» »

VPN ali Drive

VPN ali Drive

krisspace ::

Zdravo.
Smo ekipa, ki delamo en projekt. Ker nas je štiri nacrtujemo narediti za shrambo podatkov in njihovo obdelavo en center.
Skrbi pa nas varnost. Sta dve opciji. Stil google drive ali server in VPN dostop.
VPN je varnejši glede podatkov. Je pa dražji. Drive nam je simpaticen in uporaben(to kar bi potrebovali) vendar nas skrbi varnost podatkov.
kaj svetujete? je možno v drivu "kriptirati" podatke?

hvala in lp

black ice ::

Kriptiraš preden naložiš podatke na Drive.

krisspace ::

s čim pa? kak program?

black ice ::

Truecrypt. Naprej ti bo pomagal striček Google.

krisspace ::

ej..hvala.

imam pa se eno težavo. registrirala sem domeno in naredil na gmailu mail z imenom naše domene. Bral sem, da je zadeva "Free". Sedaj po enem mesecu se mi je mail blokiral. Je potrebno zadevo plačati (tudi najbolj osnovno) ali je kje kaka finta, da ga imam zastonj. (mail in drive)

hvala

Mat3v7 ::

black ice ::

Zato, ker se ti je preizkusno obdobje izteklo, zastonj Google Apps računov več ne omogočajo.

krisspace ::

aha nisem vedel, da ni več brezplačno.
hvala za vso pomoč.

SeMiNeSanja ::

Alternativa Google Drive-u je lahko tudi Symform, ki že v osnovi uporablja enkripcijo in 'razprši' podatke.

Sam zadevo še nisem preizkusil, tako da ne morem nič reči, kako hitro dela. Za začetek imaš 10Gb zastonj, dodatne Gb pa si lahko 'prislužiš' tako, da od prostega prostora na svojem disku odstopiš nekaj za tuje podatke. Za 2Gb ti dajo 1Gb dodatnega prostora v oblaku.

Dokaj zanimiv koncept - na zadevo sem naletel, ker sem 'sledil' nekim znancem iz ugledne firme, ki so se preselili v Symform. Seveda pa ne morem jamčiti, da NSA nima kje svojih prstov vmes :)

black ice ::

Eh, mega pa megatools, pred tem pa obvezno kriptiranje.

Edit: No, vsaj pred časom je delovalo. Vidim, da je prišlo do sprememb.

Zgodovina sprememb…

zee ::

Copy + Truecrypt ?

Navaden Dropbox + Truecrypt?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

broken/link ::

koliko zaupaš servisom, ki imajo že same vdelano neko kriptiranje nevem, ampak če se dela z občutljivimi podatki mora biti predpostavka, da jim ne zaupaš :) tako da v vsakem primeru predlagam, da imate svoje kriptiranje (kot so že pred mano omenili, recimo truecrypt). potem naprej pa poglej koliko prostora servisi ponujajo in koliko je maksimalna velikost datoteke.

Kar se pa VPNja in serverja tiče pa spet. odvisno kaj boste gor delali, koliko vas bo, pa koliko bo server obremenjen. ker če ne rabte neke hude mašine in mate hitro povezavo do interneta, potem lahko en provizoriš server postavite za male pare. Sam potem je potrebno poskrbeti za varnost, backup (raid ni backup :)), 24/7 dostopnost,... in na koncu, če ste 4je, pogruntaš, da se ti s tem ne da ubadat, in se na koncu odločiš za opcijo, ki jo je omenil zee :) za začetek bo verjetno čisto dovolj. če/ko boste pa te okvire presegli, boste pa verjetno rabli tud enega sistemca, ki bo poskrbel za te stvari :)

krisspace ::

Hvala fantje za pomoč.
Bomo s kolegom predelali informacije in se odločimo kako in kaj.

Lp

zee ::

BWT: Pri storitvi Copy zaenkrat ni zgornje meje, koliko prostora lahko pridobis z vabili. Trenutno sem na 2.1 TB, mapo od Dropboxa pa sem lepo premaknil v mapo od storitve Copy. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

black ice ::

Good to know. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mala šola informacijske varnosti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Informacijska varnost
36981777 (37258) Dpool
»

Dober cloud backup (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
8417402 (8554) dunda
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445581 (3837) aleksander10
»

Microsoft na One Drive ponuja neomejeno hrambo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5225844 (22841) Mr.B
»

Microsoft preobrazil SkyDrive v OneDrive (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5317118 (14118) LJ4L

Več podobnih tem