» »

Jolla izdala Sailfish OS 1.0

Jolla izdala Sailfish OS 1.0

CNet - Podjetje Jolla, kamor je prebegnil del Nokiinih inženirjev in nadaljeval razvoj na pogorišču MeeGoja, je izdalo končno verzijo mobilnega sistema Sailfish OS 1.0. Predverzija tega sistema je že doslej tekla na telefonu Jolla, ki so ga Finci izdali konec minulega leta in je v EU naprodaj za 400 evrov, končna verzija pa prinaša nekaj izboljšav in popravkov. Na Jollo pride v začetku marca.

Četrta posodobitev Sailfish OS je sistem dvignila na raven, ki je primerna za komercialno rabo in prodajo. Med novostmi, ki jih prinaša, so hitrejše delovanje (boljša zmogljivost), nove programske zmožnosti kamere, izboljšave spletne trgovine Jolla Store, nove nastavitve itd.

Ne pozabimo, da je glavna odlika Sailfisha podpora aplikacijam za Android, ki brez težav tečejo na njem. Zanimivo je, da lahko tudi na androidne telefone namestite Sailfish OS. Prav na to cilja Jolla, ki želi ukrasti del trga, kjer prevladujejo starejše verzije Androida. Na mlajše uporabnike pa ciljajo z dogovorom s podjetjem Rovio, tako da bodo do poletja izdelali posebno izdajo Angry Birds s posebnimi ozadji, zvoki itd. za Jollo.

Hkrati so iz Jolle sporočili, da se širijo na nove trge. Kmalu se bo začela prodaja telefona v Rusiji, Indiji, Hongkonu in nekaj evropskih državah, kjer ga še ni.

15 komentarjev

hojnikb ::

đoola :))
Lets light it up >:D

Ne resno, z imenom so res mim ustrelal.
#brezpodpisa

keitai ::

Seveda, ker v vseh svetovnih jezikih pomeni Jolla to kar v slengu pri nas.

Hayabusa ::

Če ponudijo gor tisto sedaj iskano android igro (Flappy Bird) bi še kdo kupil :D.

smash ::

še en Store več?

LJ4L ::

Ena dobra ideja za njih. Naj naredijo igro npr. Crzy Bird, ki bi bila čisto po naključju čisto podobna Flappy Birdu.
LP from LJ

MrStein ::

Zanimivo je, da lahko tudi na androidne telefone namestite Sailfish OS. Prav na to cilja Jolla, ki želi ukrasti del trga, kjer prevladujejo starejše verzije Androida.

Žarek upanja za modele telefonov, ki so obtičale na Android verzijah 2.x.y?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zlate ::

Žarek upanja za modele telefonov, ki so obtičale na Android verzijah 2.x.y?

Točno to sem tudi jaz najprej pomislil. Verjetno upanje za vse telefone, ki jih proizvajalci več ne upgrejdajo.

Hmmm... Mogoče pa to prisili proizvajalce, da bodo dalj časa skrbeli za telefone. Sedanja taktika je namreč taka, da kupce prisilijo v nakup novega telefona, ker stari zaradi starejšega OS ostane zadaj. No, zdaj bo šla lahko gor Jolla in telefon bo še vedno sodoben.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

LJ4L ::

Hmm. Dobil sem idejo kaj narediti z mojo bivšo motorolo s starim androidom...
LP from LJ

blackbfm ::

Točno to sem tudi jaz najprej pomislil. Verjetno upanje za vse telefone, ki jih proizvajalci več ne upgrejdajo.


lol, starejši androidi sploh nimajo nobene uporabne vrednosti..preveč šteka vse, ne glede na to kaj daš gor

popster ::

ima to kdo na n9? kako se obnese?

filip007 ::

Pa dvojni zagon na FF os potem bo.:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

antonija ::

Žarek upanja za modele telefonov, ki so obtičale na Android verzijah 2.x.y?
http://forum.xda-developers.com/
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

RejZoR ::

Zlate je izjavil:

Žarek upanja za modele telefonov, ki so obtičale na Android verzijah 2.x.y?

Točno to sem tudi jaz najprej pomislil. Verjetno upanje za vse telefone, ki jih proizvajalci več ne upgrejdajo.

Hmmm... Mogoče pa to prisili proizvajalce, da bodo dalj časa skrbeli za telefone. Sedanja taktika je namreč taka, da kupce prisilijo v nakup novega telefona, ker stari zaradi starejšega OS ostane zadaj. No, zdaj bo šla lahko gor Jolla in telefon bo še vedno sodoben.


Fajn bi bilo, ampak pač ne ponujajo updejtov. Kot da npr CyanogenMod do sedaj ni obstajal. Ni nič drugače kot neka Đola. Oz dobiš na XDA ROM-e za praktično čist vsak telefon, in skor na vsakega low end so probal portat tud zadnje verzije Androida.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

iso2000 ::

Zelo zanimiva novica zame. Če so obdržali vsaj podoben uporabniški vmesnik, kot je na N9, bo tole zame super rešitev. Trenutno se poskušam navaditi na Android-a na Moto G-ju, pa mi ni preveč všeč. Me je enostavnost uporabe N9 malo razvadila. Edino precej hitreje deluje Moto G, kar je glavni razlog da nisem že "downgrade-al" nazaj na N9.

StajercSSS ::

Jaz mam na Samsung Galaxy S1 gor KitKat 4.2.2 že lep čas. Ob Nexus 5 lepo služi za Torque Pro in IGO Primo. Noben telefon ni ostal na 2.x.x verziji. Razlika je samo ta,da starejše verzije ne dobijo uradnih tovarniških nadgradenj preko OTA. Vse se pa da rešit ročno.
Je pa res,da 99% nima pojma, kak se to naredi. Boljše bi blo,da bi mela vsaka firma npr. samo štiri modele v vsakem rangu (low,mid,high). 3x2 z velikim in malim ekranom in 3x2 z velikim in malim ekranom 'fizičarski telefon' (odporen na prah,vodo). Pa bi potem zagotovila tovarniške nadgradnje za vsaj dve leti.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon želi postati tudi mobilni operater

Oddelek: Novice / Rezultati
114968 (3650) vostok_1
»

Jolla & Sailfish OS (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
507756 (3556) lopov
»

MWC: Jolla pokazala predogled Sailfish 2.0

Oddelek: Novice / Android
209540 (6828) MrStein
»

Jolla razvija tablico s Sailfish OS 2.0

Oddelek: Novice / Android
2712635 (10152) lopov
»

Jolla izdala Sailfish OS 1.0

Oddelek: Novice / Android
158356 (6255) StajercSSS

Več podobnih tem