» »

Ali je to sploh možno ?

Ali je to sploh možno ?

lovro535 ::


ali je tale video resničen da imaš lahko nvidia in radeon grafične v enem pcju
in če kako lahko preklopiš med eno in drugo ker me zelo zanima.

Mitch ::

Morda je to tisti opevani Lucid Logix, ki naj bi združil grafe različnih proizvajalcev?

hojnikb ::

seveda lahko maš.. sam smiselnost tega je pa druga stvar..

In seveda nemorš povezat vse grafike (dooh)..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

lovro535 ::

vem da nvidia in radeon ne mores povezati med seboj ampak ali je ta setup sploh smiselen za kakšno stvar

hojnikb ::

če maš preveč denarja in bi rad igral igre z najbolšimi fpsji, potem je ta setup "smiseln". Ker, kot vemo, nekateri špili preferirajo nvidio, nekateri pa amd :)
#brezpodpisa

Senitel ::

Seveda je smiselen... Lahko se po internetu hvališ, da imaš SLI IN CF.

nejcek74 ::

Mah v profi rabi bi bilo tega lahko veliko, samo en primer:
recimo Radeonki ti poganjata 4k zaslon, na Nvidia ti pa tece Cuda GPU podprto renderiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

hojnikb ::

sj ti nvidia lahko tut poganja 4k :)
#brezpodpisa

nejcek74 ::

govorimo o hipoteticnemu scenariju: profi ATI so dostikrat cenovno bolj ugodne zato jih v tem scenariju uporabimo za pogon zaslona, komercialno dostopno GPU renderiranje pa je v glavnem omejeno na CUDA tehnologijo, ki jo ponuja samo Nvidia (ceprav ne rabis SLI zato). Tako lahko nadaljujes z delom medtem ko ti dedicated grafi renderirata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

hojnikb ::

za opencl še pa nisi slišal =
#brezpodpisa

nejcek74 ::

Dal sem primer prakticne uporabe, workflow imas vezan na 3d max/Maya/Cinema (precej pogosto) in uporabo M_ray (oziroma I_ray, samo Cuda) al V_ray (VrT, oboje, ampak ti dela samo na zelenih karticah), torej je zgornji scenarij kar ok. Trenutno so programi pogosto optimizirani za Cudo. Za hibridne renderje je ponavadi OpenCL. Nvidia je verejtno kupila M_ray prav z namenenom promoviranja Cude. Res je, da se noben nima polno delujoce resitve, ampak kolikor sem zasledil obstojece resitve preferirajo v tem vrstnem redu: Cuda -> Nvidia OpenCl -> Ati OpenCl.

hojnikb ::

nejcek74 je izjavil:

Dal sem primer prakticne uporabe, workflow imas vezan na 3d max/Maya/Cinema (precej pogosto) in uporabo M_ray (oziroma I_ray, samo Cuda) al V_ray (VrT, oboje, ampak ti dela samo na zelenih karticah), torej je zgornji scenarij kar ok. Trenutno so programi pogosto optimizirani za Cudo. Za hibridne renderje je ponavadi OpenCL. Nvidia je verejtno kupila M_ray prav z namenenom promoviranja Cude. Res je, da se noben nima polno delujoce resitve, ampak kolikor sem zasledil obstojece resitve preferirajo v tem vrstnem redu: Cuda -> Nvidia OpenCl -> Ati OpenCl.

od kje si pa to vn potegnu ?
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati radeon in opencl

Oddelek: Pomoč in nasveti
191832 (1498) opeter
»

ARSO - nov superračunalnik, 640.000 EUR

Oddelek: Strojna oprema
193321 (2502) jest10
»

ATI razposlal že 11 milijonov DirectX 11 čipov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3411604 (10017) Senitel
»

AMD in SiSoft pripravljata OpenCL test

Oddelek: Novice / Grafične kartice
143414 (3054) Senitel
»

AMD brez CUDA podpore

Oddelek: Novice / Grafične kartice
444698 (3091) Brane2

Več podobnih tem