» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
142 / 197
»»

hamez66 ::

45cal je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Sej lahko kupite 4gb verzijo kartic (580/480/470/570) ali 1060 3gb, te se brez težav dobi za 100 in manj eur.

Torej razlika med rabljeno 580 8gb in 4gb verzijo je 100€? Je mogoče zaradi rudarjenja kriptovalut?


Ja, ker se s 3gb in 4gb ne da več rudarit ethereuma (oz. če si na linuxu se trenutno še da z zmanjšano učinkovitostjo, s 3gb pa že dolgo ne več).

45cal ::

gddr85 je izjavil:

45cal je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Sej lahko kupite 4gb verzijo kartic (580/480/470/570) ali 1060 3gb, te se brez težav dobi za 100 in manj eur.

Torej razlika med rabljeno 580 8gb in 4gb verzijo je 100€? Je mogoče zaradi rudarjenja kriptovalut?

nima veze ram, ker 8gb ti ne naredi karte magično hitrejše kr za 25%+

Torej večje razlike v zmogljivosti ni. Cena pa je vseeno tako različna med 4gb in 8gb. Kot je hamez66 pravilno zadel bistvo je, da se s samo 4gb ne da več učinkovito rudarit ethereuma. Če eden, da rx580 za 250€+ potem zakaj ne bi še nekdo drug dal kakšne 1060 za malce manjšo ceno... In potem se tako začnejo višati cene.

gddr85 ::

minerji mogoče vzamejo, da bi pa dans za desktop eno znucano 580 8gb vzel za 200 bucks morš bit pa tud specialc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

45cal ::

D3m ::

Get over it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Furbo ::

Eh kdor si ne more kupit ene grafe na tri leta naj pač ne gejma, ampak dela, pa bo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Glugy ::

ne more ali noče glede na to da so zmogljivost generacijskega srednjega razreda zaklenil za ceno višjega cenovnega razreda? Je razlika med tem če lahko kupiš pa nočeš ker te žejnega čez vodo peljejo al pa tem da ne moreš ker imaš takšno nakupovalno mrzlico da ti zmanjka denarja za grafično.

DarwiN ::

Jeba je, ker je kombinacija mining+corona+konzole privedla do tega, da so cene kartic ~50% previsoke. In tako kdor danes kupi kartico, bo vrgel veliko denarja proč, saj se bodo po tej krizi cene spustile na pričakovane vrednosti. In če si vajen smotrno ravnati z denarjem, imaš zdaj problem, a ne? Marsikdo bi lahko kupil, pa mu ta princip ne dopušča. Danes plačat 750€ za RTX3070, čez 3 mesece bo pa morebiti 500€.. :|
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Konlov ::

Jaz RTX3080 že dva meseca lepo furam in se res močno tresem, kdaj bodo cene padle pod 950€...

DarwiN ::

Sej imaš cel spekter ljudi.. Na eni skrajnosti so tisti, ki se jajčkajo za vsak cent, na drugi pa YOLO posamezniki... Ti si na tem spektru pač bliže slednjim. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

Pa se tretja grupa, ki proda obstojeco grafiko, ki je sedaj hudo precenjena in caka na pocenitve novih :)
#brezpodpisa

A110 ::

Jaz sem razmišljal da bi zdaj prodal svojo rx580 8gb za nekje 200 (kupil 2 leti nazaj za 150) in menjal izključno ker rabim grafično s CUDA cori. Ampak spet, trenutno nebi dobil ustrezne grafične za podoben denar + mogoče 100e in zato raje ostajam na RX580 in zraven še minam. Mogoče se mi pa na ta račun kupi nova grafična :D

DarwiN ::

hojnikb je izjavil:

Pa se tretja grupa, ki proda obstojeco grafiko, ki je sedaj hudo precenjena in caka na pocenitve novih :)

Tak smo nekoč počeli, ampak je bila zadeva precej bolj poenostavljena.. Rabljeno si tukaj prodal in skočil po novo komponento v Pelugo v Graz, kjer si na meji dobil povrnjen še mehrwertsteuer (DDV). Pa si dobil staro za novo, brez da bi kaj dost doplačal. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Horas ::

DarwiN je izjavil:

Jeba je, ker je kombinacija mining+corona+konzole privedla do tega, da so cene kartic ~50% previsoke. In tako kdor danes kupi kartico, bo vrgel veliko denarja proč, saj se bodo po tej krizi cene spustile na pričakovane vrednosti. In če si vajen smotrno ravnati z denarjem, imaš zdaj problem, a ne? Marsikdo bi lahko kupil, pa mu ta princip ne dopušča. Danes plačat 750€ za RTX3070, čez 3 mesece bo pa morebiti 500€.. :|


js zmeraj bolj dvomim v to nižanje cen čez par mescov. kvečjemu bojo ostale iste, ali pa res čist minimalno da bojo šle dol največ 5-10% kar je isto kot nič za mene
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

rkobarov ::

koliko je trenutno vredna 1070? asking for a friend :D
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

hojnikb ::

rkobarov je izjavil:

koliko je trenutno vredna 1070? asking for a friend :D

200+
#brezpodpisa

45cal ::

DarwiN je izjavil:

Jeba je, ker je kombinacija mining+corona+konzole privedla do tega, da so cene kartic ~50% previsoke. In tako kdor danes kupi kartico, bo vrgel veliko denarja proč, saj se bodo po tej krizi cene spustile na pričakovane vrednosti. In če si vajen smotrno ravnati z denarjem, imaš zdaj problem, a ne? Marsikdo bi lahko kupil, pa mu ta princip ne dopušča. Danes plačat 750€ za RTX3070, čez 3 mesece bo pa morebiti 500€.. :|

Se popolnoma strinjam s skoraj vsem razen tega, da naj bi cene padle za toliko. Kot pravi Horas bodo mogoče za ~10%. MSRP je bil tako ali tako od samega začetka praktično laž. Poleg tega bo Asus še zvišal cene in za njimi mogoče še ostali proizvajalci.

45cal ::

hojnikb je izjavil:

rkobarov je izjavil:

koliko je trenutno vredna 1070? asking for a friend :D

200+

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
Trenutno, ja 200€+... Pa ne, da mi je tisith par EUR več težko dati ampak iz principa ne bi. Podobno kot ne bi plačal isto ceno za enak model avta, ki ima 50.000km ali 80.000km.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

DarwiN ::

45cal je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Jeba je, ker je kombinacija mining+corona+konzole privedla do tega, da so cene kartic ~50% previsoke. In tako kdor danes kupi kartico, bo vrgel veliko denarja proč, saj se bodo po tej krizi cene spustile na pričakovane vrednosti. In če si vajen smotrno ravnati z denarjem, imaš zdaj problem, a ne? Marsikdo bi lahko kupil, pa mu ta princip ne dopušča. Danes plačat 750€ za RTX3070, čez 3 mesece bo pa morebiti 500€.. :|

Se popolnoma strinjam s skoraj vsem razen tega, da naj bi cene padle za toliko. Kot pravi Horas bodo mogoče za ~10%. MSRP je bil tako ali tako od samega začetka praktično laž. Poleg tega bo Asus še zvišal cene in za njimi mogoče še ostali proizvajalci.


Lahko samo špekuliramo, ampak pomoje se bodo spustile blizu msrp cen. Vprašanje edino kdaj. :)

Če je lahko Nvidia v 2020 prodajala FE kartice po msrp cenah (pravzaprav imajo še zdaj msrp cene, ampak jih seveda ni na zalogi), zakaj jih nebi mogli tudi v letu 2021?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

fopi ::

Meni recimo niso taki problem cene. Problem je ker nove niso dobavljive. Tako se rabljene, brez garancije, prodajajo za ceno novih. Ce stane nova sedaj 500 eur namesto prejšnjih 300 eur, hkrati pa se prodaja rabljena za 500 eur. Tu ni logike, oz meni osebno se ne zdi smiselno zdaj kupovati. Tudi če bodo cene čez 2 meseca iste, boš pa vsaj dobil novo za tako ceno kot sedaj rabljeno.

Magic1 ::

Tako je stanje na trgu. Na mimivrste imajo 260 grafičnih gor. Od tega je na zalogi gtx1030, gtx1050 ti(180!), gtx1650(200), quadroti in 3070(930€) in 3090(2k). Sedaj pa izberi kaj pametnega...
Magic

Kvinta ::

S Quadro se ravno tak da igre igrat 3070 pa kolkor gledam so po 750€ torej če jo maš 5 let te to stane ene 12€ na mesec samo ne folk ma raje telefon za 30€ na mesec polj pa pravijo da so grafične kartice drage:))
A.C.A.B

Magic1 ::

Ja seveda, ker vsi rabimo grafično za 750€+. Zakaj si pa raje avto ne nabaviš boljši, ali pa stanovanje/hišo? Trenutno je pač stanje tako, da moraš res nujno rabit nekaj najnovejšega, da greš v nabavo. Itak pa rabiš cel sistem dokaj nov za tako grafično, kar pa tudi ni za dobit pod +30% dadatku.
Magic

Kvinta ::

Samo sem hoto povedat da je na dolgi rok gledano kartica za 1k dokaj poceni zadeva.

Avto mam jaz zelo dober boljši od marsikoga tu>:D
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

45cal ::

fopi je izjavil:

Meni recimo niso taki problem cene. Problem je ker nove niso dobavljive. Tako se rabljene, brez garancije, prodajajo za ceno novih. Ce stane nova sedaj 500 eur namesto prejšnjih 300 eur, hkrati pa se prodaja rabljena za 500 eur. Tu ni logike, oz meni osebno se ne zdi smiselno zdaj kupovati. Tudi če bodo cene čez 2 meseca iste, boš pa vsaj dobil novo za tako ceno kot sedaj rabljeno.


Skoraj vse kar je trenutno rabljeno (gtx1060 6gb asking price 150€+, ipd.) je po ceni praktično kot, da bi kupoval od scalperjev. Če trenutno nisi na neki intel UHD se lahko počaka vsaj še nekaj časa za new stuff. Problem, ker noben ne ve prav točno kdaj naj bi se razmere ustalile. Ampak raje počakam npr. 3 mesce, da sem z nakupom zadovoljen 4+ leta, kot pa kupit sedaj nekaj precenjenega in videt čez 3 mesce, da sem se zafrknil s staro robo. Če kupiš kartico za približno take cene kot se trenutno rabljeno prodaja... a fool and his money are soon parted:).

Kvinta je izjavil:

Samo sem hoto povedat da je na dolgi rok gledano kartica za 1k dokaj poceni zadeva.

Avto mam jaz zelo dober boljši od marsikoga tu>:D

"The more you buy, the more you save":D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

tikitoki ::

Problem je, da lahko taksno stanje traja celo leto :S.

45cal ::

tikitoki je izjavil:

Problem je, da lahko taksno stanje traja celo leto :S.

Hja, poskušajmo biti vsaj malo bolj optimistični in kot pravi ternovšek: "razmišljajte s svojo glavo":)...

45cal ::

D3m ::

400 EUR. HOLY FUCK.
|HP EliteBook|R5 6650U|

45cal ::

D3m je izjavil:

400 EUR. HOLY FUCK.

Hahahaha... ja, pol se te cene rabljenih sploh ne zdijo tolk slabe, ko pa se prodaja basic single fan gtx1660S za toliko:)).

Horas ::

al pa funtech ko ma 580 za 404€ :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

45cal ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

tikitoki ::

Sej je jasno kaj je za to odlocitvijo. Vohajo kriptomanijo in zelijo del pogace.

FireSnake ::

Alessio983 je izjavil:

Pozdrav

prosim še za 1 pomoč. Kakšno grafično do max 500. Sedja imam GTX 1060 in žal na 32 col 144 ekranu ne gre skozi

I7 10700 K
ASUS Z490 P
DDR 3600 cl 16 ripjaw


Trenutno so cene grafičnih tako podivjale (beri zgoraj), da za ta denar ne boš dobil nič kaj hitrejšega.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

45cal ::

FireSnake je izjavil:

Alessio983 je izjavil:

Pozdrav

prosim še za 1 pomoč. Kakšno grafično do max 500. Sedja imam GTX 1060 in žal na 32 col 144 ekranu ne gre skozi

I7 10700 K
ASUS Z490 P
DDR 3600 cl 16 ripjaw


Trenutno so cene grafičnih tako podivjale (beri zgoraj), da za ta denar ne boš dobil nič kaj hitrejšega.


https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
Trenutno beži stran kolikor te noge nesejo od novega in še posebej rabljenega...
Če sedaj razmišljaš o novi grafi jo boš najverjetneje nažalost preplačal "plain and simple". Kupil bi jo v tem času (modra črta).
In razumem, da tisti, ki trenutno RES rabi nek gpu bo pač plačal kolikor je pripravljen. Bodisi za razumno ceno ali pa tako kjer prodajalcu častiš še vsaj 50€+.

easyrider3 ::

Kako močna grafična kartica pa naj bi bila,če je resolucija maksimalno na Full HD in Hertzi sploh niso pomembni za monitor z 60 Hz ali morda 75Hz in pa za igro kot je

Sniper Ghost warrior 2 in 3 pa recimo kakšna dirkaška igra Forza motorsport 7,Project CARS 2,Forza Horizon 4 ali kaka F1.

 Sniper

Sniper



 Sniper 3

Sniper 3

45cal ::

easyrider3 je izjavil:

Kako močna grafična kartica pa naj bi bila,če je resolucija maksimalno na Full HD in Hertzi sploh niso pomembni za monitor z 60 Hz ali morda 75Hz in pa za igro kot je

Sniper Ghost warrior 2 in 3 pa recimo kakšna dirkaška igra Forza motorsport 7,Project CARS 2,Forza Horizon 4 ali kaka F1.

 Sniper

Sniper



 Sniper 3

Sniper 3


Kakšna 1660S za okoli 250€ bi bila v redu... ČE bi bila 250€:( Imaš na spletu oz. yt 1000+ benchmarks za perf. v teh igra. Najdeš kakšno grafo, ki je v tvojem cenovnem razredu, pogledaš yt, če okej poganja te igre itd.
Drugače pa upam, da ne kupuješ grafe, da boš lahko igral samo te igre, ampak eno da se vsaj malo "future-proofaš".

Alessio983 ::

no ker sem mutil sem pa tja sem se odločil iz gtx 1060 iti na RX5600XT (450€), soloh nevem koliko so bile prej, vrjetno toliko cenje tudi ne ... jo pa prodajam tudi pod maili oglasi :D

D3m ::

Bile so 290€.

But hey....itak je pomankanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Alessio983 je izjavil:

no ker sem mutil sem pa tja sem se odločil iz gtx 1060 iti na RX5600XT (450€), soloh nevem koliko so bile prej, vrjetno toliko cenje tudi ne ... jo pa prodajam tudi pod maili oglasi :D


Po 240 EUR si jih dobil pred nekaj meseci. Tak, da kar pogumno v nakup.

Alessio983 ::

itak ja sej vsi vemo ... pod 400 je ni bilo že lep čas, mi je že žal da sem sploh omenil kaj, v tujini so ble v najboljših časih ja pa tu pri nam ni šans

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Sicer bi bilo boljše, da bi počakal in pač igral na nižjih nastavitvah, ker tudi 5600XT ni ravno dovolj dobra kartica za 1440p@144Hz monitor oz. bo "komaj za silo za nekaj časa".

Ampak boš pa tudi za obstoječo 1060@6Gb dobil precej več kot bi dobil sicer.. Verjetno tudi teh zahtevanih 170€. V normalnih okoliščinah bi dobil 100€, mogoče še toliko ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

easyrider3 ::

Evo tukaj jo imaš izpod 400 Eur.

Grafična kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Pulse BE OC, 6GB, GDDR6 384 EUR NA ZALOGI
https://si.links.eu/graficna-kartica-pc...

Dajte povedat za rabljeno kartico kaj je od tega najbolje:

-RX 570 4GB (SAPPHIRE NITRO +) 99 EUR
-RX 580 4GB XFX 120 EUR
-Powercolor Red Devil RX 470 4GB 75 EUR
-GTX 1060, 3GB 120 EUR

D3m ::

RX 580

Če dobiš RX 590 še bolje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ebu-Bekr ::

ne splaca se kupovat komponente zdej trenutno so stvoari prevec drage pocakajte par mesecev

gddr85 ::

easyrider3 je izjavil:

Evo tukaj jo imaš izpod 400 Eur.

Grafična kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Pulse BE OC, 6GB, GDDR6 384 EUR NA ZALOGI
https://si.links.eu/graficna-kartica-pc...

Dajte povedat za rabljeno kartico kaj je od tega najbolje:

-RX 570 4GB (SAPPHIRE NITRO +) 99 EUR
-RX 580 4GB XFX 120 EUR
-Powercolor Red Devil RX 470 4GB 75 EUR
-GTX 1060, 3GB 120 EUR

rx580, še mal naviješ pa prideš na 590 rang, če imaš seveda kolker tolk spodoben psu

DarwiN ::

... pa hišo zavarovano proti požaru. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Argica ::

-RX 580 4GB XFX 120 EUR

tole ni tok slaba cena

45cal ::

Načeloma tudi gtx1060 je okej...ish, ampak 3gb vram te potencialno cockblocka in pa definitivno ne za to ceno, ko bi v normalnih okoliščinah lahko dobil 1060 6gb za ~100€. Drugače pa ja, rx580 je od teh še najboljša izbira. Itak pa probaj še znižat ceno, če se le da:).

Nyana ::

easyrider3 je izjavil:

Evo tukaj jo imaš izpod 400 Eur.

Grafična kartica PCI-E SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Pulse BE OC, 6GB, GDDR6 384 EUR NA ZALOGI
https://si.links.eu/graficna-kartica-pc...


Soliden deal tale nova RX 5600 XT za 384€ v teh kriznih gpu časih.
Pravkar je nekdo enako kartico objavil pod malimi oglasi za 480€ :))
««
142 / 197
»»