» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
27 / 197
»»

andsm ::

Pozdravljeni!

Na pet let starem računalniku mi odpoveduje grafična kartica, že ob normalnem delovanju računalnika (par zavihkov v Chromu) se mi po nekaj minutah po zaslonu izrišejo kockice ipd., pojavi se moder zaslon in računalnik se znova zažene. Ker že od nakupa ni bil deležen kakšne "čistilne akcije" sem pred dnevi izkoristil to težavo in ga povrnil na tovarniško stanje ter se znebil razne navlake, ki se je z leti nabrala, zdaj se pa odločam še za zamenjavo grafične, ampak kot laik nimam pojma katero bi izbral, zato bi prosil za malo pomoči in svetovanja.

Računalnik je bil kupljen februarja 2011 v Hoferju, gre za model Medion Akoya P5320D, tehnične podrobnosti na povezavi: http://aldi.medion.com/md8358/sl/index....
Uporablja se v dnevni sobi kot družinski PC, deluje od jutra do večera, čez noč se ga navadno ugasne. V glavnem se uporablja za internet, youtube, printanje, občasno ogled kakšnega filma. Zahtevne ali pa novejše igre se ne igrajo, v preteklih letih je še največkrat poganjal FS2004 (okrog 60 fps) in FM2008. Grafična kartica je bila decembra 2013 že zamenjana v garanciji, takrat se ob zagonu slika sploh ni prikazala. Poleg tega je bil decembra 2015 zamenjan tudi glasen ventilator v napajalniku.

Okvarjena grafična je AMD Radeon HD 6670: http://www.amd.com/en-gb/products/graph...
Glede na podatke na prvi povezavi naj bi bila verzija 512 MB DDR5, obstajala je tudi 1GB verzija. Že nekaj časa ni delovala HDMI povezava s televizijo, računalnik ni zaznal povezave, ki je na prenosniku ob uporabi istega kabla delovala.

Zdaj iščem eno podobno zmogljivo grafično kartico (če bo za odtenek boljša pa tudi ne bo nič narobe), za eno sprejemljivo ceno za pet let star računalnik (nekje do 80 EUR) si ogledujem AMD Radeon R7 240 in R7 250, od Nvidie pa GT 730 in 740, pa nekako ne vem kako bi jih primerjal med seboj pa tudi s to okvarjeno. Berem, da naj bi bil 1 GB DDR5 boljše od 2 GB DDR3? Glede na to, da je bila ta okvarjena ob obremenitvi (video čez cel zaslon, kakšne grafično zahtevnejše strani, HDMI na TV dokler je delovalo) precej glasna, bi mogoče rajši kupil kakšno brez ventilatorja? Zdaj je računalnik imel AMD procesor in AMD grafično, verjetno ne bi smelo biti težav, če bi jo nadomestil z Nvidio?

Komentarji in predlogi mi bodo v pomoč pri nakupu :)

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

TOP ::

Rekel je grafična brez ventilatorja potem glej Nvidia,ker AMD mislim da ne boš dobu brez venta.

D3m ::

Ni rekel. Ampak sprašuje, če je smiselno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

andsm ::

Ja tako nekako, ob dveh podobno zmogljivih bi dal prednost tišji.

DarwiN ::

Od Asusa dobiš pasivno 740tko, torej neslišno/brez ventilatorja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

PredatorX ::

Za 95EUR bi mogla bit vsaj pozlačena. Res je neumno kupovat GDDR3 grafe..., nevem kako se sploh kaj takega za 95EUR predlaga na forumih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

krneki0001 ::

Vzameš pasivno GTX950.

hojnikb ::

krneki0001 je izjavil:

Vzameš pasivno GTX950.

linkz linkz linkz. Pa ne polpasivne :)
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

nekje do 80 EUR


GTX 950

Nak.

Kakšna 730/740 bo čist ok.
GT 730: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
@DarwiN je pa dal že zgoraj predlog za pasivno 740.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

krneki0001 ::

Spregledal 80EUR ceno, za 2x toliko dobiš gtx950 - 159EUR so nove.


GTX750 - 80EUR še v garanciji
http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Kaj pa kaka GTX 650. Enaka zmogljivost kot gtx 750, pa precej nižja cena. Edino, kar je minus je 9w večja poraba, kar pa je zanemarljivo. Rabljene se dobijo od 40€ naprej.

hojnikb ::

enaka zmogljivost ?
Kaj ti kadiš ?
#brezpodpisa

AvtoR ::

hojnikb ::

wow, goli podatki ti ne povejo nič. 750Ti je recimo skor x2 hitrejša od 650 (750ke ni za primerjavo, ampak sigurno ni x2 slabša)
http://www.anandtech.com/bench/product/...
#brezpodpisa

AvtoR ::

Govora je o navadnih in ne TI verzijah. In ja GTX650TI je 2x hitrejša od GTX650.
Poanta je da višja cifra ne pomeni avtomatično večje hitrosti kartice.
Seveda je GTX 750 boljša kartica, samo ne opravičuje 2x višje cene. Govorim za rabljene kartice.

hojnikb ::

Seveda je GTX 750 boljša kartica, samo ne opravičuje 2x višje cene. Govorim za rabljene kartice.

Kaj pa kaka GTX 650. Enaka zmogljivost kot gtx 750, pa precej nižja cena. Edino, kar je minus je 9w večja poraba, kar pa je zanemarljivo. Rabljene se dobijo od 40€ naprej.


Odloči se zdaj
#brezpodpisa

AvtoR ::

Jaz sem se že odločil in nabavil GTX 650 za 40€.

m0LN4r ::

To je kot integrirana Iris Pro xD oz. tam tam z 740 gddr5.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AvtoR ::

Za to kar jaz rabim je overkill, ne igram igric, rabim samo za CAD!
Pač, srednji rang, 5 let stara grafa.

m0LN4r ::

Jaz si za CAD manj kot 750Ti ne predstavljam (mora bit to delo res minimalisticno), ampak ok v tak PC tudi ne sodi kaka vecja investicija potemtakem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Isotropic ::

intelova bi vejetno cist dobr delala

PredatorX ::

AvtoR je izjavil:

Jaz sem se že odločil in nabavil GTX 650 za 40€.


Škoda keplerja veš. Drgač pa dobra cena.
GTX 750 je le hitrejša od GTX 650. GTX 650 je malce po nivojem 7750... medtem ko pa je GTX 750 malce hitrejša od 7770. Če še nisi ubavil preglej cene 7770 in 7750 in celo 7790.

Lp

D3m ::

Več ali manj je na istem kar se tiče HD 6670 ali GTX 650.

Karti sta si enakovredni.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AvtoR ::

Sem že nabavil. V soboto zvečer, 14 dni nazaj mi je odletela stara 9600GT. Naslednji dan (v nedeljo) sem že imel drugo grafo (GTX650 za 40€) v compu. Sem nujno rabil oddat projekt in tisti trenutek je bila samo ta na voljo. Če bi imel čas in bi par dni iskal, bi verjetno našel kaj bolj ugodnega.
Ampak, kot sem rekel, nujno sem rabil čez vikend drugo grafo, trgovine pa uglavnem zaprte.

dajoker ::

Procesor Intel Core i5 2500
Matična plošča GIGABYTE GA-PA65-UD3-B3
RAM Crucial DDR3 8GB
Napajalnik XFX Core Edition PRO 550W

Katero grafično še lahko vtaknem v ta sistem, da ne bo napajalnik kihnil? PC laufa 24/7, rad bi, da delujejo najnovejše racing simulacije.

Hvala za pomoč!
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

krneki0001 ::

GTX960

dolenc ::

Vržeš lahko notri kar želiš, napajalnik ne bo ovira.

dajoker ::

Obstaja kakšna price/performance zadeva - velik muzike za srednje veliko denarja?
"Hacker" is a term of honour and respect. It is a term that describes
a skill, not an activity. K. Mitnick

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mat11 ::

Gtx 580 se mi očitno poslavlja, dobivam občasne kvadratke in obvestilo da se je driver ustavil.....
Kakšnih iger razen prastareg Blietkriega ne igram, obdelujem pa video z cuda podporo. Že pri 580(prestara za cudo podporo) sem moral hekati, da mi je cuda delovala. Denarja trenutno ni preveč, bi bila 750ti ali gtx 950 uredu, hitrejša?
mat

Kebo ::

950 je verjetno tam tam, mogoče mal hitrejša, 750 ti je pa dost počasnejša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

D3m ::

Kakšen rabljen Kepler recimo.

GTX 780.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mat11 ::

Gtx 780 je na žalost precej dražja, pa še rabljeno dobiš.
mat

D3m ::

Potlej pa recimo GTX 960, da bo vsaj razlika pri Compute/CUDA napram GTX 580.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mat11 ::

Ok, hvala.
mat

mat11 ::

Dobil tole GIGABYTE GV-N960WF2OC, mislim da ugodno. Drugi teden pride pa da vidimo.
mat

D3m ::

Ok.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

Katero grafično do 150€ za nezahtevnega uporabnika, ki bi rad občasno malo igral gta V in fallout 4 ?

D3m ::

R9 285 ali R9 280X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

Od katerega proizvajalca ?
Največ šteje tiho/neslišno delovanje v idlu ker bo tako 90% časa.

hojnikb ::

potem pa kako 950/960 z fan off načinom
#brezpodpisa

PredatorX ::

PrimoZ_ je izjavil:

Od katerega proizvajalca ?
Največ šteje tiho/neslišno delovanje v idlu ker bo tako 90% časa.


Počak še en mesec.

D3m ::

PrimoZ_ je izjavil:

Od katerega proizvajalca ?
Največ šteje tiho/neslišno delovanje v idlu ker bo tako 90% časa.


Vsaka grafična je tiha v idle.

Na kateri resoluciji pa misli igrati?
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimoZ_ ::

@D3m
Idealno na 1920x1200, sicer pa kolikor pač kartica zmre npr vsaj nekih 1440x900.

@PredatorX
Kaj bo čez en mesec ?

gddr85 ::

za neke medium/high nastavitve na fhd pa solidne fps ne bi jemal manj kot 960/380, btw tud 380 so fan-off afaik, čeprav če je max 150eur potem edino kakšna rabljena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

D3m ::

Rabljena 280X ali 380/X, GTX 960.

Priporočamo, če bo res na 1920 x 1200.
|HP EliteBook|R5 6650U|

thebaloh ::

Bom kar v tej temu povprašal.


Morda kaka ideja zakaj se grafična kartica po določenem času ustavi oz. ekran postane črn. (grafika je GTX660). Gonilniki niso, na novo sem tudi namazal plast med hladilnikom in čipom. Kaj bi lahko bilo?

Hvala

zunno ::

Morda imas nastavljeno varcevanje z elektriko.

thebaloh ::

zunno je izjavil:

Morda imas nastavljeno varcevanje z elektriko.

Ne, saj ko to isto grafično prestavim v drug računalnik je enaka zgodba. Po 10 minutah zgine slika ( črn ekran) in potem reset računalnika pa spet 5min dela.
««
27 / 197
»»