 za kar 70 odstotkov cenejši

1
2
»

lanko ::

Ugodne cene Windowsew in tudi Officev bi bile dobrodošle. Android in iOS bojo morda le prisilile MS k bolj dostopnim cenam. Želel bi si tudi, da bi MS odprl source za množico in povečal svoje zaupanje med uporabniki, sploh zaradi NSA afere.

Offopic:
Linux še dolgo časa ne bo realen OS za desktop uporabnike. Večina stvari je narejena napol in brez konzole praktično ne gre. Krivi so seveda tudi proizvajalci programske in strojne opreme s svojojo slabo podporo. Linux na strežnikih pa je popolnoma druga zgodba, ki ji po mojem mnenju MS še dolgo ne bo kos.

Povezavi z nekaj zelo dobrimi argumenti zakaj linux ni zrel za desktop:

http://linuxfonts.narod.ru/why.linux.is...
http://batsov.com/articles/2011/06/11/l...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lanko ()

aiko ::

lanko je izjavil:

Ugodne cene Windowsew in tudi Officev bi bile dobrodošle. Android in iOS bojo morda le prisilile MS k bolj dostopnim cenam. Želel bi si tudi, da bi MS odprl source za množico in povečal svoje zaupanje med uporabniki, sploh zaradi NSA afere.

Offopic:
Linux še dolgo časa ne bo realen OS za desktop uporabnike. Večina stvari je narejena napol in brez konzole praktično ne gre. Krivi so seveda tudi proizvajalci programske in strojne opreme s svojojo slabo podporo. Linux na strežnikih pa je popolnoma druga zgodba, ki ji po mojem mnenju MS še dolgo ne bo kos.

Povezavi z nekaj zelo dobrimi argumenti zakaj linux ni zrel za desktop:

http://linuxfonts.narod.ru/why.linux.is...
http://batsov.com/articles/2011/06/11/l...


V teh dveh člankih so točno vse moje težave, katere sem imel z linuxi in zaradi njih nikoli prešaltal na linux destop.
Ker ko potegneš črto ugotoviš da v bistvu nič ne deluje kot bi moralo.
Najbolj zanimivo pri tem pa je, da ju niso napisali neki windows fani.

MrStein ::

KoKi je izjavil:

MrStein je izjavil:

KoKi je izjavil:

dobivam

Kaj ti dobivaš je irelevantno.

Če boš prišel kdaj dol iz svojega ego tripa ti bo tudi postalo jasno, kaj sem želel povedat. Do takrat pa nima smisla debatirat s tabo.

1.) Na ego-tripu/osebnem nivoju si ti, ne jaz. Čisto preprosto prepoznati po uporabi druge osebe ednine.
2.) Ne debatiraj z mano. Debatiraj z mojimi trditvami. Kar poskusi, je lažje kot zgleda.


Mi pa je že dolgo jasno, da morajo biti tisti Windowsi s katerim si imel ti kdaj koli opravka nekaj povsem drugega kot tisti, ki sem jih jaz spoznal. Le kje jih dobiš? Poznanstva?

Citiraj kako lastnost teh "domnevnih" Windowsov, ki se ti zdijo drugačne od "navadnih" Windowsov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

aiko je izjavil:


Najbolj zanimivo pri tem pa je, da ju niso napisali neki windows fani.

So ljudje, ki povedo stvari tako kot so, ne pa kot jim narekuje neki adrenalin ali dopamin rush.
Redki ljudje.

Še en zanimiv (linkano v omenjenih blogih) : Miguel de Icaza: What Killed the Linux Desktop
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Pa kaj je to danes z internetom???

Software is hard. The way to fix it is to fix it, not sweep it under
the rug.


Same stvari, s katerimi se strinjam.

(strinjam se z izjavami, KoKi, ne z osebami)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

MrStein je izjavil:

So ljudje, ki povedo stvari tako kot so, ne pa kot jim narekuje neki adrenalin ali dopamin rush.

Morda pa imajo ljudje tudi različne potrebe in okus?

MrStein ::

Kar je je. Neodvisno od potreb, okusa in mnenja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Kar je je. Neodvisno od potreb, okusa in mnenja.

Npr.:
- Ne uporabljam hibernacije in spanja, torej to zame ni problem. (kako dobro deluje, ne vem)
- Moja USB zvočna kartica deluje z ALSA in brez PulseAudio.

... Zato je za nekatere Linux na desktopu v redu, za druge ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

MrStein ::

Saj noben ni trdil, da je zate problem.

Resno, a se noben ne more dvignit nad svoj ego?

Govora je o lastnostih Linuxa. Ne oseb.

PS: Kar je mimogrede že malo off-topic...

PS: Kar je mimogrede že malo off-topic...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Hayabusa ::

Govora je o lastnostih Linuxa. Ne oseb.

Kernel, distro kaj tretjega misliš s tem ?

andrejus ::

V obeh zgoraj navedenih clankih je tudi navedeno zakaj je linux bolsi od win na desktopih.
Sicer se pa strinjam z vsem, ker so to znani felerji linuxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

MrStein ::

Hayabusa je izjavil:

Govora je o lastnostih Linuxa. Ne oseb.

Kernel, distro kaj tretjega misliš s tem ?

Katera trditev ti je dvoumna?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

chironex10 ::

Hayabusa je izjavil:

Govora je o lastnostih Linuxa. Ne oseb.

Kernel, distro kaj tretjega misliš s tem ?


Ampak moram pa reci, da sem fasciniran, kako so lahko samo uporabniki linuxa dovolj za luno, da ne razumejo, o cem se govori.

Jst ::

>linux suksa donkey balls na desktopu in enim ta resnica ne diši.

Me zanima, kako se bomo čez 10 let počutili, ko bodo postali young adoults, ki so odrasli z touch interface in na nas čudno gledali, kaj imamo na mizi neko čudno stvar z 100+ tipkami (ko pa ja samo poveš, kaj bi rad napisal) in "posebno napravo za premikanje kazalca," ko je pa jasno, da kamor hočeš kazalec, tam stegneš prst. Tisočkrat lažje.

Mojemu fotru je linux že več let osnoven in edini stik z "računalnikom". Prvo na prenosniku opensuse distribucija, sedaj pa tablica, z Android distribucijo.

Zaanimivo, da ni smao moj fotr tega opazil, ampak vedno več ljudi opaža, da ne rabi prenosnika ali kište, ker tablica opravi isto delo, enako dobro.

Seveda za zanesenjake, in nas, ki z računalnikom služimo kruh, ne vidim, da bi se lahko kaj spremenilo v prihodnosti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

chironex10 ::

lanko, hvala za odlicen clanek, http://linuxfonts.narod.ru/why.linux.is...

Spc ::

MrStein je izjavil:

Je še vedno najdražji OS. ;)

Ja mac os 10.9 je free :)

opeter je izjavil:

klinker je izjavil:

Se "zlobni in pozresni" Apple je castu Mavericks-a for free.

Saj Apple ne služi s softverom (OS), ampak je to lepo zaračunano v ceno strojne opreme.

Zakaj v ceno strojne opreme ? Jaz si lahko sestavim PC in inštaliram OS X 10.9 gor in je zadeva free, niti ne rabim njihovih macov kupovat.
Celo lepše laufa na custom made PCjih kot pa na njihovem hardwareju.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

blackbfm ::

kršiš licenco? plus dvomim da deluje lepše

chironex10 ::

Pa od kod pa kar naenkrat vsem ideja (ce ste studenti / srednjesolci / osnovnosolci vam je oprosceno), da bi moral biti pa software zastonj? A se vam vsaj pribljizno sanja koliko je stroskov narediti en tak obsezen kos kode?

Jst je izjavil:

>linux suksa donkey balls na desktopu in enim ta resnica ne diši.

Me zanima, kako se bomo čez 10 let počutili, ko bodo postali young adoults, ki so odrasli z touch interface in na nas čudno gledali, kaj imamo na mizi neko čudno stvar z 100+ tipkami (ko pa ja samo poveš, kaj bi rad napisal) in "posebno napravo za premikanje kazalca," ko je pa jasno, da kamor hočeš kazalec, tam stegneš prst. Tisočkrat lažje.

Mojemu fotru je linux že več let osnoven in edini stik z "računalnikom". Prvo na prenosniku opensuse distribucija, sedaj pa tablica, z Android distribucijo.

Zaanimivo, da ni smao moj fotr tega opazil, ampak vedno več ljudi opaža, da ne rabi prenosnika ali kište, ker tablica opravi isto delo, enako dobro.

Seveda za zanesenjake, in nas, ki z računalnikom služimo kruh, ne vidim, da bi se lahko kaj spremenilo v prihodnosti.


Ok, zdaj pa ze prevec BSjas, napisi dve strani dokumenta na tablico ali pa si predstavljaj kaksne ramenske misice bos imel, ce bos 8 ur na dan krili po
monitorju. Da niti ne omenjam, da je tipkovnica dalec hitrejsa za delo od miske (razen za risanje), kaj sele od touch screena.

Aja pa mimogrede:

Zgodovina sprememb…

chironex10 ::

Saj je no... ljudje imajo percepcij, da ce pa dela, pa ni linux...

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Linux na strežnikih pa je popolnoma druga zgodba, ki ji po mojem mnenju MS še dolgo ne bo kos.

Poglej mal statistiko vsak mesec. Dejansko tud tle pridobijo procentualno vec kot linux na desktop userjih odkar obstaja tista "Linux desktop year" šala :)
Microsoft ubija zgolj to, da se jim zasluzek vec ne povecuje iz leta v leto, ker folk ne cuti potrebe po updejtanju...ker zadeve pac delajo.
Apple te lahko pac "prisili" v upgrade tko, da pac moras kupit novo masino. Pac magicno zmanjka delov za stare oz postanejo nekompatibilne z novimi dodatki. Vedno bojo mel to opcijo.
Linux in Windowsi majo pa pac eno skupno lastnost. Moznost podpiranja katere koli strojne opreme...ker jih sale o stabilnosti in sesuvanju pac ne brigajo.

lanko ::

Looooooka je izjavil:

Linux na strežnikih pa je popolnoma druga zgodba, ki ji po mojem mnenju MS še dolgo ne bo kos.

Poglej mal statistiko vsak mesec. Dejansko tud tle pridobijo procentualno vec kot linux na desktop userjih odkar obstaja tista "Linux desktop year" šala :)
Microsoft ubija zgolj to, da se jim zasluzek vec ne povecuje iz leta v leto, ker folk ne cuti potrebe po updejtanju...ker zadeve pac delajo.
Apple te lahko pac "prisili" v upgrade tko, da pac moras kupit novo masino. Pac magicno zmanjka delov za stare oz postanejo nekompatibilne z novimi dodatki. Vedno bojo mel to opcijo.
Linux in Windowsi majo pa pac eno skupno lastnost. Moznost podpiranja katere koli strojne opreme...ker jih sale o stabilnosti in sesuvanju pac ne brigajo.


Imaš kak link s statistiko, to bi bilo zanimivo pogledati?

Se strinjam s tem, da ima MS dobre produkte toda tukaj vidim težavo v konceptualni filozofiji. MS je zaprto okoljo med tem ko linux je bolj odprt in s tem omogoča transparentnost. Kar je temeljno na kritičnih sistemih. Sam imam rad popoln dostop do platforme, da ji lahko zaupam. Nikoli ne veš morda bo šel pa tudi MS po tej poti nekega dne.

Podobni trendi se kažejo tudi s projektom "open compute project" ( http://www.opencompute.org/ ), katerega pobudnik je Facebook in mislim, da se mu je kmalu kot pobudnik pridružil tudi Google, pred kakim mesecem pa še MS. Vse več organizacij posega po odprtih platformah. To je morda tudi eden izmed razlogov zakaj je IBM prodal del podjetja, ki se ukvarjal s strežniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lanko ()

RejZoR ::

Hayabusa je izjavil:

Tega pri Windows praktično ni več in moraš delat res power user stuff, da jo rabiš.

Kakor spremljam trend gredo winsi v to smer, da lahko preko gui urejaš enostavne nastavitve, vse ostalo moraš uporabiti registry hacke ali 3rd party orodja.

Tole je npr izginilo od xp dalje:
http://social.technet.microsoft.com/For...

rešitev:
http://izt.name/apps/types/


Ni "izginilo" ampak so zgolj premaknili v Control Panel, kamor tud paše. Imaš vse povezano z default programi, uninstall panelom, extension managementom pod eno kategorijo v control panelu. Če ti prvo ne najdeš še ne pomeni, da je glupo. Pravzaprav je sedaj na bolj smiselnem mestu.

Kar pa se tiče tega kje hitreje prideš do nečesa, to sploh ni point. Pri konzolnih komandah moraš vse vedit na pamet. Pri GUI pa moraš zgolj logično razmišljat, pa lahko najdeš karkoli. Če hočeš spremenit nastavitve nečesa greš v Control Panel in tega ne iščeš v Notepadu ane? Oz ne iščeš Programs and Features panela v Audio Settings ampak iščeš pod Programs v Control Panelu. To je ves point GUI-ja. Da je tam in da lahko skoraj brez predznanja najdeš karkoli. Seveda so stvari za katere moraš iskat drugje in niso tolk očitne ampak je vseeno lažje kot pa klofat po jebeni konzoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

andrejus ::

@rejzor
Konzola oz tekstovni vmesnik je nujen za 100% kontrolo racunalnika. Seveda so stvari v Ubuntu/Mint ki bi lahko bile narejene preko graficnega vmesnika oz bi morale bit zaradi enostavnosti. Windows po drugi strani terminal/konzolo zanemarja po moji presoji prevec. Ze jaz vecino programov v win7/xp pozenem tako da vpisem ime v "run". Lazje mi je tako kot da bi iskal programcic.

Glede tistih dveh clankov zgoraj o tezavah linuxa, je avtor napisal da celo windows ni primeren za namizni OS. in zadeva je napisana precej senzacionalisticno. Se pa z njimi strinjam. Prevec izbire je kontraproduktivno in linux (na desktopu) je dokaz.

Po drugi strani je pa ta izbira, odprtost, zastonjskost pripeljala do tege, da je linux v vsaki boljsi pecici, v osmih od 10 telefonih, superracunalnikih itd (samo to je druga debata)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrejus ()

blackbfm ::

MS je zaprto okoljo med tem ko linux je bolj odprt in s tem omogoča transparentnost. Kar je temeljno na kritičnih sistemih. Sam imam rad popoln dostop do platforme, da ji lahko zaupam.


upam da potem ročno pregleduješ vso izvorno kodo in si jo sam kompajlaš..ker v nasprotnem primeru tvoja transparentnost ne pomeni prav nič>:D

Hayabusa ::

RejZoR je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Tega pri Windows praktično ni več in moraš delat res power user stuff, da jo rabiš.

Kakor spremljam trend gredo winsi v to smer, da lahko preko gui urejaš enostavne nastavitve, vse ostalo moraš uporabiti registry hacke ali 3rd party orodja.

Tole je npr izginilo od xp dalje:
http://social.technet.microsoft.com/For...

rešitev:
http://izt.name/apps/types/


Ni "izginilo" ampak so zgolj premaknili v Control Panel, kamor tud paše. Imaš vse povezano z default programi, uninstall panelom, extension managementom pod eno kategorijo v control panelu. Če ti prvo ne najdeš še ne pomeni, da je glupo. Pravzaprav je sedaj na bolj smiselnem mestu.

Kar pa se tiče tega kje hitreje prideš do nečesa, to sploh ni point. Pri konzolnih komandah moraš vse vedit na pamet. Pri GUI pa moraš zgolj logično razmišljat, pa lahko najdeš karkoli. Če hočeš spremenit nastavitve nečesa greš v Control Panel in tega ne iščeš v Notepadu ane? Oz ne iščeš Programs and Features panela v Audio Settings ampak iščeš pod Programs v Control Panelu. To je ves point GUI-ja. Da je tam in da lahko skoraj brez predznanja najdeš karkoli. Seveda so stvari za katere moraš iskat drugje in niso tolk očitne ampak je vseeno lažje kot pa klofat po jebeni konzoli.

Nope, če hočeš nastavljati na istem nivoju kot pri xp moraš ali preko registra ali 3rd party orodja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Jst ::

Kot piše Bloomberg, bodo ceno znižali za vse računalnike, ki stanejo manj kot 250 dolarjev.


Malo prej, ko me je pes sprehajal, sem poslušal PCPer podcast in so omenili neka nova Samsungova Chromebook-a in ko so se pogovarjali in gledali na Amazonu za cene drugih chromebook-ov, so bili vsi presenečeni, da so tako popularni. Top Selling Laptops, so Chromebooki na prvem, drugem, šestem, osemem mestu. Torej, prodaja Chromebookov je v USA OGROMNA.

Zato mi je ta poteza, zakaj je MS tako pocenil W8.1, sedaj postala logična. They're taking heat from Chromebooks. Chromebooki so (relativno) poceni. Prodaja PCjev upada. X1 tudi trenutno ni tako uspešen, kot PS4. Ni čudno, da je Ballmer letel ven. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo nared junija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
311100046 (88847) Nummy
»

Kitajska prepovedala Windows 8 v javnem sektorju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10441244 (36993) McMallar
»

Naprej v Indiji, mogoče pa tudi drugod - brezplačni Windows Phone OS

Oddelek: Novice / Windows Mobile
84629 (3373) chironex10
»

Bo Windows 8.1 zastonj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21644892 (37223) Looooooka
»

Ballmer gre v pokoj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6723064 (20148) antonija

Več podobnih tem