» »

SGS3 Cyanogenmod pomoč

SGS3 Cyanogenmod pomoč

xxurban ::

Imam Galaxy S3 in hočem naložiti cyanogenmod. Telefon sem rootal in naložil CWM recovery. Zanima me, če je treba odkleniti bootloader, ali lahko kar flasham? Na telefonu je Samsungov android 4.3.

Hvala za pomoč!

kamuee ::

pojdi na stran od CM in si potegni dol apk za telefon in inštaliraj, pravtako za PC, zaženi na telefonu, nato sledi navodilom in to je to. Vse ostalo se naredi samo. Sam sem bil najprej na 10.2 stable, nato sem šel na 11m3 katera me je razočarala, ker nima haptičnih funkcij napr. flip to mute in podobno. Zaenkrat cm11 še ni doterana do te mere da bi ga mel za daily driver. drugače pa trebuchet launcher ima še dolgo pot za teme laufat. Happy flashing.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

xxurban ::

Sem naredil kasneje tako :)

kamuee ::

Predlagam ti ADW launcher za teme in pa NOVA launcher.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

RejZoR ::

kamuee je izjavil:

pojdi na stran od CM in si potegni dol apk za telefon in inštaliraj, pravtako za PC, zaženi na telefonu, nato sledi navodilom in to je to. Vse ostalo se naredi samo. Sam sem bil najprej na 10.2 stable, nato sem šel na 11m3 katera me je razočarala, ker nima haptičnih funkcij napr. flip to mute in podobno. Zaenkrat cm11 še ni doterana do te mere da bi ga mel za daily driver. drugače pa trebuchet launcher ima še dolgo pot za teme laufat. Happy flashing.


Če je CM11 v statusu Snapshot, potem je že dober za dnevno uporabo (Snapshot je en korak naprej od Nightlyjev in je že testiran build z bug reporti). Nightly je pa res za bolj pogumne.

Sam sem z SGS2 na CM11 Snapshot in dela lepo. Prej sem imel CyanFox, samo mi je šlo par stvari res na živce in sem šel nazaj na CM (predvsem zjeban format 1080p videa, nek glup krogec, ki ga skoz ponesreči vklapljaš preko knofa v notifications in še par malenkosti). CM11 pa dela presenetljivo dobro in v 2 dneh uporabe še nisem naletel na niti eno težavo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kamuee ::

Dej mi sam povej al teb dela flip to mute, kr men na sgs3 ne dela oz. sploh nimam te možnosti v nastavitvah??
Mal postaj kaj lahko vse nastaviš od tega gibanja, kr t o je pr sgs3 pomanjklivost pa me zanima če je pri sgs2 isto??
Mal poglej pa prever če ti dela mute ko obrneš telfon med klicem na displej če se ti utiša.

drgač pa dela res lepo cm11 tekoče brez zatikanja, dej poveš še ka je pr teb z določanjem pozicije in osveževanjem lokacije pri vremenu, kr pr men je to neki štekalo.
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

RejZoR ::

CM11 te funkcije "out of the box" nima. Ti pa priporočam programček "Flip4Silence". Brezplačen app z opcijo, da utiša samo ko telefon obrneš na ekran, lahko tudi če ga samo obrneš neglede na orientacijo ekrana, lahko ga tud utišaš če ga samo potreseš. Pa zraven je še funkcija da telefon zmanjša glasnost zvonenja za 50%, ko telefon dvigneš v pozicijo, da pogledaš kdo kliče.

HTC je imel te funkcije tovarniško in so bile zelo fine. Flip4Silence pa to prinaša na vsak telefon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kamuee ::

Ja ampark 10.2 stable CM je to imel v nastavitvah, si samo eno kljukico obklukal in je blo to to. Drgač pa tnks za nasvet. Kr je res škoda kr cm11 top šit rom, bolš ko AOKP.

RejZoR kok je teb kej baterija zdržala na cm11m3 ??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

gusto ::

Tudi sam sem si namestil Cyanogenmod, zaradi firbca, pa tudi ker se mi dopade videz, ker Galaxy S3 uradno nima novejšega androida od 4.3, ker naj bi deloval bolj tekoče in predvsem podaljšal avtonomijo baterije (morda najpomembnejši razlog).

Po nekajdnevnih testiranjih moram reči, da sem razočaran. Videz CM-11 in tekoče delovanje sta me navdušila, a kaj ko je baterija zdržala bistveno manj, kot na stock romu. Namestil sem zadnj dve nightly verziji, nato zadnji snapshot, problem je ostal. Ko sem malo poguglal, sem opazil, da ima veliko ljudi podobne probleme. Ravnal sem se po nekaj prebranih nasvetih, vendar ni bilo nič bolje. Baterijo je prekomerno žrlo tako v standbyu, kot takrat ko sem uporabljal telefon.

Nato sem se odločil, da bom namestil CM-10.2, stabilno verzijo. Po poguglanem, naj bi tu manj ljudi imelo težave z baterijo. Ko se je zadeva zagnala, je bilo malo grenkega priokusa, saj je CM-11 bistveno lepši, vseeno pa je zadeva delovala tekoče. Spet pa nisem zadovoljen z baterijo. Ko je telefon v standbyu je poraba majhna, ko pa začnem karkoli delati na telefonu (ko je prižgan ekran), pa se zopet prazni hitreje, kot na stock romu.

Kot sem že omenil, sem guglal in poskusil odpraviti težavo, vendar neuspešno. Malo sem izgubil voljo, da bi še kaj probaval, ne da se mi preveč ukvarjati s tem, rad bi le zanesljiv rom. Kako je možno, da imajo nekateri tako pozitivne izkušnje z CM (na enakem telefonu, z enako verzijo), daljšo avtonomijo, drugi pa omenjene probleme. Je imel kdo podobne težave, da mu nikakor ni uspelo namestiti CM, s katerim bi bil zadovoljen?

xxurban ::

Iste izkušnje sem imel sam, vendar ne taku hude.

gusto ::

Kateri rom imaš zdaj, če še seveda imaš S3?:)

xxurban ::

Imam LG Optimus 4X HD. Naložil sem nazaj stock OS od LG-ja. Moti me, ker opazno počasneje deluje ampak baterija drži dlje.

gusto ::

Jaz grem tudi nazaj na stock, samo zaradi baterije. Sem bil tudi z njim zadovoljen, res pa je da CM dela bolj gladko. Bom že zdržal s tisto samsungovo in mobitelovo navlako. No saj nekaj zadev od samsunga je tudi uporabnih.:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri android ROM vam je the best?

Oddelek: Mobilne tehnologije
131633 (1134) tomaz88
»

LG 4X - CM11 problem s senzorji

Oddelek: Mobilne tehnologije
131673 (1367) edxx
»

Pomoč! Optimus 4X HD obtičal na LG screenu

Oddelek: Mobilne tehnologije
81516 (1419) worteleven
»

[HTC One] S-OFF

Oddelek: Mobilne tehnologije
141505 (1277) Mavrik
»

Google pripravlja Android predstavitev

Oddelek: Novice / Android
4414907 (12582) Mavrik

Več podobnih tem