» »

Kje/kako ste se naučili programiranja?

Kje/kako ste se naučili programiranja?

«
1
2 3
...
5

qwertyy ::

Samo tako, da vidimo koliko se vas je učilo samih in koliko na faksu, šolah.
Torej napišite iz kje, knjige, internet, morda katere strani in katere šole itd.

pegasus ::

Mirko tipka na radirko & sorodna literatura ... sam sem moral še prej naučit brat :)

blackbfm ::

Ucil sem se sam z neta. Ni ravno efektiven nacin, dost trial&error, sam jebiga :)

c00L3r ::

SERŠ MB - tehnična gimnazija
FERI MB - študij rač. in inf.

kunigunda ::

Knjig ni blo, interneta tud ne, sole se slisale niso za racunalnike... :)

Po spominu se mi zdi da sm najprej gledu strice v belih haljah kr neki cajta, predn so mi dovolil se usest za tipkovnco :)

de199 ::

poglej na youtube

qwertyy ::

de199 je izjavil:

poglej na youtube

Ne sprašujem zase, samo na splošno, da vidimo koliko je samoukov :)

urosz ::

Začel v OŠ nekje v 3. razredu mislim da z "programskim jezikom" Logo in hodil po državnih tekmovanjih. V osnovni šoli potem spoznal še Visual Basic, html, javascript. V srednji šoli java, actionscript, ASM, pa mogoče še kaj, na faksu pa itak še en kup jezikov in programiranja, tak da ja.. veliko večino tega sem se naučil sam, iz knjig in s pomočjo interneta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

GummyBear ::

Začel nekje v srednji šoli, potem pa sam nadaljeval.

urosz: Pohvalno, da si začel že v 3. razredu. Si začel sam ali ti je kdo vse razložil? Nekako si ne predstavljam, da bi nekdo pri 10ih programiral (medtem ko se njegovi vrstniki učijo slovničnega pisanja). Veliko jih tudi po končani šoli ne zna programirati.

urosz ::

Hitro sem lahko začel predvsem zato, ker mi je šla matematika. Prvi koraki programiranja so seveda bili ob pomoči učitelja, ampak sem hitro skapiral. Prvo leto ali dve mi je moj učitelj še pomagal, potem pa sem stvar vzel v svoje roke.

GummyBear ::

urosz je izjavil:

Hitro sem lahko začel predvsem zato, ker mi je šla matematika. Prvi koraki programiranja so seveda bili ob pomoči učitelja, ampak sem hitro skapiral. Prvo leto ali dve mi je moj učitelj še pomagal, potem pa sem stvar vzel v svoje roke.


Očitno imam napačno mnenje o učiteljih. Moj (v srednji šoli) je čisto po naključju izginil v kabinet, kadar sem ga vprašal kaj "neprijetnega". Kasneje sem ugotovil, da le ni bilo naključje, ampak nekako načrtovano. Tako sem se zadeve lotil sam in že naslednje leto je ta-isti učitelj spraševal mene.

urosz ::

Čist odvisno od učitelja do učitelja, jaz sem imel to srečo, da sem imel super učitelja. Vzel si je čas tudi izven rednih ur. Verjetno zdaj ne bi bil v svetu računalništva, če bi hodil na katero izmed drugih osnovnih šol v mojem mestu.

edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosz ()

d4vid ::

GummyBear je izjavil:

urosz je izjavil:

Hitro sem lahko začel predvsem zato, ker mi je šla matematika. Prvi koraki programiranja so seveda bili ob pomoči učitelja, ampak sem hitro skapiral. Prvo leto ali dve mi je moj učitelj še pomagal, potem pa sem stvar vzel v svoje roke.


Očitno imam napačno mnenje o učiteljih. Moj (v srednji šoli) je čisto po naključju izginil v kabinet, kadar sem ga vprašal kaj "neprijetnega". Kasneje sem ugotovil, da le ni bilo naključje, ampak nekako načrtovano. Tako sem se zadeve lotil sam in že naslednje leto je ta-isti učitelj spraševal mene.


Jaz sem 3. letnik elektrotehnik in imam preveč takšnih profesorjev. Večinoma ne vejo kaj govorijo. Zadnjič npr. so se 3je profesorji vpričo nas skregali glede tega ali avtomat, namenjen izmeničnem 230V vrže ven na enosmerni napetosti 24V pri istem toku. Fajna šola ni kaj...

Ontopic, učit sem se začel dokaj kmalu po tistem ko sem dobil linijo v splet, to je leta 2007, ko sem bil mislim da 5. oz. 7. razred. Zadnje leto me je minilo programirat, naredim samo še kakšno stvar če je enostavna oz. če je treba za šolo (pa še to se profesorji nekaj rinejo in so pametni po svoje).
Učit sem se začel pač prek branja različnih strani in tutorialov, vem da sem začel spletno stran delat prek nekega video vodiča, potem sem pa zlagal in zlagal skupaj. Takrat sem se naučil HTML in CSS. Nekaj časa kasneje sem začel se učit PHP in ga nekaj znam, lahko bi ga več, ampak se mi ne da. Potem smo v 1. letniku se naučili programirat v Delphiju oz. Lazarusu in sem vse skupaj dost hitro pokapiral. 2. letnik smo se pa usmeril na mikrokontrolerje AVR in smo dobil arduino nano in se naučil v bascomu... Večino časa tako nisem poslušal profesorja, ker sem delal svoje projekte z arduinom...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Smurf ::

2-5 razred v OS Logo
5-8 razred OS Pacal/Delphi
Gimnazija C, C++ (samouk)
Na faksu pa na to se ostali jeziki

pegasus ::

GummyBear je izjavil:

urosz: Pohvalno, da si začel že v 3. razredu. Si začel sam ali ti je kdo vse razložil? Nekako si ne predstavljam, da bi nekdo pri 10ih programiral (medtem ko se njegovi vrstniki učijo slovničnega pisanja). Veliko jih tudi po končani šoli ne zna programirati.
Jaz mam svoj prvi dokumentiran "program" pri šestih letih. Kot sem omenil zgoraj, sem se na spectrumu naučil tudi brati :)

Janac ::

Moj prvi program je nastal 2013, prvič sem pa računalnik sestavil pri 12 letih(7. razred)... completely alone...

Mavrik ::

Smurf je izjavil:

2-5 razred v OS Logo
5-8 razred OS Pacal/Delphi
Gimnazija C, C++ (samouk)
Na faksu pa na to se ostali jeziki


Točno tole. Pred tem Mirko tipka na radirko pa portanje Spectrum BASIC-a na C64 :)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ragezor ::

Programirati sem zacel na faksu. Pred faksom sem mogoce resil eno prvih pet problemov na project euler, tako da sem vedel kaj je if, while, for. Se mi zdi, da smo se to naucili v srednji. Spomnim se, da smo risali trikotnike z *, ampak smo potem hitro nehali programirati, ker informatika na maturi ni vsebovala programiranja in ni bilo casa.

LJ4L ::

Oš=LOGO
Prvi program k sm ga naredu sam (ful simple)=nekje 7.r Ideje in risbice so nastale med matematko ko je učitlca razlagala in ko smo rabl delat naloge se pravi 45 minut na dan 4 dni v tednu. Doma pa takoj za komp. Ko sem pa učitlci pokazu program so pa iz redovalnce čudežno izginl vsi minusi :))
Ostalo=plan si imam nabavit RPi. Kaj rabim za tega?
LP from LJ

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LJ4L ()

Gregor P ::

IJŠ: BASIC
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

chrispy ::

osnouka visual basic nekaj osnovnega, nisem vedel kako bi se uču+ angleščino sem mel bolj slabo.
srednja: C,C++ (pri pouku) zaradi zakon profesorja, sem se naučil še html, css ter php.
:D na kaj več pa ko bom starejši.

techfreak :) ::

Pri 10ih sem dobil internet, nekaj mesecev pozneje pa me je zacelo zanimati kako narediti spletno stran. Najprej HTML, potem sem hotel PHP kjer sem katastrofalno failal, Pascal, Javascript + nazaj na PHP (+SQL). Med drugim sem se ukvarjal tudi z Delphi, Visual Basic, Java ter minimalno C++.

V srednji soli sem ponovno pogledal C++, nekaj QTja, ter zacel sem z Ruby On Rails in kmalu zatem s Python + Django, vmes pa je bil se ASP.Net in C# ter mikrokrmilniki (AVR, Arduino, pozneje tudi nekaj ARM).

Na faksu pa Android + Java, Node.js ter ObjC + iOS.

Vse je bilo samoiniciativno (razen C++ v srednji soli) ter s pomocjo interneta, kar mi je vsaj v OS delalo tezave zaradi nepoznavanja anglescine.

Zgodovina sprememb…

lobo_feroz ::

V osnovni šoli sem se naučil Pascala iz knjige. Med drugimi sem naredil tudi svojo mini GUI knjižnico in nek zelo enostaven program za risanje, vse seveda v DOS-u. :)

m0LN4r ::

Jaz pa nevem programirat :D Strarši sploh ne vejo kaj je to in me nikol niso podpiral. Računalnik prvi dobil pr 14. letih pa še to službenga od atija.
Osnovna šola, ne knjig, ne učitelja, ne krožka nič o tem.
Srednja šola (gimnazija) spet nič od nič. Spravil sem se zraven sam HTML, ampak očitno nisem mel več te zagnanosti zaradi otroštva, kjer mi nikoli ni noben pokazal teh stvari.

Aja pa glede knjig. Najbližja knjižnica (v lokalnih nimajo nič od tega) je tukaj v MS, ki je pol ure vožnje do tja in če bi staršem rekel, da bi mel knjigo za programiranje (če bi sploh vedel kaj je to takrat), medtem ko še računalnika nisem imel (razen amige), bi me samo čudno pogledali in gremo naprej.

Včasih mi je kr žal, da se rodiš v najbolj nerazvitem delu slovenije in hodiš v osnovno šolo, ki je 10 let za časom itd. Smili se mi pa tudi danajšnja mladima, ki si v osnovni še igrico ne ve crackat.

+ Zavidam vsem, ki ste v osnovni sploh slišali kaj je to programiranje, hodili na tekmovanja. Plus imeli podporo okolice in ljudi.

Sem se vpisal na fax rit, nato prepisal na inf v upanju, da se bom vse lepo naučil in nadoknadil. Kur*c, če bi vse to htel za nazaj nadoknadit, bi se moral vsemu ostalemu odpovedat in se za 5 let zaklenit v sobo. To je pa prevelika cena.

Za mene je bil faks, kot da bi se moral v 3 letih naučiti, kitajščino, japonščino in korejščino iz -1. Vglavnem no way. Pa še program ni tako zastavljen, da bi lahko. Če bi, bi moral vsako leto ponavljat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Rias Gremory ::

Zavidam vsem, ki ste v osnovni sploh slišali kaj je to programiranje, hodili na tekmovanja. Plus imeli podporo okolice in ljudi.

Mja, tudi jaz kdaj zavidam takim, ki so začeli že v osnovni šoli.

@m0LN4r
Če te še zanima ti predlagam, da si pogledaš nek programski jezik in si lepo počas pregledaš vse. Predlagam Python.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Gregor P ::

Mi v OŠ nismo imeli tega, smo pa imeli tu in tam kakšnega starša informatika, ki jo potem v šoli brezplačno vodil kakšen krožek informatike ... večno hvaležen:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Invictus ::

Turbo Pascal na Partnerju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz pa nevem programirat :D Strarši sploh ne vejo kaj je to in me nikol niso podpiral. Računalnik prvi dobil pr 14. letih pa še to službenga od atija.
Osnovna šola, ne knjig, ne učitelja, ne krožka nič o tem.
Srednja šola (gimnazija) spet nič od nič. Spravil sem se zraven sam HTML, ampak očitno nisem mel več te zagnanosti zaradi otroštva, kjer mi nikoli ni noben pokazal teh stvari.

Aja pa glede knjig. Najbližja knjižnica (v lokalnih nimajo nič od tega) je tukaj v MS, ki je pol ure vožnje do tja in če bi staršem rekel, da bi mel knjigo za programiranje (če bi sploh vedel kaj je to takrat), medtem ko še računalnika nisem imel (razen amige), bi me samo čudno pogledali in gremo naprej.

Včasih mi je kr žal, da se rodiš v najbolj nerazvitem delu slovenije in hodiš v osnovno šolo, ki je 10 let za časom itd. Smili se mi pa tudi danajšnja mladima, ki si v osnovni še igrico ne ve crackat.

+ Zavidam vsem, ki ste v osnovni sploh slišali kaj je to programiranje, hodili na tekmovanja. Plus imeli podporo okolice in ljudi.

Sem se vpisal na fax rit, nato prepisal na inf v upanju, da se bom vse lepo naučil in nadoknadil. Kur*c, če bi vse to htel za nazaj nadoknadit, bi se moral vsemu ostalemu odpovedat in se za 5 let zaklenit v sobo. To je pa prevelika cena.

Za mene je bil faks, kot da bi se moral v 3 letih naučiti, kitajščino, japonščino in korejščino iz -1. Vglavnem no way. Pa še program ni tako zastavljen, da bi lahko. Če bi, bi moral vsako leto ponavljat.


Podobno pri meni. V OŠ za programiranje nisem slišal, hodil sem pa takrat na tečaj računalništva k smo mel v šoli...ampak to je bil slikar, win98, word.
Srednja šola sem šele nekje v 2 letniku slišal za programiranje. Učil sem se HTML ker so me zanimale spletne strani. Vpisal na fax, vendar ker nisem imel pojma o pojmu glede programiranja, na faxu pa extrem hitri tempo učenja sem zaostal in se zgubil. Asistenti so bli bedni in nikakor niso podpirali začetnike. Na primer kako naj začetnik k nima izkušenj pride na zagovor in mu asistent zbriše polovico programa in mu reče "zdej pa še 1x napiš". Medtem ko sem se js za to kodo doma 1 dan matru on pričakuje da mu jo v 3min napišem. Tako se mi je programiranje zamiru. Delal sem toliko da sem zdelal letnik in se sam učil druge stvari k me zanimajo. No sedaj se nameravam sam naučiti PHP ali JS lepo počasi in postopoma...ker na faxu je kriza za učenje blo.

Tudi jaz zavidam tistim k so se učili programiranja že v OŠ. Mi tudi interneta nismo imeli takrat:)

Gregor P je izjavil:

Mi v OŠ nismo imeli tega, smo pa imeli tu in tam kakšnega starša informatika, ki jo potem v šoli brezplačno vodil kakšen krožek informatike ... večno hvaležen:)


Zlata vredno:). Mi nobenga nismo imeli...no neka gospa je imela krožek računalništva...ampak kot sem omenil je to bilo slikar, win98, word pol pa že konc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

ProGTX ::

Jaz sem najprej sam poskusil z Rubyjem pri 14 letih pa mi je čisto dopi**ilo :D Na gimnaziji smo imeli krožek C++ že v prvem letniku, tam sem se konkretno naučil, poleg tega sem takrat začel še s PHP (prav tako krožek).

Jerry000 ::

ProGTX je izjavil:

Jaz sem najprej sam poskusil z Rubyjem pri 14 letih pa mi je čisto dopi**ilo :D Na gimnaziji smo imeli krožek C++ že v prvem letniku, tam sem se konkretno naučil, poleg tega sem takrat začel še s PHP (prav tako krožek).


Ja, res je odvisno od šol in učiteljev. Mi nismo meli nobenega krožka ne nič:). Je res da če od malih nog začneš je lažje. Problem pa je tudi ker meni matematika ne gre in imam zato tudi probleme pri programiranju:)

mojca ::

Čisto na začetku OŠ sem v roke dobila neko second-hand kišto, ki je razumela Basic, z navodili v italijanščini (ki je nihče pri hiši ni razumel). Dva dni sem kipela od navdušenja in risala hiške z Basicom (glede na to, da si stvar priklopil na TV, je bila slika v barvah, kar je bilo takrat "vau"), potem sem pa nehala, ker se mi je zdelo "zamalo", zakaj bi se trudila, če pa sploh tega ne znam nikakor shraniti na kaseto in sem morala vsakič, ko se je prižgal računalnik, začeti znova. No, vsaj GOTO stavke sem se naučila dovolj zgodaj - ti pridejo zelo pogosto prav :))

Sredi osnovne šole mi je prišla v roke neka fantastična slikanica za učenje Basic-a (ugotoviti moram, katera je to bila) in sem si takoj spisala karaoke z barvanjem besedila in s tistim hecnim cviljenjem vgrajenega zvočnika. Takrat so imeli računalniki vsaj že trdi disk in diskete, sem pa bentila nad tem, da si moral sosedom najprej namestiti prevajalnik, ki si ga prinesel na petih disketah, če si jim hotel dati svoj kratek program ;)

Retrospektivno mi je pa zanimivo, da sem "tovarišu" računalništva v OŠ očitala, zakaj nas ne nauči programiranja in je odgovarjal, da tega dandanes nihče več ne potrebuje, ker lahko vse, kar potrebuješ, narediš z obstoječimi orodji. Ko smo okrog leta '96 pri krožku postavljali spletne strani v Notepadu, sem se pa pritoževala, zakaj moramo pisati HTML na roke in zakaj še nihče ni spisal grafičnega orodja za to.

Malo bolj resno me je naučila programirati prva ljubezen.

Jerry000 ::

Pa se programiras? Kot hobi al job? Lepo slisat da punce to zanima, se vec takih:)

jernejl ::

Čisto na začetku OŠ sem v roke dobila neko second-hand kišto, ki je razumela Basic, z navodili v italijanščini (ki je nihče pri hiši ni razumel).


Moja zgodba je malce podobna :)

Jaz sem dobil C64 pri šestih letih. Priložen je bil priročnik za učenje basica. Takrat sem začel prepisovati programe iz priročnika in opazoval, kaj počno določeni ukazi (print, input, goto, for, if), ter spreminjal določene parametre v programih.

Na "srečo" je bil priročnik v nemškem jeziku in razlage nisem čisto nič razumel (tudi starši ne), zato sem se pomena ukazov učil iz odziva programa.
S shranjevanjem in nalaganjem programov s kasete nisem imel težav (to sem znal že iz igric), se pa spomnim trenutka, ko sem prvič napisal program, ki je obsegal več kot za en zaslon programske kode. Ko sem prišel do zadnjega znaka spodaj desno, nisem upal nadaljevati, ker sem mislil, da se bo prva vrstica zbrisala in zadeva ne bo več delovala. Takrat me je potolažil oče, da si bo računalnik vsekakor zapomnil ves program, neglede na to, da koda izgine iz zaslona.

Kasneje sem nadaljeval s knjigo "Commodore za sva vremena", ki jo še zdaj hranim za spomin. Ta zadeva je bila precej advanced, opisovala "poke" in "peek" ukaze ter celo zbirni jezik. Za razliko od nemščine sem v tej knjigi celo nekatere besede razumel.

V četrtem razredu OŠ sem dobil prvi PC in nadaljeval z basicom (quickbasic), takrat sem se v šolskem krožku začel učiti še Logo. Želvica je bila kar zabavna, še bolj zabavno pa je bilo jeziti učiteljico s programi, ki so spuščali določene zvoke in igrali pesmi.
Uporaba računalnikov na v trgovinah namesto blagajn se mi je zdela zanimiva in takrat sem začel pisat svoj prvi POS program - jasno, za lastno uporabo :)
To so bili časi, ko smo precej časa porabili za risanje dialogov in raznih oken s pomočji ascii znakov.

V šestem razredu OŠ sem začel uporabljati Visual Basic, kjer se je dalo veliko hitreje narisati GUI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Smurf ::

Jerry000 je izjavil:

Pa se programiras? Kot hobi al job? Lepo slisat da punce to zanima, se vec takih:)

Meni moja ves cas tezi, kdaj se bova spet naslednic ucila programirati (pa je drugace zobozdravnica). Je naredila ze kar nekaj zanimivih stvari.

Jerry000 ::

Zanimivo da zobozdravnice tut to zanima, si nebi mislil:). Moje punce ne zanima to, ma pa sosolko (arhitekturni fax) k bi se rada naucila programirat. Ampak zanimivo pa to, da na racunalniskih faksih ni veliko punc...tkole kokr poslusam jih je pa kar nekaj k jih to zanima

Isotropic ::

ona bi se rada naucila skriptat, ne pa programirat (hardcore). tko si lahko recimo dost taskov v acadu olajsas.

m0LN4r ::

@Jerry000
Žal me je zanimalo v srednji ko sem se vpisal na faks. Zdaj me že dolgo ne. Pa pri teh letih je prepozno začet, ker rabim službo/dnar ni več časa za učenje. Je pa jeba da me do dokončanja faksa jebe samo en predmet in ta je glih 100% programiranja in pod.str..
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mojca ::

Isotropic je izjavil:

ona bi se rada naucila skriptat, ne pa programirat (hardcore). tko si lahko recimo dost taskov v acadu olajsas.


Kaj pa je hardcore programiranje? VHDL in CUDA?

Isotropic ::

c#, cpp, java, objekti, templates...
da si naredis svojo spletno stran in malo php zraven, skripte za xyz (recimo acad)... pa ni. pa verjetno je niti ne zanima, glede na to, da je bila na arh. (bolj kreativnost je tam). ne recem, ce bi bila na kaksnem tehniskem faksu alpa naravoslovnem.

jaz spadam tut v to kategorijo bolj kot ne.
saj je programiranje zanimivo, sam spravljat stuff v in iz baze vsak dan pa ne vem ce bi.
bi lohk sicer delal kot programer (manjka mi znanja sicer), a na kaksnem drugem podrocju. methods engineer mogoce.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

m0LN4r je izjavil:

@Jerry000
Žal me je zanimalo v srednji ko sem se vpisal na faks. Zdaj me že dolgo ne. Pa pri teh letih je prepozno začet, ker rabim službo/dnar ni več časa za učenje. Je pa jeba da me do dokončanja faksa jebe samo en predmet in ta je glih 100% programiranja in pod.str..

Nikoli ni prepozno, uciti pa se moras v danansjih casih itak ves cas, ce hoces biti konkurencen.

Jerry000 ::

Smurf je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

@Jerry000
Žal me je zanimalo v srednji ko sem se vpisal na faks. Zdaj me že dolgo ne. Pa pri teh letih je prepozno začet, ker rabim službo/dnar ni več časa za učenje. Je pa jeba da me do dokončanja faksa jebe samo en predmet in ta je glih 100% programiranja in pod.str..

Nikoli ni prepozno, uciti pa se moras v danansjih casih itak ves cas, ce hoces biti konkurencen.


Tut js tko mislim...vedno je čas. Če imaš željo to delaš v prostem času. Tudi jaz se nameravam kasneje naučiti PHP. Če želiš biti dober in konkurenčen se moraš tko celo življenje izpopolnjevati in učiti:)

vofra ::

he, he, ne morem, da se ne oglasim

zacel pisat programe na kodirne liste in
nato na luknjane kartice ;-)

olta

m0LN4r ::

Mah ja, sam trenutno mi je služba in dnar nuja (treba it na povsem svoje). Po tistem pa lahko delam te stvari, ko bom sam svoj šef v svojem stanovanju in delal kaj jaz hočem, do takrat pa to nebo šlo. Zdaj probam najt pot v modeliranje pa vizualizacijo in mogoče znotraj tega kako programiranje v obliki script za npr. "infinite ocean"

Sicer pa glede tega, če bo moj sin (ko ga bom imel) v šoli prikrajšan glede tega, bom prvi na roditeljskem sestanku. Mislim pm, da ni istih pogojev na šolah.
Na enih OŠ imaš programiranje na drugih pa dle od narodnega plesa ne vidijo.

Zdaj se spomnim mi sploh nismo imeli učitelja računalništva ali kaj podobnega. Smo imeli samo vzdrževalca opreme, ki je prišel tu pa tam formatirat kak računalnik.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smurf ::

Ce ne delas po cele dneve, potem ne vidim, zakaj bi se delo in hobi ucenje izklucevalo. Vem, da je tezko priti domov zmatran in se lotiti se necesa (sam recimo poskusam naresti ob delu doktorat), ampak ce je volja, se da.

kunigunda ::

vofra je izjavil:

he, he, ne morem, da se ne oglasim

zacel pisat programe na kodirne liste in
nato na luknjane kartice ;-)

olta

A so teb tud kdaj obrisal po tleh kartice ? :)

driver_x ::

Začel na Spectrumu, star okoli 8 ali 9 let s knigami kot so Mirko tipka na radirko in BASIC za začetnike. Resneje sem delal v C/C++, Turbo Pascalu, Delfiju, Perlu, TCL-u, končal pa pri Javi.
Večinoma sem se naučil sam iz knjig (v kombinaciji s prakso), imam pa to navado, da se o vsakem programskem jeziku vedno precej podučim. Na faks sem hodil ravno v času, ko se je začeli govoriti o OOP. Profesorji so nam OOP zgolj omenili, tako da sem se tudi teh principov naučil sam. Zadnje čase se malo spogledujem s Prologom, saj bi mi bil lahko pomagal pri trenutnih problemih.

Tr0n ::

Osnovna sola, 5. ali 6. razred, GW-BASIC in Pascal, vecina sam, imeli smo pa tudi racunalniski krozek, ceprav zelo osnovni. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

vofra ::

kunigunda je izjavil:

vofra je izjavil:

he, he, ne morem, da se ne oglasim

zacel pisat programe na kodirne liste in
nato na luknjane kartice ;-)

olta

A so teb tud kdaj obrisal po tleh kartice ? :)


sem jih kar sam in jih sam tudi zlagal, jih je bilo kakih 2.000 :(

darkkk ::

Prvi stik je bil Basic na nekem Amstradu(podobno commodorju) (tm nekje 3. razred),
potem dolgo nič (do faksa), okolje ni podpiralo tega (računalništvo na Gim je bilo urejanje slikic v Wordu...)

Na faksu C, C++ pa razne "skriptne jezike" ala matlab, mathematica, ... Pol kar nekaj časa Delphi, kasneje presedlal na .NET, zdaj pa samo še v R-ju, VBAju pa kaka C# "skripta" pade.

k--p ::

Jaz sem začel šele na fakulteti, v OŠ in gimnaziji ni bilo nič. Sicer pa je programiranje le orodje inženirja, se ga moraš sam dobro naučit, tega te ne bojo na faksu učili, na fakulteti pa dobiš le osnove (vsaj na starem UNI-ju.)
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI

Oddelek: Šola
193932 (2946)          
»

Želim se naučiti programiranja - najbrž mi to manjka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
14031182 (15038) Strato5
»

Programiranje nasplošno

Oddelek: Programiranje
417344 (5420) kunigunda
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9721550 (17127) def0r
»

postal bi programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
509652 (7981) videc

Več podobnih tem