» »

peltier element in generirana napetost

peltier element in generirana napetost

ericks ::

z uporabo peltier elementa (enega ali vec vezanih v serijo) bi rad poganjal brushless dc motor s propelerjem za hlajenje hladnega dela peltier elementa. nekaj sem ze meril ampak se vedno nimam podatka, koliksno napetost mi daje en element? koliko peltier-jev moram vezati v serijo, da bom dobil cca 7v?

temperatura (na vrocem delu) ne bo problem, prej bo problem previsoka temperatura. pri kateri temp pride do unicenja elementa?

upam da nisem prevec zakompliciral vprasanja ...

Highlag ::

Mislim, da nimaš toliko denarja in prostora, da bi spravil v pogon 1 ventilator. Boš verjetno to storil hitreje če uporabiš namesto peltierjev krompir.
Never trust a computer you can't throw out a window

ericks ::

Highlag je izjavil:

Mislim, da nimaš toliko denarja in prostora, da bi spravil v pogon 1 ventilator. Boš verjetno to storil hitreje če uporabiš namesto peltierjev krompir.


navaden dc motor 3v je ze bil montiran v te namene in je deloval bp. vsak ki je videl zadevo se je cudil, kje je baterija :)

samo se je peltier prekuril in so ga vrgli v kanto preden sem lahko zadevo privatiziral ...

Spajky ::

"Free energy" pristop : če dela z žarnico bi moralo tudi z motorčkom (preko dodatne diode ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Maestral ::

Peltier členi seveda lahko generirajo uporabno el.energijo, je pa ta uporabno prceej skromna..

Ni pa zadrzkov. kar eksperimentira!
Nekaj Peltier modulov lahko z lahkoto vodijo en low power dc motorček...

vostok_1 ::

Peltier je super zadevca...če seveda ne upoštevaš par procentni izkoristek. Bog nas prav nima rad. Da nam seebeck effekt ampak ga naredi grozno neučinkovitega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Načrti za peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102568 (2066) Master94
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453784 (3042) Pyr0Beast
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352282 (1898) Eru
»

Vprasanje glede uporabe TECa (peltierja)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181331 (1141) TribesMan
»

Se ne zbudi...

Oddelek: Navijanje
71006 (854) Shadowman-x

Več podobnih tem