» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
136 / 197
»»

Jarno ::

meho7 je izjavil:

A niste rdeckoti bluzili da je 5700xt = 1080ti ?

To je tvoje škodoželjno polnoželjno razmišljanje. 'Rdečkoti' so s 5700XT presegli RTX 2070 s ceno in performansom, zato so zeleni izdali Super serijo.
1080Ti je bolj RTX 2080 teren, a glej ga zlomka, P/P se z RTX-si ni kaj dosti popravil. Tistih 5 iger z RT in DLSS je pač razlog za zategle cene.
Btw. so rabljene GTX 1080Ti še vedno precej drage, ene 100€ nad novimi RX 5700XT.
#65W!

meho7 ::

Ko so prisli prvi benchmarki 5700xt ven ste nekateri tukaj trdili, da je enako zmogljiva kot 1080ti ceprav je bilo vec kot ocitno, da so bile igre cherry pickane. Ce ze omenjas 2070 zakaj potem se ne omenis Radeon VII ?
2070 release date october 2018
2070 super release date July 2019
5700XT release date July 2019

Kdo je kriv da AMD igra catchup igro tako pri hw kot pri sw?

Jarno ::

Za to boš potreboval kak link. Nekateri so zgolj zelo veselo trdili, da RX 5700 XT ni 1080Ti killer.
Osebno sem bil mnenja, da bi v tem primeru raje videl 50% večji čip, kot pa precej navito izvedenko.
To, da so za petami konkurenci, ni merodajno, saj je AMD na sceni že zelo dolgo. So že tudi vodili pred nVidio in pred Intelom.
V petih letih so vrednost delnice uspeli povečati za 30 krat in so marsikje prevzeli primat.
Za nVidio verjamem, da bodo pripravili solidne produkte, imajo pa tudi zveste fanboje.
Ključno za AMD je, da so postali dober zaposlovalec in lahko delajo s kvalitetnimi mladimi kadri, rezultati se bodo vsekakor pokazali.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Argica ::

Za eno podjetje gledam možnost enega PCja in 2 grafični z več izhodi, pogoj Mosaic.....če daš 2 grafični, se vidi kot "ena" na monitorjih....multi-stream ipd?

m0LN4r ::

11GB Vrama je 11GB.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Hvala bogu, da obstaja RTX. Kaj bi drugace pisali in testirali, bi youtuberji umrli od premalo klikov.

Z 8 Chunks je povsem zadovoljivo.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

D3m ::

DOOM 1...when?

Trenutno ga igram z Vulkan ON. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Argica ::

https://www.mindfactory.de/product_info...

299€

super cena, MINDSTAR.

matobeli ::

Ni več na voljo, kolk je pa bla?

Argica ::

299€

Argica ::

Se komu sanja Nvidia Quadro P620 podpira Mosaic?

https://www.diss.si/artikel/26738/nvidi...

Tukaj piše, da ja: https://www.nvidia.com/content/dam/en-z...

Senitel ::

Argica je izjavil:

Se komu sanja Nvidia Quadro P620 podpira Mosaic?

https://www.diss.si/artikel/26738/nvidi...

Tukaj piše, da ja: https://www.nvidia.com/content/dam/en-z...

Potem bo en forum post bolj autoritativen kot page proizvajalca? :P

RutS ::

Eno vprasanje...overclockanje gpu kartic.
Naceloma lahko vse modele (recimo 1070) overclockas do neke meje,potem je pa sam odvisno od vsake posamezne,kaksno ima hlajenje in s tem posledicno temperature in samo delovanje?

m0LN4r ::

Tako. Skoraj za vsak model lahko pogooglas okvirne vrednosti v kakem benchmarku, kjer so tudi OCjali kartice. Nastavis in probas. Razen frekvenc ne rabis nicesar dregat. Pr nvidiji je to child proof, ce je prevec se zrusi driver ali zasteka, samo resetiras PC in probavas naprej.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RutS ::

Ja za določene modele nisem najdu, zato sprašujem. Oziroma so imeli samo boost clock, ne pa overclocked. Iz vaših izkušenj, je velika razlika v karticah različnih modelov? Kolikor sedaj gledam, niti ne...razen v cenah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RutS ()

m0LN4r ::

Hitrejse ko so oz. vecji rand TDPja, iz osebnih izkusenj rabis vedno bolj kvalitetno hlajenje. Glej da je cim debelejsa kartica.
Prakticen primer, pri eni 1660 je boljkone vseeno, pri kaksni 2070super pa bolj.

Ker Boost clock 3.0 uposteva tudi temperaturo, tam se najvec pridobi. Sem gledal enkrat en test, ko je tip dal samo vodno na kartico in v to vodno hlajenje je ohladil z klimo se mi zdi, je Boost clock 3.0 avtomatsko OCjal kartico in to niti ne malo, pa se clock je bil rock solid, dokler je bil znotraj temp limita.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Argica ::

https://www.alza.de/xfx-radeon-rx-5700-...

RABATT15, RABATT10 und RABATT5

simnov ::

bo še kdaj za 300€

hurikhan ::

Katero grafično se trenutno splača kupit za mulca (za igre) tam do 200 eur?

klinker ::

Kaj rabljenega poglej. 1070/vega56 bi mogli bit tu nekje.

DarwiN ::

Ne splača se rabljeno danes, ker dobiš rudarsko kartico in še cene so šle precej gor.. Sploh pa ne Vege.. Kaj bi rad, da jim bajta zgori? ;)

Gigabyte 1650S za 190€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

realize ::

Moj mlajši brat si želi sestaviti računalnik. Na vsak način si želi GPU GTX1660S 6GB, ker jo imajo vsi njegovi prijatelji. Zanima me, ali je grafična kartica v redu, ali bi predlagali drugo za podobno ceno oz. podoben performance? Ima ta model kakšne hibe, na katere naj bi bil pozoren? Procesor bi bil R5 2600. Večinoma igra igrice, ki ne potrebujejo tako močnega GPU-ja, vendar bi želeli računalnik narediti vsaj malo future proof.

Hvala za odgovore.

klinker ::

Odvisno od modela in cene.
Sam cip je pac midrange, nic posebnega, sicer ok grafa. Kvaliteta je odvisna od same znamke in modela, ne pa chip-a. Hlajenje in tiskanina.

D3m ::

5600XT je recimo hitrejša za cca. 25%
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

realize ::

Ne spoznam se toliko na modele. Vzeli bi tisti model, ki je v redu in brez kakšnih hib, da deluje normalno. Za to bi plačali tudi več, če je treba in če je vredno seveda.

Ja, 5600XT je bolja, vendar je razlika v ceni kar konkretna (cca 100€, če prav vidim). To ne pride v poštev.

klinker ::

D3m je izjavil:

5600XT je recimo hitrejša za cca. 25%


In 50% drazja ;)

realize je izjavil:

Ne spoznam se toliko na modele. Vzeli bi tisti model, ki je v redu in brez kakšnih hib, da deluje normalno. Za to bi plačali tudi več, če je treba in če je vredno seveda.

Ja, 5600XT je bolja, vendar je razlika v ceni kar konkretna (cca 100€, če prav vidim). To ne pride v poštev.


Kr ostani z Nvidio ce je dovolj zmogljiva za njegove potrebe. Radeon in njihovi driverji niso vredni vec denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

realize je izjavil:

Ne spoznam se toliko na modele. Vzeli bi tisti model, ki je v redu in brez kakšnih hib, da deluje normalno. Za to bi plačali tudi več, če je treba in če je vredno seveda.

Ja, 5600XT je bolja, vendar je razlika v ceni kar konkretna (cca 100€, če prav vidim). To ne pride v poštev.


Kje pa gledaš?

Radeon in njihovi driverji niso vredni vec denarja.


Če jo imaš boš povedal kakšne težave imaš?

Recimo:

1660S

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

5600XT

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

D3M, ne smesi se no ;)

Jarno ::

1660Super je dokaj OK za 1080p, primerljivo z GTX 1070.
Pri nas je težko oceniti napredek pri p/p, ker je bilo vmes obdobje kriptomanije.
Recimo, da so jo prodajali za 450€, zgornjo pa dobiš za skoraj polovico manj.
#65W!

D3m ::

klinker je izjavil:

D3M, ne smesi se no ;)


Saj se ne.

Še čakam, da mi Fury in Vega klecneta zaradi driverjev.

P.S.

Naj vzame 1660S, ker vidim so cene padle.

P.P.S.

Škoda, ker ni cena 5600XT na vsaj 299 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

tikitoki ::

realize je izjavil:

Moj mlajši brat si želi sestaviti računalnik. Na vsak način si želi GPU GTX1660S 6GB, ker jo imajo vsi njegovi prijatelji. Zanima me, ali je grafična kartica v redu, ali bi predlagali drugo za podobno ceno oz. podoben performance? Ima ta model kakšne hibe, na katere naj bi bil pozoren? Procesor bi bil R5 2600. Večinoma igra igrice, ki ne potrebujejo tako močnega GPU-ja, vendar bi želeli računalnik narediti vsaj malo future proof.

Hvala za odgovore.


Ce dobis dobro akcijo za Radeon RX 5600, je definitivno boljsi nakup. Na mindfactory so jo imeli za 240 EUR. Seveda pa se ne mores zanasati na akcije, se posebaj, ce se mudi.

Kar pa ne pomeni, da ni vredno preveriti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Glugy ::

klinker je izjavil:

Kr ostani z Nvidio ce je dovolj zmogljiva za njegove potrebe. Radeon in njihovi driverji niso vredni vec denarja.

Kr tko čez palec praviš al kaj? Gonilnike so zlo popravil ( je tud veliko tiste glasne manjšine ki je imela probleme rekla da so se odpravili problemi ) ; jz osebno pa nisem imel težav z AMD-jevo grafično ( 5700XT Sapphire Pulse ) . Zelo zadovoljen.

Drgač pa kupuje se 1650 Super (Nvidia) 1660 Super (Nvidia) 5700 (AMD) in 5700XT (AMD). Če hočš dobit največ za svoj denar. Raytracing še ni zrel ( bo verjetno zrel naslednjo generacijo; če kupuješ zarad raytracinga pozabi; neumnost to delat; bolljš počakat na naslednjo generacijo. Ta generacija raytracinga je bila beta testing ); zdej edino če bi bil rad streamer recimo na Youtube ali pa Twitch-u ; potem se tud bolj splača Nvidia vzet zarad njihovega kodeka; čeprav ti tud to v bistvu ni treba še posebej če imaš kakšno jedro pri procesorju viška ( da imaš npr več kot 6 jeder ). V glavnm odvisn od tega koliko denarja si pripravljen dat je boljši AMD ali pa Nvidia. Ne bit fan boyi enga al pa druzga. To je totalna debilnost. Gleda se sedanje stanje; kaj boš dejansko uporabljal in pa razmerje kvaliteta/cena. To je to.

realize je izjavil:

Moj mlajši brat si želi sestaviti računalnik. Na vsak način si želi GPU GTX1660S 6GB

1660Super je top kartica za ta denar. Sam računaj da na konc tega leta bodo nove konzole zunaj; kmalu za tem pride čist nova liga grafičnih kartic ( za isto ceno bo verjetno lahko dobit nekje do 20% večjo zmogljivost ; seveda to so špekulacije ). Pa glede na to da ima še dandanes večina 1660 ( brez Super ) računaj da bo sigurno vsaj še kako leto dve vsaka igra računala na to da bo laufalo na taki grafični. Mogoče bo treba kakšno nastavitev dat v nižjo prestavo pri kaki igri ampak na 1080 monitorju se bi mogl dat čist lepo uživat tud v tem. Je pa tak da nikol zares ne morš računat na "future proof" ker lahko je stagnacija par let lahko je pa kr naenkrat boom. No konzole so dobr pokazatelj tega da bo en preskok pri strojni opremi; kar se bo poznal tud pri PC-jih. Konzole pač zarad množične proizvodnje znižajo ceno strojne opreme ko se naredi preskok.

Jz mislm da z 1660Super ne morš zgrešit nima smisla vlagat v dražje kartice zdele. Ne bo pa to future proof v smislu da boš lahko obdržal vse na medium-high tud po 3-4 letih. Verjetno bo treba kakšno reč dat tud na low čez čas. Če ti grafika ni tok super duper pomembna se bo dal čist lepo shajat.

HappyPills ::

Imam 5700xt in nisem imel težav z gonilniki, vse špila kot mora. Bom pa čez leto dve zamnejal verjetno na serijo 3000. Zato ker lahko.

OmegaM ::

Sam si lastim gtx1080, pa verjeli ali ne, imam vec tezav z gonilniki kot pri R9 380.
Sicer zadevi lih nista primerljivi, ampak ce se ze natolcuje o gonilnikih, ko jih nvidia šopa ven, ko lek "mamile".
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Tilen88 ::

Noben nič o novi nvidia seriji? Meni zgleda kar promising.

Telbanc ::

DarwiN je izjavil:

Ne splača se rabljeno danes, ker dobiš rudarsko kartico in še cene so šle precej gor.. Sploh pa ne Vege.. Kaj bi rad, da jim bajta zgori? ;)

Gigabyte 1650S za 190EUR.



https://www.mlacom.si/xfx-radeon-rx-570...

Men se zdi tole dost u redu. Za ta dnar.

Jaz ne bi kupil grafo z 128bitnim vodilom in 4 gb vrama že iz principa ne. Smo 2020. Brat je kupo grafo radeona pred 6 leti z 4 gb vrama in že zdaj nekako gre.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

yayo ::

Tilen88 je izjavil:

Noben nič o novi nvidia seriji? Meni zgleda kar promising.

ahem...

overklocker ::

Mene zanima kje bi se dal dobit preorder za rtx 3090 ?
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

mailer ::

Nvidia nemška spletna stran.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

meho7 ::

Nobenih preorderjev nebo

According to MSI Insider stream: "Nobody is allowed to take pre-orders."


https://clips.twitch.tv/ToughTsundereDu...

overklocker ::

Jaz sem pa dobil inside info za slo:
Pogovor za 3090

konec meseca naj bi prišlo par komadov V slo, kako jih bodo usmerili se nihce ne ve
Motherboard:Asus X579XStrix E CPU:AMD 5950X ,GPU: EVGA RTX 3080,
128GB RamDDR4,Hladilnik NoctuaNU15s,Tipkovnica:Crosair K95 Miška:Logitech g900
2x Samsung m.2 980PRO 500 gb,2x Samsung 860evo 2tb,Monitor:Samsung Odyssey G9

AlexTheAug ::

Je že kdo naročil grafično preko nemške nvidia trgovine? Ali blokirajo mailboxde naslove?

tikitoki ::

Zakaj ne probas:)?

BTW: Po EU ureditvi so ti DOLŽNI prodati. V nasprotnem primeru jih lahko prijaviš. Niso ti dolžni poslati v Slovenijo. Ne smejo pa ti preprečiti, da si sam urediš alternativno dostavo ala mailbox.de.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

DarwiN ::

Trenutno še ne more probat, ker 3000 kartic ni možno prednaročit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

Sele jutri izide. Nobene skode. jaz bi tko pocakal na neodvisne recenzije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Hatchback678 ::

Sicer sem že odprl temo na to tematiko, vendar iščem grafično kartico v rangu do 200 evrov v poštev pridejo tudi rabljene.

Imam računalnik Ryzen 5 3600, 16GB rama, matična B450 Aorus Elite, 720W napajalnik ter trenutno tudi grafično RX 470,ki je zaenkrat solidna.

Sicer igranje ni v prvem planu vendar vseeno kdaj zapaše kakšno novejšo igro udariti.

Se splača kupovati sedaj ali je vredno počakati na izid novih AMD ter Nvidijinih kartic, ki bi poskrbele za znižanje starih?

Kdaj sploh izidejo nove generacije?

DarwiN ::

Nove za 200-250€ šele čez kakšne pol leta. Rabljene so predrage in med njimi je veliko rudarskih. Tko da se ti splača edino nova 1660S ali 5600XT/5700.. Pa še to bo med 220€ in 300€, če naročiš iz Nemčije. Pri nas pač še ~15% več.

Pa te kartice so nekje 60-80% hitrejše od RX470, tko da razmisli, če sploh potrebuješ nadgradnjo oz. če lahko počakaš pol leta. Odvisno na kakšnih nastavitvah igraš. Če trenutno dosegaš ~50fps, boš z novo kartico 80-90.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Hatchback678 ::

Sem razmišljal da bi nabavil rabljeno 1070 seveda če bi bila cena prava.

Ampak bom verjetno počakal ker kot sem dejal računalnik ni prvotno namenjen igranju je pa seveda fajn.

Na katerih nemških straneh pa se nabavlja nove grafe?

HappyPills ::

ČE boš malo počakal ti bom jaz za prijateljsko ceno prodal 5700xt staro pol leta. Ker bom sigurno menjal na 3080 20GB ali 3090. I needz the ram.
««
136 / 197
»»