» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
83 / 197
»»

Partyzan07 ::

Lep pozdrav imam naslednjo konfiguracijo računalnika
Matična plošča: MSI 785GM E51
Procesor: Amd Phenom 965 Black Edition
RAM: 8Gb - G.Skill DDR3 F3 1600Mhz
Disk: Samsung SSD 850 evo 500Gb, Samsung Spinpoint f1 500Gb
Grafična kartica: Sapphire AMD Radeon HD 5850 1GB
Napajalnik: XILENCE Modular Series 750W

Zanima me ali ima smisel nadgraditi ta sistem z novo grafično kartico, v mislih sem imel GTX 1050 Ti. Kakšno je kaj vaše mnenje oz. ali priporočate še kaj drugega.
Hvala

Predator X ::

Rybljeno 7870 ali 7790 ali podobno (gtx 750) za 50-60EUR.
Katere igre pa igraš?

Zgodovina sprememb…

dxx ::

Ima smisel, 1050ti.

Predator X ::

dxx je izjavil:

Ima smisel, 1050ti.


Nima smisla.

gddr85 ::

če je keš, zakaj pa ne oz. zakaj bi kupoval stare gpuje, še vedno lahko premakne kasneje gpu v drug build..

Predator X ::

gddr85 je izjavil:

če je keš, zakaj pa ne oz. zakaj bi kupoval stare gpuje, še vedno lahko premakne kasneje gpu v drug build..


Ker bo GPU kasneje cenejši in hitrejši.

Partyzan07 ::

Igram v bistvu vse. Pač rad bi da bi pač mogoče še kakšno leto laufala zadeva pa četudi ne ravno vse na high

Predator X ::

Partyzan07 je izjavil:

Igram v bistvu vse. Pač rad bi da bi pač mogoče še kakšno leto laufala zadeva pa četudi ne ravno vse na high


Kupi rabljeno. Best bet.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
ponudi 50EUR.
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...
70EUR

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Se en glas za 1050ti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zagarck ::

Pozdravljeni!

Jaz bi pa še enkrat prosil za pomoč pri izbiri grafične kartice ki bi pasala k mojim komponentam.
Cena pa tam do 200 evrov.

Tole so pa moje trenutne komponente:

Matična plošča: Asrock h97 anniversary
Napajjalnik: Lc power lc420-12v2.31 350w
Grafična kartica: Nvidia geforce gtx 750
Procesor: Intel Core i7-4790 @ 3.60GHz
RAM. Crucial 8GB DDR3L-1600 UDIMM
Kingston SSD disk 120GB

Za pomoč se vam lepo zahvaljujem,
Lep pozdrav

Filip8 ::

do 200 eur bi jaz vzel rabljeno gtx 970.. ali pa 1060 3gb

MacGyver141 ::

zagarck je izjavil:

Pozdravljeni!

Jaz bi pa še enkrat prosil za pomoč pri izbiri grafične kartice ki bi pasala k mojim komponentam.
Cena pa tam do 200 evrov.

Tole so pa moje trenutne komponente:

Matična plošča: Asrock h97 anniversary
Napajjalnik: Lc power lc420-12v2.31 350w
Grafična kartica: Nvidia geforce gtx 750
Procesor: Intel Core i7-4790 @ 3.60GHz
RAM. Crucial 8GB DDR3L-1600 UDIMM
Kingston SSD disk 120GB

Za pomoč se vam lepo zahvaljujem,
Lep pozdrav


Če hočeš kaj boljšega, boš moral še napajalnik menjat. Največ bi pa upal dat na tale napajalnik gtx 1050ti.

m0LN4r ::

Jap najprej en soliden napajalnik, potem pa graficno
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Partyzan07 ::

No po krajšem premišljevanju in nasvetu še nekaterih sem se odločil da vzamem Gtx 1060 3gb ker je za dejansko 50€ dobiš še precej boljšo grafično kot gtx 1050 ti. Itak pa kot je že uporabnik gddr85 omenil lahko to grafično kasneje prestavim v novo konfiguracijo računalnika. Sedaj me pa samo še zanima kakšne imate kaj izkušnje z ASUS-om in pa Zotac-om, ker se namreč odločam med tema dvema proizvajalcema?

D3m ::

Vseeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

barocco ::

Partyzan07 je izjavil:

No po krajšem premišljevanju in nasvetu še nekaterih sem se odločil da vzamem Gtx 1060 3gb ker je za dejansko 50€ dobiš še precej boljšo grafično kot gtx 1050 ti. Itak pa kot je že uporabnik gddr85 omenil lahko to grafično kasneje prestavim v novo konfiguracijo računalnika. Sedaj me pa samo še zanima kakšne imate kaj izkušnje z ASUS-om in pa Zotac-om, ker se namreč odločam med tema dvema proizvajalcema?

Malo poglej primerjave,kar se performancsa tiče sta si zlo blizu..detalji pa si poglej spodaj..

RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

DarwiN ::

Partyzan07, sej lahko pogledaš tudi druge znamke, Palit, Gainward, Gigabyte, MSI. Dejansko ni velikih razlik. Edino vprašanje je, če se boš zadovoljil s solidnim hlajenjem (tu pridejo v poštev vse cenejše variante, tudi mini), ali pač želiš pošteno hlajenje (načeloma vse kartice, ki podpirajo zero-fan mode, kjer se ventilatorji ugasnejo, dokler gpu ne doseže temp. okrog 50-60).

Osebno bi danes zbiral med tema dvema:
ZOTAC GeForce GTX 1060 - AMP! Core Edition za 219€+ 10€dostava (brez zero-fan mode)
Gigabyte GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3G za 227€+ 10€dostava (zero-fan mode)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kajetan ::

Malo sem zmeden.
Katera verzija 1070 od MSI je najboljša? 1070 ti ali 1070 oc / 1070 gaming Z / 1070 z gaming X ?

drugače me pa zanima katera je najboljša gtxka 1070 z zero fan mode - msi/gigabyte - kaj drugo?

hojnikb ::

1070ti bo najbolsa :)
#brezpodpisa

morosito ::

DarwiN je izjavil:

Partyzan07, sej lahko pogledaš tudi druge znamke, Palit, Gainward, Gigabyte, MSI. Dejansko ni velikih razlik. Edino vprašanje je, če se boš zadovoljil s solidnim hlajenjem (tu pridejo v poštev vse cenejše variante, tudi mini), ali pač želiš pošteno hlajenje (načeloma vse kartice, ki podpirajo zero-fan mode, kjer se ventilatorji ugasnejo, dokler gpu ne doseže temp. okrog 50-60).

Osebno bi danes zbiral med tema dvema:
ZOTAC GeForce GTX 1060 - AMP! Core Edition za 219€+ 10€dostava (brez zero-fan mode)
Gigabyte GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 3G za 227€+ 10€dostava (zero-fan mode)


Gigabyte g1 gaming 2.0 gtx 1060 3gb ima zdaj promocijo v italiji + novejse igre po izbiri za 199€.
Akcija velja do 24.12.2017

D3m0r4l1z3d ::

Link
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hicks522 ::

Pozdravljeni,

kaj veste mogoče če grafične kartice za prenosnike MXM varjante se da kje pri nas kupit ali je ves svet tako zmenjen da solijo cene v božjo mater in so redko dostopne ... Lastim HP elitebook pa bi mu rad menjal grafično na 970m gtx 6gb ker sem bral da je izvedljivo z modanimi driverji uštimat zadevo. Vendar vsepovsot kamor pogledam so cene 400€+ ...

Če ima kdo kako info, dobrodošlo, hvala.

sumi666 ::

Hey nekaj me zanima naročil sem si tole grafično kartico ...
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Moti me da grafična nima dodatnega priklopa za elektriko ampak se napaja samo iz matične plošče ...
Za 4 evre več se dobi ista grafična ki se tudi dodatno napaja ...
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...
Zanima me koliko se pozna pri zmoglivosti to da nima dodatnega napajanja ...

Ali naj doplačam 4 evre in zamenjam grafično za tisto z dodatnim napajanjem ?

tony10 ::

Zakaj se obremenjuješ z takimi stvarmi ? Ta kartica v 99 % nima dodatnega napajanja, ker ga ne potrebuje. Če pa boš bolj mirno spal pa le vzemi drugo.
kruha in iger

hojnikb ::

hicks522 je izjavil:

Pozdravljeni,

kaj veste mogoče če grafične kartice za prenosnike MXM varjante se da kje pri nas kupit ali je ves svet tako zmenjen da solijo cene v božjo mater in so redko dostopne ... Lastim HP elitebook pa bi mu rad menjal grafično na 970m gtx 6gb ker sem bral da je izvedljivo z modanimi driverji uštimat zadevo. Vendar vsepovsot kamor pogledam so cene 400€+ ...

Če ima kdo kako info, dobrodošlo, hvala.

in s cim bi ti to rad nadgradil ?
#brezpodpisa

morosito ::

kolko bi lahko dobil za zotac gtx 1060 3gb amp! ? če se gtx 970 rabljena prodaja za 230€...a je gtx 1060 dosti bolj hitrejša....
grafično sem uporabljal za igrat gta v...menjam ker sem nabavil monitor 1440p pa bi rad vzel 1070 :)

DarwiN ::

Rabljena GTX970 je vredna tam ~170€, rabljena GTX1060@3Gb pa ~190€.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

hicks522 ::

hojnikb je izjavil:

hicks522 je izjavil:

Pozdravljeni,

kaj veste mogoče če grafične kartice za prenosnike MXM varjante se da kje pri nas kupit ali je ves svet tako zmenjen da solijo cene v božjo mater in so redko dostopne ... Lastim HP elitebook pa bi mu rad menjal grafično na 970m gtx 6gb ker sem bral da je izvedljivo z modanimi driverji uštimat zadevo. Vendar vsepovsot kamor pogledam so cene 400€+ ...

Če ima kdo kako info, dobrodošlo, hvala.

in s cim bi ti to rad nadgradil ?



970 gtx 6gb

Alien123 ::

kako se lahko rabljena 1060ka 3gb prodaja za 190€, če pride nova 212€?
https://geizhals.de/zotac-geforce-gtx-1...

hicks522 ::

Za mojo 970 g1 gaming sem dobil 230€ ... odvisno od trenutka bi rekel.

DarwiN ::

Alien, ker se prodaja na Slo trgu in pri nas so nove okrog 240€. Sicer se pa tudi na ebayu prodajajo za ~180€. Sem ravno v zadnjem času spremljal zadeve. Nasploh so šle cene zadnji čas nekoliko gor. Očitno je dost povpraševanja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

taddeo ::

Pozdravljeni!

Naredil bi refresh grafične kartice...

imam Asus strix gtx 980 ti oc in bi kupil Asus strix grx 1080 ti oc.

Ali naj počakam na novo serijo Volta/Ampere? Kaj je boljša opcija?

koliko je vredna moja Asus strix gtx 980 ti oc?

lp

D3m0r4l1z3d ::

s 980ti lahko komot počakaš na Volto 2080ti. Čeprav je 1080ti 60% hitrejša od 980ti, je zdaj že res čas za počakat naslednjo generacijo.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MostWanted ::

taddeo nisi povedal na kakšni resoluciji igraš. 980ti je še zelo dobra za 1440p.

morosito ::

Tudi v ameriki gtx1060 6gb stane 199usd...kaj zdaj moram it do vsakega in mu tezit ker ima previsoko ceno za rabljeno?
Kako ste eni res NEUMNI...

taddeo ::

MostWanted je izjavil:

taddeo nisi povedal na kakšni resoluciji igraš. 980ti je še zelo dobra za 1440p.



Igram na 1440p gsync 144/165 hz

Torej Asus rog pg 279q ne potrebujem 4k...rad bi še malo več fps in predvsem za oculus rift (super sample)

D3m0r4l1z3d ::

Volta bi morala priti spomladi, samo vprašanje za kakšno ceno, glede na šibko konkurenco. Lahko, da bo najprej le 2080 brez ti varijanta, ki bo "le" 20% hitrejša od 1080ti
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jarno ::

morosito je izjavil:

Tudi v ameriki gtx1060 6gb stane 199usd...kaj zdaj moram it do vsakega in mu tezit ker ima previsoko ceno za rabljeno?
Kako ste eni res NEUMNI...


V temi "Predragi in smešni oglasi*" lahko opozoriš na predrag oglas. Če v redu dela oz. je v garanciji še več kot polovico dobe, potem še gre. Sam nimam živcev, da bi prodajal rabljeno PC elektroniko, ker mi vsake toliko kaj crkne, tudi brez opozorila (že tri grafične) in posedujem še neko korektnost/osebno odgovornost.

Recimo tudi gpu bhwano so tam* malce pošimfali, ko je 980Ti ponujal za 400€.
#65W!

Isotropic ::

kerga to, senitela?
tut dell 2412m je prodajal za kar orenk ceno (150e, ce se prav spomnim)

tikitoki ::

morosito je izjavil:

Tudi v ameriki gtx1060 6gb stane 199usd...kaj zdaj moram it do vsakega in mu tezit ker ima previsoko ceno za rabljeno?
Kako ste eni res NEUMNI...


Ne tolk neumni, k tisti, ki ne dojemajo, da iz Nemcije narocis in dobis, brez kakrsnihkoli dodatnih dajatev, cez nekaj dni robo na dom.
Moron pa kupi rabljeno zadevo po ceni nove.

klinker ::

Samo res. Folk hoce 190+€ za 970ko in 220+€ za 1060 3gb?! Ze v startu bom raje vzel 1060 3GB za 220€ kot 970ko za 190€, na koncu pa itak raje iz DE za 20€ vec, kar pac znasa postnina, glanc novo s polno DE garancijo , ki vsaj nekaj velja in postimajo tudi hitro. Da ne bi se kolko krat sem cakal iz kakega Mimovrste ipd, roba kaze zalogo, pol pa cakas en tedel ali vec.

Alien123 ::

Te veš da človek opravičuje nakup rabljene komponente za ceno nove.. sami bu*li tu gori

morosito ::

Fantje sem jo dal nazaj na amazon.it..napisal sem da se nezadovoljen in so mi sprejeli in poslali datum za dostavljalca..vse pa zastonj. Vrnili mi bodo na kreditno 218EUR isto ceno kot sem jo kupil 1 mesec od tega...

Boljse pa ko da se zafrkavam po oglasih ali da mi nekdo zbija ceno ker nekje v 3pm stane manj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Alien123 ::

Rekel si da se gtx 970 prodaja za 230€, polek si še omenil da je 1060ka hitrejša, torej verjetno si jo hotel še za več prodat. Kupil si pa jo za 218..

Šunjar od šunjara

morosito ::

Sam ce primerjam nemca in italjana...

Zotac gtx 1070 ZT-P10700G-10M

V nemciji stane najbolj poceni 409€ + postnina (15€?)
V trstu pri zamejcu pa 403€ https://www.taocomputer.eu/shop2007/sch...

Torej ste ze v minusu..

Alien123 ::

Raje kupi 1070 ti.. je boljsi nakup

mat11 ::

Ali kaj ne razumem ali pa....
Naj človek prodaja za kolikor hoče.Vsaka stvar je vredna na koncu toliko kot dobi za njo. Če mu uspe , fino za njega.
mat

tikitoki ::

morosito je izjavil:

Fantje sem jo dal nazaj na amazon.it..napisal sem da se nezadovoljen in so mi sprejeli in poslali datum za dostavljalca..vse pa zastonj. Vrnili mi bodo na kreditno 218EUR isto ceno kot sem jo kupil 1 mesec od tega...

Boljse pa ko da se zafrkavam po oglasih ali da mi nekdo zbija ceno ker nekje v 3pm stane manj...


Se vecji pek si, k si se delal. Zgovarjas se na SLO cene. Narocil si tko iz tujine in bi rad, da ti placa tolk, k si sam dal ali vec.
Jaz tudi raje narocim novo iz tujine in se ne zajebama s peki, ki niso sposobni prodati za manj, k so sami dali.

mat11 je izjavil:

Ali kaj ne razumem ali pa....
Naj človek prodaja za kolikor hoče.Vsaka stvar je vredna na koncu toliko kot dobi za njo. Če mu uspe , fino za njega.


Nej prodaja, ne pa joka, da ne dobi dovolj. Nihce pri zdravi pameti ne bo kupil rabljene zadeve po ceni nove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

meho7 ::

morosito je izjavil:

Tudi v ameriki gtx1060 6gb stane 199usd...kaj zdaj moram it do vsakega in mu tezit ker ima previsoko ceno za rabljeno?
Kako ste eni res NEUMNI...

kje?
https://pcpartpicker.com/products/video...

Si mogoce zamesal z 3Gb modelom ?
https://www.newegg.com/global/si/Produc...

next3steps ::

taddeo je izjavil:

MostWanted je izjavil:

taddeo nisi povedal na kakšni resoluciji igraš. 980ti je še zelo dobra za 1440p.



Igram na 1440p gsync 144/165 hz

Torej Asus rog pg 279q ne potrebujem 4k...rad bi še malo več fps in predvsem za oculus rift (super sample)

Če ograš najnovejše špile, trenutno ni grafe, ki bi stabilno poganjala špile na ultra na 144, kaj šele 240Hz.
««
83 / 197
»»