» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
193 / 197
»»

hariscorale ::

Kroos je izjavil:

Ena 1080, ki sem jo našel, je tale za 250 eur: https://komponentko.si/graficne-kartice..., drugo EVGA 1080Ti sem pa res našel na Bolhi za 200 eur.

A ni za tak budget potem že skoraj bolje, če vzamem npr. RX6600 za 200 eur https://komponentko.si/rx-6600/amd-rx-6...?

Bo procesor te novejše grafične kartice (npr. RX6600) precej throttlal?


Glede na tvoje znanje, si se obrnil na super trgovino, po mojem je pri njih za stranko najbolje poskrbljeno. S frendom sva tm že od njihovga začetka 2021 pa jim gre kvaliteta samo gor. No, mogoč majo zdj malo manj časa za kakšen pogovor, ker vedno, ko prideš v njihovo skladišče, je tm notr nafukanih tolk strank, da ne veš kam bi stopil

Kroos ::

Hvala vsem za odgovore. RX6600 ima res to prednost, da ima zelo nizek TDP, kar je fino, ker nimam ne vem kako hudega napajalnika. Priznam pa, da je 1080Ti res zver.

hariscorale, se strinjam. Kar sem imel do sedaj opravka z ekipo Komponentka, so bili zelo ustrežljivi, pa zelo radi so se zapletli v kakšen pogovor oz. razložili so mi vse živo. :)

hariscorale ::

Kroos je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. RX6600 ima res to prednost, da ima zelo nizek TDP, kar je fino, ker nimam ne vem kako hudega napajalnika. Priznam pa, da je 1080Ti res zver.

hariscorale, se strinjam. Kar sem imel do sedaj opravka z ekipo Komponentka, so bili zelo ustrežljivi, pa zelo radi so se zapletli v kakšen pogovor oz. razložili so mi vse živo. :)


me veseli, da imamo vsi enako izkušnjo (no, vsaj tisti, ki dejansko imamo real life izkušnjo s Komponentko in ne pišemo kritik samo preko forumov, brez, da bi jih vsaj enkrat obiskali)

scipascapa ::

malo poglejte ajpes, e-bonitete od njih pa takoj vse jasno.

Blinder ::

Kroos je izjavil:

Ena 1080, ki sem jo našel, je tale za 250 eur: https://komponentko.si/graficne-kartice...


kaj sploh gledaš komponentkota? Komponentko je kot tista firma sosed izpred 15 let. Ponujajo oderuške cene in njihove stranke so laiki, kateri si ne znajo pogledat drugje, koliko je kakšna stvar vredna. IN jo zato preprlačajo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tikitoki ::

Kroos je izjavil:

Ena 1080, ki sem jo našel, je tale za 250 eur: https://komponentko.si/graficne-kartice..., drugo EVGA 1080Ti sem pa res našel na Bolhi za 200 eur.

A ni za tak budget potem že skoraj bolje, če vzamem npr. RX6600 za 200 eur https://komponentko.si/rx-6600/amd-rx-6...?

Bo procesor te novejše grafične kartice (npr. RX6600) precej throttlal?


Dodas 40 EUR total n vzames rx 6650 xt

DarwiN je izjavil:

Pusti stara požrešna jajca, ki so bila tudi po 5 ali več let 24/7 v rudniku.

Če gledaš rabljene, imaš na bolhi 3060@12gb za 210 oz. 200EUR...


Ce je Cena prava in mozen test. Po napihnien h cenah. NE Hvala.

Kroos je izjavil:

Hvala vsem za odgovore. RX6600 ima res to prednost, da ima zelo nizek TDP, kar je fino, ker nimam ne vem kako hudega napajalnika. Priznam pa, da je 1080Ti res zver.

hariscorale, se strinjam. Kar sem imel do sedaj opravka z ekipo Komponentka, so bili zelo ustrežljivi, pa zelo radi so se zapletli v kakšen pogovor oz. razložili so mi vse živo. :)


Rx 6650 xt je primerljiva z gtx 1080 to. Do is novo za 240 EUR. No brainer odlocitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

DarwiN ::

ASUS Dual Radeon RX6650 XT za 251€ je verjetno res najboljši nakup, če kupuje novo in če lahk počaka ~3 tedne na dostavo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kroos ::

Blinder je izjavil:

Kroos je izjavil:

Ena 1080, ki sem jo našel, je tale za 250 eur: https://komponentko.si/graficne-kartice...


kaj sploh gledaš komponentkota? Komponentko je kot tista firma sosed izpred 15 let. Ponujajo oderuške cene in njihove stranke so laiki, kateri si ne znajo pogledat drugje, koliko je kakšna stvar vredna. IN jo zato preprlačajo.

Odvisno kaj gledaš. Rabljene GTX 1070/1080/1660 Super imajo res dražje, kot so npr. na FB marketplace-u ali Bolhi, medtem ko RX6600 je tam tam. Ena je cenejša, ostale so dražje.
Pri nakupu od ljudi se po mojem mnenju lahko hitreje "nasankaš", kot pa pri nakupu pri njih. Verjetno jo lahko celo prinesem nazaj, pa zamenjam za kaj drugega, če bi mi CPU preveč throttlal GPU.

DarwiN je izjavil:

ASUS Dual Radeon RX6650 XT za 251EUR je verjetno res najboljši nakup, če kupuje novo in če lahk počaka ~3 tedne na dostavo.

Tole izgleda vrhunsko drugače, sploh za novo grafično kartico. Ne bo i7-4770 preveč throttlal tole grafično?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kroos ()

DarwiN ::

Odvisno od resolucije.. Pri 1080p bo mogoče občasno throttlalo, ampak je cena dost ugodna, da to izgubi pomen. Sicer pa če daš grafične nastavitve na ULTRA, bo ta grafa hitro pokleknila in bo še prešvoh za I7-4770.. CPU jo bo teoretično malo zabremzal zgolj v kakšnih high-fps nezahtevnih igrah, kot je Fortnite.

Moraš pa se zavedat, da so praktično vse rabljene kartice, ki jih gledaš, rudarske kartice, ki imajo za seboj več let rudarjenja.. To še posebej velja za Komponentka.. Tip je verjetno največji diler rudarskih kartic v zgodovini samostojne Slovenije. ;) Res da ponuja garancijo in sem prepričan, da je poskrbel za ventilatorje, da ne ružijo preveč, itd.. Ampak vseeno je to daleč od nove komponente. Če bi dobil takšen GPU za pol cene, potem bi bila seveda to lepa opcija. Ampak v realnosti takšnih ponudb ni. To bi pomenilo 1080Ti za 125€ ali 1660SUPER za 80€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Na Ebayju se 1660SUPER/TI prodajajo po ~90€ (na linku so zaključene dražbe).. To bi bila kul rešitev, ampak seveda ne pošiljajo v Slovenijo. Zdaj pa jo najdi pri nas za 100€ ali manj. :S
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Kroos ::

Ja, na 1080p bi laufal vse skupaj. Imam 2 Dell 24'' Ultrasharp monitorja, nič večjega in bolj visokoresolucijskega. :) Kot sem omenil, bi pa igral EAFC 24 (FIFA 24), ki ni ravno lepo optimizirana igra (kot večina EA-jevih). Menda se naj bi ta igra bolj obesila na CPU. Ko trenutno igram, je CPU na cca. 70% obremenjenosti.

Se razume, da je verjetno večina xx60/xx70/xx80 kartic pri Komponentkotu verjetno odkupljenih rudarskih kartic, ki so delovale 24/7.

1660 Super se sicer pri nas da dobiti za cca. 100 eur. Nekaj sem jih videl na FB marketplace-u.

tikitoki ::

Nova ima garancijo, ce je kej narobe posljes nazaj,... Rabljena mora biti OBCUTNO cenejsa, al pa je bolj smotern nakup nove.
Tko, k je Darwin rekel. Zgonjeno rudarsko kartico za polovico cene probas. K je 15-20% cenejsa, pa je nakup nove bolj smiselen.

easyrider3 ::

Brez veze kupovati stare in sploh ni važna cena kupiš NOVO in imaš mir za lep čas. Kdor misli nekaj dobrega imeti pa za nekaj časa kupuje NOVO

Kroos ::

Se strinjam. Do sedaj sem vedno kupoval novo kartico, ponavadi tisto v xx60 ali xx70 rangu, tokrat gre pa za primer, kjer mi sicer računalnik še vedno dobro dela, le tista igra, ki jo včasih igram za sprostitev, pač ima stutter, ker sem pod minimum requirement-i. Še vedno se da igrat sicer.
Iz tega razloga sem potem razmišljal o neki rabljeni zadevi, da trenutno "patcham" problem, če se pa kasneje odločim za nov PC, pa takrat kupim nekaj boljšega. RX6650 XT je sicer takšna kartica, ki jo komot preneseš na nov Ryzen 5/7 PC.

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

hariscorale ::

Kroos je izjavil:

Se strinjam. Do sedaj sem vedno kupoval novo kartico, ponavadi tisto v xx60 ali xx70 rangu, tokrat gre pa za primer, kjer mi sicer računalnik še vedno dobro dela, le tista igra, ki jo včasih igram za sprostitev, pač ima stutter, ker sem pod minimum requirement-i. Še vedno se da igrat sicer.
Iz tega razloga sem potem razmišljal o neki rabljeni zadevi, da trenutno "patcham" problem, če se pa kasneje odločim za nov PC, pa takrat kupim nekaj boljšega. RX6650 XT je sicer takšna kartica, ki jo komot preneseš na nov Ryzen 5/7 PC.


upam, da dobro izbereš 😎

LeQuack ::

Torej kaj je trenutno best price/performance. Vidim da dobiš 4060 Ti za slabih 400€, 6700 za cca 350€, in 7700 za 450€.
Quack !

DarwiN ::

Dobro vprašanje.. Jaz bi rekel, da trenutno nobena ne izstopa. Koliko denarja, toliko muzike. Januarja bi znale cene zdrsnit za 10-15%, pa še to najbrž le 500€+++ modelom... Mogoče potem najdeš 4070 za 500€ in bi to bil nek p/p oziroma najboljši nakup. Ampak je dost ČE-jev. :)

Danes pa v rangu 300-450€, karkoli pograbiš, vse podoben šmorn.. Še celo Arc A770 s 16Gb je pogojno opcija, zdaj ko so driverji končno v sprejemljivem stanju. Dobiš za 320€. Najcenejša 16gb kartica.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

LeQuack ::

Zakaj predvidevaš da bi šle v Januarju cene dol?
Quack !

DarwiN ::

Govorice.. Nvidia SUPER refresh kartice domnevno izidejo januarja in bi naj Nvidia spustila cene, na to pa bo moral odreagirat tudi AMD. Za 4080 SUPER se omenja msrp 999$ in v tem primeru se vsa cenovna hierarhija (srednji in visoki rang) pomakne navzdol za 10-15%, a ne.

Ampak še enkrat. ČE!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Ne bodo, trenutno imajo unprecedented demand.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

LeQuack ::

FlyingBee je izjavil:

Ne bodo, trenutno imajo unprecedented demand.


Očitno res. Na Mindfactory je šel GTX 4600 Ti iz 380€ na 400€ v roku par dni. Očitno se vračajo dnevi ko bo prodaja za gaming potrebe nikakva, tako kot zadnje par let.

Kaj pa bi rekli za RX 6800 vs RX 7700? Obe sta tam nekje okoli 450€. Ali pa 4070 za 490?
Quack !

Magic1 ::

Mah kje. Črni petek je mimo, zdaj se obira tiste, ki se malo pozno hočejo obdarit za praznike. Amazon ti bo poslal robo šele čez en mesec, verjetno ne zato ker jim manjka posla. December je mesec obdarovanj in takrat se ponavadi služi za cel let.
Magic

LeQuack ::

Zakaj pa za črni petek ne podražijo, saj itak vedo da bo folk nabavljal?
Sicer pa, RX 6800 vs RX 7700? Obe sta tam nekje okoli 450EUR. Ali pa 4070 za 490?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Magic1 ::

Vedno se malo izven glavne sezone naredi akcije, da imajo takrat dost posla. Lahko takrat navijejo cene, samo folk načeloma novembra nima razloga za veliko nakupovanje. Ugani kaj sledi. Amazon izgublja ogromno, ker zdaj ne morejo dost hitro pošiljat. Ne moreš prodajat na enkrat vsem...

Če dobiš 4070 za 490 potem nimaš glih kaj za razmišljat med temi tremi.
Magic

FlyingBee ::

drugače pa 7700

quack, monitor in želje po detajlih, hitrosti lockanega osveževanja?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

LeQuack ::

Magic1 je izjavil:


Če dobiš 4070 za 490 potem nimaš glih kaj za razmišljat med temi tremi.


Dobiš ga za 590EUR.

FlyingBee je izjavil:

drugače pa 7700

quack, monitor in želje po detajlih, hitrosti lockanega osveževanja?


Trenutno sem še vedno na 1080p in GTX 1060. Ampak načeloma bi šel na 1440p.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Furbo ::

Še preden bo folk dobil te dni naročene grafe, bo cena že nižja. :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

Furbo je izjavil:

Še preden bo folk dobil te dni naročene grafe, bo cena že nižja. :))


Ali pa dražja.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Magic1 ::

Možno je vse, verjetno pa manj.
Magic

scipascapa ::

4070 za 490 ali 590? kupim :)

LeQuack ::

600 je itak MSRP.
Quack !

FlyingBee ::

scipascapa je izjavil:

4070 za 490 ali 590? kupim :)

Mindafactory legernd:

4090 1949 eur
7900xtx 969 eur
4080 1179 eur
7900xt 807 eur
4070ti 829 eur
4070 589 eur
7800xt 539 eur
6950xt 599 eur
6800xt 499 eur
7700xt 475 eur

Honourable mention:
6800xt 435 eur

Go f*#k yourself mention:
4060 323 eur
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

LeQuack ::

Se pravi vse je predrago.
Quack !

Taip4n ::

Razmišljam o zamenjavi 1660 Super OC za 7900XTX.
Mogoče kdo ve ali se od AMD-ja pričakuje kaj novega ? 7900XTX je bla released Decembra 2022. Verjetno če že kakšna 7950XTX in še to vprašanje kdaj?

DarwiN ::

Tudi če slučajno izdajo 7950XTX, bo zanemarljivih ~3% hitrejša (navita in malo hitrejši vram).

Vsaj še kakšno leto boš čakal na nove AMD kartice, pa še tu so zaenkrat govorice, da ne bodo sposobni konkurirat na vrhu in bi naj izdali le kartice nižjega/srednega razreda. In če je to res, se poraja vprašanje, če bo sploh kak napredek v surovi zmogljivosti.. Če res ne izdajo 8900 serije, bo 8800XT sploh hitrejša od 7900XTX?

Radeon pač. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Dejansko, za kaj boljšega bi morali razviti čip z več CU, večjo površino, porabo, zapakirano v beefy 4-slot dizajn.
Za tiste 3% pa lahko vsak navija tudi sam.
#65W!

FlyingBee ::

Taip4n je izjavil:

Razmišljam o zamenjavi 1660 Super OC za 7900XTX.
Mogoče kdo ve ali se od AMD-ja pričakuje kaj novega ? 7900XTX je bla released Decembra 2022. Verjetno če že kakšna 7950XTX in še to vprašanje kdaj?

Nima smisla čakat, praktično najhitrejša grafična trenutno, edino vprašanje ali imaš dovolj močan napajalnik.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

wolverine22 ::

Meni 7900xtx lepo laufa na 750W napajalcu.

pc-game ::

Pozdravljeni

Mi lahko kdo pomoga pri izbiri grafične kartice za gaming!? Procesor bo amd ryzen 7600 ali 7 7800X3D.

https://klub.t-2.net/katalog-ugodnosti....

Rabim jo točno iz te trgovine hvala vsem za predloge in mnenja. Lp

DamijanD ::

nisi dal budgeta. recimo tole: https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/grafi...

Jarno ::

Za bolj ustrezen nasvet bi rabili tudi predvideno ceno kartice in preferenco: nVidia ali AMD.
Sicer bodo odgovori v smislu, nekaj od RTX 4070 do 4090 ali RX 7800XT ali RX 7900GRE...
Sicer pa načeloma ne rabiš kupovati RX 6000 serije, sploh pa ne RTX 3000
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

pc-game ::

Cena do 1200, nVidia ali AMD vseeno mi je samo da je dobra za gaming lp.

mtosev ::

Slovenija ali tudi tujina?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

DamijanD ::

napisal je točno ta trgovina. Mogoče je zanimivo vprašanje še kakšen imaš monitor (freesync, gsync)? ali imaš mogoče VR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

mtosev ::

Aja. Nisem pogledal zgornji post. My bad.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FlyingBee ::

7900xt
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pc-game ::

DamijanD je izjavil:

napisal je točno ta trgovina. Mogoče je zanimivo vprašanje še kakšen imaš monitor (freesync, gsync)? ali imaš mogoče VR?


Monitor bom prilagodil vašim predlogom grafične kartice. Nakup pa je možen samo v tej trgovini lp in še enkrat hvala vsem ;)
https://klub.t-2.net/katalog-ugodnosti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pc-game ()

scipascapa ::

lol t-2 je predrag dude

Magic1 ::

In katera trgovina pri nas ni ultra predraga?
Magic
««
193 / 197
»»