» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
153 / 197
»»

L1nK ::

kako pa naj analiziramo stanje izven trenutka? takrat je bilo to pač empirično obzorje, ki smo ga lahko skonstruirali skozi fantazmo presežnega užitka, saj zdaj poteka zadeva kontra: smejijo se oni, ki pač uživajo v trenutni cenovni politiki. V fetišizaciji blaga ni veliko racionalnosti.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

opeter ::

Lahko pa si to tudi razlagamo tako, da je to prvi korak v smer, da se področje DIY (napravi/sestavi sam) uniči, oz. postane precej nišen. Ker bodo cene komponent šle do nebes, posledično, pa bo takšne komponente kupovalo vse manj ljudi ... cene bodo seveda ostale v višavah.

Ljudje bodo raje posegali po že sestavljenih zadevah (saj večina to dela že sedaj), razlika bo samo v tem, da bodo to vse bolj zaprte narave, oz. bo vse manj možnosti, da se karkoli zamenja. Dober primer tega so novejši prenosniki, kjer je vse manj možnosti, da bi npr. zamenjal RAM, ki je v vse več modelih dobesedno prilepljen na matično.

Grafični čipi so že zdavnaj prilepljeni, MXM-kartice so za večino nedosegljivi in spet zelo nišno področje.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

Priložnostno okno za Jerovšek Computers 2.0?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

KAVINSKY ::

opeter je izjavil:

Ljudje bodo raje posegali po že sestavljenih zadevah (saj večina to dela že sedaj), razlika bo samo v tem, da bodo to vse bolj zaprte narave, oz. bo vse manj možnosti, da se karkoli zamenja


Aaaaaaaand it is gone!

https://www.coindesk.com/nvidia-cryptoc...

L1nK ::

:))
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

FlyingBee ::

V bistvu je kar še lepa ponudba prenosnikov rtx 3060 v DE štacunah.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

A se jih splača vzet 10 za prehodno obdobje namesto ogrevanja? Do sredine maja se ti tako ali tako pokrijejo in potem jih samo še sladko prodaš in pobašaš denarce.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Si si sam odgovoril.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Hvala za odgovor. Bom vzel 10 in jih namestim na radiatorje. Zdaj moram samo še pripraviti take posebne nosilce za radiator.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

45cal ::




Torej rtx 3090 je boljši nakup kot 3080? Gaming OC model je dražji od Strix? Dafuq is this sh*t?:|8-O

DarwiN ::

Če pa imata podoben hashrate. Druga danes ne šteje. Zato tudi podobna cena. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

3090 ima 120, 3080 pa?

80
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

115 proti 90 pravi google.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

120 proti 85
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

Kaj res nihče ne rudari v teh časih? Pa kako lahko spuščate toliko keša mimo?

Drgač pa ima RTX 3080 100MHs in RTX 3090 120MHs. Videl sem že primerke 3080, ki delajo 105MHs ampak je najboljše met 220W 100MHs da se karta ne muči preveč.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Meiniken ::

Mislim... Saj bi ampak si ne morm privoščt nakupa 30xx. Need money to make money ;((
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

45cal ::

Ja sej mining je "free" money, to najverjetneje noben ne zanika. Koliko pa se splača je odvisno kako pogledaš. Če bi bila 3080 900€ bi zgledalo dosti bolj profitabilno kot pa, da stane 2000€. Veš, kdaj bo bitcoin crash? Ker, če bo še dobro leto vrednost na isti ravni bi bila mogoče boljša cena za 3080 3000€ (tudi odvisno kakšno ceno postavijo trgovine), itak boš lahko dobil denar nazaj z miningom.
In glede na to, da trenutno 3060 v štacunah stane okoli 950€ v primerjavi s prejšnjim letom, ko si lahko (že tako precej drago) rtx 2080S dobil za 800€, se mi nova generacija na prvi pogled ne zdi tako dobra price/perf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

scipascapa ::

senior: do tell us.

3060 900+ - napiši koliko 24/7 zraven če si prijazen
3070 1500+
3080 če sploh dobiš v slo 2000€
3090 3000€

pa da vidimo.

FlyingBee ::

Profitiraš na dolgi rok, če vmes ne popustiš oziroma prodaš, ker nujno rabiš denar ali se ti ne da več s tem ukvarjat. Lahko, da gre btc še precej višje, lahko, da boš čez 4 leta popolnoma izminanano kartico prodal po skoraj nabavni ceni,... ne ve se, zdaj ali sprejmeš risk ali ne. Na začetku imaš le velike stroške, lahko pa rig ali kartico prodaš in narediš hitri plus, ampak potem je konec.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

scipascapa je izjavil:

senior: do tell us.

3060 900+ - napiši koliko 24/7 zraven če si prijazen
3070 1500+
3080 če sploh dobiš v slo 2000€
3090 3000€

pa da vidimo.

Trenutno je malo bolj bogo ampak ostane na koncu mesca nekaj drobiža:
https://www.cryptocompare.com/mining/ca...

Pravočasno prodati kartice ki ti odrudarijo svoje je tudi kar pomembno za optimalni zaslužek.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Strošek investicije pa je bil?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

vilonja ::

Konec decembra mi je uspelo dobiti RTX 3080 Suprim X, zdaj bi pa rad malo denarja dobil nazaj. Vidim, da tukaj veliko debatirate o "zastonj dnarju" in me zanima če imate kakšen nasvet zame, ker res ne želim prekuriti svoje grafe.

FlyingBee ::

V ohišju imej vsaj 3 ventilatorje ali več za nižje temperature, z msi afterburnerjem ali podobnim programom znižaj power limit na 85% ali priporočeno vrednost s strani minerjev ter tudi navij vram kot je pač najbolj optimalno. Zaženi NiceHash in skonfiguriraj vse kot ti paše.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

bedarija ::

FlyingBee je izjavil:

Strošek investicije pa je bil?


nisem OP, ampak če ima 1gh potem ima 10x 3080 kar bi mroal bit nekje 11k € torej v 6 mesecih si porkije grafe

FlyingBee ::

Če bo takrat eth še minable.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Senior Dev ::

bedarija je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Strošek investicije pa je bil?


nisem OP, ampak če ima 1gh potem ima 10x 3080 kar bi mroal bit nekje 11k € torej v 6 mesecih si porkije grafe

3060 Ti je najboljša karta za rudarjenje in te je stala med 400 in 500€ na začetku prodaje. Če si narudarjene kojne držal oz. malo optimiziraj si zaslužil mimogrede še vsaj 500% proti fiatu. Če sproti menjavaš se ti kartice pokrijejo v treh mesecih kot že bilo rečeno neštetokrat. Davka jaz osebno ne plačujem ker je država mačehovska in sem tudi jaz do nje tak. Obstaja 100 in 1 način za izogibanje davkov.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Hair ::

Danes sem prvič naložil NiceHash, potweakal RTX 3070 z MSI Afterburnerjem po njihovih navodilih in mi gre Actual Profitability tudi čez 6 EUR/24 ur, če ne delam drugih stvari. Kar decent. To bo cca. 150 EUR/mesec ob moji uporabi, torej ob takih cenah nakup pokrijem v 5 mesecih :)
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

scipascapa ::

ja prvota cena, dandanes rabiš 10 mesecev, ker so po 1500€+.

45cal ::

scipascapa je izjavil:

ja prvota cena, dandanes rabiš 10 mesecev, ker so po 1500€+.

Ok, 3070 še niso oz. če sploh bodo za 1500€+, ampak kdo pa sploh natančno ve kaj bo bilo v prihodnosti glede vsega tega...:| Vedno pa bo bil pozneje nekdo z "I told you so".

Senior Dev ::

V bližnji prihodnosti bo blo:
- RTX 3080 Ti 12GB
- RTX 3070 Ti 8GB
- RTX 3070 Ti 16GB

Prvi dve kartici najverjetneje GDDR6X. Release sredi aprila. Lepa pohitritev baje.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

boring... 300w sranje
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Furbo ::

Ma skoz kokodakajo o novih verzijah, če ne bi že ob prihodu 30x0 napovedali 3080ti, bi imel že pol leta 3080 noter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FlyingBee ::

Senior Dev, kaj ti bo 3090? Poglej to
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

KTr1sk ::

Pozna kdo to trgovino, na ceneje.si najde med zadetke
https://cgatesolutions.de/en/home/211-g...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

vilonja ::

Naložil sem NiceHash in si v Afterburnerju naštimal priporočljive nastavitve. Trenutno imam ventilatorje na 60% (v ohišju imam 7 ventilatorjev...), grafa je pa stalno na 59°C. Je na dolgi rok to vredu za grafično?

Hair ::

Moje ohišje ima 6 ventilatorjev, ampak je bil po defaultu mesh spredaj samo ob strani in ne bi bilo nikakršnega pretoka zraka, če ne bi vzel dol sprednje pleksi plošče. Zdaj so venti direktno na odprtem, brez pleksija in brez mesha in se lepo dela prepih.
Sicer so "sprejemljive temperature" odvisne tudi od grafe - malo pogooglaj kaj je še OK za mining za tvoj model. Na prvo žogo se 59 ne sliši kritično, kolikor sem bral za RTX30 serijo, če uspeš še malo znižat, pa verjetno še boljše.
Meni dela RTX3070 pod 50 stopinjami zdaj že 24 ur non stop.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Amdforce ::

KTr1sk je izjavil:

Pozna kdo to trgovino, na ceneje.si najde med zadetke
https://cgatesolutions.de/en/home/211-g...



Tudi mene zanima, je legit?

scipascapa ::

fishy zelo.

FlyingBee ::

Vilonja, okoli 60 stopinj je v redu. Koliko imaš hashrate in W?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

vilonja je izjavil:

Naložil sem NiceHash in si v Afterburnerju naštimal priporočljive nastavitve. Trenutno imam ventilatorje na 60% (v ohišju imam 7 ventilatorjev...), grafa je pa stalno na 59°C. Je na dolgi rok to vredu za grafično?


Glej ki ventilatorji tudi porabljajo elektriko.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vilonja ::

Hashrate imam okoli 90-95 MH/s, porabim okoli 210-225W, hlajenje sem pa še malo potweekal in grafo spravil na 50°C.

FlyingBee ::

Zelo dobre temperature. Msi suprim pač in očitno zračno ohišje.

Ko že o msijevem pulenu, 3090 suprim za 2849eur
https://www.markoshop.si/komponente/810...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Thanks for the info. Sepravi če si ponoči naštimam bolj potiho, a temperature še zmeraj obdržim pod 60°C to ne predstavlja nobenega problema?
Trenutne cene me kar spravljajo v smeh. Jaz sem svojo dobil za 940eur, kar se mi zdi, da je kar vredu za flagship model, ki je tako težek, da rabi še posebno stojalo.

FlyingBee ::

940 eur za msi 3080 suprim? Dandanes so to mokre sanje. 60 stopinj je še vedno nizka temperatura za grafično.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

vilonja ::

Če bi vedel kako lahko je uporabljati NiceHash, bi ga že januarja zalaufal, a me je skrbelo, da bi grafično prekuril, zdaj pa vidim, da med minanjem porabim okoli 100W manj kot pa takrat, ko prižgem kakšno igro, temperature so pa tudi precej nižje. Malo ironično, kajne.

Senior Dev ::

Kakšnega tisočaka profita si zamudil v treh mescih, drugače pa boš že nadoknadil to...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

45cal ::

Vram temp je bolj pomemben kot core temp, še posebej pri ampere, kjer je gddr6x lahko okoli 100°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 45cal ()

Hair ::

S čim se pa to spremlja?
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Bwaze6 ::

Zdaj imaš že nekaj časa možnost to videti v HWiNFO64 in v GPU-Z: - GPU Temperature, GPU Memory Junction Temperature, GPU Hot Spot Temperature.
««
153 / 197
»»