» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
183 / 197
»»

DarwiN ::

mtosev je izjavil:

Boljše kupiti čisto novo grafo.

11 mesecev rudarjenja ni moglo pustit nekih posledic na karticah, ki tudi niso bile navite.

Če pa kupuješ kakšno GTX1080, ki je bila potencialno 5 let v rudniku ... tega bi se pa tudi sam izogibal (razen če je napol gratis).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Blinder ::

Od 477 € dalje trenutno na geizhals, Ti verzije
https://geizhals.eu/?cat=gra16_512&xf=9...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

matobeli ::

DarwiN je izjavil:

Rudarske 3060Ti za 280€, Palit ali KFA2.. To je to, folks. Hitro zgrabit. Gospodič ima ~100 kosov, kupljeno pred 11. meseci za ~100.000€.. Sam sem pograbil dve Palitki.


A je tole nevarno da kakšen "komponentko" pograbi vse hkrati al so se že mal ohladili?

DarwiN ::

Kurzweil je izjavil:

Gledam sedaj cene na Geizhals... saj so nove že po 480€ za te 3060 Ti... študiram, če je smiselno na vikendu zamenjat Asus GTX 1060 6Gb s to Palit 3060 Ti... če bi vsaj lahko na 4k igral večino naslovov, saj imam tam komp samo za filme in igre... ja, če ni mogoče uveljavljat garancije pa je tole res velik rizik... kje si ga pa sploh kontaktiral, jaz ne vidim napisanega niti maila, niti telefonske na tam oglasu...

3060Ti je polna kapa tudi za 4k za nezahtevnega userja.. V najhujših igrah malo znižaš nastavitve, kakopak.. Računaj cirka 3x več fpsjev kot s 1060. Kontakt preko bolhe in prosi za telefonsko, če te zanima.

Osebno rizik ocenjujem za izredno nizkega.. In kot rečeno, garancija skoraj zagotovo štima, čeprav ne poznam vseh detajlov. V najslabšem primeru bi moral tega gospodiča kontaktirat in preko njega uveljavit..

matobeli je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Rudarske 3060Ti za 280€, Palit ali KFA2.. To je to, folks. Hitro zgrabit. Gospodič ima ~100 kosov, kupljeno pred 11. meseci za ~100.000€.. Sam sem pograbil dve Palitki.


A je tole nevarno da kakšen "komponentko" pograbi vse hkrati al so se že mal ohladili?

Komponentko precej bolj nateguje.. On bi rad odkupil te kartice po 150-200€, da bi jih dalje prodajal za 350, predpostavljam. Meni je junija ponudil 130€ za 1660Ti kartice. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FireSnack ::

7900XT bo tanajtabulš za pod božično drevesce. Za okoli 1000€ bo verjetno kartica price/performance king/queen.
Preprodajalec NFT umetnin

meho7 ::

Bo ja :D Prej 1200€

6900xt modeli se se vedno prodajajo po 800-900€ ti pa sanjas 1000€ za gpu, ki bo baje 50% hitrejsi?

FireSnack ::

Ne laži. 6900XT se prodajajo po 749€ in to brez kake posebne akcije. Takoj ko bo neka večja akcija (črni petek) bo to pod 600€.
https://www.mindfactory.de/product_info...
Preprodajalec NFT umetnin

meho7 ::

Samo 1 model se prodaja po 750€ na MF.



Zakaj so ostali tako drazji?

DarwiN ::

Ker je čedalje manj zaloge. Še 2-3 mesece nazaj so imeli na voljo blizu 200 različnih RTX modelov, danes le še 127. In podobno je z AMD karticami. Zaloge preprosto kopnijo.

Medtem pa se okrog govori o neskončnih zalogah in to kljub temu, da trgovine omejujejo, koliko kartic lahko kupiš.. Equippr ima še vedno splošno omejitev 1 kartica na kupca. Pri MF so sicer malo sprostili te omejitve.

Kdosigavedi kakšne mučke se v resnici dogajajo v ozadju.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Ker je čedalje manj zaloge. Še 2-3 mesece nazaj so imeli na voljo blizu 200 različnih RTX modelov, danes le še 127. In podobno je z AMD karticami. Zaloge preprosto kopnijo.

Medtem pa se okrog govori o neskončnih zalogah in to kljub temu, da trgovine omejujejo, koliko kartic lahko kupiš.. Equippr ima še vedno splošno omejitev 1 kartica na kupca. Pri MF so sicer malo sprostili te omejitve.

Kdosigavedi kakšne mučke se v resnici dogajajo v ozadju.

rtx 3070, 3080 in 3090 je polno ..... AMD ukinja prodajo v eu dolocenih 700+ modelov, ker so zaloge posle..
RX 6650XT pa za manj kot 130€ od rtx 3060 TI, Le to vozi po levi in desni...
Zaloge morajo biti pri AMDju za 6000 serijo do konec leta, potem pa bo nesmisel kupovati 6000 serijo...
Zaloge rtzpx 30xx bo pa polno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Palit je s 3060ti dobro zadel v polno, je pa seveda osnovno hlajenje.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Kurzweil ::

FlyingBee je izjavil:

Palit je s 3060ti dobro zadel v polno, je pa seveda osnovno hlajenje.


Kar verjetno v praksi pomeni visoke temperature oz. glasno hlajenje?

49106 ::

meho7 je izjavil:

Samo 1 model se prodaja po 750€ na MF.



Zakaj so ostali tako drazji?


Tisti za 750 eur je plod noname proizvajalca.

meho7 ::

Ocitno imajo probleme tudi z zalogo nvidia gpujev. 3080 12gb modelov prakticno nimajo vec.

DarwiN ::

Kurzweil je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Palit je s 3060ti dobro zadel v polno, je pa seveda osnovno hlajenje.


Kar verjetno v praksi pomeni visoke temperature oz. glasno hlajenje?


Hladna kot špricar in sprejemljivih 39db pod polno obremenitvijo. Teh kartic do ~200W ni problem hladit.
Še bolj pomembno je, da je pasivno hlajena do 50 stopinj. Brez te osnovne funkcije več nikoli ne bi kupil kartice.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

globoko grlo ::

A je bols 6700xt al 3060ti? Sam bi mel raj 6700xt, sam kurc k jih skor ni na bouhi.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

tikitoki ::

Vzam tisto, k je cenejsa.

opeter ::

49106 je izjavil:

Tisti za 750 eur je plod noname proizvajalca.


XFX ni noname.
XFX @ Wikipedia

V ZDA so imeli celo neko serijo za TV:


Nekdaj so v prodajnem programu celo imeli grafične z GPU-ji od NVIDIE.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

FlyingBee ::

Underdog, ki pa bo to tudi ostal.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mtosev ::

Je pa XFX bolj ugleden kot Manli npr.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DirkDiggler ::

Jarno ::

XFX napajalniki so bili kar popularni pred časom, zmerna cena, dobra kvaliteta.
Pri AMD-ju ni tako očitnih cheap AIB-jev, morebiti zgolj njihovi ponesrečeni modeli.
Pri nVidii imaš omenjen Manli in Inno3D, elitna EVGA se žal poslavlja.

Sicer vsi upamo, da bo zima glede grafičnih zanimiva, ampak je še negotovo glede 200W izvedenk...da jih ne bodo preveč zgimpali glede VRAM-a oz. širine PCIe vodila.

Je tole dobr deal ?

https://geizhals.eu/asus-radeon-rx-6600...


Za 1080p in medium nastavitve je še kar dobra. Za to ceno si prej dobil RX 5600XT.
Očitno je hitrejša od kakšne GTX 1660S, ki se tudi zna dobiti za podobno ceno.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

FlyingBee ::

Elitna Evga? V testih je vedno bila bolj blizu Palit in Gigabyte, pa še na fiasko s Pascal GPUji si pozabil, po toliko letih nvidia ekskluzive jih 2016 z*ebe thermal pads, lol.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

EVGA je bila najbolj popularna v ZDA, kjer načeloma domujejo ljudje z $$. Asuske so tradicionalno precenjene, pri gigabytu pa nikdar ne veš.
Sicer pa ni vse v performansu, navije lahko vsak coin tossing monkey.
#65W!

FlyingBee ::

Ne, po temperaturah in glasnosti, to kar je odvisno od AIBja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Motion ::

matobeli je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Rudarske 3060Ti za 280€, Palit ali KFA2.. To je to, folks. Hitro zgrabit. Gospodič ima ~100 kosov, kupljeno pred 11. meseci za ~100.000€.. Sam sem pograbil dve Palitki.


A je tole nevarno da kakšen "komponentko" pograbi vse hkrati al so se že mal ohladili?


a TE Palitke so tele? https://www.techpowerup.com/gpu-specs/p...

DarwiN ::

Ja.. Ne vem edino, ali OC oz. navadna verzija, ampak je itak isti šmorn.

So pa mu oglase izbrisali (predvidevam), ker je objavil v napačni, brezplačni kategoriji. Kategorija "Grafične kartice" je namreč plačljiva.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

mailer ::

Gledam ponudbo na geizhalsu in je na voljo veliko grafik 1660(ti) in 2060. Vedno bolj imam občutek, da so imeli trgovci skladišča dokaj dobro založena in so zadrževali kartice samo zato, da je bila cena čim višja. Končno so začele padati cene tudi v eu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

bedarija ::

ja ampak menda ne boš kupil 1660ti za 260€ ali 2060 za 300€, če pa imaš 6600 za 270€

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

mailer ::

Razlika v perf med 2060 in 6600 je okoli 10%. 2060 ne mislim kupiti nad 200€ in so cene že blizu. Za bf bi znale bit dobre ponudbe, če ne pa za novoletne popuste. Nekako me bolj pritegne nvidia tabor zaradi namesti in pozabi driver izkušenj. Sicer sem pred leti že imel radeona pa je bla izkušnja glede tega bolj porazna. Vem, da so driverji od takrat pri amdju veliko bolj spolirani, bom počakal še kaj bo glede cen. Rabim eno grafiko do ranga 2060S oz 6600 pa potem zamenjam za kaj bolj zmogljivega, ko bo dejansko celotna 7000 in 4000 serija v prodaji.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Vesoljc ::

Mr.B je izjavil:

560€ RX 6800 XT

non XT
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Twixz ::

mailer je izjavil:

Razlika v perf med 2060 in 6600 je okoli 10%. 2060 ne mislim kupiti nad 200€ in so cene že blizu. Za bf bi znale bit dobre ponudbe, če ne pa za novoletne popuste. Nekako me bolj pritegne nvidia tabor zaradi namesti in pozabi driver izkušenj. Sicer sem pred leti že imel radeona pa je bla izkušnja glede tega bolj porazna. Vem, da so driverji od takrat pri amdju veliko bolj spolirani, bom počakal še kaj bo glede cen. Rabim eno grafiko do ranga 2060S oz 6600 pa potem zamenjam za kaj bolj zmogljivega, ko bo dejansko celotna 7000 in 4000 serija v prodaji.


Jst k sm kupu kišto s (takratno) 5700XT so driverji tko jebal da mi je Minecraft delal na 50 FPS :))
Pol sm menjal za 6800XT in je grozno bolje. Edin CPU jo mal bottlenecka :))

DirkDiggler ::

Se splača vzeti RX 6600 iz Amazona iz zgornjega oglasa ? Je grafična sicer iz Amazon Warehouse se pravi rabljena.

Edit: Jo je že en pajsnu :)

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Pri Amazoni imas na izdelke kupljene preko warehouse zgolj 30 dni moznosti vracila, garancije ni. Ce ni cena dovolj nizja, se ne splaca.

DirkDiggler ::

Ok. Hvala za pojasnilo.

45cal ::


Nevem no, meni je pa tale opis kar smešen glede na to kako je prodajalec obrnil zgodbo v prid svojemu izdelku.

"Boljši način hlajenja za bolj optimalno delovanje kartice in celotnega računalnika. Ostale kartice "mešajo" topel zrak v ohišju, takšen način hlajenja pa odvaja toploto direktno ven iz ohišja in tako ohranja nizke temperature in dolgoročno življensko dobo celotnega računalnika."
Ja okej, res je, da ostale (non-blower) kartice mešajo topel zrak v ohišju in, da ta način odvaja toploto direktno ven iz ohišja. Me pa zanima kako to optimalno deluje z 290W kartico in z enim 80mm ventilatorjem, ki je ob obremenitvi skoraj tako glasen kot F-14. Drugače pa glede odvajanja toplote iz računalnika imajo tukaj glavno nalogo ventilatorji na ohišju oz. airflow orientirano ohišje. Če pa imaš doma strežnik je pa druga zgodba glede funkcionalnosti. Za resnično podaljšano življensko dobo nečesa bi pa morda služila funkcija fan-stop, ki jo tale kartica (če se ne motim) nima.

"Takšen sistem je tudi primeren če si sestavljate manjši format računalnika kjer se bi drugi tipi grafičnih pregrevali (micro, mini ,atx ,itx )."
Mogoče se drugi tipi kartic sploh ne bi pregrevali (hybrid/aio gpu)? Povsem verjetno pa po sami velikosti ne bi ustrezali. Drugače pa lahko dandanes na trgu najdeš mini itx oišje, ki je že zasnovano za moderne (2-slot) kartice:

FlyingBee ::

Ja, na račun glasnosti, torej za domačo uporabo nesmiselno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FastHeart ::

Zanima me kako dobra je še vedno Asus rx5700 iz 2020, ker lahko dobim cel PC za okoli 550. Zraven je še i5 9600, 16GB ddr4 in dva diska eden je SSD, se splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FastHeart ()

mtosev ::

Daj napiši več specsov. Kateri PSU, matična etc.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bedarija ::

FastHeart je izjavil:

Zanima me kako dobra je še vedno Asus rx5700 iz 2020, ker lahko dobim cel PC za okoli 550. Zraven je še i5 9600, 16GB ddr4 in dva diska eden je SSD, se splača?


nov Nemčija (mindfactory):
140€ ryzen 5600
130€ b550
50€ 16 gb ram
90€ 1tb nvme
60€ 650w
-------
470€ brez grafe + 25€ poštnina
6600 dobiš pod 300€ in je malo slabša od 5700. torej imaš za 800€ nov komp z boljšim procesorjem, grafo pa kasneje lahko nadgradiš. lahko pa tudi rabljeno kupiš

FlyingBee ::

Pa še na matično lahko enkrat 5800x da, če bo treba.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meiniken ::

Bolj je vprašanje če ima finance za to. Ljudje ne kupujejo rabljenih pc-jev kar tako, ampak imajo razlog če grejo po tej poti.

Razlika med 550 in 800 je kar velika.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

FastHeart ::

Matična je MSI Z390-A Pro, predvsem me zanima kako aktualen je GPU in kakšen "deal" je to nasploh, nisem sploh nameraval ničesar kupovati to je samo ponudba, ki jo imam na voljo.

Nobenih presežkov ne iščem večino časa itak uporabljama maca sem pa razmišljal, da je mogoče čas se spet malo z PCjem poigrat.

gddr85 ::

bedarija je izjavil:

FastHeart je izjavil:

Zanima me kako dobra je še vedno Asus rx5700 iz 2020, ker lahko dobim cel PC za okoli 550. Zraven je še i5 9600, 16GB ddr4 in dva diska eden je SSD, se splača?


nov Nemčija (mindfactory):
140€ ryzen 5600
130€ b550
50€ 16 gb ram
90€ 1tb nvme
60€ 650w
-------
470€ brez grafe + 25€ poštnina
6600 dobiš pod 300€ in je malo slabša od 5700. torej imaš za 800€ nov komp z boljšim procesorjem, grafo pa kasneje lahko nadgradiš. lahko pa tudi rabljeno kupiš

6600 je med 5700 in 5700xt, afaik

FlyingBee ::

Rečmo temu tam,tam.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DirkDiggler ::

Mislite, da bo RX 6600 še kaj znižana zdaj ob črnem petku na Amazonu in drugih nemških straneh ? Koliko bi max plačali za novo ?

FlyingBee ::

Zdsj so med 260 in 350 v DE, tako da za kakšno s srednjim hlajenjem do 250eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

weasel ::

Podobno vprasanje imam tudi jaz, le glede 6700 XT.

Kakšna je realna cena teh kartic, glede na amazon/mf in slovenskimi trgovinami je razlike tudi do 200Eur.

In, kakšna je realna razlika v kakovosti/performance-om med dvema ventilatorjema in tremi? Ali je bolje vzeti s tremi, ali je dovolj dvo-ventilatorska, ki je ponavadi cenejsa. Zaenkrat se bo uporabljala za 1080 gaming, Photoshop, Lightroom, v prihodnosti morda zamenjam se ekran za 1440p.

Han ::

Jaz sem s Pulse 6700 XT povsem zadovoljen. Večje itak ne spravim v staro ohišje. :P

https://geizhals.eu/sapphire-pulse-rade...
««
183 / 197
»»