» »

Grafična kartica

Grafična kartica

««
24 / 197
»»

hojnikb ::

rajši potem 280x, razliko pa v žep
#brezpodpisa

D3m ::

Daj mu link.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

bolha

http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

temu ponudiš 150e, pa maš 100€ za par rund v gostilni
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Rabljene "minirane" grafične jaz osebno ne bi...

D3m ::

Kdo pa pravi, da je?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Hojnikova je skoraj zagotovo.

PredatorX ::

A kr R9 290 za 250€... ja TRIX ma zelo dober hladilnik.
Škoda, ker AMD nima R9 390 4GB na EU marketu za 265-270€

@Han mogoče če mal počakaš, ker lahko cene padejo.

krneki0001 ::

Vzameš 960 GTX, čez pol leta pa še eno in ju povežeš v sli. Obe skupaj imata potem 240W porabe, kar je še vedno manj kot jo ima ena sama R9 380X (287W).

Zgodovina sprememb…

PredatorX ::

krneki0001 je izjavil:

Vzameš 960 GTX, čez pol leta pa še eno in ju povežeš v sli. Obe skupaj imata potem 240W porabe, kar je še vedno manj kot jo ima ena sama R9 380X (287W).



Pa kje teb te cifre letijo. GTX 960 z 128Bit v SLIju...

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Zakaj pa ne?

hojnikb ::

dve slabe grafike v sli je naslabša možna opcija

Škoda, ker AMD nima R9 390 4GB na EU marketu za 265-270€


maš 970 za 279€ >:D
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

+ poštnina... Tako ali tako se splača počakat ca. pol leta na Pascal/Polaris...

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

dve slabe grafike v sli je naslabša možna opcija

Škoda, ker AMD nima R9 390 4GB na EU marketu za 265-270EUR


maš 970 za 279EUR >:D



Stock cooler... ne hvala.
R9 290 4GB je pa za 285EUR gigabyte windforce cooler.

R9 380/X mata 2x6pin connector.
R9 280/X mata pa 1x 6pin in 1x8pin connector.

Jap, samo 32 ROPov za tak chip je definitivno velik bottleneck za 1080P... pač, zato pa je R7 370 z 16GNC jedri vs R9 380X z 32GCN jedri tolk bolj učinkovita.
Nisem še imel R9 380Xtke pa nekak bi pričakoval 150W gaming porabo + sistem 50-120 = 200-270W.. odvisn ali imaš ITX itd.

Infusion ::

Te AMD vs NVIDIA ali AMD vs Intel vojne so mi čisto smešne.

Sam sem uporabljal tako AMD in Nvidia kartice. Dejstvo je da so obe znamki super vendar je zelo odvisno za kaj boš uporabljal grafično kartico. Če boš delal kaj s 3D-jem, rabil Ray-Tracing ali pa igral špile ki so optimizirani za Nvidio boš ziher vzel Nvidio. Če pa se boš ukvarjal z video montažo in uporabljal Sony Vegas / Premiere ali Photoshop za obdelavo slik boš vzel AMD kartico zaradi superiorne Open-CL podpore ki bistveno pripomore pri hitrosti.

Potem logično če maš G-SYNC monitor boš vzel Nvidia, če pa maš Freesync monitor boš vzel AMD.

Nvidia je mogoče malce bolj osredotočen nakup zaradi določenih tehnologij kot je npr. CUDA.

Moje zadnje dve kartice so bile AMD, zaradi tega ker se ukvarjam z video montažo / Photoshopom. Nvidia 970 mi je drugače zelo všeč za to kar ponuja vendar bo verjetno zaradi prej omenjenih razlogov naslednja kartica tudi AMD.

Samo razmislit je treba kaj boš delal s kartico in se na podlagi tega odločiš.

dzinks63 ::

Dovolj bo, a res ne morete iz svoje kože, že drugič ste demolirali temo, tornjajte se v AMD vs Nvidia.

PredatorX ::

Čudno, ane..
Že 100x smo povedali, da imata GTX 960 in R9 380 svoje dobre strani.
GTX 960 ima 40-50W nižjo porabo in nekako 10-15% (@R9 380) počasnejša in ima 128bit memory. V novejši igrca svojo premoč izraža R9 380, samo recimo v GAMEWORKS igrcah zna pa biti GTX 960 na nivoju R9 380 ali pa celo kakšen procent hitrejša.

- Trenutno je GTX 960 dober nakup in se je sam nebi branil prav tako se nebi branil R9 380 serije. No glavna prednost R9 380/X je, da je ubistvo to malce izboljšan GCN, kot je v konzolah. To pa pomeni, da bo večina špilov narejena tako, da bo laufala čim bolje na GCNju oziroma čim bolje izkoriščala GCN. GTX 960 je na Maxwell 2 arhitekturi in nvidia jo že menja z pascalom in glede na preteklost @kepler ni ravno top support.

- Kaj komu ni kle jasn nevem, ampak R9 380X je res beast za 230€, čeprav se mnogi nestrinjajo. Če primerjamo kakšne igre se R9 380X zelo približa GTX 970.

Zdej pa vsekakor, če ni nujno priporočam, da počaka na Polaris.

krneki0001 ::

Pri porabi je bolj nekje med 60 do 70W razlike. Recimo za GTX960 je dovolj 400W napajalnik. Sam sem imel GTX960 v HP Z210 (i7-2600 proc, 32Gb DDR3 rama, 2x SSD 480GB in 2x 3TB HDD ter GTX960), kjer si lahko brez problema do konca obremenil grafiko, pa je zadeva delovala brez problemov.

R9-380X pa v taki konfiguraciji nebi deloval, ker je 400W napajalnik premalo zanj.

AapocalypseE ::

predator, v kateri igri pa se 380X zelo približa 970?

PredatorX ::

Če smo pa že pri benchmarkih
Nebom štulil zravn AOTS, ker poganja asynmc shaderje. Vsi benchmarki so iz iste strani, tko da ni cherry pickanja.







@Nebivedu
Že zadnjič sem rekel, da sem sestavil sistem z i5 4460 + R9 390 OC + mATX na bronze Seasonic M12II 520W in furmark + prime 95 = 415W*0.82% = 344W ~350W.Gaming poraba je bla pa okoli 300-350W*0.82% = 287W. Če pa vzameš nekak 80-85W za sistem *0.82 (-15W) = 54W... 290-55= 235W za GPU. Podoben sistem z R9 280X na BeQuiet system power 7 400W.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

predator, spet glumiš s tem starim benchmarkom od FC Primal?

PredatorX ::

Še zmer je 15% razlike. Lj sj men se neda več...

AapocalypseE ::

15% med katero kartico?

Napajalc ::

Realno je to čist drugač kot na max setingsih.
Evo relano stanje r9 380 hi 60 fps in gtx 960 medium ~50fps:

011011100111010101100010

AapocalypseE ::

A, da bi 380 lahko poganjala na high 60fps, 960 pa medium ~50fps?

Lepo je sanjat ja.

Jobs191 ::

A se splača čakati na Nvidia Pascal grafične kartice?

Ni mi problem še počakati kakšne 3-4 mesece.

D3m0r4l1z3d ::

Jobs191 je izjavil:

A se splača čakati na Nvidia Pascal grafične kartice?

Ni mi problem še počakati kakšne 3-4 mesece.

če bo kaj podobno kot pri prejšnjem preskoku v nm (iz 40nm na 28nm), bodo prišle grafe srednjeg razreda, ki bodo enako hitre kot zdajšnji high-end (ne TOP, ampak high), tako da se splača počakat, ker se dobi še dodatne bonbončke za podoben denar, skratka p/p se ne bo spremenil, je pa nova tehnologija boljša naložba
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Jobs191 ::

+Anymal

Kdaj približno pa bodo na voljo Pascal grafe? Nekaj se govori o Q2 2016...

D3m0r4l1z3d ::

naj bi junija izšle, sicer naj bi bile najavljene že aprila, ponavadi pa je še vsaj 2 meseca po tem do full scale dobavljivosti, čeprav bodo kao najprej za prenosnike, tako da je še veliko vprašanj odprtih

glede prejšnjega posta pa bi rad še dodal, da tokrat bo dx12 premešal še karte in je težko povezave glede na pretekle izide delat, kar še dodatno potrjuje, da se splača na nove tehnologije počakat, ker bodo najboljše optimizirane za win10 oz. dx12, s tem pa logično tudi futureproof, spet pa je tukaj vprašanje ali bodo gddr5x za mid-in-high-end grafe in revoucionarni hbm2 samo za top grafe,... enostavno je zelo veliko odprtih vprašanj, že z izidom se zaplete lahko tudi do back-to-school epohe
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dominuspro ::

Jobs191 je izjavil:

A se splača čakati na Nvidia Pascal grafične kartice?

Ni mi problem še počakati kakšne 3-4 mesece.


Tega ti žal nihče ne more napovedat. Forumi so polni špekulacij. Dežurni špekulanti opozarjajo na termine od aprila letos do 2017.
Poleg tega pa se tudi ne ve kak segment graf in cenovni razred bo to-spet špekulacije.

Čisto isti k...c je torej, če ti kdo reče, da se splača ali pa, da se ne splača.

Nekateri trdijo že najmanj od poletja 2015, da se splača počakat... Sigurno se bo našel tudi kdo, ki bo ugotovil, da se Pascala splača preskočiti, ker pride kmalu Volta :D

No zdej pa bodi pameten... :P Pa prej še nakladalski wcctech prečitaj.

D3m0r4l1z3d ::

ja, res je, špekulacij ogromno, ni pa toliko več do izida Pascala ali Polarisa, tako da ni kaj dosti spet za pametovati, ne bi rekel, da smo septembra 2015 in bi mu svetoval, naj počaka še 9 mesecev, ampak se bo verjetno poleti sve odvilo
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Infusion ::

Kake so glavne razlike med Pascal, Polaris, Volta modeli? Sorry sem malce ozadaj z grafičnimi. Katere bodo bolj budget / consumer orientirane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

SuperVeloce ::

ah, ti vse mešaš. Prihajajoča arhitektura Nvidie bo Pascal, AMD bo Polaris. Volta pa je naslednja generacija Nvidie za pascalom, verjetno čez 2-3 leta. Če bo vse po "sreči" bosta tako nvidia kot amd svojo arhitekturo uporabila vse od low do high enda in še mobile seveda.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

Hvala za razlago. Se že kaj ve, kdo bo prej izdal novo generacijo grafičnih?

D3m ::

Baje Polaris.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

Odvisno koga vprašaš :))

Jobs191 ::

Kupil sem Sapphire R9 380 4GB. Odlična kartica. Vse igre , ki jih igram na constant 60fps pa very high settingsih. Zanekrat zadovoljen. Edino v GTA V se mi pojavlja nekakšen "Micro-stutter" ampak igra ostane vedno na 60fps. Ima kdo rešitev mogoče?

D3m0r4l1z3d ::

Jobs191 je izjavil:

Kupil sem Sapphire R9 380 4GB. Odlična kartica. Vse igre , ki jih igram na constant 60fps pa very high settingsih. Zanekrat zadovoljen. Edino v GTA V se mi pojavlja nekakšen "Micro-stutter" ampak igra ostane vedno na 60fps. Ima kdo rešitev mogoče?

Mogoče Koduri, ker pred njim niso tako dobro kot pri zelenih zrihtal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Han ::

Imaš naložen zadnji Crimson Hotfix driver?

Jobs191 ::

+Han

D3m ::

16.3 je najnovejši. Tvoj je 15.12.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jobs191 ::

+D3m

Če kliknem check for updates mi napiše da imam naložen najnovejši driver

D3m ::

Če greš pa direkt na AMD stran je pa na voljo za poteg.

http://support.amd.com/en-us/download/d...

tretje okence piše 16.3 HOTFIX.

Posodobi in poročaj kako ti dela GTAV
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

arist0krat ::

Jobs191 je izjavil:

Kupil sem Sapphire R9 380 4GB. Odlična kartica. Vse igre , ki jih igram na constant 60fps pa very high settingsih. Zanekrat zadovoljen. Edino v GTA V se mi pojavlja nekakšen "Micro-stutter" ampak igra ostane vedno na 60fps. Ima kdo rešitev mogoče?


Tudi jaz jo imam. Kupil preko nemškega Amazona, ker je najceneje.

legenda30 ::

Pozdravljeni rad bi izboljšal grafiko,ter sam računalnik za igranje najnovejših iger ,rad bi izvedel katero GRAFIČNO izbrati za moje specifikacije:



Intel(R)Core™ I5-4430 CPU @ 3.00GHz
RAM: 8GB
64-BITNI OPERACIJSKI SISTEM,procesor x65
microsoft windows 10 home
Graficna:nvidia geforce GTX 650


Hvala za vsak nasvet vnaprej ;)

hojnikb ::

970
#brezpodpisa

Napajalc ::

A ni želja po najnovejših igrah?
011011100111010101100010

legenda30 ::

hojnikb je izjavil:

970



Katero pa 970,ker imas več različnih,je možno poslati kakšen link katero grafično,ki bo delovala za moje specifikacije,Lp.

Napajalc je izjavil:

A ni želja po najnovejših igrah?


Da,če misliš mene,bi seveda rad posodobil zaradi najnovejših iger ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legenda30 ()

hojnikb ::

Napajalc je izjavil:

A ni želja po najnovejših igrah?

a mu boš ponudo 290ko, da mora potem za vsak updejt igre frizirat nastavitve :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PredatorX ::

legenda30 je izjavil:

Pozdravljeni rad bi izboljšal grafiko,ter sam računalnik za igranje najnovejših iger ,rad bi izvedel katero GRAFIČNO izbrati za moje specifikacije:



Intel(R)Core™ I5-4430 CPU @ 3.00GHz
RAM: 8GB
64-BITNI OPERACIJSKI SISTEM,procesor x65
microsoft windows 10 home
Graficna:nvidia geforce GTX 650


Hvala za vsak nasvet vnaprej ;)



Napajalnik?
««
24 / 197
»»