» »

Cene poštnin

Cene poštnin

mrihtar ::

Mislim, da sem našel rekordno razliko med ceno produkta in poštnino zanj (v Slovenijo):
Cena produkta: 0,11 USD
Poštnina: 187,74 USD (razmerje 1700:1)
(glej http://www.aliexpress.com/fm-store/7045...
Če želiš hitrejšo dostavo, lahko izbereš opcijo za 195,19 USD.
Saj ne, da bi kupil ta chip tam, ampak če bo šlo tako naprej, bodo nakupi prek Interneta kmalu le še spomin...

T0RN4D0 ::

Aja, ker si našel eno anomalijo že čakaš konec internetnih nakupov :)

Jst sem pa zadnjič videl avto za miljon €, to pomeni da se bomo počasi nehali voziti če bo šlo tako naprej? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mrihtar ::

Govorim o poštninah, ne o produktu. Tole piše na primer na strani Conrad Electronics v Nemčiji:
The required level of insurance makes shipping items to Canada and the USA unfeasible.

mihec87 ::

mrihtar zaradi nekoga ki pretirava z poštnino zganjaš paniko brez potrebe..

Oz kaj bi sploh rad povedal razen tega da si najdel drago poštnino...

Glede conrada za kaj hudiča bi pa šel kaj iz conrada naročat v usa kjer imajo takih trgovin na vsakem vogalu..

Bolje da ne naročuješ več iz tujine te bo kap kaj vse boš najdel..

bdw kupi en čip na alliexpres te še povohali ne bodo..

BlaY0 ::

DHL paket 30 kg iz Nemčije v Slovenijo... 40 EUR
DHL paket 30 kg iz Slovenije v Nemčijo... 120 EUR

Go figure...

darkolord ::

DHL je od nemške pošte.

BlaY0 ::

Ja in?

Ko sem prijazno gospo z DHL Slovenije vprašal zakaj takšna razlika mi je odgovorila: "Ne vem, verjetno zato ker mi delamo z Deutsche Post oni pa ne." ;)

Skratka še enkrat, go figure.

mat xxl ::

Je razlika zato, ker gre v resnici za 2 DHL-a no grobo rečeno..., 1 x gre iz DE preko Deutche post je 12 mestna koda se ne da slediti na slovenskem DHL portalu, pač pa tu : http://www.dhl.de/content/de/de/paket/k... in tu ti prinese dostavo Pošta Slovenije načelno pride 3 delavni dan, drugo pa je pravi DHL, res pa je, da je DHL grupacija kupila Deutche post.

Pa še namig DHL slovenski je lahko pri 10 ali več pošiljkah mesečno tudi najcenejši.... pač invidualna pogodba, če pa nimaš vsaj 10 pošiljk pa je pač cenik, pa ne govorim o nekaj 10 % popustih, govorim o cenah ki so krepko nižje od objavljenih !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

feryz ::

Če v Estoniji (Tallin) naročim paket do 20h, ga dobim naslednji dan do 14 h, preko TNT, strošek pošiljanja 14 €.
Ko sem ga vračal, so na TNT za enako uslugo naračunali 144 €.
Poslal sem po navadni pošti (7 € + 2 € letalsko), paket je hodil 8 dni!!!
Slovenija je pač razred zase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

BlaY0 ::

@mat_xxl: Meni je vedno DHL pripeljal na dom, nikoli poštar. Kar se tiče pogodbe... ja jasno da je potem ceneje, samo potem je za tiste ki iz Nemčije v Slovenijo pošiljajo in imajo pogodbo tudi ceneje glede na redno ceno. Se pravi neka nemška firma, ki ima pogodbo, ti tak paket (30 kg) v Slovenijo prek DHL-ja lahko pošlje tudi za recimo 20 EUR. Razlika je torej procentualno spet enaka.

@feryz: Jah to pa Alpe naredijo. V eno smer gre OK, v drugo so pa popolnoma neprehodne/neprevozne, povsod zemeljski in snežni plazovi ter snežni zameti, nevihte, orkanski vetrovi in podobno. To vedno potem človeka odbije, da bi čez prišel. Truman Show 'n stuff ;)

jklč ::

cene poštnih storitev v SLO (govorim za notranji promet) so nenormalno visoke?! Dosti ceneje me pride poštnina, če npr. naročim paket iz Amerike, kot pa če bi jo naročil npr. iz Ljubljane?! Težko je verjet, da kljub astronomskim cenam raznih storitev (ne samo poštnih), katere plačujemo v naši ubogi in od Boga pozabljeni ''prečudoviti'' SLO, firme propadajo iz dneva v dan kot po tekočem traku.

darkolord ::

Od kje pa ti to?

jklč ::

izračunaj po ceniku, koliko te pride poštnina, če npr. naročiš 5 DVD-jev pri nas ali pa s tuje spletne strani...

bluefish ::

Odvisno od trgovine in pogodbe, ki jo ima sklenjeno s pošto ali dostavno službo, načina pakiranja ter pošiljanja,...

darkolord ::

Po ceniku pride 2,25-4,1 eur (predpostavljeno, da tehtajo od 500-1000g)

darkolord ::

Če so DVDji brez kakih knjižic pa to, potem je 1,33-2,08 eur.

#000000 ::

BlaY0 je izjavil:

Ja in?

Ko sem prijazno gospo z DHL Slovenije vprašal zakaj takšna razlika mi je odgovorila: "Ne vem, verjetno zato ker mi delamo z Deutsche Post oni pa ne." ;)

Skratka še enkrat, go figure.


Men je rekla ko sem čakal na paket iz HK čeprav je bil po trackingu že 2 dni v Sloveniji in me je zanimalo zakaj hudiča traja iz HK do Nemčije ter naprej do Brnika 3 dni, iz Brnika do Ljubljane pa že dva dni nič ? No je rekla ja veste je to na carini, ko sem ji reku ja ljuba duša carinilo se je že v Nemčiji, mi je pa odvrnila, "ja pa drugič plačajte 500 evrov pa bo takoj pri vas" ma za 500 evrov te ubijem pa skrijem :)

jklč ::

enako kot pr dohtarjih - če želite, da vam rešimo življenje, plačajte, pa vas takoj zrihtamo, če nimate denarja pa na čakalni listi crkavajte dolge mesece...

Vikking ::

jklč:konkurence je ogromno, pojdi k DPD, DHL, Fedex, UPS... Kaj se pritožuješ res nevem.

Če pa ti naročiš preko amazon in pride poštnina ceneje, je pa malo velika razlika ali ima podjetje sklenjeno posebno pogodbo zaradi ogromnega prometa ki ga ustvari poštni službi, dobi poseben popust ki se prenese na končnega uporabnika.

Pri nas pa ti pač nekatere trgovine ponujajo brezplačno poštnino nad določenim zneskom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715941 (9358) jocoj
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9546936 (17777) uporabnik50
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10623432 (13868) kixs
»

Zmeda glede DHL pošiljke

Oddelek: Kaj kupiti
152257 (1812) vplevcak
»

Nakup iz tujine (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
608427 (5070) Dr_M

Več podobnih tem