» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
131 / 197
»»

Jarno ::

No dobro, omenjeni so bili linki o kvarjenju AMD vs. nVidia grafičnih kartic. Sem kar nekaj časa iskal ažurne podatke in npr. naletiš na to, da je nekomu pri miningu "poginilo" 6 od 55 GTX 1070 itd. Skratka sodobnih statistik precej primanjkuje.
Na voljo je nekaj materiala iz 2014, kjer se potrdi moj sum, da se je serija HD 4x00 kvarila več, medtem, ko sta seriji 6x00 in 7x00 dokaj OK.
https://www.pugetsystems.com/labs/artic...

Zanimivo kako Red fanom poraba ni pomembna pri Radeonih, a jo tako veselo izpostavljajo pri Intelu

Načeloma je slaba ideja preveč "navijati" manjše jedro.
Intel je tukaj podjetje z 20 fabi in milijardami dolarji rezerv. Če gredo po poti FX procesorjev in AMD navitih čipov, tudi dobro, bodo pa opazke.
#65W!

DarwiN ::

Jarno, tukaj imaš še raziskavo iz 2016 in raziskavo iz 2017, ki vključuje tudi usranega Polarisa, 400 serijo. Pa upoštevaj, da je 500 serija še dodatno navita, tko da res boljše, da ne poznamo številk.

Pa naj nekdo vzame te tri prilepljene raziskave in izračuna povprečja med AMD in Nvidia.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Se mi je zdelo, da imas psihoticen napad in mislis ,da zivimo na Nizozemskem.

Kaj na Nizozemskem ni AMDtardov?


Kaj ma to veze s stroski v Sloveniji?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Kdo je govoril o Sloveniji? Moja izjava je bila, da so zvesti AMDečkoti pokurili za 100EUR več štroma v štirih letih, kasneje sem pa dodal hec, da d3m-jeva mama plača 400EUR več.

Za tvojega ateja sem pa tudi izračunal... Cirka 72EUR je doplačal v štirih letih, zato da si ti prihranil 30EUR, ko si kupil garbage od kartice. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

ma navalite 140€ je 3GB varianta 1060 https://www.amazon.de/dp/B01KLM1GKE/ref...
180 € pa 6GB varianta. Za 10€ manj pa dobis 8Gb rx 580
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

Horas ::

lep vas prosim, poraba se ne pozna na položnicah, moj 2. pc z rx 580 laufa nonstop, igre, torrenti na polno, filmi... tako da je vsega po malem. (igre mogoče 1.5h na dan) položnica ni šla gor niti prvi dan niti danes.

gddr85 ::

ah dej no mir, če ne druzga zraven švicaš na polno. ;)

klinker ::

Horas je izjavil:

lep vas prosim, poraba se ne pozna na položnicah, moj 2. pc z rx 580 laufa nonstop, igre, torrenti na polno, filmi... tako da je vsega po malem. (igre mogoče 1.5h na dan) položnica ni šla gor niti prvi dan niti danes.


Seveda se ne, to je neka bebasta izkrivljenost Red fenov. Je pa p/w lep pokazatelj kera tehnologija je boljsa.
Samo ko je debata o Ryzen vs Intel, je p/w relevanten in bo bajto sezgalo ce bos v kisto montiral 9900K, ko pa se to debatira o Radeon vs Nvidia, pa zadeva ni pomembna in se na poloznici to itak ne pozna 8-)

D3m ::

Točno tako.

Kot ste omenili, da bodo kupci zaradi nakupa Bulldozerja naredili vsesplošni požar. 8-)

Je sedaj jasno, da Intel predstavlja nevarnost vsespološnega požara. :)

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

klinker je izjavil:

Horas je izjavil:

lep vas prosim, poraba se ne pozna na položnicah, moj 2. pc z rx 580 laufa nonstop, igre, torrenti na polno, filmi... tako da je vsega po malem. (igre mogoče 1.5h na dan) položnica ni šla gor niti prvi dan niti danes.


Seveda se ne, to je neka bebasta izkrivljenost Red fenov. Je pa p/w lep pokazatelj kera tehnologija je boljsa.
Samo ko je debata o Ryzen vs Intel, je p/w relevanten in bo bajto sezgalo ce bos v kisto montiral 9900K, ko pa se to debatira o Radeon vs Nvidia, pa zadeva ni pomembna in se na poloznici to itak ne pozna 8-)


Opazke letijo, so letele tudi čez npr. Fury (AMD potem izda Nano), sploh pa Vego 64 (LC). Pozabljaš pa na še en pomemben vidik, namreč ceno, "luknje" in 95W TDP marketing. Ceneje od i9 9900K dobiš R9 3900X, da o R7 3700X ne govorimo. Položnice se na ST-ju niso ravno omenjale glede Intel procesorjev. Pomemben vidik je tudi, da si npr. GN stran privošči kot top referenco navajati 5.0-5.2 OC i9 9900K, potem si janezek misli, da to vsak doma z nekaj kliki Oc-ja.

 i9 9900K OC Temperature

i9 9900K OC Temperature



 Power Consumption - Stock Productivity.

Power Consumption - Stock Productivity.



Malce sorry za OT, ampak vseeno. :)
#65W!

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Kdo je govoril o Sloveniji? Moja izjava je bila, da so zvesti AMDečkoti pokurili za 100EUR več štroma v štirih letih, kasneje sem pa dodal hec, da d3m-jeva mama plača 400EUR več.

Za tvojega ateja sem pa tudi izračunal... Cirka 72EUR je doplačal v štirih letih, zato da si ti prihranil 30EUR, ko si kupil garbage od kartice. :))


Katero graficno kartico pa uporabljam?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Položnice se na ST-ju niso ravno omenjale glede Intel procesorjev.

Pri CPUjih se manj govori o porabi, ker je ta splošno nižja in med procesorji ni velike razlike. Mogoče 20W pri vsakdanji uporabi..Zanemarljivo. Seveda, navit 9900k na stres testu je druga zgodba, kot tudi navit 3900/3950X, ampak to ni vsakdanja real world uporaba... Medtem pa so usrani AMD GPUji pili tudi 100+ wattov več od Nvidije pri vsakdanjem gamingu. To pa je dejansko tragedija, ki jo je treba obešat na veliki zvon.

... in 95W TDP marketing.

Tole je še en zanimiv fenomen. Intel kao nateguje in laže, AMD so pa angelčki.. Dejanska poraba na stres testu pa takšna:

Če hočeš še primerjava med navitimi CPUji:


Lahko iz tega res zaključimo, da Intel laže, AMD je pa "dobri človek iz Negove"?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Ne gre za laganje, ampak prodajanje bučk. Nekateri pa sedaj ne bi smeli opozarjati, ker je takoj whataboutism na delu. In položnice itd.
Recimo R9 3900X je oglaševan kot 105W TDP procesor. Spije 125W (No PBO, No Auto OC).
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...



i9 9900K je oglaševan kot 95W TDP procesor.
https://ark.intel.com/content/www/us/en...
 AVX ON!!!!

AVX ON!!!!



Kakorkoli, RX 580 je poceni zadeva, marsikomur dobro služi, če bo položnice zviševal še 5 let, toliko bolje. :))
#65W!

DarwiN ::

Jarno je izjavil:

Ne gre za laganje, ampak prodajanje bučk. Nekateri pa sedaj ne bi smeli opozarjati, ker je takoj whataboutism na delu. In položnice itd. :))

Prav je, da opozarjaš, ampak opozarjaj pri obojih, ker oboji prodajajo enake buče.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mr.B ::

Jarno je izjavil:

Ne gre za laganje, ampak prodajanje bučk. Nekateri pa sedaj ne bi smeli opozarjati, ker je takoj whataboutism na delu. In položnice itd.
Recimo R9 3900X je oglaševan kot 105W TDP procesor. Spije 125W (No PBO, No Auto OC).
https://www.amd.com/en/products/cpu/amd...



i9 9900K je oglaševan kot 95W TDP procesor.
https://ark.intel.com/content/www/us/en...
 AVX ON!!!!

AVX ON!!!!



Kakorkoli, RX 580 je poceni zadeva, marsikomur dobro služi, če bo položnice zviševal še 5 let, toliko bolje. :))

Ne skrbi s poloznico, meni naprave v celoti, ko so samo prikljucene in ugasnene v smislu standby kurijo vec kot 100W, in da hladilnik ni bil aktiven. najvecji porabniki so recimo filtri za motnje z zasito proti streli. enega sem izmeril skoraj 9W. Ampak ja sreca da ne merijo jalove ( verjetno ne). Tako da najvec na letnem racunu prisparas ne z nakupom graficne ki manj kuri ampak s tem da kliknes na fizicno off switch, ki izklopi fazo in nulo na podaljsku.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Dobro, za "bench profije" in power gamerje je i9 zanimiva izbira. Janezku pa lahko ob slabem hlajenju throtla, sploh, če kupi za productivity. Ni panike.

Zanimivo pa je npr. stališče nVidie do stress testov:

Furmark is an application designed to stress the GPU by maximizing power draw well beyond any real world application or game. In some cases, this could lead to slowdown of the graphics card due to hitting over-temperature or over-current protection mechanisms. These protection mechanisms are designed to ensure the safe operation of the graphics card. Using Furmark or other applications to disable these protection mechanisms can result in permanent damage to the graphics card and void the manufacturer's warranty.


Ko sem opazoval razlike pri AMD seriji R7/R9 med RL in trpinčenimi primerki, je med trpinčenjem odpovedalo 13% kartic, pri RL uporabi pa so vrnili 2% "okvarjenih" kartic iz teh serij.
Torej ni vseeno, kako se ravna s svojim HW-jem.
#65W!

Jarno ::

Sicer pa je zanimivo, da je lahko precejšnja razlika, če se uporabnik npr. RX 580 spomni kako dobre fore.
Recimo undervoltinga. :P
Po moje je finta ravno v tem, da se z undervoltingom igrajo zahtevnejši uporabniki.
Dobri rezultati so gaming poraba do max 150W, mogoče 5% manjši performance.
Ni slabo.
#65W!

m0LN4r ::

Horas je izjavil:

lep vas prosim, poraba se ne pozna na položnicah, moj 2. pc z rx 580 laufa nonstop, igre, torrenti na polno, filmi... tako da je vsega po malem. (igre mogoče 1.5h na dan) položnica ni šla gor niti prvi dan niti danes.
Da se ne? Pa kje ti vidis, jaz sem vodil evidenco, ko sva dva gejmala v studentskem stanovanju, se nato izselila in se je priselila ena zenska, ki res ni nic gejmala zero, nada... So se stroski elektrike razpolovili.
Dva high-end navita gaming pcja (+ seveda monitor) papcajo lepo blizu 1000W na uro, pa ga zges nekaj ur dnevno pa racunaj naprej, kako bi blo ce mulca nebi nazigala 30 ur na teden spile.
Se pa res ne pozna, ce je teh 1000w samo en delcek celotne porabe v bajti in ste ze nasplosno potratni, gonite kaloriferje, elektricno cirkularko, tri zmrzovalne skrinje, susilc za vsak drek, pomivalc za vsak drek. Ja pol se mogoce res manj opazi.

PS: Evo odprl sem KASA aplikacijo od TPlinka, zadeva laufa 10 ur dnevno, priklopljen je PC, Kino in TV. Pise za zadnjih 7 dni da sem pokuril 1kWh dnevno oz. cel teden 6,8kWh pa nisem nic gejmal, kaj sele da bi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MrStein ::

m0LN4r je izjavil:

1000W na uro

;((
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Horas ::

ojej molnar 1000w, zdj ga pa tiserješ no.

ka mate pol ene zastarele električne omarce pa transformatorje tam al kaj??

m0LN4r ::

Mogoce se motim, pa bom za vsak slucaj vprasal, torej dva High-end navita gaming pcja z monitorji vred, po tvojem koliko trosita med drkanjem npr. BFja ?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mailer ::

500W+ vsak.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

2060?

Primarna konkurenca je 1660Ti. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Mr.B je izjavil:

Komu bomo verjeli, na CB (test februar) pa je 2060FE 4% hitrejsa v testih, AIB pa skoraj 8% hmmm
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Test na HU mi je malo cuden:
V borderlands 3 je na HU 5600xt veliko hitrejsa, na CB pa je 2060FE mal hitrejsa.
Potem v Metroju isto, na HU je 5600XT veliko hitrejsa, na CB sta enako hitri znotraj 1%
Potem v F1 je na HU spet razlika v prid 5600XT 3x vecja, kot na CB.
V Gear 5 je razlika na HU 2x vecja v prid 5600XT...
Pa se ene dodatnih 3 AMD specials majo notr, kot je DIRT rally, kjer ti ze pri introju na veliko mahajo z AMD logotipom. Ajd to se ni tak problem, naj jim bo. Samo, da pa so tako velika odstopanja med istimi igrami, pa je kot, da bi na HU imeli moddano 5600XT in 2060 z minus 80Mhz.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

DarwiN ::

Forget it, Molnar. Na HU vedno dobijo 5-10% mikavnejše rezultate za AMD produkte.. Zato tudi imajo več subscriberjev kot bi jih imeli sicer, in tega se dobro zavedajo.. Predvsem Steve je velik AMD fanboy.. Tim niti ne.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Hudič, ko testirajo s posodobljenim SW in verjetno tudi zadnjimi patchi za igre.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Fortnite in Apex so 100% testirali z enakim SWjem in Patchi, ce so test delali zadnjih par dni oboji. Pa so rezultati kljub temu obrnjeni.

Imajo pa na CBju za te dve igri vsaj eno lepo tabelco na kateri je 29 Kartic in 5 iGPUjev:
 Zelo lepo je nekaj takega videt

Zelo lepo je nekaj takega videt

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

Molnar dej nehaj že jokat. Če to kaj ni všeč, naredi teste, pripravi video. Če boš uspešen pustiš Job in bos do konca življenja branil čast svoje priljubljene znamke

m0LN4r ::

Zakaj bi jokal, jaz verjamem v CBjeve teste, ker so bolj homogeni in ni tako velikih odstopanj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Jarno ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj bi jokal, jaz verjamem v CBjeve teste, ker so bolj homogeni in ni tako velikih odstopanj.

Sam kot referenco vedno rad navajam Guru3D, Techspot in TechPowerUp. Za rezervo pa Tom's, Anand's in GameGPU.
Tradicija lepljenja teh nemških benchov je sicer pri moLN4r-ju zelo mogočna. :D

Če pogledamo TPU database je po relativni primerjavi s starim biosom RTX 2060 od 5600XT hitrejša za 6%.
Nov bios lahko izboljša performance za 10%, uporabijo se lahko 14Gbps namesto 12Gbps GDDR6 pomnilniški moduli.
Potem je posodobljena 14Gbps izvedenka lahko za 4% hitrejša od RTX 2060, namesto 6% počasnejša, v nekem povprečju seveda.
#65W!

Mr.B ::

Verjetmo je pri testih problem kateri jagoni izbor znotraj igre vzames...
Sej je kliki prilepil test 9900ks in 3900x v dolocenih delih je komaj hitrejsi v dolocenih ima pa 0.1 % low za 50 FPS vec.
realno pa obe karticti nista smoteren nakup , saj sta 1080p overkil, za 1440p pa komaj... toraj 1 lwt potem pa menjat..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

L1nK ::

ima kdo kaj izkušenj z ventus serijo od MSI?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Tilen88 ::

Low end MSI bojda. Jaz sem takrat vzel Gaming X in za enkrat nimam pripomb.

L1nK ::

ok, low end, ampak imajo backplate, heatpipe,... na pogled izgleda kvalitetno

verjetno vent ni tako kvaliteten kot twinfrozer

ni nujno, da so slabe
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

D3m ::

Niso slabe niso pa Gaming X.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Imaš na TPU tabelo "GPU Temperature Comparison".. Sicer za 1660 Ventus in 1660Ti Ventus.

Kot bi rekli v Černobilu. Not great, not terrible. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::




;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

L1nK je izjavil:

ima kdo kaj izkušenj z ventus serijo od MSI?
Backplate je brezveze, poglej se kake Palit pa Gainward v tem segmentu, pri visjem rangu imajo celo boljse hlajenje od teh poceni Ventus.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

T-h-o-r ::

Bois, nova generacija konzol z 12 TERAFLOPI bo naredila PCje obsolete ...
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Alien123 ::

T-h-o-r je izjavil:

Bois, nova generacija konzol z 12 TERAFLOPI bo naredila PCje obsolete ...


A pol se bo dalo programirat na konzolah?.. a misliš da bom fps igre igral na joypadu? Je pa super, da bo šla tehnologija malo hitreje zdaj.

m0LN4r ::

T-h-o-r je izjavil:

Bois, nova generacija konzol z 12 TERAFLOPI bo naredila PCje obsolete ...
Nova konzola bo koncno na nivoju moje 2 leti stare kiste, ki bo ob izidu stara ze 3 leta, potem pa gremo nabavit nekaj novega z vsaj 16TF
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

dolenc ::

2x rx480 je to po tflopsih, torej gtx1080/rtx2070 :)

scipascapa ::

evo namestil novi sistem r5 2600 itd
1060 6gb
namestil msi afterburner pa je siv, greyed out.

tam kjer prikazuje mv, je 0....

kak trik?

eh grafična je defektna skoz nekaj blinka.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

A si se spet nategnu?

scipascapa ::

kabel hehe....dela zdaj lol.

Wrop ::

m0LN4r je izjavil:

T-h-o-r je izjavil:

Bois, nova generacija konzol z 12 TERAFLOPI bo naredila PCje obsolete ...
Nova konzola bo koncno na nivoju moje 2 leti stare kiste, ki bo ob izidu stara ze 3 leta, potem pa gremo nabavit nekaj novega z vsaj 16TF


Konzola sigurno ne bo naredila PC obsolete. Bo pa v roku dveh let zahtevnost senčenja prestavila dve stopnički višje. 12 TFLOPS ni malo. Sicer pa nisi povedal koliko je ta tvoja kišta dve leti nazaj stala. Je vseeno razlika, če dobiš isto zmogljivost za tretjino cene v roku dveh, treh let.

m0LN4r ::

. Je vseeno razlika, če dobiš isto zmogljivost za tretjino cene v roku dveh, treh let.
Res je, to pomeni da 2-3 leta cakas in ne delas nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

Od kdaj je igranje iger delo?
««
131 / 197
»»