» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
171 / 197
»»

mtosev ::

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Hvala, da si mi razložil tvoje mnenje okoli tega. MS licenca pravi, da prenos licenc je veljaven samo v nemčiji. PS malo si poglej MS eula. Sicer sem tudi drugim ljudem priporočal nakup legalnih licenc npr iz mimovrste, ki so imeli na home kompu nameščen Education, ki po spominu je bil toliko zjeban, da se sistem več mesecev ni updajtal in tud drug hardware je bil za koš. Ta ena retail licenca iz mimovrste pa je bila na treh kompih. Za prenosnik, ki je bila kupljena je odletel v koš potem je bil na desktop kompu in pol sem še menjal mobo in drug hardware. Licenca je šla takoj skozi bp.


CE ne locis med mojim mnenjem in pravnimi dejstvi v EU, je problem zgolj v tvoji sposobnisti preverjanja dejtev:). Damn, se vedno ne razumes, da MS EULA ni nad evropsko zakonodajo. A si trol, al si res tolk trd v glavi? Kaj tam pise, je nepomembno, ce zakonodaja pravi drugace. BO slo?

Mislim, da nisi noben pravnik in pač tvoje mnenje je pač samo to. Glej Microsofta EULA je veljavna in piše, da je bila objavljena june 2018 in če bi bilo z EULO karkoli narobe bi Microsoft že fasal tožbo. Ti po neki logiki misliš, da veš več kot Microsoft ali EU. Kot pravim EULA je očitno v skladu z EU zakonodajo. In še enkrat bom reko zakaj nihče od teh raznih trgovcev kot so Amazon, Mimovrste, Enaa etc ne prodajajo? Mogoče zato, ker se oni držijo pravil in prodajajo samo legit stuff in ne nek gray market kje serial dobiš na email brez česarkoli drugega.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

49106 ::

Jaz mam v EULI napisan, da si moraš vtaknit prst v riz ob zagonu. Glej, da je ne boš krišil.

MetalLord ::

strom_15 je izjavil:

Mene pa samo nekaj zanima glede grafičnih kartic. Kako to, da imajo nekatere grafične kartice GTX1650 posebno napajanje, nekatere GTX 1650 pa se napajalo iz matične plošče (preko PCI-E). Kakor je meni razumno do 75 W kartica ne potrebuje dodatnega napajanja (kako je potem lahko isti čip pri eni potrebuje dodatno napajanje pri drugi pa ne).

Potem me še zanima sledeče ko piše, da kartica porabi 90 W in ima dodatni 1 x 6 pin konektor za napajanje ali se potem tudi do 75 W napaja preko PCI-E in ostalo preko zunanjega napajanja ali se taka kartica napaja samo preko zunanjega torej 1 x 6 pin konktorja (in nič preko PCI-E)?

Tistih 75W je bolj teorija, brez PCI-E 6-pin gredo do enih 65W, s PCI-E 6-pin pa 75W. 75W je pač ravno na meji in zato imaš dve različni verziji.
Vsaka kartica iz slota potegne vsaj 55-60W, tudi če ima 3x 8-pin.

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

tikitoki je izjavil:

mtosev je izjavil:

Hvala, da si mi razložil tvoje mnenje okoli tega. MS licenca pravi, da prenos licenc je veljaven samo v nemčiji. PS malo si poglej MS eula. Sicer sem tudi drugim ljudem priporočal nakup legalnih licenc npr iz mimovrste, ki so imeli na home kompu nameščen Education, ki po spominu je bil toliko zjeban, da se sistem več mesecev ni updajtal in tud drug hardware je bil za koš. Ta ena retail licenca iz mimovrste pa je bila na treh kompih. Za prenosnik, ki je bila kupljena je odletel v koš potem je bil na desktop kompu in pol sem še menjal mobo in drug hardware. Licenca je šla takoj skozi bp.


CE ne locis med mojim mnenjem in pravnimi dejstvi v EU, je problem zgolj v tvoji sposobnisti preverjanja dejtev:). Damn, se vedno ne razumes, da MS EULA ni nad evropsko zakonodajo. A si trol, al si res tolk trd v glavi? Kaj tam pise, je nepomembno, ce zakonodaja pravi drugace. BO slo?

Mislim, da nisi noben pravnik in pač tvoje mnenje je pač samo to. Glej Microsofta EULA je veljavna in piše, da je bila objavljena june 2018 in če bi bilo z EULO karkoli narobe bi Microsoft že fasal tožbo. Ti po neki logiki misliš, da veš več kot Microsoft ali EU. Kot pravim EULA je očitno v skladu z EU zakonodajo. In še enkrat bom reko zakaj nihče od teh raznih trgovcev kot so Amazon, Mimovrste, Enaa etc ne prodajajo? Mogoče zato, ker se oni držijo pravil in prodajajo samo legit stuff in ne nek gray market kje serial dobiš na email brez česarkoli drugega.


TROL OR STUPID. Skoda casa.

mtosev ::

49106 je izjavil:

Jaz mam v EULI napisan, da si moraš vtaknit prst v riz ob zagonu. Glej, da je ne boš krišil.

:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Pa izjava, da ce pise v EULA, da je sigurno v skaldu z zakonodajo, je na nivoji 3 letnega otroka, k se brezpogojno verjame:)

Pa se ena cvetka, Amazon warehouse prodaja rabljene racunalnike. Ocitno nisi dobro premislil izjave:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mtosev ::

Hvala bom raje upošteval sellerje, ki prodajajo legit stuff. Na ebayu najdem kr nekaj njih, ki mi prodajo škatleno različico s SKU kodo, ki se ujema z MSovim stuffom.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Komponentko ::

globoko grlo je izjavil:

Mislm eni ste res za na štrik!!!
Namest da bi komponentkota nosil po rokah in bi nam slotekarjem rihtal grafične mal cenej, klene neki jebete z win licencami????

Smrdljivci ste pa pozabil, da je ravno zaradi piratstva win eko tam kjer je!!!

Lopovi!


Kul uporabniki nam tako ali tako pišejo in z njimi se marsikaj zmenimo :) tisti, ki pa ne želijo dobrega deal-a zase in raje kritizirajo vsepovprek, pa nima smisla, da bi se z njimi prerekali

Med drugim, eden od članov naše ekipe je pravnik pred pravniškim državnim izpitom, tako da nas lahko vprašate preko emaila, če kaj ni jasno glede pravnih vprašanj :)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Na ST ni dobro, oglaševat take opreme, ker vemo koliko stane v DE in si znamo samo sestavit PC, ampak svoje področje pa kar obvladate, samo tukaj bo greznica okoli tega.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Osebno si raje sam kupim rabljeno zadevo, ce jo zelim, ali pa izkoristim kaksno akcijo v tujini. Pa tudi pri nas se obcasno najde kaksna dobra ponudba. Veliko ljudi se ne spozna na racunalnike dovolj, da bi bili tega sposobni, se bojijo online nakupov,... Izberes moznosti, ki ustreza tebi in je to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

inzenir1337 ::

Če rabi kdo solidno 6900 XT za 990€:
https://www.mindfactory.de/product_info...

MetalLord ::

Čez par mesecev boš dobil enako hitro 7600 XT z 200W, ta 6900 XT ima špice vse do 600W in rabiš 1200W napajalnik.
S to kartico sem bil tako nategnjen da ni res, kaj naj zdaj delam z 1200W napajalnikom, to ga ne bom nikoli več izkoristil, pa še PCIe Gen5 nima. Potem pa še 2.6% RMA, to pomeni da si lahko 1 mesec brez kartice tako kot sem bil jaz, potem pa res pride že nova generacija. Pa ne samo ta, vse 6800 XT in 6900 XT izgleda da imajo RMA probleme, še najboljša je 6900 XT XFX MERC319 s 4 vrnjenimi od prodanih 580.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

tikitoki ::

1200W napajalnik bo ravno zadosti za nove nVidijine GPUje;)

FlyingBee ::

1200W is the new 550W.
Norci, upam, da bodo Radeonke hitrejše p/W, ker drugače bo nvidia takole srala po nas.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

tikitoki ::

Kar se mene tice, lahko si zataknejo vse GPUje, ki presezejo 200W kamor sonce ne sije. Pravzaprav je ze 100 W vec, k dovolj. Neki za 1440p z do 120 W pa res ne bi smel biti problem leta 2022.

FireSnack ::

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tice, lahko si zataknejo vse GPUje, ki presezejo 200W kamor sonce ne sije. Pravzaprav je ze 100 W vec, k dovolj. Neki za 1440p z do 120 W pa res ne bi smel biti problem leta 2022.

Kako to da si se odločil po watih postavljat mejo?

Avto pa samo do 1l prostornine motorja?
Preprodajalec NFT umetnin

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnack ()

tikitoki ::

FireSnack je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tice, lahko si zataknejo vse GPUje, ki presezejo 200W kamor sonce ne sije. Pravzaprav je ze 100 W vec, k dovolj. Neki za 1440p z do 120 W pa res ne bi smel biti problem leta 2022.

Kako to da si se odločil po watih postavljat mejo?

Avto pa samo do 1l prostornine motorja?


Kako ti odlocas za nakup avtomobila? Sam, da potegne 500 km/h, cetudi tega ne izkoristis, cetudi zre 100 l/h?

45cal ::

Komponentko je izjavil:

45cal je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če mu uspeva prodajat 3060 za 599EUR, medtem ko iz njemačke isti model dobiš za 498,96EUR + poštnina, potem je ta človek zmagovalec.


Na njihovi strani je tista RTX 3060, ki je imela garancijo do aprila 2023 že prodana, ampak ena GTX 3060 za 599EUR pa je še ostala na bolhi, če kdo želi.
https://imgur.com/a/0Ho8tMo
Sem pa na hitro pogledal, če najdem podobno 3060 še kje v SLO ampak ne vem, če je boljša ponudba:|
https://imgur.com/a/CKv5fyw


GPU Pricing Update
MSRP Lowest Price April
GeForce RTX 3070 $500 $730
GeForce RTX 3060 Ti $400 $580
GeForce RTX 3060 $330 $500
GeForce RTX 3050 $250 $315


bo potrebno gledati cene za 2.4., torej april, ko je grafična bila objavljena :) me pa veseli, da se igrate detektiva na naših artiklih. Obiščite nas v poslovalnici, ne bo vam žal

Hvala za odgovor in povabilo. Vidim, da imate precej dela, ker se selite v nove poslovne prostore in se trenutne spletne strani niste dotaknili že nekaj časa tako, da vas ne bi želel preveč motiti, čeprav se dobre kave težko branim.

Ravno iščem komponente za svoj računalnik in glede na to, da ste pripravljeni ponuditi največ za svojo ceno me zanima vaše mnenje.

Rabljen Corsair RM1000 (2014 model) oglašujete za 219€ (kar je verjetno še cena od kriptomanije poleg večine rabljenih napajalnikov v vaši ponudbi) in me zanima v čem je boljši oz. primerljiv od ostalih novih napajalnikov.
https://imgur.com/a/kBq3qT0

Rabljen Aio NZXT X72 oglašujete za 149€ in me zanima kako se primerja z novim X73, ki je nov model z izboljšano (bolj vzdržno in tišjo) pumpo in lepšim/večjim LCD zaslonom.
https://imgur.com/a/pJgM7Av

Rabljeno kamero Logitech C920 HD PRO oglašujete za 85€, kar je ista oz. višja cene kot nova z garancijo.
https://imgur.com/a/M1ujRGh

Kako pa je glede garancije izdelkov? Na tem forumu ste navedli, da za vse stvari nudite garancijo, a na vaši spletni strani je pod izdelki zapisano: »Vsi izdelki pri nas so rabljeni, zato nimajo garancije, razen če imajo izdelki garancijo prvotnega izdajalca.« Če se ne motim pa je sicer lepo, da nudite vračilo oz. odstop od izdelka v 15-ih dneh, ampak kako bo rabljen izdelek deloval po tem času noben ne ve.

Glede časovne omejitve posodabljanja cen vam lahko zgornje malenkost pomaga ali pa tudi ne. Upam pa, da ste potem do stranke vsaj toliko poštni, da ceno znižate. Lahko bi primerjal še ostale stvari ampak biti detektiv ni lahko, tako kot ni lahko biti pravnik pred pravniškim državnim izpitom, čeprav to nima veze z vašimi cenami izdelkov.

Kar se pa tiče nakupov izdelkov pri vas, osebno ne bi načeloma nikoli rekel ne, če bi bila ponudba rabljenih izdelkov cenovno ugodna. Zanimivo mi je le to, da omenjate kako se nakup rabljene robe splača, a (nekatere) vaše cene niso odraz tega poslanstva.

Namest da bi komponentkota nosil po rokah in bi nam slotekarjem rihtal grafične mal cenej, klene neki jebete z win licencami????

Glede tega bi še tudi omenil, da mi je malce smešno, ko npr. grafično kartico v vaši ponudbi oglašujete za 550€, osebi na Bolhi pa bi za odkup enake ponudili 350€ in bi se nato pri vas znašla v ponudbi za uganite koliko.

Lep pozdrav.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

meho7 ::

Saj to se je verjetno zgodilo tukaj
Lani Avgusta je pod pretvezo, da je gamer kupil od nekega uporabnika na Joker mnenjalniku 6800xt taichi za 800€ - nove so se takrat prodajale v Nemciji za 1300€+

Burekdober=komponentko?

Iscejo/zicajo za dobre deale po raznih tehnicnih forumih ter potem preprodajajo za visje cene.

FlyingBee ::

Itak, kako pa misliš, da se služi, da kupuješ dražje, prodajaš ceneje. Kupci preplačajo, če se ne mislijo potruditi in sami kaj poiskati in sestaviti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

m0LN4r ::

Komponentko je izjavil:

Retail licence, OEM so vezane na specifično strojno opremo

Licence so uradne od Microsofta

Jaz nisem to vprasal.
Jaz sem vprasal, ce so to end-user consumer licence.

Torej, ce kupim dobim tisto lepo licno skatlico z vodnim zigom gor?
Takle izgleda:
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Komponentko je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

Mislm eni ste res za na štrik!!!
Namest da bi komponentkota nosil po rokah in bi nam slotekarjem rihtal grafične mal cenej, klene neki jebete z win licencami????

Smrdljivci ste pa pozabil, da je ravno zaradi piratstva win eko tam kjer je!!!

Lopovi!


Kul uporabniki nam tako ali tako pišejo in z njimi se marsikaj zmenimo :) tisti, ki pa ne želijo dobrega deal-a zase in raje kritizirajo vsepovprek, pa nima smisla, da bi se z njimi prerekali

Med drugim, eden od članov naše ekipe je pravnik pred pravniškim državnim izpitom, tako da nas lahko vprašate preko emaila, če kaj ni jasno glede pravnih vprašanj :)

Mene to sploh ne zanima.
Mene samo zanima, ce dobim produkt tisti v zapecateni skatlici ali pa eno kodo na naprintanem papirju ali kaj tocno dobim, ko kupim?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

darck ::

scipascapa je izjavil:

"GRAFIČNA KARTICA"....

https://webshop.asus.com/de/5383/BUNDLE...


A se niso lansko leto take kartice vrtele po več kot enkrat višji ceni in koliko je sploh bila ali naj bi v štartu stala taka kartica?? A je smoterno čakati,da bo taki kartici še padla cena dol?

scipascapa ::

cene je dobra, morda lahko kaj še pade...sploh ko se bliža 40x0 serija.
MSRP 3080 je 699€ cca...Za FE model.

MetalLord ::

FE je FE, tale TUF ima MSRP verjetno okoli $800, kar je pa ravno nemških 900EUR (tečaj dolarja 0,95 x davek 1,19). Nimam pojma kje se pogleda MSRP-je AIB kartic, na uradnih straneh jih ni. Ampak $700 sigurno ni nikoli imela, vem pa da je ASUS enkrat vmes naznanil podražitev.
Kartici sigurno ne bo več dosti padla cena, 700EUR ne bo nikoli, 800EUR pa težko verjetno. Bolj je problem da boš za 900EUR čez 5 mesecev skoraj sigurno že dobil boljšo 4070 12GB. Pa to je res max max cena, po vsej verjetnosti bo manj kot toliko, ampak da bo 700EUR kot je bila 3070 pa tudi močno dvomim, tako da nekje v tem območju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Mato989 ::

glavno vprašanje je, ali se splača počakat 40 serijo ali letos kupit 30 serijo recimo 3080ko =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

scipascapa ::

Čakam na novo serijo....pride, čakam na padec cene, gre gor...čakam in ne do čakam :)

mtosev ::

Kmalu bo že 4000 series pa bodo ljudje hoteli imeti to novo serijo in tudi pritoževali se bodo nad ceno grafe.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

Pa cene so še katastrofalno velike za starejše modele zakaj potem tudi njim ne padajo dol ampak samo zadnje serije. Recimo neka GTX 1660 Super je drek proti 3070 a na koncu bodo že skupaj pri ceni.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

glavno vprašanje je, ali se splača počakat 40 serijo ali letos kupit 30 serijo recimo 3080ko =)

Ne,
Ne splača se sedaj kupiti 3080.
Serija 4000 pride letos in bo zagotovo dražja kot 3000 serija, cene bodo počasi padale.. Tako da če verjameš marketingu bo serija 4000 2x hitrejša od 3000 serije, samo cena bo ? Tako da
Kar kupiš, če se ti ,mudi na nivoju 3060 in počakaš da pride serija 4000, počakaš da cene padejo in boš še vedno ko boš za božička kupoval 4000 serijo izgubl bistveno manj in pridobil bistveno več, kot če greš danes v nakup 3080 serijo.

Relano se ne splča kupovati grafičnih, če je previdena objava/najava novih grafičnih verjetno do avgusta, verjento julij ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Komponentko ::

45cal je izjavil:

Komponentko je izjavil:

45cal je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Če mu uspeva prodajat 3060 za 599EUR, medtem ko iz njemačke isti model dobiš za 498,96EUR + poštnina, potem je ta človek zmagovalec.


Na njihovi strani je tista RTX 3060, ki je imela garancijo do aprila 2023 že prodana, ampak ena GTX 3060 za 599EUR pa je še ostala na bolhi, če kdo želi.
https://imgur.com/a/0Ho8tMo
Sem pa na hitro pogledal, če najdem podobno 3060 še kje v SLO ampak ne vem, če je boljša ponudba:|
https://imgur.com/a/CKv5fyw


GPU Pricing Update
MSRP Lowest Price April
GeForce RTX 3070 $500 $730
GeForce RTX 3060 Ti $400 $580
GeForce RTX 3060 $330 $500
GeForce RTX 3050 $250 $315


bo potrebno gledati cene za 2.4., torej april, ko je grafična bila objavljena :) me pa veseli, da se igrate detektiva na naših artiklih. Obiščite nas v poslovalnici, ne bo vam žal

Hvala za odgovor in povabilo. Vidim, da imate precej dela, ker se selite v nove poslovne prostore in se trenutne spletne strani niste dotaknili že nekaj časa tako, da vas ne bi želel preveč motiti, čeprav se dobre kave težko branim.

Ravno iščem komponente za svoj računalnik in glede na to, da ste pripravljeni ponuditi največ za svojo ceno me zanima vaše mnenje.

Rabljen Corsair RM1000 (2014 model) oglašujete za 219EUR (kar je verjetno še cena od kriptomanije poleg večine rabljenih napajalnikov v vaši ponudbi) in me zanima v čem je boljši oz. primerljiv od ostalih novih napajalnikov.
https://imgur.com/a/kBq3qT0

Tega že ene 2 meseca ni več, mislim pa da smo jih na koncu dali za ene 150-160 :) ampak ne posodabljamo strani ker imamo dovolj drugega dela, nova website prihaja v roku parih tednov

Rabljen Aio NZXT X72 oglašujete za 149EUR in me zanima kako se primerja z novim X73, ki je nov model z izboljšano (bolj vzdržno in tišjo) pumpo in lepšim/večjim LCD zaslonom.
https://imgur.com/a/pJgM7Av

Je že zdavnaj prodano, misli mda je bilo na koncu za ene 100 EUR

Rabljeno kamero Logitech C920 HD PRO oglašujete za 85EUR, kar je ista oz. višja cene kot nova z garancijo.
https://imgur.com/a/M1ujRGh

prodana že kakšno leto nazaj, cena je bila takrat izjemno ugodna saj so cene med korono poskočile in kamer ni bilo nikjer na zalogi

Kako pa je glede garancije izdelkov? Na tem forumu ste navedli, da za vse stvari nudite garancijo, a na vaši spletni strani je pod izdelki zapisano: »Vsi izdelki pri nas so rabljeni, zato nimajo garancije, razen če imajo izdelki garancijo prvotnega izdajalca.« Če se ne motim pa je sicer lepo, da nudite vračilo oz. odstop od izdelka v 15-ih dneh, ampak kako bo rabljen izdelek deloval po tem času noben ne ve.

bo navedeno na novem website:) sneak peak: https://ibb.co/5BwFWf5

Glede časovne omejitve posodabljanja cen vam lahko zgornje malenkost pomaga ali pa tudi ne. Upam pa, da ste potem do stranke vsaj toliko poštni, da ceno znižate. Lahko bi primerjal še ostale stvari ampak biti detektiv ni lahko, tako kot ni lahko biti pravnik pred pravniškim državnim izpitom, čeprav to nima veze z vašimi cenami izdelkov.

Kar se pa tiče nakupov izdelkov pri vas, osebno ne bi načeloma nikoli rekel ne, če bi bila ponudba rabljenih izdelkov cenovno ugodna. Zanimivo mi je le to, da omenjate kako se nakup rabljene robe splača, a (nekatere) vaše cene niso odraz tega poslanstva.

Namest da bi komponentkota nosil po rokah in bi nam slotekarjem rihtal grafične mal cenej, klene neki jebete z win licencami????

Glede tega bi še tudi omenil, da mi je malce smešno, ko npr. grafično kartico v vaši ponudbi oglašujete za 550EUR, osebi na Bolhi pa bi za odkup enake ponudili 350EUR in bi se nato pri vas znašla v ponudbi za uganite koliko.

Podjetje ima s prodajo povezan 22% ddv, odštej od 550 eur 22% ddv pa vidiš našo maržo, to pa mora pokriti garancijo, plače, stroške firme itd

Lep pozdrav.:)


Še ena anekdota: Zadnjič smo enemu slo techovcu dali BeQuiet 1200W za 120 EUR. Je prišel, da je videl, da nas po netu kritizirajo, pa smo rekli, verjetno je to slo-tech, saj imamo povsod drugoh dobro ime, pa ga je kar malo zatrokiralo od kod so nam te stvari jasne. Pa smo mu povedali, da cen nismo posodabljali že X časa in smo preverili aktualne cene na bolhi in znižali ceno izdelka pod aktualno ceno na bolhi.

Nas veseli, da imamo lahko normalno debato brez provokacij :)
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

Hja, bo treba bolj ažurno posodabljati cene, a ne, pa boste na boljšem glasu.

bedarija ::

probajo s takimi cenami dokler jih kdo ne skritizirai, potem se pa ven vlečejo z anekdotami. jaz osebno dam raje 100€ za nov 650w napajalnik z 10 letno garancijo.

MetalLord ::

Mr.B je izjavil:

Kar kupiš, če se ti ,mudi na nivoju 3060 in počakaš da pride serija 4000, počakaš da cene padejo in boš še vedno ko boš za božička kupoval 4000 serijo izgubl bistveno manj in pridobil bistveno več, kot če greš danes v nakup 3080 serijo.

2060 12GB ali RX 6600 za 330-340€ v MF se mi zdita kot dobra stop gap grafična, če pač res nekaj nujno rabiš.
Sem že hotel napisati 3050, ampak sedaj vidim da je 2060 12GB enako hitra kot RX 6600, 3050 je pa 20-25% slabša. Tako da sploh ne vem kje je point te 3050 za več kot 250€, funkcij tudi nima nič več kot serija 20.

inzenir1337 ::

Lahko zrihta kdo preko računa na firmo tole?
https://www.mindfactory.de/product_info...

Dam 950€ na roko.

darck ::

kaj pa potem GTX 1660 Super tista je še manj vredna pa jo nikjer ne dobiš za ne vem kako pametno ceno.


 1

1

Mr.B ::

MetalLord je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Kar kupiš, če se ti ,mudi na nivoju 3060 in počakaš da pride serija 4000, počakaš da cene padejo in boš še vedno ko boš za božička kupoval 4000 serijo izgubl bistveno manj in pridobil bistveno več, kot če greš danes v nakup 3080 serijo.

2060 12GB ali RX 6600 za 330-340€ v MF se mi zdita kot dobra stop gap grafična, če pač res nekaj nujno rabiš.
Sem že hotel napisati 3050, ampak sedaj vidim da je 2060 12GB enako hitra kot RX 6600, 3050 je pa 20-25% slabša. Tako da sploh ne vem kje je point te 3050 za več kot 250€, funkcij tudi nima nič več kot serija 20.

Na amazon.de dobiš XFX Qick 319 Black 12GB GDDR6 HDMI 3XDP RX-67XTYPBDP za 583€.
Verjetno bo šlo še nižje, toda razlika med 6600XT proti 6700XT je 80FPS vs 105FPS pri 1440p
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

45cal ::

Hja, bo treba bolj ažurno posodabljati cene, a ne, pa boste na boljšem glasu.

probajo s takimi cenami dokler jih kdo ne skritizirai, potem se pa ven vlečejo z anekdotami.

Če že res nimajo trenutno časa s prilagoditvijo cen zaradi selitve v nove prostore in na novo stran potem pa bomo počakali in videli, če se bo pozneje kaj spremenilo:).
Ceno svojim izdelkom lahko postavijo kakršno koli želijo, tako kot jo lahko vsi. Drugo je, ko taki ponudbi oz. cenam pravijo, da se nakup splača. To je tista siva meja, ki mi ne diši preveč, podobno kot marketing: "RTX 3060 ima 12GB, kar je več kot dražje RTX 3060Ti, 3070, 3070Ti."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

MetalLord ::

Sem dobil ravnokar na mail, nekatere cene so še boljše kot v DE:
https://eigre.si/razprodaja-grafik

Sheteentz ::

3080 pod jurja, lepo tole. ampak verjetno samo po en ali dva izdelka na zalogi.

globoko grlo ::

A 3070 ti res rab 750w?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FlyingBee ::

Priporočljivo, predvsem za napajalnike okoli 50eur, drugače bi moral kakovosten gold napajalnik 550W normalno prenesti 3070ti, odvisno od ostalih komponent.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

globoko grlo ::

600W 80+ evga mam, če prav sem skor zihr, da sm hotu met 650W, eh
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

FlyingBee ::

Si pa poceni prišel skozi. Moralo bi delati brez problema.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Mato989 je izjavil:

glavno vprašanje je, ali se splača počakat 40 serijo ali letos kupit 30 serijo recimo 3080ko =)


Reskiras v obeh primerih.
So mtosev-a klincali, ko je takrat kupu 2080Ti lih pred izidom 30xx, pa so cene poletele in je mtosev dejansko naredu hud deal takrat, ker so tudi cene 20xx poletele v nebo.

bedarija je izjavil:

probajo s takimi cenami dokler jih kdo ne skritizirai, potem se pa ven vlečejo z anekdotami. jaz osebno dam raje 100€ za nov 650w napajalnik z 10 letno garancijo.


Eni pa mislite da bi drugi mogli delat za dzabe. Vsaka firma in vsak clovek dela za denar. Za gust so samo hobiji, sex in zuranje 8-)

meho7 ::

klinker je izjavil:

Mato989 je izjavil:

glavno vprašanje je, ali se splača počakat 40 serijo ali letos kupit 30 serijo recimo 3080ko =)


Reskiras v obeh primerih.
So mtosev-a klincali, ko je takrat kupu 2080Ti lih pred izidom 30xx, pa so cene poletele in je mtosev dejansko naredu hud deal takrat, ker so tudi cene 20xx poletele v nebo.

bedarija je izjavil:

probajo s takimi cenami dokler jih kdo ne skritizirai, potem se pa ven vlečejo z anekdotami. jaz osebno dam raje 100€ za nov 650w napajalnik z 10 letno garancijo.


Eni pa mislite da bi drugi mogli delat za dzabe. Vsaka firma in vsak clovek dela za denar. Za gust so samo hobiji, sex in zuranje 8-)

Niti ne overpriced 3070 je bila se vedno cenejsa kot pa 2080ti, ki so se prodajale od 1100€ naprej.

FlyingBee ::

Mtosev je 2080super, ne 2080ti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

O ja, o tej legendarni mtosevovi anekdoti se bo govorilo še stoletja. Fant nas je res dobro ugnal v kozji rog. :)

Drgač pa, čakat na 4000 ali kupit?

Fora je, da letos izidejo le 4070++++ kartice, ki bodo precej dražje.. Verjetno se ne motim, če predpostavim 50-100% višjo ceno od predhodnic.. Če bo oktobra RTX3070 stala 500€, RTX4070 pa 1000€, kaj to pomeni za vas v tem trenutku? Se splača čakat, in katero od teh dveh bi v mojem hipotetičnem primeru kupili oktobra? :=)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

globoko grlo ::

Ja kaj pa vem, na e-igre je 3070ti 763€. A čakat na morebiten padec na 500€ konc leta?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB
««
171 / 197
»»