» »

Multimeter

Multimeter

marjan_h ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup čim cenejšega multimetra, meril pa bom napetost baterij, avtomobilskega akumulatorja in mora imeti funkcijo prevodnosti, če nekaj prevaja mora zapiskati. Za varno uporabo pa mora imeti certifikat CE. Natančnost do 1%. Glede na zasoljene cene v conradu in na farnellu, bi najraje naročil iz kitajske vendar ne vem če bo kakovosten.

Dodajte povezave do teh multimetrov, ki zadostoje pogojem.

Hvala lepa za pomoč.

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

marjan_h ::

Kako se pa v nemščini/angleščini temu reče da piska za prevodnost? Sicer sem takega gledal na ebay-u za 4 EUR, še celo ceneje kot v conradu.

MTB ::

Continuity test/check; durchgang.

marjan_h ::

Sklepam da ta VC-11 ima to. Vendar zakaj je na nemški strani conrad samo 7 EUR v sloveniji je pa v conradu 17 EUR. To ni najceneje. Potem je boljš da naročim iz e-baya pa še free shiping. Bo kaj drugače?

BlaY0 ::

marjan_h je izjavil:

Vendar zakaj je na nemški strani conrad samo 7 EUR v sloveniji je pa v conradu 17 EUR.

Par let nazaj sem jih jaz prav to vprašal. Odgovor je bil:

Do razlike v ceni pride zaradi transporta, zagotavljanja garancije v Sloveniji, zaradi razlike v DDV med državama...
So pa cene res različne, eni so cenejši, drugi malenkost dražji, eni pa kar občutno dražji.

Potem sem jim nazaj napisal, da jaz s poštnino vred dobim zadevo ceneje z nemškega Conrada, razlika v davku je bila 1% in da naj mi prosim razložijo, kako je zagotavljanje garancije za enak artikel pri nas lahko dražje. Na to odgovora nisem več dobil...

Drugače pa mislim da Conrad.de ne pošilja v Slovenijo, te prerutajo na slovenskega (vsaj včasih je bilo tako). Voelkner.de ima Conradovo robo in lifra v Slovenijo. Pa še cenejši je dostikrat od samega Conrada.

marjan_h ::

Zanima me še kako delujejo multimetri merjenje napetosti toka, in recimo tudi temperature. Kakšne elemente imajo? Ali vsebujejo kakšn posebni kemijski element živo srebro, svinec?


Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup spajkalnika, multimetra in ostalo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
315572 (4447) FX6300B
»

Kateri multimeter izbrati za hobby elektroniko?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163881 (3560) jest10
»

Cene poštnin

Oddelek: Loža
182188 (1655) Vikking
»

Kako se uporablja multimeter (za noobe)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3716365 (15105) darkolord
»

Solarne celice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
355929 (5340) Blisk

Več podobnih tem