» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
116 / 197
»»

D3m ::

Na 6 let star sistem bi ti rad dajal 500-600 EUR grafično?

Pa si prebral kaj uporablja sedaj?
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Kaj ima veze kolko je star. 4770ka se vedno solidno prezveci igre in z 2070ko bo gaming ohoho boljsi kot pa s tvojim crapom, ceprav ne bo max izkoriscena.
Bi mu vsaj predlagal kako Vego56, 1070Ti/1080Ti/1660 ipd...ne pa ta jajca.

gddr85 ::

če razmišlja o 4k oz. 144hz+ panelu, potem ziher nekej od highend robe, da bo za par let, razen če bo že v začetku špilal na spuščenih nastavitvah..

gnomee ::

Kot sem napisal.. V kolikor CPU predstavlja problem (beri: ne bo polno izkoriščen GPU / bottleneck), potem raje nadgradim še CPU in je potem mir za nekaj let :) Definitivno ne mislim kupovat grafe za 500-600 EUR, katera potem ne bo max. izkoriščena, drugače raje kupim cenejšo varianto.

In če smo že pri tem, kateri CPU pa bi bil najbolj ok za RTX 2070/2070 Super? Kak Intel i7 9. generacija / Ryzen 3700x ali mogoče celo kaj druga? Nisem že en čas nič spremljal in sem malo v "temi" :)

klinker ::

Sej imas benche na netu.
4770k se vedno lahko lepo navijes ce ga se nisi. Kar sem na hitro gledal po netu je 2080Ti s tem procom med 75-90% izkoriscena, tako da 2070ka ne bi smela bit kaj dosti neizkoriscena, predvsem na 4K ne, drugo je 144hz.
Drugace pa i7 9700K, oz pocakas na 10ko, ali pa kak 3700X za bolj future proof, ker unih 8 jeder od Intela bo cez 2 leti verjetno premalo, glede na to da ze danes kake igre lepse tecejo na 8/16, kot 8/8.
Osebno bi kupu grafo in vidu kako procesor folga. Ce ni zadovoljivo pac menjas, sicer pocakas na Ryzen 4xxx, ki je napovedan v prvi polovici 2020. Boljse od tebe noben ne bo vedu ce si zadovoljen, sploh pa ne AMD fanboy, ki misli da je 6 let star i7 za v smeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

gnomee je izjavil:

Kot sem napisal.. V kolikor CPU predstavlja problem (beri: ne bo polno izkoriščen GPU / bottleneck), potem raje nadgradim še CPU in je potem mir za nekaj let :) Definitivno ne mislim kupovat grafe za 500-600 EUR, katera potem ne bo max. izkoriščena, drugače raje kupim cenejšo varianto.

In če smo že pri tem, kateri CPU pa bi bil najbolj ok za RTX 2070/2070 Super? Kak Intel i7 9. generacija / Ryzen 3700x ali mogoče celo kaj druga? Nisem že en čas nič spremljal in sem malo v "temi" :)


Če misliš procesor menjati moraš menjati cel sistem. Če ti dobrih 1000 eur ne predstavlja problem seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

gnomee ::

@klinker sem preletel že kar nekaj benchov ampak sem raje vprašal še tukaj, da dobim dodaten feedback. Načeloma se mi s procesorjem ne mudi, ker je še vredu.. Najverjetneje bom res počakal s CPUjem pa da vidimo in kupim kasneje, če bo sploh potrebno.

Hvala obema za odgovor!

D3m ::

Ni za kaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

gnomee je izjavil:

@klinker sem preletel že kar nekaj benchov ampak sem raje vprašal še tukaj, da dobim dodaten feedback. Načeloma se mi s procesorjem ne mudi, ker je še vredu.. Najverjetneje bom res počakal s CPUjem pa da vidimo in kupim kasneje, če bo sploh potrebno.

Hvala obema za odgovor!


Itak. Grafo bos tako al tako menjal. Kupis in vidis kako lavfa, da si ne delas nepotrebnih stroskov zaradi par FPS-ov, oz. pocakas na kaj novejsega.
Benchi so pa bolj merodajni od ST fanboyev, pa vseeno bos najboljse vidu sam, ker benchi tudi znajo nardit filing ne vem kakih razlik, ko spilas pa tega skoraj da ne opazis in si na koncu vrgu jurja za nic konkretno otipljivega.

D3m ::

Tale rabljena RX 570 ima do decembra 2020 garacijo.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Razlika med R9 270x in RX 570 je velika.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

D3m je izjavil:

Tale rabljena RX 570 ima do decembra 2020 garacijo.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Razlika med R9 270x in RX 570 je velika.


Ko fanbojevski prodajalec, ki o tehniki nima pojma obiskuje tehnicni forum, se kulturne teme spremenijo v take zmazke :))

D3m ::

A zato šepaš s predlogi? Ker nimaš pojma o tehniki?

Saj bi ponudil tudi Nvidio samo je na bolhi GTX 1060 3GB dražja od RX 570.

Žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

Seveda, prodajalca edino cena zanima...ker o tehniki pac nima pojma in misli da nek 4770K vec kot 570 skarta ne more izkoristit, ane >:D
Da bi pa se prebral kaj folk pise, je pa ze prezahtevno za tvoje mozgancke :))

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Seveda, prodajalca edino cena zanima...ker o tehniki pac nima pojma in misli da nek 4770K vec kot 570 skarta ne more izkoristit, ane >:D
Da bi pa se prebral kaj folk pise, je pa ze prezahtevno za tvoje mozgancke :))

Bomo takrat ko bos nakladal da te 320p testi in kd9 koga bremza in nehal predlagat 100€ drazjo kartico za isto performanco kot konkurenca. Teh nekaj FPS-jev te zagotovo ne bo motilo, no kar na 1x te vec ne moti za pasee platformo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Glugy ::

gnomee je izjavil:

Kot sem napisal.. V kolikor CPU predstavlja problem (beri: ne bo polno izkoriščen GPU / bottleneck), potem raje nadgradim še CPU in je potem mir za nekaj let :) Definitivno ne mislim kupovat grafe za 500-600 EUR, katera potem ne bo max. izkoriščena, drugače raje kupim cenejšo varianto.

In če smo že pri tem, kateri CPU pa bi bil najbolj ok za RTX 2070/2070 Super? Kak Intel i7 9. generacija / Ryzen 3700x ali mogoče celo kaj druga? Nisem že en čas nič spremljal in sem malo v "temi" :)


Verjetno se ti ne splača kupovat novega procesorja. Pač ne kupuješ novega dokler nimaš problemov z starim al pa sam opaziš da rabiš boljšega. Nevem pa kako je v konkretnem primeru z ozkim grlom konkretnega para GPU-ja in CPU-ja. Če je res "bottleneck" potem priporočam:

Ryzen 5 3600 ki je čist zadost za RTX 2070 Super / Radeon RX 5700 XT grafično ( 5700 XT je 5% manj zmogljiv ampak stane dost manj ) . Zdej edino če bi hotel še sliko igranja bolj zahtevnih akcijskih iger pač na Twitch / Mixer dat; pol bi priporočal 3700X zarad večih jeder. Ampak če pa mislš sam igrat ; sam za igranje je pa 3600 več kot super ker ne rabš več procesorskih jedr. Boš imel neizkoriščena jedra. So si procesorji če gledaš samo na igranje iger v tej generaciji dost blizu v bistvu:

Eni sicer prisegajo na 8 in več jedrnike ker naj bi prihodnje konzole imele CPU-je z 8 jeder ( čez nekje 1-2 leti ) in da bo verjetno to se poznalo tud pri PC implementacijah iger ampak to se ne bo čez noč zgodilo tud ko bodo prišle ven nove konzole; cene pa tud kr lepo padejo ko vsako leto pride nova generacija CPU-jev in pač ne bo težko nadgradit če bo pač to čez 3-4 leta potrebno ( pol si pa tak spet dobr do izida nove generacije konzol kar pa tudi ni tako pogosto ). No to je moje skromno mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Seveda, prodajalca edino cena zanima...ker o tehniki pac nima pojma in misli da nek 4770K vec kot 570 skarta ne more izkoristit, ane >:D
Da bi pa se prebral kaj folk pise, je pa ze prezahtevno za tvoje mozgancke :))

Bomo takrat ko bos nakladal da te 320p testi in kd9 koga bremza in nehal predlagat 100EUR drazjo kartico za isto performanco kot konkurenca. Teh nekaj FPS-jev te zagotovo ne bo motilo, no kar na 1x te vec ne moti za pasee platformo...


Se en, ki ne zna brat? ;((
Kje sem jst kako grafo tu predlagal, citiraj prosim!
Kot drugo, 4770ko ze ima in proc je se dalec od odpada. Seveda, kretena, kot sta ti in d3m mu bosta na blef navijala naj kupi novega AMDja al pa nekega krs Radeona ;(( Zal, nisem tak fanboj in mu raje predlagam da naj kupi samo grafo ter sam potestira in se odloci za nakup AMDja, ce ga zadeva ne bo zadovoljila.
Mogoce vama samo gre v nos da ima 700EUR za grafo, 500EUR za zaslon, pa usput se ene tolko za novo platformo, ce s 4770K ne bo lih to to >:D

Glugy je izjavil:

Ampak če pa mislš sam igrat ; sam za igranje je pa 3600 več kot super ker ne rabš več procesorskih jedr. Boš imel neizkoriščena jedra. So si procesorji če gledaš samo na igranje iger v tej generaciji dost blizu v bistvu


Se popolnoma strinjam. Je 3600 vrh glave se za marsikaj, ne samo spile.
Vseeno bi jst raje poskusu prvo s 4770ko, seveda jo navit ce ni, ker ta CPU je greh imet na stock :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

m0LN4r ::

CPU ti bo bremzal grafo, samo v dolocenih primerih oz. bolje receno pri nizkih locljivostih in visjih fps, vse kar pa je okol 60fps in 1440p pa ne bos videl razlike, lahko jo pa izmeris.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Aja, sem spregledal da je gnomee 200fps gamer
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

__Devil__ ::

Fantje sem v dilemi. Skoraj sem kupil rabljeno RX 580 8GB ampak po branju testov in tega foruma vidim, da se ne splača zamenjati z obstoječo R9 280X 3GB. Po testih je 580 boljša le okrog 47% (prilagam približno primerjavo: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/A... ). Ugotovil sem, da se ne splača narediti te zamenjave.

Bolj se mi splača kupiti GTX 1070, ki se dobijo že od 160EUR. https://gpu.userbenchmark.com/Compare/A... In je 110% hitrejša.

Primerjal sem tudi RX Vega 56 8GB z GTX 1070 in je RX Vega hitrejša za 8%, res, da je novejša ampak mislim, da se ne splača dati 217EUR za novo RX Vega 56. Raje GTX 1070 8gb. Sem se pravilno odločil? Kaj pa kakšne rabljene AMD v rangu do 200EUR, ki so vsaj 110% ali več zmogljivejše od trenutne R9 280X 3GB ? Lp

Edit: Mislim, da ni druge kot, da vzamem 1070 GTX. Še najbolj dosegljiva za moj žep trenutno. Vse ostale, veliko boljše pa so cene nad 300-400EUR.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

580 8gb za 80e je trenutno best buy. 280x prodas za kaksnih 30e in si za 50e dober za 1080p. Ce govorimo striktno iz p/p stalisca.
1070 je samo kake 30% hitrejsa, ampak 100% drazja.

drgac pa 580 8gb je ene 1,5x (zelo zavisi tudi od igr) hitrejsa od 280x + novejsi driverji in veliko bolsi dx12 support.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

gtx1070 se ne splača. če imaš potem 1660 sc za 230€ ipd.

hojnikb ::

no, za 160e se splaca, ce hoces 1440p, ker je to nekak minimum... 1660s je tamtam po performancu, ampak dost drazji (sicer nova)
#brezpodpisa

DarwiN ::

Te poceni RX580 so pa tudi vprašljive, ker so brez izjeme vse rudarske.. Pa še AMD kartico dobiš povrh vsega. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

sj 1070ke so tut rudarske, brez skrbi.
#brezpodpisa

DarwiN ::

1070 za 160-170€ jih zna bit okrog polovica rudarskih. Hudič je kako ugotovit. 580tke za 80€ so pa vse rudarske..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hojnikb ::

ce so prezivele 1 leto minanja, bodo prezivele se neki 100 ur gejmanja :)
lahk pa tut najdes kako z garancijo, 580 spet niso tako stare..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

gddr85 ::

pač gamblaš (videno kupljeno), za finale pa še ruleta, če je roba brez garancije, samo še vprašanje za kolk keša..
no evo 580 sapphire roba z garancijo =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

__Devil__ ::

Zdaj sem se dogovoril za ASUS NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB DUAL OC za 160€. Mislim, da je dober nakup. Pa bomo videli na kaj sem naletel. Me res zanima kako bodo novejše igre laufale. R9 280 3GB pa prodam za 50€. Super! :D

hojnikb ::

za 50e good luck..
#brezpodpisa

Mr.B ::

RT na RX5700Xt vs RTX 2080
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dolenc ::

__Devil__ je izjavil:

Fantje sem v dilemi. Skoraj sem kupil rabljeno RX 580 8GB ampak po branju testov in tega foruma vidim, da se ne splača zamenjati z obstoječo R9 280X 3GB. Po testih je 580 boljša le okrog 47%


Ta prehod sem jaz naredil, sicer dobre 3 leta nazaj.
Trenutno je polaris rx480/580 in podobne, tam kjer je bil 3 leta nazaj 280x. Se pravi več al manj ti je vse delalo, si pa pri marsikerem naslovu že tam na meji 50-60fps, in se moraš malo poigrat z nastavitvami kvalitete. Z 280x nimaš več kaj praskat.

Zdej a se splača, če jo dobiš poceni, kar trenutno so, itak, kak let ali dve življenja ima še v sebi. Če želiš pa nekaj kar bo naslednjih n-let držalo pa rabiš že malo višje it, višje od gtx1070.

Če se želiš malo igrat s tem, vzemi zdej polaris, potem pa naslednje leto, ko bo kak bolj bistven preskok v grafičnih presodiš ali rabiš več ali ne.

m0LN4r ::

Mr.B je izjavil:

RT na RX5700Xt vs RTX 2080



Neverjetno kok hitrejsi in bolj gladek je 3 leta star Pascal, napram najnovejsi AMDjevi pogruntavscini, pa se to z vklopljenim recordingom :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Mr.B je izjavil:

RT na RX5700Xt vs RTX 2080



Neverjetno kok hitrejsi in bolj gladek je 3 leta star Pascal, napram najnovejsi AMDjevi pogruntavscini, pa se to z vklopljenim recordingom :))

Še sreča da se sliniš in primerjaš skoraj 1x dražjo grafično kartico z RX5700XT. Žalostno kako nekateri nimajo čuta za realnost.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

500 in 750 ni enkrat drazje, ampak vseeno je tehnoloski napredek NAVIja bogi, bi pricakoval on new gen 5700XT za 500eur, da je vsak v novejsi grafiki hitrejsa od 1080Ti, no ja
zanimivo bo videti amper proti big naviju
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

500 in 750 ni enkrat drazje, ampak vseeno je tehnoloski napredek NAVIja bogi, bi pricakoval on new gen 5700XT za 500eur, da je vsak v novejsi grafiki hitrejsa od 1080Ti, no ja
zanimivo bo videti amper proti big naviju

Verjetno si gleda AMD cene v Slovenskih trgovinah, Nv pa nemskih...Ali po drugi strani si pripravljen za tri leta star hardware placati kot nov, verjetno je kriv AMD, da ne bomo ping pongal in svinjali teme.Se bos bolje pocutil.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

m0LN4r ::

Slaba reklama, mogoce ce bi izdali, 5800XT bi bli enako hitri za enak dnar, ampak z troletno zamudo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Mr.B ::

m0LN4r je izjavil:

Slaba reklama, mogoce ce bi izdali, 5800XT bi bli enako hitri za enak dnar, ampak z troletno zamudo.

Ja sej lahko iznajdes kak drug izgovor, kot AMD srot nekaj..... da upravicis 10p€ drazji statusni simbol z imenom RTX za iste FPS-je... Najcenejsa non blower rx 5700 tx je od Powercolor stane 379€ ene 8 XT kartic je do 400€. Med njimi tudi blower edition, da bos imel istocnico...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Sej pa Navi mora bit cenejši od Nvidije, ko pa vendar gre za inferiorni izdelek v vseh pogledih, od porabe, temperatur, hrupa, pokvarljivosti, oc potenciala, RT-ja, mesh shaderjev, itd.. In veš, kako vemo, da je Nvidia boljša praktično v vseh pogledih? Ker če bi AMD imel že eno samo resno prednost, bi se AMDtardom mešalo po spletu. Lep primer tega je bil async compute pred časom.

Tko da, AMD kartica mora zame bit 15-20% cenejša od Nvidie, ob isti zmogljivosti, da je vredna nakupa.. Za Navi je v tem trenutku ta pogoj izpolnjen in torej - Navi je danes vreden nakupa!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Sej pa Navi mora bit cenejši od Nvidije, ko pa vendar gre za inferiorni izdelek v vseh pogledih, od porabe, temperatur, hrupa, pokvarljivosti, oc potenciala, RT-ja, mesh shaderjev, itd.. In veš, kako vemo, da je Nvidia boljša praktično v vseh pogledih? Ker če bi AMD imel že eno samo resno prednost, bi se AMDtardom mešalo po spletu. Lep primer tega je bil async compute pred časom.

Tko da, AMD kartica mora zame bit 15-20% cenejša od Nvidie, ob isti zmogljivosti, da je vredna nakupa.. Za Navi je v tem trenutku ta pogoj izpolnjen in torej - Navi je danes vreden nakupa!

Da draga. Ko kupujemo graficno za igrice, je pac FPS zadni na spisku....Sej zaradi statusa tudi kupujete iphon/apple izdelke, pa kjub temu je NV napoved za Q4 prakticno polovica od q3. Ja ja gemerji imate res smisel za humor da ste pripravljeni placat toliko vec za RTX oznako, in tistih 6 iger ki to zgolj teoreticno podpira, je pa nastavitev vedno rt== off. Se kej novega, ali bos zacel kupujes elektroniko za prihodnjost...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DarwiN ::

Fps je na vrhu spiska.. Ampak point je, da so vse te ostale stvari še vedno na spisku. Zato zgolj ~10-20% razlike v ceni oz. vrednosti izdelka, ker gre za postranske stvari. Dragec moj...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Zanimivo kakšne poglede imate na stvari tiskane na istem PCBju. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

DarwiN je izjavil:

Fps je na vrhu spiska.. Ampak point je, da so vse te ostale stvari še vedno na spisku. Zato zgolj ~10-20% razlike v ceni oz. vrednosti izdelka, ker gre za postranske stvari. Dragec moj...

Da da... cas za novo anketo 5700 xt ali 100€ drazja nv kartica za iste fps-je, Sej vem teh 100€ se bo prisparalo pri energiji.... in bolljši bolha ceni, in ostali bs, ki nima nobene veze z nakupom grafike za igranje igric...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Teh 100€ prihranka pri štromu ne boste nikoli videli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Jaz sem omenil cel kup reči, ne samo štrom.. Vsaka od omenjenih prednosti prinaša svoje pluse. OC potencial? Dodatnih ~5% prednosti v perf za Nvidio.. Med 5700XT in 2070S torej ~12% namesto ~7% višja zmogljivost. Potencial okrog mesh shaderjev? Pokvarljivost? Vse obstoječe analize zadnjih 10 let kažejo, da imajo AMD kartice cirka 2x višji failure rate - po eni analizi 2.8% proti 5.5%.

Skratka, vse poti vodijo k 10-20% nižji ceni. In nenazadnje prav takšno sliko tudi odraža trg. Kaj bi se zgodilo, če bi imele AMD kartice enak p/p kot Nvidia kartice? Kdo bi kupil 5700XT za 470EUR, ko dobiš 2070S za 500EUR? Kdo bi kupil usrano Vego64 za isti denar kot 1080? Kdo bi kupil usranega Polarisa 580 za višjo ceno kot stane 1060?

Inferiorna kakovost in tehnologija ima nižjo ceno zaradi inferiornosti, ne zato, ker bi bili AMD dobrodelneži. Si boste morali malo razčistit zadeve v glavah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Škoda, ker Nvidia skriva podatek pokvarljivosti za novejše kartice. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Sej beležijo, ampak zaenkrat piše: 0 failure. It just works. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Je bil podatek na Nvidia subredditu pa je moral OP izbrisati post in ukiniti račun na zahtevo Nvidia predstavnika. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
116 / 197
»»