» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
29 / 197
»»

DarwiN ::

Blower ni ravno sinonim za navijanje, nizko temperaturo ali tišino..

Tisto, kar ti iščeš, je vodno hlajena EVGA GeForce GTX 970 Hybrid, ampak se prepričaj, da gre v ohišje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

Sn vceri dal gainward phoenix 980ti v fractal define s, pa to je tisje od 290/390

@ 50-60fps, potem se mi ne splača dati 45€ samo zato, da bi sistem pridobil 5-10 fps več.

Za GTX 1070 bi potem lahko napisal 60-70fps
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

VANR ::

m0LN4r je izjavil:

Sn vceri dal gainward phoenix 980ti v fractal define s, pa to je tisje od 290/390


To je fajn slišati. =)

m0LN4r je izjavil:

Za GTX 1070 bi potem lahko napisal 60-70fps


Ne razumem, kaj si želel s tem povedati? Da bo GTX 1070 poganjala igre na tej resoluciji samo za 10 fps več?

Lepo, da si link-al tole hibridno grafično. Sem jo čisto spregledal.
Glede na tale review: http://www.gamersnexus.net/hwreviews/22... , je razlika med ne-overclockano in OC v nekaterih igrah kar velika, ampak v drugih, ki so očitno bolje optimizirane (domnevam), pa je med 1140 MHz in 1546 MHz komaj da opazna razlika (~5 fps):
 EVGA GTX 970 Hybrid OC results @ Witcher 3

EVGA GTX 970 Hybrid OC results @ Witcher 3



Kartica res teče na smešno nizkih temperaturah, ampak kako je pa s temi cooler-ji? Kako dolgo zdržijo? Jih je potrebno menjati in kaki so potem stroški tega?

m0LN4r ::

Dvomim, da se vodno splaca. Jst imam palitovo z dvema ogromnima ventilatorje in debelimi heatpipi in pod obremenitvijo je kartica se vedno tiha, pa tudi temperature poleti niso nikoli nad 75C, pa to z minimalno venti v ohisju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

VANR ::

Kaj pa pomeni 75°C za en tak ITX sistem, kot ga jaz gradim? Kako to vpliva na ostale komponente?
Tu imam part list: http://pcpartpicker.com/user/deanvanr/s... (ignoriraj grafično, kot vidiš še nisem 100%, katero vzeti).

Ponekod berem, da je bolje imeti blower-style kartico, ker vroč zrak potisne ven iz ohišja, ampak to pomeni (če prav razumem) višje temperature GPU-ja in tudi malo slabši performance (~5-10 fps, odvisno od igre), ker se jih ne da navijati.

Po drugi strani pa berem, da GTX 970 tako ali tako ne dosega nekaj visokih temperatur (čeprav se mi sliši 75°C kar veliko).

DarwiN ::

Splača ali ne splača... Zelo relativno v tem primeru, zato ker je majhna razlika v ceni (30€). Bolj stvar preference. Če bi rad navijal in hkrati odvajal temperaturo ven iz ohišja, a ne.

@Zendor, nič ne rabiš menjavat coolerjev. Stvar mora preživet uporabno dobo same kartice, torej ~5-8 let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

m0LN4r ::

(čeprav se mi sliši 75°C kar veliko).

Konkurencni AMDji bi dosegal 85 xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat11 ::

Nabavil GTX 960 in pri video editiranju in pretvarjanu je opazno počasnejša kot moja crknjena gtx 580??? Recimo video fajl dolg 3 minute mi je 580tka pretvorla v 31sec , 960tka 45sec. Ni mi jasno saj ima 960tka dvakrat več cuda jeder. Driverje že menjaval. Ga mi mogoče serje star program (freemakevideo converter)?
mat

D3m ::

Posodobi program. Poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PredatorX ::

Ravno zdej jo je ubavil, ko so 16 in 14nm grafe "pred vrati"... ajajajaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

D3m ::

Ni važno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ti sploh koristi cudo ?
Sicer pa število cuda jeder nič ne pomeni, ko primerjaš dve različne arhitekture.
#brezpodpisa

mat11 ::

Posodobil novi program in je sedaj isto hiter kot prejz CUDO pospeševanjem. Sedaj uporabljam samo DXVA pospešitev in CUDO odkljukam. DXVA kolikor vem uporablja pospeševanje iz CPUja ne GPUja.
Očitno je 960tka kljub večjem številu cuda jeder in hitrejši frkvenci počasnejša kot 580.
mat

hojnikb ::

Sedaj uporabljam samo DXVA pospešitev in CUDO odkljukam. DXVA kolikor vem uporablja pospeševanje iz CPUja ne GPUja.

nope, dxva je ravno namenjen gpu pospeševanju.
#brezpodpisa

scipascapa ::

jaz sem že 2x vprašal pa dajmo v tretje, kaj bi svetovali meni, ko imam še vedno ultra staro msi gtx 460....pa nekako cincam že vsaj 2 leti kaj vzeti za naslednico, tam 100-150€ max.

hojnikb ::

Očitno je 960tka kljub večjem številu cuda jeder in hitrejši frkvenci počasnejša kot 580.

ima pa 960 2x nižjo frekvenco shader enot v primerjavi z 580. Pa seveda compute performance je porezan.
#brezpodpisa

D3m ::

No, če ni hitrejša, kot 580 ima pa vsaj brand.
|HP EliteBook|R5 6650U|

smacker ::

scipascapa je izjavil:

jaz sem že 2x vprašal pa dajmo v tretje, kaj bi svetovali meni, ko imam še vedno ultra staro msi gtx 460....pa nekako cincam že vsaj 2 leti kaj vzeti za naslednico, tam 100-150€ max.

Če rabiš za igre, potem zvišaj budget in kupi nekaj takega: http://www.mindfactory.de/product_info....
Zahtevnost iger in resolucija monitorjev sta privedla v podražitev kartic, včasih si za 100€ dobil grafo ki je vse špile pognala. Če je budget problem, potem raje kupi kaj rabljenega. Če ne rabiš za igre, bo pa tud tvoja 460 dovolj.

mat11 ::

hojnikb je izjavil:

Sedaj uporabljam samo DXVA pospešitev in CUDO odkljukam. DXVA kolikor vem uporablja pospeševanje iz CPUja ne GPUja.

nope, dxva je ravno namenjen gpu pospeševanju.


Ne, vsaj po Hwmonitorju. Ko mi konvertira dela procesor na polno, grafa pa na minimalni frkvenci.
mat

m0LN4r ::

mat11 je izjavil:

Nabavil GTX 960 in pri video editiranju in pretvarjanu je opazno počasnejša kot moja crknjena gtx 580??? Recimo video fajl dolg 3 minute mi je 580tka pretvorla v 31sec , 960tka 45sec. Ni mi jasno saj ima 960tka dvakrat več cuda jeder. Driverje že menjaval. Ga mi mogoče serje star program (freemakevideo converter)?

Zato, ker CUDA jedra ni celotna zgodba, ko se gre o rendriranju.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mat11 ::

A je mogoče problem da imam star motherboard ki nima pcie 3 ampak pcie 2 ? https://www.asus.com/Motherboards/P6X58...
mat

D3m ::

Ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Ne, rabis kartico visjega ranga ala 680/670/780/ti/970/980.... Lahko pa kako AMD ubodes, pa uporabis OpenCL, ce imas novejsi adobe paketek
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

scipascapa ::

smacker: ma sej to je fora, ker igram vse že na ps4....kaj rabljenega a?

mat11 ::

Ko sem spraševal, če bi bila 770 boljši nadomestek ste mi rekli da je 960tka boljša. Bom zaenkrat ostal na 960 sem vsaj z DXVA na isti hitrosti.
mat

D3m ::

mat11 je izjavil:

Ko sem spraševal, če bi bila 770 boljši nadomestek ste mi rekli da je 960tka boljša. Bom zaenkrat ostal na 960 sem vsaj z DXVA na isti hitrosti.


Ups.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Ja kaj pa poslušaš naključne ljudi na forumu. Boljša je v marsičem, v raw powerju pa pač ne :)

D3m ::

Pa kaj ga medete saj ima "the brand". Bodo že porihtali zadevo....če.

Lahko pa vpraša molkota in company za pomoč.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mat11 ::

D3m je izjavil:

Pa kaj ga medete saj ima "the brand". Bodo že porihtali zadevo....če.

Lahko pa vpraša molkota in company za pomoč.
Ne razumem čisto? Mogoče kakšne vojne med AMD in Nvidia?
mat

hojnikb ::

če nisi specificiral za kaj točno rabiš, potem ni čudno da si dobu tak predlog.

mat11 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sedaj uporabljam samo DXVA pospešitev in CUDO odkljukam. DXVA kolikor vem uporablja pospeševanje iz CPUja ne GPUja.

nope, dxva je ravno namenjen gpu pospeševanju.


Ne, vsaj po Hwmonitorju. Ko mi konvertira dela procesor na polno, grafa pa na minimalni frkvenci.

dxva je namenjen dekodiranju videa. Ala ko ti gledaš muvi, dela pospeševanje grafika, ne procesor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mat11 ::

Eno stran nazaj :
Dobil denar nazaj od pokvarjene 960tke. Gremo ponovno. Igram malo, če že kakšne Blietzkrige. Veliko video editiram od tega dosti z Cudo. 580 mi je crknila. Sedaj pa iščem za čim manj denarja dosti boljšo kartico. Ker sem imel pri zadnjem nakupu ne ravno srečo sem se omejil na nove, gledam tele dve obe z dvo letno garancijo :

http://www.ebay.de/itm/Gainward-Grafikk...

http://www.ebay.de/itm/PCI-E-2048MB-GF-...

Kolikor sem gledal mislim da je 770 hitrejša kot 960, moti me pa ker je 770 verjetno že 3-4 leti stara tehnologija. Pojma nimam kako se odločiti.
mat

Pa saj nobenega ne krivim, na koncu se vsak za sebe odloči.
mat

SuperVeloce ::

Dvomim, da bo 770 kaj hitrejsa od 960, saj ima enako porezan compute.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

krneki0001 ::

Dejmo še tole obdelat - za starejšo mašino (xeon x5690 na 1366 podnožju) ali se splača GTX780 ali je bolje kaj drugega? Igralo se bo igrce na tej mašini.

hojnikb ::

budget ?
#brezpodpisa

DarwiN ::

X5690 je koštal 1500EUR, potem si lahko misliš, da budget ni omejujoč faktor. :)

nebivedu, počakaj 3 tedne na GTX 1070.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

gddr85 ::

scipascapa je izjavil:

smacker: ma sej to je fora, ker igram vse že na ps4....kaj rabljenega a?


če ne špilaš oz. igraš karte, lol ipd., potem bo že ena integrirana ok, če jo imaš

scipascapa ::

sej že imam gtx 460, samo po 3-4 letih je čas za posodobitev.....hehe....

Kebo ::

Počakaj en mesec pa boš dobil 970 za 200€

krneki0001 ::

DarwiN je izjavil:

X5690 je koštal 1500EUR, potem si lahko misliš, da budget ni omejujoč faktor. :)

nebivedu, počakaj 3 tedne na GTX 1070.



200€ je cena za 780GTX

smacker ::

scipascapa je izjavil:

sej že imam gtx 460, samo po 3-4 letih je čas za posodobitev.....hehe....

Morš se odločit če tabiš al ne. Kupit nekaj za 100€ pa ti potem nič nebo delalo tut nima smisla. Jaz bi vzel vsaj gtx960.

hojnikb ::

počakaj na polaris oz. 1060
#brezpodpisa

PredatorX ::

1060 bo res morda počasna... GTX 1080/2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

smacker ::

Slabša od 960 zagotovo ne bo, pa se da z 960 vse normalno igrat na 1080p. Eni pač ne rabijo(rabimo :)) 60fps pri 4k, vse na max. Človek išče grafo v rangu 100-150€, ti mu pa primerjave z 1080 delaš, ki stane 800€. S čakanjem na 1060 nimaš kaj zgubit, če ne druga bo kaka 960 v dobri akciji.

PredatorX ::

Predvsem se primerja z Polarisom. Polaris 10 ma Fury performance pa bo okol 300EUR (250-300). Kolk bo pa tale 1060?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

DarwiN ::

BREAKING: Pravkar bil na telefonu z Jen-Hsun Huangom od Nvidije..

Tako je na stvari (AIB kartice):
1080 - ~730€
1070 - ~470€
1060 - ~300€

1070 bo na voljo čez 1 mesec, 1060 pa čez dobra 2 meseca. Tko da vprašanje kaj qpit, če danes iščeš kartico srednjega razreda in če nočeš čakat na 1060tko.. Rabljena 970tka za 230€ je deal, ampak dopovej to prodajalcem na bolhi. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Machete ::

Ni tako slabo.
1080 = 730 - 22% - 250 Gaming gtx970 = 320
1070 = 470 - 22% - 250 Gaming gtx970 = 116
:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

D3m ::

DarwiN je izjavil:

BREAKING: Pravkar bil na telefonu z Jen-Hsun Huangom od Nvidije..

Tako je na stvari (AIB kartice):
1080 - ~730€
1070 - ~470€
1060 - ~300€

1070 bo na voljo čez 1 mesec, 1060 pa čez dobra 2 meseca. Tko da vprašanje kaj qpit, če danes iščeš kartico srednjega razreda in če nočeš čakat na 1060tko.. Rabljena 970tka za 230€ je deal, ampak dopovej to prodajalcem na bolhi. :)


Sure you were.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

ce darwin je njegov mistress, itk da vse ve :)):))
#brezpodpisa

D3m ::

Mistress? Holy shit. BDSM!!
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

PredatorX je izjavil:

Predvsem se primerja z Polarisom. Polaris 10 ma Fury performance pa bo okol 300EUR (250-300). Kolk bo pa tale 1060?


390/390X performance pa res ;)
««
29 / 197
»»